Jazdenka crossover/SUV

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6981
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Jazdenka crossover/SUV

Príspevok od používateľa stefan222 »

vitaz kazdeho testu je stale Skoda :) to vie aj zoom s jeho monster truckom.
a preto aj senior od screama si nakoniec kupi kamiq 1.0tsi a bude vysmiaty
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4678
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Jazdenka crossover/SUV

Príspevok od používateľa scream »

Vies co, presne tak. Ked mam za 20K kupit 10 rocnu hondu alebo "nove" auto akeokolvek typu, ktore dostacuje, bude to nove auto:

https://www.moris.sk/skoda-kamiq-10-tsi ... up-automat

Samozrejme plati pre standardne priblizovadla, nie silno specificke auta.

Uz som mal 10 rocny accord... za 5r do neho sla kupna cena a aj tak to bol vo vysledku hnoj, hrdzu nezastavis... nic zasadne sa nepokazilo.
Mal som 12r imprezu ... tiez sa tam zainvestovalo do spotrebaku par tisic.
Celica, opat nvestovana kupna cena behom 2r.

Potom tu mame avensis 2018 (kupene 5r) - vymena oleja, stierace ....konec
Swifta ( kupene 4.5 rocne) - za 3r olej, sviecky + predne brzdy ...konec

Potom tu mame moju novu hracku, co bola tiez vyrobena skoro dekadu dozadu... tam este uvidime ale pri oleji to asi dlho neostane...

Pneu neratam.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6981
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Jazdenka crossover/SUV

Príspevok od používateľa stefan222 »

Tak ale vela ludi sa nevie odosobnit a hlada univerzalne auto kt neexistjje a zabuda na potreby seniora. Auto v zaruke ho potesi ked este aj automat. Aj ked skoda ze xhce vyzsi posed. S fabiou by usetril
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4678
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Jazdenka crossover/SUV

Príspevok od používateľa scream »

Praveze naroky su minimalne, len nech to drzi a ked nepodrzi, tak nech sa bavime o sumach do 5K, ci motor, ci prevodovka, ci lave predne svetlo... Nie 10K za novu CVT, nie 6K za motor, 1500E za turbo a 2K za robotu s rozvodmi... Cloveku co denne robi kilometre po stavbach na kdecom od vrakov po dodavku netreba chrumkavy automatik.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5726
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Jazdenka crossover/SUV

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Podla mna nema vyznam obmedzovat sa na motory bez turba ak ide o servisne naklady.

Malo by to vyznam ak by slo o nejaku primitivnu atmosferu konstrukcne z 80tych rokov. Lenze tie skoncili tak v 2009-2012, uz su to stare auta. Tie novsie uz tiez budu mat priamy vstrek, variabilne casovanie, 3 chladiace okruhy kazdy s inou teplotou, elektricke cerpadla, a proste cely ten moderny cirkus z bruselu okolo toho.

A zaroven znicene turbo na modernejsom turbomotore je nieco tak raritne ze v mojom zozname obav by to bolo niekde uplne dole pod poziarom, totalnou havariou, rozletenou prevodovkou(manualnou), zadretym motorom a tak.

V 2000 to sice bola bezna zavada, ale odvtedy sa vela veci zmenilo. Turba su mensie, lepsie chladene, s dobehom chladenia po vypnuti motora, lepsie dymenzovane kvoli start stopu... Vpodstate vzdy ked sa to uz niekomu podarilo tak za to mohli nevymeny oleja a upchaty saci olejovy kos...(To uz ale sli aj vahadla, vacky, loziska, vpodstate cela vrchna cast motora)

Takze za mna vyskrtnut vsetky konstruckcne pruserove motory nezavisle od turba(cize vsetky PSA benziny, vsetky ford benziny, vsetky EA111 VAG TSI...) a si good.
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1725
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Jazdenka crossover/SUV

Príspevok od používateľa lopo1 »

a co tak Mitsu ASX? asi posledný crossover ktory bol atmo nepriamy vstrek
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4678
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Jazdenka crossover/SUV

Príspevok od používateľa scream »

ASX ma 5 kvalt dost nepouzitelny na dialnicu,

Skilex suhlasim ale jedine v pripade noveho auta. Pri jazdenke musis eliminovat faktory zleho zachadzania predchadzajuceho majitela a kym to dava financny zmysel tak to robit budem.

Mam auto z 2018 a az na tupy vykon tam ziadna bruselovina nie je ( elektronicka rucna za 2K ked sa pokazi). Prinajhorsom ho ozaj presvedcim na nieco podobne.

Ja turbo nechcem z viacerych dovodov, nechce sa mi to tu moc rozspisovat. Realne ma pre mna vyznam len ked sa ide po vykone.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5726
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Jazdenka crossover/SUV

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Uplne rozumiem tomu ze niekto nechce turbo, sam som expert na vyhladavanie iracionalnych dovodov, takze ta plne chapem.

