Záložné právo na vozidlo

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Mr.Devil
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 570
Dátum registrácie: So 13. Apr, 2013, 16:15
Bydlisko: Michalovce

Záložné právo na vozidlo

Príspevok od používateľa Mr.Devil »

Ahojte, pred 9 rokmi som kupoval auto a včera som si ho dal overiť cez Cebiu a zistil som že je stále vedené v zaloznom prave.
Auto som kupoval od druhého majiteľa ktory ho kupil v dražbe.

Vie mi niekto povedať čo to znamená? Rad by som ho v najbližšom case predal a teraz neviem ako sa k tomu postaviť. :?
Asus ROG STRIX X670E-A , AMD Ryzen 7 7800X3D + ROG STRIX RYUJIN II 360 argb , Gainward RTX 4090 Phantom, 32GB DDR5 6000MHz CL36 , Super Flower 1KW , Fractal R6 , LG OLED42C2 ,
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12443
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Záložné právo na vozidlo

Príspevok od používateľa HellAngel »

na niekoho to zalozne pravo je. Tam sa opytaj ako zo je. Inac by som zi doporucil to auto vratit a ziadat svoje peniaze spat. Aby sa ti nestalo, ze si raz po to auto niekto pride
https://www.stkonline.sk/informacny-ser ... ia-vozidla
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Mr.Devil
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 570
Dátum registrácie: So 13. Apr, 2013, 16:15
Bydlisko: Michalovce

Re: Záložné právo na vozidlo

Príspevok od používateľa Mr.Devil »

To snáď nemyslis vážne že po 9 rokoch budem žiadať späť peniaze od predávajúceho :-)

Prvy majiteľ bol nejaky daňový podvodnik, zhabali mu majetok vrátane 3 áut (1 kamion) a tie šli do dražby. Z drazby ho vykupil človek ktory ho prepisal na seba. Par mesiacov potom som ho kupil ja. Od roku 2015 som majitelom.

Pokial by bolo vozidlo v zaloznom prave, snad by sa nedalo prepísať nie? Tu ide o to ako sa zbavit takého zaznamu :?
Asus ROG STRIX X670E-A , AMD Ryzen 7 7800X3D + ROG STRIX RYUJIN II 360 argb , Gainward RTX 4090 Phantom, 32GB DDR5 6000MHz CL36 , Super Flower 1KW , Fractal R6 , LG OLED42C2 ,
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12443
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Záložné právo na vozidlo

Príspevok od používateľa HellAngel »

chod na inspektorat a vysletli im o co ide. Ak je majetok toho podvodnika vysporiadany (napriklad cez tu drazbu), tak sa mal zaznam zalozneho prava zmazat. Inac by bol problem aj s prepisom. Uz v tedy. Je mozne ze zaznam uz je zmazany, len este figuruje v nejakom systeme, hoc uz je neplatny.

ano je to tak ako pises, nemalo by sa dat prepisat, ak auto ma na sebe taketo bremeno. No a vidis stalo sa. Minimalne pre 9timi rokmi ked si ho kupoval
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2247
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Záložné právo na vozidlo

Príspevok od používateľa mirjak »

alebo ma Cebia chybu, neaktualny zaznam, pytaj od nich vratenie poplatku

EDIT: skus sem nahodit VIN:
https://www.notar.sk/zalozne-prava/
Naposledy upravil/-a mirjak v Ut 23. Júl, 2024, 17:29, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1662
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Záložné právo na vozidlo

Príspevok od používateľa werwest »

ale kde ze. u nas nebude o nic mensi bordel ako v cesku. a tam kludne auto prepises. a potom pride exekucia :D
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
Mr.Devil
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 570
Dátum registrácie: So 13. Apr, 2013, 16:15
Bydlisko: Michalovce

Re: Záložné právo na vozidlo

Príspevok od používateľa Mr.Devil »

Werwest, s tvojim tvrdenim nesuhlasim. Ano, donedavna nebolo problem v CZ prepísať aj auto v exekucii, ale uz to neplatí. Slovensko je v tomto smere uz dlhú dobu prekvapivo ďalej a tu to maju ošetrené.

Skúsim ešte raz investovať do ineho "overenia vozidla" a pozriem ci bude problem exekúciou aj tam. Pokial ano, pojdem po tom probleme ďalej. Ked nie, tak Cebiu budem kontaktovať.
Asus ROG STRIX X670E-A , AMD Ryzen 7 7800X3D + ROG STRIX RYUJIN II 360 argb , Gainward RTX 4090 Phantom, 32GB DDR5 6000MHz CL36 , Super Flower 1KW , Fractal R6 , LG OLED42C2 ,
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12443
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Záložné právo na vozidlo

Príspevok od používateľa HellAngel »

Vsak chod na inspektorat, povedz im co si nasiel a ze chces auto predat a prepisat. Povedia ti ci je problem alebo nie
NB: Asus ROG Strix G16

Návrat na "Debata o všetkom"