Kvalitný AKU vyžínač - Makita?

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Kvalitný AKU vyžínač - Makita?

Príspevok od používateľa LordKJ »

brushless (performance) parkside veci su zvacsa fajn, najslabsi clanok su bohuzial baterky... je milion revizii a milion roznych clankov vnutri, niektore su srot, niektore su dobre

ale tak je to stale bezny 18V system cize sa to da repasovat + teda pasuju tam aj ine znacky (alza - tiez nic moc, xtLine ti maju baterky aj napr. so samsung clankami ale tak aj to tak stoji a ine co uz si nepamatam)

https://www.youtube.com/watch?v=6B5cUOGwmRU

a 5 rocna zaruka je normalne respektovana, len niekedy ked ti vratia peniaze tak za ne nemas co nove kupit (alebo radsej mam variant, ze ti vratia peniaze ale ta vec uz stoji +20%)
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5700
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Kvalitný AKU vyžínač - Makita?

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Diki vsetkym za reakcie, dam nejaku spatnu vazbu.

Tiez si myslim ze baterky budu najslabsim clankom a mozno som mal rovno kupit 8ah, teoreticky to vymenit stale mozem.

Az to dojde dam test vydrze :)
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Kvalitný AKU vyžínač - Makita?

Príspevok od používateľa LordKJ »

kupil si tie non-smart 4Ah?
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5515
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Kvalitný AKU vyžínač - Makita?

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Hm, ten stihl nevyzera zle, to by mohlo byt fajn na obkosovanie okolo obrubnikov, stromov a tak...


Teraz mam na to oleomac 746T, ale na taketo pouzitie je to velke, nemotorne a tazke :D Ten je fajn tak na travu po kolena a vyssie. (oproti stihlu dvojnasobna vaha, trojnasobny vykon a hlavne 1,5l nadrz ktora nevydrzi uplne dlho)
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5700
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Kvalitný AKU vyžínač - Makita?

Príspevok od používateľa Jednoduska »

LordKJ napísal: Ut 11. Jún, 2024, 21:38 kupil si tie non-smart 4Ah?
Ano, boli mega lacne este v zlave, ak budu slabe vratim ich, alebo darujem svokrovi pripadne.
Používateľov profilový obrázok
pepkopav
Notebook expert
Notebook expert
Príspevky: 4071
Dátum registrácie: Ne 19. Feb, 2012, 19:05
Bydlisko: Lovinobaňa LC

Re: Kvalitný AKU vyžínač - Makita?

Príspevok od používateľa pepkopav »

SKiLEX napísal: Ut 11. Jún, 2024, 22:15 Hm, ten stihl nevyzera zle, to by mohlo byt fajn na obkosovanie okolo obrubnikov, stromov a tak...


Teraz mam na to oleomac 746T, ale na taketo pouzitie je to velke, nemotorne a tazke :D Ten je fajn tak na travu po kolena a vyssie. (oproti stihlu dvojnasobna vaha, trojnasobny vykon a hlavne 1,5l nadrz ktora nevydrzi uplne dlho)
mal som pílu oleomac a nikdy viac...ťažké,slabý výkon a poruchovosť...ten vyžínač nemám,mám krovinorez stihl fs 55...hmotnosť rovnaká,bezporuchové a maličká spotreba...kde treba dám pílku alebo trojzubec...na veľkú plochu mám kosačku...
Dell XPS 15 9500 i5 10300H,16Gb RAM,1,5Tb SSD,GTX 1650Ti,IPS 1920X1200,Win 11 Pro
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1272
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: Kvalitný AKU vyžínač - Makita?

Príspevok od používateľa geroswen »

Ja mam uz nejaky rok obojrucnu verziu Makita DUR189. Pouzivam to hlavne na zarovnavanie okrajov travnika a na miestach, kde sa s benzinovou kosackou neviem dostat. Na tento ucel je to super. Netreba tankovat, nulovy servis, je ticha a v pohode prezije ked ju komplet umyjem wapkou. Obcas s tym kosim aj vacsiu burinu, ale to je uz skor take trapenie. Da povedat, ze kym to nema drevenu stonku, tak si nejako poradi. Mam ku tomu iba original hlavu a relativne tenke lanko. Mozno s nozom by zvladla aj o nieco viac, ale minimalne 18V verzia je v porovnani s benzinovou vyzinackou iba taka hrackarska zalezitost. Na 5Ah baterku vydrzi ist dost dlho a kedze mam baterky dve, tak by som vedel kosit nonstop. Makita baterky v kombinacii s brushless motormi su super. Od Makity mam vrtacky, razove utahovaky, uhlovu brusku, 36V motorovu pilu a spominanu 18V vyzinacku. Vrtacku a utahovacku vrelo odporucam. Uhlova bruska je super, lebo netreba tahat predlzovacku, ale treba pocitat s tym, ze vykon oproti bruskam na 230V je zlomkovy a treba mat v zalohe aj klasicku flexu. Motorova pila a vyzinacka su fajn na mensie obcasne joby.

