Klimatizacia do bytu alebo len rekuperacia ?

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Klimatizacia do bytu alebo len rekuperacia ?

Príspevok od používateľa LordKJ »

zabudol som, ja mam tiez 25A hlavny (resp. 3x25) a klima je na 16 istici aj ked v datasheete odporucaju 25 a nebol ziaden problem.

U mna to za dnesok vyzera takto (vacsinu casu 1 jednotka), merak je cisto na klime
https://ibb.co/LxdCPcx

To v noci je vnutorna 2.5kW v spalni (11m2 :D) na 1 rychlosti fukania
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6955
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Klimatizacia do bytu alebo len rekuperacia ?

Príspevok od používateľa stefan222 »

Impulse napísal: Pi 12. Júl, 2024, 15:46 Hadicku mam odvedenu do "kybla" na balkone, ten som tiez vyumyval.
Skus kverinac. Dnu ked ti zapacha to to okrem hadicky je sajrajt medzi lamelami.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2205
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Klimatizacia do bytu alebo len rekuperacia ?

Príspevok od používateľa zoom »

Pepeb007xx napísal: Pi 12. Júl, 2024, 17:02 ked mam dom, spodne poschodie, obyvacka a kuchyna s jedalnou, bez dveri, spojeny priestor, cez 70m2 + vchod na schopy bez moznosti zatvorit, vychladi mi to nejaka mobilna klima? toto leto ma zabija
Mobilna klima to v pohode vychladi, ale inak som velky odporca mobilnych klim. Mal som to a je to jednoducho zle. Hlucne, nemotorne, teply vzduch vyfukujes tucnou rurou (akoze DN100 harmonikova rura) - musis to niekde vyfukovat, nadrz na vodu je samozrejme integrovana a zaplnis ju za 2-4 hodiny = stale manualne vylievas nadobku. Tiez som si to kupil roky rokuce dozadu, lebo som uz nevedel vydrzat v teple a mal som z toho radost mozno tak prve 3 dni, potom to uz bolo meh a otrava. Nehovorim, ze sediet v teple je lepsie, ale ked uz to ides riesit, asi by som to riesil poriadne, aj za cenu, ze este cely august budes este sediet v teple.

Akokolvek opovrhujem cinskymi vyrobkami, tak asi jedina takato prenosna klima, co sa mi paci, je Midea PortaSplit. V podstate bezna vonkajsia jednotka spojena pomerne placatym chobotom s decentnou vnutornou jednotkou. Stale musis prepchat ten kabel cez pootvorene okno, ale aspon to prijemne vyzera a tu najhlucnejsiu vec vystrcis von z miestnosti.

Klasicka split jednotka na stene je nenahraditelna. Samozrejme montovat to teraz znamena sutazit o termin so vsetkymi ludmi, co si spomenuli, ze v lete je teplo a chcu klimu. Inak predpokladam, ze PC mas na tom spodnom poschodi, lebo rovno ti poviem, ze akokolvek budes chladit spodne poschodie, tak hore sa to nedostane - tam potrebujes dalsiu klimu.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6955
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Klimatizacia do bytu alebo len rekuperacia ?

Príspevok od používateľa stefan222 »

Borci neaku firmu z Ke? Dik
hry- ps5
doma-HP probook
lele007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 966
Dátum registrácie: St 28. Jan, 2009, 01:14
Bydlisko: Kosice

Re: Klimatizacia do bytu alebo len rekuperacia ?

Príspevok od používateľa lele007 »

My mame od comklima.. sice oni robia aj na zapade. Co sme robili 'prieskum trhu' 5 rokov dozadu, tak mali asi najlepsi pomer cena/vykon.
MSI PRO B650M-P | AMD Ryzen 5 7600 | Patriot Viper Venom 32GB KIT DDR5 6000MHz | Endorfy Fera 5 | Montech AIR 1000 SILENT Black | Apacer AS2280Q4U 1 TB | ASUS TUF GAMING 750B
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2763
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Klimatizacia do bytu alebo len rekuperacia ?

Príspevok od používateľa lepermessiah »

zoom napísal: So 13. Júl, 2024, 03:00 nadrz na vodu je samozrejme integrovana a zaplnis ju za 2-4 hodiny = stale manualne vylievas nadobku
V tomto sa trochu pohla doba. Zena ma v kancli a v sklade mobilnu klimu, lebo majitel budovy odmieta pevne osadenu jednotku vonku, ale s tou 100mm dierou problem nemal, pretoze je to stara budova a kazde 2 okna maju medzi sebou 40x40cm panel, ktory je vymenitelny, tak tam im dovolil vyvrtat dieru.

Donedavna mali stare klasicke klimy (lebo ved, sluzili nejakych 12-15 rokov) a mali vyvod hadicku cez stenu von v sklade a do vedra v kancelarii. V kancli im prdla klima minuly rok, tak kupili nieco co bolo skladom v elektre v okoli ZV, spojazdnil som, nasadil novu ruru a priechodku, odtokovu hadicku do vedra a ... nic ... ani po 2 tyzdnoch kvapka vody vo vedre, az som sa zacinal bat, ze som to zle zapojil a tecie to niekde do vnutorneho zasobnika a ten pretecie a bude zle. Ale nie, proste voda nikde, zima poriadna, spotreba tretinu nizsia ako predosla klima. Hluk sice robi, ale ked len udrziava 25 stupnov, tak sa da normalne pracovat a nevnimas ju o nic viac ako premavku vonku alebo tukanie do klavesnice ci neonku na strope.

Pred mesiacom odisla klima v sklade, kupilo sa zas nieco podobne ako predtym, napojil odtok cez stenu a ani z neho nic nekvapka. Proste nove klimy vedia tu vodu vyfukovat priamo cez tu 100mm hadicu von a to dokonca tak, ze po roku v hadici nie je plesen ani v zahyboch, nie je mach ani plesen na prechodke z vonkajsej strany...
Spoiler: ukázať
[NAS]: Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]: Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[Home]
[LCD]: Dell U4025QW
[Peripherals]: Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[LCD]: Dell U4320Q
[Peripherals]: Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6955
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Klimatizacia do bytu alebo len rekuperacia ?

Príspevok od používateľa stefan222 »

Vies o niekom kto by vwdel vycistit odtokovu hadicku?
hry- ps5
doma-HP probook
Kukiak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 217
Dátum registrácie: Pi 28. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Klimatizacia do bytu alebo len rekuperacia ?

Príspevok od používateľa Kukiak »

Aky je dlhy? Tam vopchaj kus drotu a hlavne daj na koniec sitko.
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3436
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Klimatizacia do bytu alebo len rekuperacia ?

Príspevok od používateľa stanomx »

Mozem sa spytat aka firma ti to montovala, ze ti to nechcu prist opravit ?
RAMMSTEIN

Návrat na "Debata o všetkom"