Stavba rodinného domu

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12443
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa HellAngel »

co to je starsi telefon? zvlada to aspon 4G? lokalita, signal? Na kameru je 1GB malo. Treba pozerat v tomto pripade na upload. Doewnload nie je az tak podstatny pri kamere. Vacsinu dat budes odosielat z nej. Kludne si daj 5 GB balicek a uvidis ci ti bude stacit.
Tepelko ratam ze by si stym 1GB dat mohlo vystacit.
NB: Asus ROG Strix G16
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6955
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

len ma napadlo ze ludia radi sleduju spotrebu el ale ci niekto sleduje spotrebu dat pri dome. asi vezmem z telekomu sim za 6e a ona si bude tahat data z mojho pausalu podla potreby lebo presne tu spotrebu dat pri kamere neviem ani len odhadnut. tiez neaky firmware update neviem kolko a kedy si bude tahat
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5672
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Ku kameram:
-FW update mozes kludne vylucit. Ten pociatocny spravis doma na poriadnom internet, a potom update zakazes. Nasledne uz data "zerie" len to ked na dialku pozeras video. To je tak 200-450KB/s pri "SD" rozliseni. Cize minutovy zaznam cez mobilnu apku ti vezme mozno 12-27MB(podla toho ako velmi sa hybe trava na videu a tak...) Nic viac.

Potom este mozes mat nastavene live notifikacie, mne napr. pipne mobil zakazdym ked sa niekto na 2m priblizi k tepelnemu cerpadlu, ked sa niekto priblizi ku unimobunke a tiez ak cez prijazdovu cestu k pozemku prejde auto. To sa ti do jedneho MB vojde aj 100 takych upozorneni...



Ale samozrejme ak si tu kameru otvoris na PC, a zakliknes tam "original kvalitu" tak ti to pojde kludne 6MB/s a data zmiznu v priebehu par desiatok sekund :D



Tepelko absolutne netusim.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6955
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

tie notifikacie na co ti pridu? mail sms whatsup ? to mi sice netreba ale teraz zas dumem ci nedat 1Gb dat od 4ky za 2e
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5672
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Pride notifikacia v apke od kamery
Obrázok

Ked na to kliknem, tak mi to ukaze 20sekundovu ukazku videa na ktorej vidno auto/cloveka ktore preslo po ceste alebo sa priblizilo k tepelku...
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5672
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Obrázok

Uz maju takmer hotovo, musim uznat ze pekna praca. Som spokojny.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6955
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

Nemate vodovod obecny?
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5672
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Teraz uz je, sice este nie je skolaudovany, ale bude soon. Tak ci tak v dobe ked sa zacinalo stavat to vyzeralo ze tam nikdy ziadny nebude. Preto sa vykopala a natiahla aj studna.

Bol to pozemok uprostred poľa, bez inzinierskych sieti. Priebezne sa so "susedmi" podarilo vyzbierat dostatok penazi na postavenie vlastnej ulice s elektrikou, vodou, kanalom, cestou, lampami... Elektricke pripojky sa robili tak ze som vtedy este na strednej pozbieral sikovnejsich spoluziakov a sli tahat stovky metrov kablov do zakopov :D
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6955
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

Klobuk dole..chvalim. to sa bude casom.blbo predavqt ked uz terqz mas k nemu puto.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3344
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Chlapi otázka ohľadom zvodov bleskozvodu. Ako to máte spravené? Priznané po fasáde, po zvodoch odkvapu alebo v izolácii? Ja sa neviem rozhodnúť ako to spraviť.
Chcem začať s obvodovým zemničom a neviem ako spraviť napojenie medzi zemničom a skúšobnou svorkou.
Vedel by mi s týmto niekto pomôcť, ako je to najlepšie spraviť?
Ďakujem ;)
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.
Work: Lenovo E14 G5 AMD + Dell U2724DE + Dell U2724D.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6955
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

Zapusti do fasady. Sobotu som na stavbe ta ti viem odfotit ako pen ta skrinka trcitrosku vo fasade. Daval som 20cm polystyren ale
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3344
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Zapustené to máš v chráničke alebo izolovaný zvod AlMgSi? Budem rád za foto. Ďakujem ;)
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.
Work: Lenovo E14 G5 AMD + Dell U2724DE + Dell U2724D.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5672
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Pracujem vo firme ktora sa mimo ine zaobera aj montazou a reviziami bleskozvodov. Rocne nam ich cez ruky prejdu desiatky.

Ak sa da tak urcite pod omietku, izolovany AlMgSi. Je to najrychlejsie, najkrajsie a najtrvacnejsie riesenie. Musi to byt izolovany AlMgSi lebo neizolovany ti pod omietkou skoroduje a FeZn ma zase pri zasahu bleskom privelku teplotu takze musi ist do trubky a idealne este okolo nej spravit pas z mineralnej vlny...(Zelezo ma ovela vacsi odpor, preto je v nom pri zasahu blekom vacsie stratove teplo... AlMgSi ma aj pri tom najbrutalnejsom blesku teplotu do 70°C, co je bezpecne pod teplotou topenia polystyrenu 90-95°C)


Nezabudni ho ukotvit do steny kazdeho pol metra(tak to predpisuje vyrobca, vtedy to je bezproblemove... ak das meter ako je zvykom tak je velka sanca ze ti ho pri zasahu blekom vytrhne z fasady) a hore dat take tie plastove kruzka proti stekaniu vody(aspon 3ks, idealne 4)



Dole to spojis v krabici s 10 gulatinou. Je jedno v akej, ale musi byt dost velka aby ten bleskozvod vedel zmerat revizny technik s hrubymi kliestami.

Trebars https://www.bauhaus.sk/sez-instalacna-k ... 237#upsell ale na domy kde bol silny tlak na dizajn kludne aj nerezove dvierka :D https://vzduchotechnika-shop.sk/150x150 ... matna-html

Podla STN EN 62305 ma byt krabica umiestnena v rozmedzi 0,6 az 1,8m
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6955
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

V takje podobnej krabicke to mam ako skilex dal.link. sobotu ked nezabudnem ta oodfotim.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5672
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Jo a este doplnim ze nezabudni aby gulatina do zeme bola 10mm... Ludia casto davaju 8mm ako je hore, ale ten do zeme ist nemoze...

Návrat na "Debata o všetkom"