Plachta proti krupobitiu

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2269
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Plachta proti krupobitiu

Príspevok od používateľa materik »

Máte niekto skúsenosti s plachtou proti krupobitiu?
Nie vždy mám možnosť schovať auto a pritom aké je teraz funky počasie, mi to pride lepšia možnosť, ako riešiť opravu cez poistku.
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8597
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Plachta proti krupobitiu

Príspevok od používateľa shiro »

Pride mi to dost tenke, ked si predstavim ze padaju krupy velkosti pingpong lopticky alebo vacsie.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10036
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Plachta proti krupobitiu

Príspevok od používateľa stiv »

Je to dost hrube a pevne. Zrejme je ich viac druhov. Beztak radsej s plachtou ako bez plachty. Tam ti nepomoze nic ked ho nemas kde schovat.

Jedina nevyhoda je ze to musis nahodit a nezabudnut.
.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4560
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Plachta proti krupobitiu

Príspevok od používateľa scream »

Otazka je, ci si ochotny to nosit nonstop v kufri ( a natahovat zakazdym, ked sa chysta dazd). Pri poslednych hostile krupoch pred 2 tyzdnami som bol akurat u zubara... aj keby som mal, tak plachtu nenatiahnem. Stare fordy boli totalka, na kii SUV som nieco nasiel, na fabiach tiez. Volvo, audi nic.... moj avensis jedna dubka na chromovej liste. Treba si aj auto vybrat, nei len plachtu :)
Ja by som asi vybral nieco, co ma ochranu aj na boku ( ja som mal po krupoch chytene aj dvere a listy okolo)

Na poistku bezne krupy spravis bez lakovania za 2dni v autorizaku.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5507
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Plachta proti krupobitiu

Príspevok od používateľa SKiLEX »

No, ked tie krupy zasiahnu cele mesto, tak nespravis, lebo je to vybookovane na pol roka dopredu. A aj ked to opravia, zhadzuju dole cely interier... Uz to auto nikdy nebude ako predtym. Nam v roznych servisoch opravovali 4 auta, v kazdom nieco drnci, klepe, rezonuje pri nejakom naklone/teplote/hlasitosti radia...


+ Pre velku cast aut je to totalka :D Take poriadne obite auto mas hned 4-5k€ skodu...
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4560
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Plachta proti krupobitiu

Príspevok od používateľa scream »

Mne to dali dokopy bez pazvukov ale keby som bol puntickar, tak ich v servise sikanujem za to, kde vidno, ze bol interier rozoberany. Na dvere mali zakaz aj keby tam nieco nasli. Kufrove bocne okna sa museli menit/prelepovat.... Je to shit ale to je aj pri kazdej mensej skodovke. Strieknu ti pol auta do pristreku, v idealneom pripade dobre na prvy krat...

Plachta je nice to have ale realny use case je trosku zlozitejsi ako vyzera.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2269
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Plachta proti krupobitiu

Príspevok od používateľa materik »

Som si vedomy, ze ta plachta ma limity, ale je lepsia ako nic. Ja viem, musim ju stihnut natiahnut, krupy nesmu byt ako tenisove lopticky, ale aspon tam vznika moznost a nadej 🙂.
Nic, skusim to a budem dufat, ze nebude potebna.
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1618
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Plachta proti krupobitiu

Príspevok od používateľa lopo1 »

No ak uz tak toto by malo poskytnut lepsiu ochranu aj voci vacsim krupam https://www.cover-company.com/blog/how- ... -car-cover

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"