Konkretne Parkside naradie som v ruke este nedrzal, ale kludne si viem predstavit, ze ta ich vyzinacka za zlomkovu cenu dorovna 36V Makitu. Ja vnimam od Makity to ich zahradnicke naradie iba ako doplnovy sortiment, aby si ukrojili z kolaca, ale nejako prudko ocareny z neho nie som. Je vsak pouzitelne a kedze nabijacku a baterky som uz mal, tak to hodnotim ako dobru kupu.
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
Gumkac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1979
Dátum registrácie: Pi 10. Feb, 2012, 17:01
Bydlisko: bratislava - DL

Re: Kvalitný AKU vyžínač - Makita?

Príspevok od používateľa Gumkac »

ja mam ten 40v AKU krovinorez od parkside a na kosenie pozemku okolo stavby je to paradna vec :) Mal som 4takt od riwalu, toto ma asi cca rovnaku silu. Nemusim riesit vymenu oleju, benzin, zahriatie / vychladnutie stroja, ...

Ale tie 4ah baterky do neho su strata penazi, nervov a casu. Ine ako 8ah do neho podla mna nepatria. V extremne hustej vysokej burine ani nevravim, tam na najvyssej rychlosti aj tie osmicky idu dole velmi rychlo. Ale cenovo je bez konkurencie, za 63e (tusim stale ta zlava trva, ja som kupoval za 80 ci kolko pred x mesiacmi), k tomu sa daju obcas kupit 8ah baterie za dobru cenu, byvaju za 45e ks, teraz 50 (pred dvoma tyzdnami som si dokupoval druhu sadu baterii za 39e / ks) a rychlu dvojnabijacku kupis za 30e (ak mam cas nabijam klasickou 2.4A po jednej (2x8ah za 7h), ak cas nemam, tak dve naraz na tejto 4.5A - 2x8ah nabite za 2 hodky). cize za 180e mas 40V brushless krovinorez s rychlonabijackou a 2x 8ah bateriami.

Sused ma metabo, ktore ma motor dole pri hlave - nema osku v trubke a je daleko tichsi ako tento parkside. Ale aj drahsi. Tym ze som AKU uz mal, tak nebolo o com za tu cenu.

Este potom odporucam, ked ti bude vadit "eko" znizovanie rychlosti ked neni v zabere, nastavit si cez appku (k tomu potrebujes ten smart akumulator (tie 8ah a male 4ah)) expertny rezim a nastavenie konkretnych otacok (nie 1 / 2 / 3 rychlost ale konkretne napr 6000ot), vtedy tato eko vec nefunguje a drzi pekne otacky aj bez zataze :) - hodi sa to ked kosis nejaku riedku travu / burinu a furt to potom znizuje...

A ked chces aj pilu, tak parkside nie je uplne zla volba, tie 40V retazovky si vela ludi vychvaluje. Tiez ale asi jedine s 8ah. A tiez sa da teraz kupit za 70e :)
Naposledy upravil/-a Gumkac v Pi 14. Jún, 2024, 12:18, upravené celkom 1 krát.
Intel i5 13600K + Noctua NH-D14 | ASUS TUF Z690 | ASUS TUF RTX 3070 Ti O8G | 32GB 3600Mhz Kingston | Corsair HX750i | Samsung 980 pro 1TB + 970 evo plus 1TB | NZXT H7 flow | 5x 140mm arctic
LG UltraGear 27GP850-B / Dell U3417W | Logitech G700s + Devis Control | Logitech G915 Tactile | Lenovo T490
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5700
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Kvalitný AKU vyžínač - Makita?

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ďakujem všetkým za vstupy!

V tomto bode je stav taký, že krovinorez a 2x4Ah baterka sú doma, ale ešte nerozbalené.

Zároveň sú na ceste 2x 4Ah smart, výhodu vidím v polovičnej veľkosti, skočili do zľavy za v podstate identickú cenu ako veľké 4Ah.