Vsetko co vravim je ze ak hladame auto pre dochodcu, a argument pre nekupu turba je spolahlivost, tak ze asi strielas kusok vedla.


Nahlas rozmyslajuc prihadzujem VW touran. Za 15k€ ich mas za furik 5-6rocnych s 1.4TSI.

Vysoky posed - check
Lahke nastupovanie - check
Stolickove sedenie - check
Priestranne - check (so 195cm si pohodlne sadnem sam za seba a este mam pred kolenami rezervu)
Pohodlna jazda po dialnici - check (pri 130 ma 2800rpm)
Spolahlivost - check, snad jedina vec co sa tam kazi je navijanie zadneho pasu a silentbloky v ramenach po 100-120k km

Akurat to vobec nie je tak cool ako SUV. Cele je to postavene na golfe 7, ten sa povazuje sa pomerne spolahlive auto(ak neratam prve ea111 tsi) pricom sa vyrábal od 2012... Cize ak kupis 2018, mal by si byt statisticky minimalne 6 rokov v suchu :D
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4678
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Jazdenka crossover/SUV

Príspevok od používateľa scream »

Normalny kus tourana 2018 v benzine je tak okolo 22K, to zas nie sme tak daleko od 10r hondy... 20K, nebodaj 20K+ sa za jazdenku platit nebude.

Turbo nebudem kupovat, kym sa da kupit uspokojive non-turbo. Ani mne sa turb nepokazilo...ale naco. Ked pride bod zlomu na atmoske, das 2500e za GO a jazdis dalej. Rob GO na modernom turbe .... vstreky, turbo, polmotory, CVTcky... tu sa nebavime o tom, ze kupis auto za 5K a ked taka investicia pride, pustis ho z kopca .... pri aute za 20 z bazaru tieto investcie proste nechcem mat pred ocami ked zaspavam. Lebo netreba...
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5726
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Jazdenka crossover/SUV

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Opustam tuto konverzaciu
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4678
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Jazdenka crossover/SUV

Príspevok od používateľa scream »

V pohode, nemusel si davat explicitne prispevok, nejak by sme to tu prezili.

BTW tu je ten furik 5-6r touranov za 15k https://www.autobazar.eu/vysledky/vozid ... y=priceAsc

Vratime sa pekne na zaciatok, nic ine, prevratne nikto nenasiel (nie je). Turbo nie je nspolahliva suciastka ale komplikacia pri pripadnom probleme (aj financna).
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6981
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Jazdenka crossover/SUV

Príspevok od používateľa stefan222 »

Tak a zas si pri kamiqu v zaruke. Este mozn o vitara
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5726
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Jazdenka crossover/SUV

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Uznavam, 5-6rocny za 15k€ som prepalil, nie je ich uplne vela. Otvoril som bazos, uvidel tento https://auto.bazos.sk/inzerat/164979667 ... iestne.php + https://auto.bazos.sk/inzerat/164508223 ... kamera.php + zopar 1.8TSI rline za 17 a neriesil dalej. Takze touran asi fakt nebude ono.

Lopatku do piesku som ale hodil kvoli tomu ze poziadavky su nastavene uplne iracionalne a protichodne, kde kazde auto ktore poznam spada do jednej z troch kategorii:
1. Atmo auta starsie ako 2012
2. Zastarale low cost atmo auta ktore si dobrovolne nikto nekupi
3. Auta s turbom

Jedina vynimka mi napada mazda s ich 2.0atmo, ale od SUV tam mas len cx3 a tie vyzeraju byt dost hrdzechtive, co je v mojich ociach ovela vacsi problem ako zadrete motory...

Takze tak, nie je co radit kym sa nezmenia poziadavky.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6981
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Jazdenka crossover/SUV

Príspevok od používateľa stefan222 »

Skilex ma rexht
Tu sa velmi rozchadza vyber. A hlavne dochodcovi bude na salame ci tam je taky vstrek a ci take turbo a nebodaj vykon. Mama ma 55kw a jej priatel si chvali lebo jeho maly citron ma 40kw a na sarove musi podradit do 3.. asistenti mu nic nehovoria a ani na cuvsciu kameru nepozera nikdy ked ja cuvem. Mrtvy uhol mu nic nehovori. Ked tak premyslam tak mozno aj kamiq v meste keby mu s front asistom zabrzdil ci by nemal.mrtcixu z toho seriozne.
hry- ps5
doma-HP probook
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7980
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Jazdenka crossover/SUV

Príspevok od používateľa CageJ »

Za 15k€ ich mas za furik 5-6rocnych s 1.4TSI.??

Ekonomická samovražda tento motor

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"