Antidepresíva - mate niekto skusenost?

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
satanicek666
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1902
Dátum registrácie: Ut 18. Mar, 2014, 12:47
Bydlisko: Sečovce

Re: Antidepresíva - mate niekto skusenost?

Príspevok od používateľa satanicek666 »

fobos napísal: St 03. Júl, 2024, 14:18 Ok takze tvrdis ze lepsie popri AD aj terapeut naraz ?
pytas sa ho jak keby bol psychiater.fobos.najlepsie je ti pojst za dobrym psychiatrom a on uz ta navedie co dalej a ako.a uz vobec sa nehambi ked ta posle polezat.chod polezat dakde do ineho okresu kde ta nepoznaju.jedine v robote budu vediet ze si u salenym dome bo na peciatke na marodke bude pecatka spitalu kde lezis a tak tiez diagnoza.
Amd R7 5800x3d = Noctua d15 = Asus strix b550f = Kingston 64gb ram 3600mhz cl18 = Rtx 4090 Phantom = Ssd: M2 WD 850x 1tb win10 + M2 WD 850x 2tb + 850 evo 2tb = Lian Li 216 black = Fany: 2x Lian Li 160mm-in + 3x Noctua a12x25-out + 2x Noctua a12x25-bottom = Asus strix 1kw aura = LG C2 42" = Per: Log g915 tkl + Log g pro wire + g440 hard + Xbox Wire Controller = Audio: Topping dx3pro+ = Mackie mr524 = AudioTechnica-a550z
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3684
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Antidepresíva - mate niekto skusenost?

Príspevok od používateľa dendroid »

Nie je dovod cakat s terapiou na ukoncenie liecby AD, ano najlepsia je kombinacia lieky plus psychoterapia. Ak mas moznost a nesedel by si doma na zadku, PN (pozor na vychadzky, treba skusit dohodnut rozumne, nech nedostanes dve hodiny rano a dve hodiny poobede). Na terapiu sa aj tak caka niekolko tyzdnov takisto, k dobremu aj par mesiacov. Hlavne zacat dobrym psychiatrom. Ten ti bude vediet poradit aj terapeuta a odhadnut, ci sa mas nechat hospitalizovat. Ist sa opytat za viacerymi (skor uz potom asi na priamu platbu). Pogooglit, kludne sa ist opytat na modrykonik. Mozno uz aj niekto hladal v tvojom okoli, takze tam bude nejaka novsia tema. A zajst za psychiatrom do najblizsieho vacsieho mesta, ak to bude potrebne. So spravami chod za obvodnou, neviem, ci mas len taku, co vypisuje ziadanky a predpisuje antibiotika hlava nehlava na kazdu virozu ... Ale najdu sa aj taki, co sa vyznaju/poznaju/vedia poradit.

A chod aj za kardiologom, znamy mal presne problemy s uzkostami a potom sa pridali extrasystoly. A vraj mal z tych liekov nasledne este vacsie uzkosti. Ale nevyznam sa v tom, takze treba brat s rezervou, pisem len, co mi hovoril. Kazdopadne vsetky tieto veci treba konzultovat s lekarmi a s obvodnou. Vobec by som sa za to nehanbil, su to zdravotne problemy ako kazde ine. A bude ich len pribudat, v dnesnej dobe konzumu a individualizmu a nekonecnych moznosti, ktore prinasaju miestami viac skody ako uzitku ...
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1662
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Antidepresíva - mate niekto skusenost?

Príspevok od používateľa werwest »

fobos napísal: St 03. Júl, 2024, 14:18 Ok takze tvrdis ze lepsie popri AD aj terapeut naraz ?
Ano. Tak ako som pisal na zaciatku.

A tiez, budes musiet hladat dobrych doktorov. To ze prvy terapeut bol naprd sa stava, neznamena to ze treba na terapiu zanevret. S dobrym terapeutom sa daju robit divy
No a bude to trvat dlho. Aj ti menejdobry byvaju vybookovani
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Ajri
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 604
Dátum registrácie: So 12. Sep, 2009, 12:28
Bydlisko: Hájske

Re: Antidepresíva - mate niekto skusenost?

