Politická debata

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Jerry
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2777
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenčín

Politická debata

Príspevok od používateľa Jerry »

In comming ....
Používateľov profilový obrázok
RP
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2547
Dátum registrácie: St 21. Mar, 2001, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Politická debata

Príspevok od používateľa RP »

Čoskoro opäť otvoríme politickú debatu.

Tak ako je na fóre tradíciou, vyžadujeme v diskusii slušnosť. V téme Politická debata to platí dvojnásobne.

Vyhýbajte sa konfliktnému vedeniu diskusie, argumentujte overiteľnými faktami. Získame tým pre nás všetkých diskusiu, ktorá k niečomu vedie, je informačne hodnotná a má význam ju na fóre mať.

+ Upozornenie: Každý zodpovedáme za to čo verejne napíšeme, a to aj v právnej rovine, majte to na pamäti.

A nie, pri dôslednom moderovaní nejde (a nepôjde) o cenzúru, ide o dodržiavanie pravidiel slušného a ohľaduplného správania, aby to tu nevyzeralo ako na väčšine stránok s diskusiami a sociálnych sietí, kde slušnosť dávno zomrela.
Používateľov profilový obrázok
RP
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2547
Dátum registrácie: St 21. Mar, 2001, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Politická debata

Príspevok od používateľa RP »

Politická debata je otvorená.
Používateľov profilový obrázok
Jerry
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2777
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenčín

Re: Politická debata

Príspevok od používateľa Jerry »

Diskusiu môžete začať priamo v tomto vlákne. Smelo do toho ... :)
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5672
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Politická debata

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Rozmohol sa nam tu taky nesvar - Povedal by som ze isti clenovia admin teamu dost over-reactuju na staznosti na prispevky. Akoby nevyhodnocovali ich opravnenost, ale iba ich kvantitu. Vobec neberu v uvahu ze hoc kto moze nahlasovat hoc koho, uplne bezdovodne, len tak, z nudy/pomsty/whatever.

Taketo chovanie adminov sa v temach kde panuju rozdielne nazory(ale stale pri vecnej diskusii bez osobnych utokov) da krasne exploitovat. Vpodstate staci svojho nazoroveho oponenta(kludne len volica inej strany) jemne postuchnut, par krat ho nahlasit a je takmer 100% iste ze dana tema sa zamkne(za pripevky ktore by inak presli uplne bez povsimnutia.)

A to ani neberiem v uvahu ze by sa dohodlo viacero uzivatelov na tom ze chcu niekoho zabanovat(v dobe diskordu nic nerealne) a spustili cielenu reportovaciu kampan.


Jasne, beriem ze nikomu sa to uz adminovat nechce, a ze je to otrava, a ze kazdy ma dost svojich problemov... Takze ak admin vecer otvori forum, a vidi 3dni po sebe 5novych reportov, to posledne co sa mu chce riesit ci su opravnene alebo nie. A beriem aj to ze to tu nie je ziadna demokracia a pisat na forum nie je ziadne ludske pravo.



To len taky navrh na zlepsenie, bez ktoreho tato tema nema velky zmysel. Dufam ze to na pravu mieru uviedlo aj to preco som v minulosti podla hesla "chytremu napovedz" reportoval prispevky administratora.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6871
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Politická debata

Príspevok od používateľa molnart »

SKiLEX napísal: Ne 21. Júl, 2024, 22:19 Rozmohol sa nam tu taky nesvar - Povedal by som ze isti clenovia admin teamu dost over-reactuju na staznosti na prispevky. Akoby nevyhodnocovali ich opravnenost, ale iba ich kvantitu. Vobec neberu v uvahu ze hoc kto moze nahlasovat hoc koho, uplne bezdovodne, len tak, z nudy/pomsty/whatever.
ja vobec ten pocit nemam. temy ktore sa zamykali alebo bany ktore sa rozdavali tu viewtopic.php?t=3602&start=375 mi prisli adekvatne
SKiLEX napísal: Ne 21. Júl, 2024, 22:19 A to ani neberiem v uvahu ze by sa dohodlo viacero uzivatelov na tom ze chcu niekoho zabanovat(v dobe diskordu nic nerealne) a spustili cielenu reportovaciu kampan.
ideme sa dohodnut a nahlasime vsetci JurajSlovakID? ja som za
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5672
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Politická debata