Z toho čo čítam tu aj inde tak by som mal rovno objednať 8Ah, tie bežné 4Ah vrátim a zostane mi 2x8Ah a 2x4Ah (možno ako náhrada, prípadne ak chcem kosiť viac, alebo ich dám svokrovi už ich niekam pichne, v nedeľu deň otcov...).

Tie ceny sú celkom aktíve v tom LIDL shope :D a koncová cena je stále okolo 200 eur za komplet combo, uvidíme čo to dá.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Kvalitný AKU vyžínač - Makita?

Príspevok od používateľa LordKJ »

tie smart 4Ah asi do krovinorezu nebudu uplne vhodne

napr. flexa ide lepsie na klasickej 4Ah ako na smart, tam to je 10ks 18650 clankov v non-smart vs 5ks 21700 clankov v smart


//edit:fix poctu clankov
Naposledy upravil/-a LordKJ v Ne 16. Jún, 2024, 08:08, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5700
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Kvalitný AKU vyžínač - Makita?

Príspevok od používateľa Jednoduska »

hmmm, to je zvláštne, na stránke píšu že najvhodnejší je práve ten SMART. ale tak na weboch sa toho popísalo....

ak by som nebol lenivý nabijem oboje a vyskúšam ale ako som písal, na to že nemám iné náradie zatiaľ tak mať doma 6kusov bateriek mi príde veľa :D

ak by že te batérie môžem vrátit aj po odskúšani tak ich porovnám ale nechcem to riskovať.
Gumkac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1979
Dátum registrácie: Pi 10. Feb, 2012, 17:01
Bydlisko: bratislava - DL

Re: Kvalitný AKU vyžínač - Makita?

Príspevok od používateľa Gumkac »

Smart odporucaju k ovym strojom z dovodu "smart features". Len poopravim, v starej 4ah je 10 18650 (2x5ks)

Pre vsetkych co si myslia kolko nakosia s 2x4ah, dnes som kosil taku velmi riedku burinu / travu / pyr s 2x8ah na 5800ot. Zo 100 na 12% za 30 minut. Dalej ich trapit nepotrebujem, beriem druhu dvojicu a dokosim zvysok (tieto by uz na to aj tak nestacili)

Eshopovy tovar mozes vratit aj po vyskusani.

Inak co sa parkside tyka, tak ich mam viac, niektore naradie sa neoplati a radsej som bral modry bosch (flexa, vrtacie kladivo, vysavac) ale aku veci, ktore pouzivam obcas, tak parkside performance. Utahovacka, maly razak, druha flexa, chvostovka, hoblik a tento aku krovinak :) plus teda 4x8ah (razak, hoblik, flexa, krovinak, 1x4ah smart (razak, chvostovka, flexa) a 1x2ah (utahovacka) baterie. 5r zaruku mi neda ani 3x drahsi bosch :D
Intel i5 13600K + Noctua NH-D14 | ASUS TUF Z690 | ASUS TUF RTX 3070 Ti O8G | 32GB 3600Mhz Kingston | Corsair HX750i | Samsung 980 pro 1TB + 970 evo plus 1TB | NZXT H7 flow | 5x 140mm arctic
LG UltraGear 27GP850-B / Dell U3417W | Logitech G700s + Devis Control | Logitech G915 Tactile | Lenovo T490
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Kvalitný AKU vyžínač - Makita?

Príspevok od používateľa LordKJ »

inak ta zaruka, reklamoval som priamociarku, prisiel si po to DPD kurier a poslali to do Hechtu, kde vyhodnotili chybajuce diely a lidl vratil peniaze 😄
Naposledy upravil/-a LordKJ v Ne 16. Jún, 2024, 12:29, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5700
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Kvalitný AKU vyžínač - Makita?

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Toto ze tam neriesia reklamacky, na to sa tesim :)

Zatial si necham 2x8Ah a 2x4Ah, myslim ze s tym vyzijem uz len nech tie osmicky dojdu a dam vediet rozdiel.

Ta Pila za 70 eur ma laka :D ale pocka to, zatial mi ju netreba...
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5700
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Kvalitný AKU vyžínač - Makita?

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Tak funkčné kombo je konečne doma, prvý krovinorezx čo prišiel som nedokázal zapnúť, vrátil som ho, druhý ide bez problémov.

Mám 2x4Ah a 2x8Ah tak až bude čas pustím sa do toho, čo sa krátkeho testu týka tak bez problémov.

Ak vás niečo konkrétne zaujíma pýtajte sa, nahrám to alebo čo.

Návrat na "Nákupná poradňa"