Príspevok od používateľa Ajri »

fobos napísal: St 03. Júl, 2024, 13:34
Terapeut ti zial sam nepovie, ze chod za inym
tu ti dovolim oponovať, práveže ten môj ma vyslovene poslal k druhému, nakoľko som neakcpetoval jeho požiadavku úplne vypustiť Neurol (dám si cca 2 tbl za 1 týždeň - to keď mám o pol noci fakt stavy, že zomrem a to si neprikrašlujem)

Inak díky za info

PS ja som modry konik ako taky neznevažil, ale jasne som tam napisal, ze ma nezaujima nazor ženy, ale skôr chlapa ktorý to berie. a MK to sú 95% ženy.. Napr ma zaujímal aj názor na sexualitu s AD, lebo toto je vraj dosť negatívny efekt AD. A ten nazor mi ako dá žena ?
Co sa tyka sexuality s AD zalezi od toho ako ti sadnu, u kazdeho je to individualne. Mam znamych ktori nemali problem, aj kamarata ktoremu menili liecbu 3x, z toho raz kvoli sexualnym veciam. Kazdopadne je to vec ktoru budes riesit s psychiatrom, ktory ti nastavi liecbu tak, aby si s AD Mal co najlepsiu kvalitu zivota. Ak budes hladat psychoterapeuta, dopytuj sa aj na interval psychoterapie. Su taky ktori ta zoberu hned ale na dalsi termin cakas dva mesiace.
Ideapad 3 14IIL05 - i3-1005G1 1.2Ghz | 12GB ram | 128GB ssd
Xbox Series S
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3684
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Antidepresíva - mate niekto skusenost?

Príspevok od používateľa dendroid »

Ziadny seriozny terapeut ti neda termin v intervale raz za niekolko mesiacov, ak mas akutny problem, ktory potrebujes riesit. Standard je raz tyzdenne. Mozno ta vezme na prve informativne sedenie a potom cakas, kym sa mu uvolni miesto. Ale urcite ti neponukne jedno sedenie za niekolko mesiacov, lebo to sa na to mozes rovno vykaslat. Poistovna preplaca 25 sedeni, ak ma terapeut zmluvu s poistovnou a ma ukonceny vycvik. Ak nema ukonceny vycvik, preplatia 15 sedeni. Tym by som sa vyhol ale oblukom, ak nema ani vycvik skonceny, tak nema ziadne skusenosti. Nie vsetci terapeuti zmluvu s poistovnou maju, orientoval by som sa na kvalitu a referencie a neriesil, ci to budem musiet platit sam alebo nie. Kedze v skorumpovanej krajine je uroven skolstva a zdravotnictva taka aka je. Kvalitny terapeut vie bez problemov vyzit z priamych platieb a poistovnu nepotrebuje. Hlavne to ries co najskor a nespekuluj a riad sa tym, co ti povie psychiater. Cim dlhsie sa to neriesi, tym viac sa toho nabali a je potom o to tazsie sa z toho dostat. Uz teraz ked chodis 9 krat denne na WC a nevies spat ... Zasa by som ale tiez nesiel za prvym Jozkom Ferkom. Kedze u nas system nefunguje ani v pripade zanedbania starostlivosti. A stazovanie sa sa u na nenosi, iba obalky. Takze sa kvalitne odsiera. Vybral by som si niekoho s dobrymi referenciami v najblizsom vacsom meste. Dokym sa k nemu dostanes, mozes vyskusat aj niekoho ineho.
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3728
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Antidepresíva - mate niekto skusenost?

Príspevok od používateľa fobos »

Tak poviem vám skúsenosť z posledných 2 týždňov s tunajším psychiatrom :facepalm:

Pôvodne som bol obj. na 29.7. Prišlo ale pred 3 týždňami obdobie cca. jedeného týždňa a dostavili sa 5-10 extra systoly za minútu (!), to si fakt neprifarbujem, proste každý 3 úder "mimo". Tak som volal, že akútne potrebujem pomoc, tak ma hodili na 9.7. (volal som tam 2.7.). Prídem tam (toho 9.7.), sestrička mi povedala, že som ale už tam raz bol (14.2. - vtedy ma prehovorila doktorka ešte k psychológovi, že mám skúsiť pred tabletkovou formou) u doktorky (robí tam raz ona a raz jej muž, striedajú sa) a mám sa teda zastaviť nie v ten deň (9.7.) ale až v piatok (12.7.), keď tam bude ona a nie on, lebo s ňou som už robil v tom februári prvotný rozhovor, tak reku dobre ma natiahla sestrička, ale OK, čert to vem, som si povedal.

