nf4sk8aa BIOS reset hesla

Všetko o základných doskách, ich problémoch, možnostiach...
Používateľov profilový obrázok
ps47
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1009
Dátum registrácie: So 30. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: SK,Bratislava

nf4sk8aa BIOS reset hesla

Príspevok od používateľa ps47 »

..stara raroha, a ma zaheslovany BIOS, nejake rychle napady ako to odstranit?

vdaka.
3Dfx Helppage/Game Guide

Všetko čo predávam v bazári predávam aj inde, pokial nie je uvedené inak.
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2170
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: nf4sk8aa BIOS reset hesla

Príspevok od používateľa zoom »

Hm, ake retro. Ako prve by som asi skusil uplne obycajny reset CMOS. Nie je to uplne zarucena vec, ale je to dost stara doska, aby take nieco fungovalo. Cize odpojit zdroj elektriky, vybit kondenzatory (podrzat zapinacie tlacitko), prehodit jumper na Clear CMOS na nejaky cas. Alternativne vybrat bateriu na dlhsi cas (niekde sa pise 30 sekund, niekde dali aj viacero hodin). Vsetko revertnut a vyskusat, ci sa vyresetilo heslo. Ak je vsak heslo ulozene v EEPROM a nie CMOS, tak to nepomoze.

Dalej sa mozes skusit hrat s CmosPwd (stiahnut to musis niekde inde, pripadne to je aj sucast napr. Kali Linux a tak). Moze ti to vyplut nieco pouzitelne.

Where the fun begins: Co som skusal citat, asi by to malo mat Award BIOS, mozna verzia 6.00PG? Dal by sa spravit dump BIOSu a vyzdielat to? Pre AMI BIOS existuje fajn utilitka AFUWIN, ktora jednoducho umoznuje ulozit dump. Pre Award je starsi WinFlash, ale ci to umoznuje, to neviem. Kazdopadne tu su nejake flashovacie utilitky pre BIOS.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12372
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: nf4sk8aa BIOS reset hesla

Príspevok od používateľa HellAngel »

vytiahni baterku na cca pol hodku, potom ju vrat. Starsie dosky mali piny na "clear CMOS", standardne su nastavene na "normal", musis ich pred spustenim dosky prehodit na ten CLEAR. Samozrejme z dosky pred odstranenim baterky, vsetko poodpajaj aj napajanie
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
ps47
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1009
Dátum registrácie: So 30. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: SK,Bratislava

Re: nf4sk8aa BIOS reset hesla

Príspevok od používateľa ps47 »

zoom napísal: Ut 11. Jún, 2024, 16:53vybit kondenzatory (podrzat zapinacie tlacitko), prehodit jumper na Clear CMOS na nejaky cas. Alternativne vybrat bateriu na dlhsi cas
toto stacilo (spravil som to vsetko, pre istotu, v presne tom poradi), takze vyriesene, diky.
3Dfx Helppage/Game Guide

Všetko čo predávam v bazári predávam aj inde, pokial nie je uvedené inak.

Návrat na "Základné dosky"