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Jasne, podme. Ja ho budem nahlasovat pondelky a stredy. Ty si mozes zobrat nedelu a stvrtok. Potrebujeme este 2ludi co si vezmu utorok, piatok a sobotu a tiez jedneho co ho bude nahlaslovat uplne nahodne.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12443
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politická debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

tiez nemam ten pocit, zeby zamerne tu niekoho banovali. Skor mi pride opak, ze sa este dost toleruje. A uzamknutie politickej diskusie chapem. Bola/je to tema, ktora je citliva a aj dost sledovana zlozkami. Hlavne v poslednej dobe.
Ja by som s tu kludne obisiel bez takejto temy. Zbytocne tu dviha ludom city (nie kazdy sa dokaze odosobnit od nazoru druheho) a potobne temy zrejme aj vzbudzuju nechcenu pozornost
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5672
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Politická debata

Príspevok od používateľa SKiLEX »

satanicek666
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1902
Dátum registrácie: Ut 18. Mar, 2014, 12:47
Bydlisko: Sečovce

Re: Politická debata

Príspevok od používateľa satanicek666 »

Dzedo senilny nezna dze je a kto je?!? A ani nezna že odstúpil 🤣🤣🤣 Amerika možno o 8 rokov zvolí za prezidenta rovno dajaku mŕtvolu… Rusi sú dzignuty ale Amerika vymetena. Čort jak čort
Amd R7 5800x3d = Noctua d15 = Asus strix b550f = Kingston 64gb ram 3600mhz cl18 = Rtx 4090 Phantom = Ssd: M2 WD 850x 1tb win10 + M2 WD 850x 2tb + 850 evo 2tb = Lian Li 216 black = Fany: 2x Lian Li 160mm-in + 3x Noctua a12x25-out + 2x Noctua a12x25-bottom = Asus strix 1kw aura = LG C2 42" = Per: Log g915 tkl + Log g pro wire + g440 hard + Xbox Wire Controller = Audio: Topping dx3pro+ = Mackie mr524 = AudioTechnica-a550z
Používateľov profilový obrázok
Jerry
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2777
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenčín

Re: Politická debata

Príspevok od používateľa Jerry »

@SKiLEX
Rozmohol sa nam tu taky nesvar - Povedal by som ze isti clenovia admin teamu dost over-reactuju na staznosti na prispevky. Akoby nevyhodnocovali ich opravnenost, ale iba ich kvantitu. Vobec neberu v uvahu ze hoc kto moze nahlasovat hoc koho, uplne bezdovodne, len tak, z nudy/pomsty/whatever.
Vôbec nemáš ani len predstavu, koľko bolo nahlásení v danej téme. Neviem ako ostatní moderátori, ale ja som nahlásenie posudzoval tak, že som si prečítal aj 3 strany dozadu, aby som videl ako sa konflikt hrotil a či je oprávnené nahlásenie a či nie. Múdre reči za klávesnicou dokáže písať hoci kto, ale aké je skutočné pozadie celého mechanizmu nevidí a myslí si, že je ukrivdeny. Občas by bolo dobré sa zamyslieť a vžiť sa do role toho druhého.
Používateľov profilový obrázok
RP
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2547
Dátum registrácie: St 21. Mar, 2001, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Politická debata

Príspevok od používateľa RP »

@SKiLEX

V bodoch
1. Berie sa do úvahy, že nahlásenie nemusí byť objektívne. Tím adminov a modov je tu dlhé roky, a faktor skúseností, a poznanie histórie užívateľov vedie k väčšej objektivite.