V piatok ráno mi sestrička volá, že doktorka ochorela (čo chápem) a že si mám zavolať v pondelok (15.7.), volal som 6x, nedovolal som sa.. tak som skúsil dnes, a sestrička ma až obarila, že idú im dovolenky, a termín mi dala až na 18.10.2024 (!!!)

toto je akože masaker, tu v Martine ale všetci psychiatri sú vybookovaný dopredu a ani nových pacientov neberú a jediná táto ma zobrala..

Našťastie mi systoly teraz prešli, som teraz celkom v kľude. Prestal som športovať, lebo vyššia záťaž na srdce + stres je preň vražda.

Zrejme zbehnem do Žiliny, lebo 3 mesiacov sa ani nedožijem :facepalm:

// btw tam je ešte jeden psychiater vedľa týchto dvoch a ľudí natrieskaných plná chodba.. som ani netušil koľko ľudí má problémy s hlavou, už som si myslel, že som blázon, keď som tam šiel prvý krát :D
Xbox Series X...
Samsung S24 ...
Intel Core 8600K ...
Používateľov profilový obrázok
elementar
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5239
Dátum registrácie: Ut 16. Mar, 2010, 22:34
Bydlisko: Brno/Brezno

Re: Antidepresíva - mate niekto skusenost?

Príspevok od používateľa elementar »

vivat Slovakia
Spoiler: ukázať
PC1:MB: ASUS PRIME Z490-P, CPU: 10700F@4,9 + Corator DS + Noctua NF-P14,NOCTUA NF-A15 1.28V ,RAM: 2x8GB Corsair Vengeance 3200GPU:MSI 1060 6GB @2000(1,223V), SSD: Samsung 840 256GB PRO, HDD: Samsung 870 512GB ,PSU: Seasonic M12II-620W ,OS: Win 10 ,LCD: 31.5" AOC 2560x1440,CASE:Lancool K62, MOUSE: Zowie FK1+ + SteelSeries QcK,KEYBOARD: HyperX FPS PRO load 425[W]
Net
AS SSD
Používateľov profilový obrázok
JurajSlovakID
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 838
Dátum registrácie: Po 13. Apr, 2015, 09:35
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Antidepresíva - mate niekto skusenost?

Príspevok od používateľa JurajSlovakID »

skus SAMe 400mg a SABROXY 500mg
tiez na zdravu psychiku triacetyluridin a omega3
PC: CPU: RYZEN 5950X VMR-B2@ 4725MHz 1.35V , Chladic Arctic Liquid Freezer II RAM: GSKILL NEO 2x16KIT(32GB) 14-15-15-12-26-38 CR2 - upravene tercialne casovania, GFX: AMD Vega64, MB: Asus Dark Hero VIII X570, M.2 SSD Samsung 990 PRO 2TB, 2xRAID1 WDGOLD 8TB
Ajri
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 604
Dátum registrácie: So 12. Sep, 2009, 12:28
Bydlisko: Hájske

Re: Antidepresíva - mate niekto skusenost?

Príspevok od používateľa Ajri »

dendroid napísal: Ut 16. Júl, 2024, 12:18 Ziadny seriozny terapeut ti neda termin v intervale raz za niekolko mesiacov, ak mas akutny problem, ktory potrebujes riesit.
Bohuzial, niektore zariadenia pracuju prave takym sposobom aby mali co najviac prvych kontaktov a dalsie sedenia nepravidelne, lebo toho maju vela. Nemalo by to tak byt, preto som spomenul dopytovat sa prave na tuto vec, aby to malo zmysel.

fobos napísal: Ut 16. Júl, 2024, 13:57 // btw tam je ešte jeden psychiater vedľa týchto dvoch a ľudí natrieskaných plná chodba.. som ani netušil koľko ľudí má problémy s hlavou, už som si myslel, že som blázon, keď som tam šiel prvý krát :D
6 z 10 ludi s ktorymi sa casto stretavam, navstevuju psychiatra alebo maju svojho terapeuta a pravidelne terapie. Nic nezvycajne, len sa o tom nehovori, pretoze vacsina ludi nema kapacitu (resp. vzdelanie) na zmysluplny rozhovor o tychto temach a vacsinou to konci tak, ze sa clovek vyrozprava, ale aj tak nie je vypocuty.
Ideapad 3 14IIL05 - i3-1005G1 1.2Ghz | 12GB ram | 128GB ssd
Xbox Series S
Používateľov profilový obrázok
JurajSlovakID
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 838
Dátum registrácie: Po 13. Apr, 2015, 09:35
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Antidepresíva - mate niekto skusenost?

Príspevok od používateľa JurajSlovakID »

Kup si knihu Hýb sa! od Caroline Williams je to mimo tabletiek ale myslim ze pre vela ludi dost ucinne.
PC: CPU: RYZEN 5950X VMR-B2@ 4725MHz 1.35V , Chladic Arctic Liquid Freezer II RAM: GSKILL NEO 2x16KIT(32GB) 14-15-15-12-26-38 CR2 - upravene tercialne casovania, GFX: AMD Vega64, MB: Asus Dark Hero VIII X570, M.2 SSD Samsung 990 PRO 2TB, 2xRAID1 WDGOLD 8TB
satanicek666
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1902
Dátum registrácie: Ut 18. Mar, 2014, 12:47
Bydlisko: Sečovce

Re: Antidepresíva - mate niekto skusenost?

Príspevok od používateľa satanicek666 »

fobos napísal: Ut 16. Júl, 2024, 13:57 Tak poviem vám skúsenosť z posledných 2 týždňov s tunajším psychiatrom :facepalm:

Pôvodne som bol obj. na 29.7. Prišlo ale pred 3 týždňami obdobie cca. jedeného týždňa a dostavili sa 5-10 extra systoly za minútu (!), to si fakt neprifarbujem, proste každý 3 úder "mimo". Tak som volal, že akútne potrebujem pomoc, tak ma hodili na 9.7. (volal som tam 2.7.). Prídem tam (toho 9.7.), sestrička mi povedala, že som ale už tam raz bol (14.2. - vtedy ma prehovorila doktorka ešte k psychológovi, že mám skúsiť pred tabletkovou formou) u doktorky (robí tam raz ona a raz jej muž, striedajú sa) a mám sa teda zastaviť nie v ten deň (9.7.) ale až v piatok (12.7.), keď tam bude ona a nie on, lebo s ňou som už robil v tom februári prvotný rozhovor, tak reku dobre ma natiahla sestrička, ale OK, čert to vem, som si povedal.

V piatok ráno mi sestrička volá, že doktorka ochorela (čo chápem) a že si mám zavolať v pondelok (15.7.), volal som 6x, nedovolal som sa.. tak som skúsil dnes, a sestrička ma až obarila, že idú im dovolenky, a termín mi dala až na 18.10.2024 (!!!)

toto je akože masaker, tu v Martine ale všetci psychiatri sú vybookovaný dopredu a ani nových pacientov neberú a jediná táto ma zobrala..

Našťastie mi systoly teraz prešli, som teraz celkom v kľude. Prestal som športovať, lebo vyššia záťaž na srdce + stres je preň vražda.

Zrejme zbehnem do Žiliny, lebo 3 mesiacov sa ani nedožijem :facepalm:

// btw tam je ešte jeden psychiater vedľa týchto dvoch a ľudí natrieskaných plná chodba.. som ani netušil koľko ľudí má problémy s hlavou, už som si myslel, že som blázon, keď som tam šiel prvý krát :D
tu citam prave na jednej socialnej sieti :D :
Od Vás: Dočkať sa starostlivosti na psychiatrii v Žiline je doslova katastrofa. Namiesto toho, aby pacientov vyšetrili, o 9:35 sa lekár so sestričkou odobrali z ambulancie na raňajky. Je naozaj neprijateľné, aby lekár a sestra opustili ambulanciu počas ordinačných hodín, aby sa naraňajkovali. Toto správanie je neprofesionálne a ohrozuje pacientov, ktorí potrebujú lekársku pomoc. Čakať na príjem vyše dve hodiny je nehoráznosť. Takto to však funguje v žilinskej nemocnici. Toto už musí skončiť.
Amd R7 5800x3d = Noctua d15 = Asus strix b550f = Kingston 64gb ram 3600mhz cl18 = Rtx 4090 Phantom = Ssd: M2 WD 850x 1tb win10 + M2 WD 850x 2tb + 850 evo 2tb = Lian Li 216 black = Fany: 2x Lian Li 160mm-in + 3x Noctua a12x25-out + 2x Noctua a12x25-bottom = Asus strix 1kw aura = LG C2 42" = Per: Log g915 tkl + Log g pro wire + g440 hard + Xbox Wire Controller = Audio: Topping dx3pro+ = Mackie mr524 = AudioTechnica-a550z
Používateľov profilový obrázok
charonme
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 379
Dátum registrácie: Po 16. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: bratislava 2

Re: Antidepresíva - mate niekto skusenost?