2. Okrem toho, že sa mi nezdá, že by sa nezvažoval každý prípad je dôležité povedať jednu vec. Fórum má svoj prístup k ban-om a všeobecne k dodržiavaniu pravidiel užívateľmi nastavený tak, že ak už dôjde na ban, tak sa používajú najmä krátke ban-y, teda najmä týždňové. Trvalý ban sme neudelili už 5 rokov.

Takéto veľmi krátke bany teda plnia svoju funkciu, ktorou je kultiváciu diskusného prostredia, zvýšenie povedomia o pravidlách aj spravodlivejšie prostredie pre všetkých. Zároveň sú znesiteľným postihom.

Systém ban-ov je nastavený tak aby užívateľov viedol k dodržiavaniu pravidiel, aby mali možnosť sa prispôsobiť pravidlám fóra. Teda tak, že tých čo nedodržiavajú pravidlá nepošleme definitívne preč, ale ich len upozorníme na dôležitosť dodržiavania pravidiel. A zároveň, ak by sme sa aj pomýlili, výsledkom, je naozaj, len týždňový ban. Systém je funkčný, na fóre máme kultúrnejšie prostredie než je na mnohých iných stránkach, a zároveň si myslím, že ak sa aj pomýli tak je škoda minimálna.

3. Máš pocit, že si prispel do správnej témy? Toto sem nepatrilo, a už vôbec nie ako prvý post nanovo otvorenej obľúbenej témy.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5672
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Politická debata

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Fair enough
Používateľov profilový obrázok
Jerry
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2777
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenčín

Re: Politická debata

Príspevok od používateľa Jerry »

SKiLEX napísal: Ne 21. Júl, 2024, 23:14 Anyway:

Biden odstupil.
https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/71 ... a-ameriku/
Myslím že dobrá voľba z jeho strany ... Nechce priznať, ale už sa na ňom vek podpisuje.
Používateľov profilový obrázok
Mani
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1422
Dátum registrácie: Ut 20. Dec, 2011, 08:23
Bydlisko: Košice

Re: Politická debata

Príspevok od používateľa Mani »

satanicek666 napísal: Ne 21. Júl, 2024, 23:19 Rusi sú dzignuty ale Amerika vymetena. Čort jak čort
Rusko je doslova zaostala diera so stastim na nerastne suroviny, ktoru vedie diktator a obcania tej krajiny trpia syndromom menejcennosti, ktory si kompenzuju tym ze oplakavaju masovych vrahov ako je Stalin a vyhrazaju sa Europe nuklearnym holokaustom.

Amerika je narozdiel od Ruska stale vyspela demokracia a hlavna opora celej zapadnej civilizacie. Biden moze byt start a senilny, ale narozdiel od zakomplexovaneho diktatorika je to slusny clovek, ktory sa drzi nejakeho suboru hodnot, ktore nie su zavrnutia hodne. A hej, Amerika by si mala byt schopna vybrat vyrazne mladsich kandidatov z oboch stran.

Ked medzi tym nevidis rozdiel a si schopny len kvoli jeho veku a demencii napisat ze cert ako cert, tak tvoja mentalna vybava je fakt na urovni toho co o tebe nahovara ten sedlacko-vychodnarsky styl pisania.
Spoiler: ukázať
PC 1: 13600K + Cooler Master Atmos 360 + TR Contact Frame | MSI B760M Mortar WiFi | 48 GB DDR5 G.Skill Trident Z5 RGB 7200 MT/s | ASUS DUAL RTX 4070 Super | Seagate FireCuda 530 2TB | Asus ROG Strix Aura 850W | Lian Li Lancool 216 | Dell G2724D

PC 2: R5 5600 + Endorfy Fera 5 | Gigabyte B550M DS3H | 2x16GB XPG DDR4 3600 MT/s | Pulse 6700 XT 12G | Samsung 970 EVO 1TB| 2x P12 Slim PWM in + 2x P12 PWM out| XPG Core Reactor 850W | Jonsbo D30

Návrat na "Debata o všetkom"