Príspevok od používateľa charonme »

Psychoterapiu nezavrhuj ani po 2-3 zlyhanych skusenostiach, su rozni psychoterapeuti s roznymi ideologiami, pristupmi a metodami. Mozno 3 metody ti nezaberu a 4 by uz mohla, alebo mozno ta ista metoda u jedneho nepomoze lebo ti ju nevie aplikovat a u ineho moze. A statna psychiatria je zial v takom zalostnom stave ako pises, ludia odtial odchadzaju, znizuju sa stavy atd.

Ak ako pises priciny tvojho problemu pominuli ale uz ti ostali len "natrenovane reakcie" tela tak je mozne ze s takymito vecami by pomohlo nieco co je podla §174 trestne spominat

Alebo je aj mozne ze mas nejaku fyziologicku zmenu ktoru ti este nediagnostikovali - ako to byva zvykom v nasom zdravotnictve. Existuju este nejake vysetrenia ktore si neabsolvoval alebo ktore pred tebou radsej zatajuju?
Zdroj: PicoPSU-120-WI-25
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3728
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Antidepresíva - mate niekto skusenost?

Príspevok od používateľa fobos »

Moj hlavny problem je, ze zacali mi bolesti chrbta pocas toho silno stresoveho obdobia.. take tlacenie z vnutra od chrbtice. Proste v tom mieste mam take trpnutie ked sa stresujem, to mam od narodenia sa u mna tak stres prejavuje ale toto tlacenie po takomto 2 rocnom strese uz ostalo aj ked som teraz ako tak v klude.. 5.8. Som objednany na MR tak dufam, ze aj po tejto stranke sa ukludnim a proste to je len zrejme opotrebovane platnicky napr. Najviac sa bojim aby to nebolo cosi s pankreasom

Uz mam za sebou sono obliciek, rtg chrbtice, sono brusnej dutiny, sono srdca.. vsetko je ok, aj krvny obraz, mineraly, stitna..

BTW arytmie klop klop ustupili ako som prestal uplne jest neurol a prestal bicyklovat.. srdce mi skoci tak 2x za den pred tym 2x za 10 sekund..

Ps: Psychiatra zatial nechavam na ten oktober. Urcite na tie AD pojdem
Xbox Series X...
Samsung S24 ...
Intel Core 8600K ...
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3684
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Antidepresíva - mate niekto skusenost?

Príspevok od používateľa dendroid »

charonme napísal: Pi 26. Júl, 2024, 16:00 Psychoterapiu nezavrhuj ani po 2-3 zlyhanych skusenostiach, su rozni psychoterapeuti s roznymi ideologiami, pristupmi a metodami. Mozno 3 metody ti nezaberu a 4 by uz mohla, alebo mozno ta ista metoda u jedneho nepomoze lebo ti ju nevie aplikovat a u ineho moze. A statna psychiatria je zial v takom zalostnom stave ako pises, ludia odtial odchadzaju, znizuju sa stavy atd.

Ak ako pises priciny tvojho problemu pominuli ale uz ti ostali len "natrenovane reakcie" tela tak je mozne ze s takymito vecami by pomohlo nieco co je podla §174 trestne spominat

Alebo je aj mozne ze mas nejaku fyziologicku zmenu ktoru ti este nediagnostikovali - ako to byva zvykom v nasom zdravotnictve. Existuju este nejake vysetrenia ktore si neabsolvoval alebo ktore pred tebou radsej zatajuju?
Za cele tie roky, co som sa nabehal po roznych lekaroch mam jedinu pozitivnu skusenost s obvodnou lekarkou. S natrhnutym meniskom ta ortoped tri mesiace necha kupovat si za drahe peniaze Condrosulfy. Tri mesiace som tam chodil kazde dva tyzdne, aby sa uracil ma poslat na rezonanciu. Na ORL ides s upchatym uchom, tak jej musis pripomenut, ze mas usi dve a ze by sa patrilo aj to druhe vyplachnut :D Take nieco, ze si prestudovat nove poznatky nejestvuje.

Preco iba statne zdravotnictvo je v zlom stave ? Cele zdravotnictvo je v biednom stave a vlastne cela spolocnost. Ako povedal moj znamy, co robi lekara na ARE - Ved tu nefunguje nic, preco ludia cakaju, ze to bude inac s lekarskou starostlivostou. S takym pristupom liecia ludi. Realita demografickej krizy na Slovensku. Odkedy je vo vsetkych odboroch nedostatok ludi, naplno sa prejavuje ta nasa uzasna mentalita a schopnost robit nieco nie iba pre seba, ale tak, aby spolocnost/firma fungovala. Ved aj tak ma nevyhodia, ze. Staci preliezt cez skusobnu lehotu a podobne hlasky, co pocuva clovek hore - dole. U nas je folklor robit do vysky platu udajne, co je vyhovorka c.1. Vyhovorka c.2 je, ze mam vela prace (do coho sa rataju kavy, hodinove obedy a starostlivost o deti a domacnost na HO) a vyhovorka c.3 je, ze je tu vsetko na houby a preto sa nebudem snazit ani ja. Lebo som si zavolal Jozka Ferka opravit mi zachod a on to odflakol. Ale chyba je vzdy v ostatnych. S touto mentalitou plus vdaka nepriamej korupcii (dohodim znamemu) a subtilnemu okradaniu (bez blocka, firmy v stratach, aj ked napr. moj sused kupil byt aj auto za hotove, ale podla finstatu znizil stratu tento rok na 3000 eur) a politikov, ktori maju tu istu mentalitu a kradnu a dohadzuju rovnako, akurat vo velkom - sme sa dopracovali tam, kam patrime. Na chvost EU. Startovaciu ciaru sme mali vdaka spolocnemu statu s Cechmi dobru, ale dopadli sme tak, ako sme dopadli. Asi nebude nahoda, ze zapadne krajiny funguju. Tam to totiz funguje presne opacne, tam sa ludia snazia, pretoze vedia, ze iba tak bude fungovat spolocnost. Ze ked sa snazim ja, idem ostatnym prikladom a byt lajdakom potom bude hanba. Ze okradat stat je kradez ako kazda ina a ked to vyjde o niekom na povrch, ma z toho hanbu. Ze ked okradam stat, okradam seba, lebo v tom state zijem a za usetrene peniaze si veru sukromneho lekara/cestara/uradnika nezaplatim. U nas je naopak hrdinom, kto si nieco vybavil a kto s niecim vydrbal. Naposledy tu v jednej teme som sa docital, ze si treba komponent "kupit" v Alze a vratit do dvoch tyzdnov. Miesto toho, aby si clovek trocha skomplikoval zivot, preco ho neskomplikovat inym. Ved Alza je obrovska firma. Ze keby to takto robili vsetci, Alza mozno skrachuje, to uz im to nedochadza. A tak to je tu so vsetkym a potom ti isti ludia placu, preco nic nefunguje. Nema to tu ziadnu buducnost. Udivuje ma, ze aj tu na fore sa takymto sposobom prezentuju mnohi jednotlivci, co zvykli potom v politickej debate nadavat na Fica a spol. Ved Fico robi to iste, stara sa o seba a svoj okruh znamych a zvysok ma na salame. Nie je to tu standardom nahodou vsade ? Najvyssi cas, aby sa ludia spamatali, kedze tu prichadza pomaly Mordor. Ale chyba je vzdy inde samozrejme.

K teme, nechapem, co by si mal mat s pankreasom fobos. Ved to su vsetko vnutorne organy, to neboli. Okrem zaludka a criev. Preto je aj rakovina zakerna, vacsinou na to pridu, az ked je neskoro. Nic ti nebude, mozno ani s chrbticou nemas nakoniec nic. Velka cast bolesti chrbta je prave psychosomaticka. Za dva roky stresov z teba invalid nebude. Ludia prezili vojnu, koncentraky a to bola vyziva a zdravotna starostlivost uplne inde. Moj dedo prekonal tyfus, prezil vojnu a dozil sa nakoniec 96 rokov. Takto si vyrobis akurat casom na kardio problemy/rakovinu/nejaku autoimunitnu srajdu a skracujes si zivot.
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3728
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Antidepresíva - mate niekto skusenost?

Príspevok od používateľa fobos »

Praveze pankreas ak je chyteny (rakovina) na svojom konci tak sa prejavuje ako bolest chrbta...

Preto aj chcem ist na tie antidepresiva. Proste som sa zasekol na mieste..
Xbox Series X...
Samsung S24 ...
Intel Core 8600K ...

Návrat na "Debata o všetkom"