Stavba rodinného domu

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7859
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa LordKJ »

ja mam vsade valena life ale teda za tu cenu nestoja... tie nerovnomerne medzery v ramikoch su uplny vysmech

montaz fajn, dvojzasuvky su cele plastove...

nikdy viac
Naposledy upravil/-a LordKJ v Ut 13. Aug, 2024, 22:43, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5705
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Obycajna biela, leskla, oldskuul, ziadna cierna. Chcel by som aby to bolo jednotne, nech to nevyzera akoby som chodil do nemecka na tyzdnovky a poskladal to z toho co sa mi podarilo nakradnut na stavbe.

Specialne prvky ziadne. Vypinace, zasuvky na 230 a zasuvky na RJ45, nic viac.


Legrand co si demontoval bol asi Legrand niloe... To je total lowcost. Valena je(bola) oblubena lebo bola lacna, jednoducha a hlavne odolna. Dizajn bol na rok 2007 ci kedy vysli fajn. Namontovali sme ich snad niekolko tisic vratane skol/skolok/uradov/nemocnic/velkych firiem a zniceny som videl jeden jediny kus - zasuvka v ktorej niekolko rokov sla 3,6kW friteza, tak od tepla skrehla a praskla krytka.
_____________

Z tvojho skrtam:
Legrand valena - kedze sa uz vpodstate jej predaj ukoncuje
Schneider -kvoli RJ45
ABB - kvoli dizajnu
E2 - kvoli tomu ze to vyzera ako polska sedlacina
gira - hranate...

Cize ostava: niko - dakujem, skusim zajtra nejake nakupit a namontovat ze ako to bude vyzerat.



Pripadne este mi napadol plan B... Ostat pri Simon 54, akurat miesto 1tkovych vypinacov nakupit 6tkove kde sa tym padom bude dat prehodit smer zapinania...
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5705
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Bono83 napísal: Ut 13. Aug, 2024, 22:34 Skilex,do life vies kupit 6a keystony vpohode za 10 eur komplet. https://www.krugel.sk/keline-zasuvkovy- ... 10G?28=144
dakujem, to som nevedel
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7859
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa LordKJ »

inak tie niloe podla mna lepsie licuju ako valena life... ale teda jadro je plast
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5705
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Tie nerovnomerne medzery, nemas to len privelmi utiahnute? Tym ze to ma plastovy ramik tak je to kusok nachylnejsie na deformovanie ak privelmi utiahnes skrutky.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7859
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa LordKJ »

nie, nie som prave doma tak neviem odfotit ale bavim sa o medzerach medzi ramikom a napr. tym stvorcom vypinaca/zasuvky

v jednoramikoch este ok ale 2+ je to katastrofa

ja som si to vsimol na jednom trojramiku a odvtedy to vidim na kazdej jednej zasuvky a a kludne aj ak to naklikas mimo steny
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6972
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

a preco to nevymenis ked ti to vadi? ci to sa uz neda?
hry- ps5
doma-HP probook
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7859
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa LordKJ »

lebo uz v tom je par stoviek eur uz to nebudem riesit
nabuduce pojdem do niecoho ineho
Používateľov profilový obrázok
CL4P-TP
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1146
Dátum registrácie: Ut 30. Dec, 2014, 15:56
Bydlisko: Kezmarok

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa CL4P-TP »

Trochu sa votriem, co robit s tymito flakmi na omietkach ? ked to bolo natiahnute tak to nebolo tak vidno, po neakom tyzdni jak schla omietka to svietilo viac a viac. Kvalita neni buh vi co, ale steny su rovne, ziadne hrbole...len tie flaky ma irituju. Ako sa postupuje pri tomto ? premaluje sa to ? Dost sa bojim ze ci to nebude presvitat cez farbu. Kurenar vravi ze urcite nemalovat, ma kontakt na partiu co taketo omietky brusi a rovno maluje. Chcel som malovat sam ze usetrim neake euro ale teraz silno zvazujem ze to necham skusenejsim.
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
CPU: i7 10700KF @stock Cooler: Arctic Freezer 34 Esports Duo MOBO: MSi MEG Z490i Unify RAM: 2x32GB HyperX Fury @ 3200 CL16 GPU: GAINWARD RTX 4070Ti Phoenix, SSD: 2x Samsung 970 Evo 1TB nvme HDD: 3TB WD Blue PSU: Corsair SF750 CASE: CoolerMaster NR200P MONITOR: AOC 34" CU34G2/BK, PERIF: Corsair K65 LUX RGB, Logi MX Master 3S AUDIO: Beyerdynamics DT990
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12460
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa HellAngel »

a proco to nemas malovat? Prve malovanie sme robili na 4 krat. Pouzivali sme primalex a drzali sa navodu. Tiez sme dali na rady maliara. Prve 2 vrstvy boli vodnatejsie (omietky dost sali vody), potom 3-tiu hustejsiu a 4-tu najhustejsiu. Miesali sme podla navodu
Primalex sme kupovali ten najdrahsi, ale nie POLAR.
Medzi vrstvami sme nehavali den, aby dobre uschli.
Kludne natri nejake miesto 2x2m a uvidis ako budes spokojny s vysledkom
Len sa nenehaj natahat na farby Remal a podobne. Ten je tak vhodny na malovanie garaze
NB: Asus ROG Strix G16
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7859
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa LordKJ »

a penetrak kde?

ja uz by som isiel asi iba do dulux trade / tikkurila ... drahe jak zivot ale podla recenzii to za to stoji
inak som maloval byt esmal exkluziv (lebo slovenske :D) a primalex ceramic (lebo umyvatelne a nie zla cena)
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1710
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa lopo1 »

hlavne nechat omietky riadne vyzrieť a rozhodne by som najskor daval penetrak kludne ked k nemu pridas trochu bielej farby.
Ono ked mas novostavbu je zaujimave riesenie nemalovat ale striekat... len to clovek tiez musi vediet robit hlavne ked dava farebne steny
Používateľov profilový obrázok
Rob3Rt0
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 113
Dátum registrácie: Pi 17. Sep, 2010, 21:39
Bydlisko: Brezno

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Rob3Rt0 »

Zasuvky/Vypinace:

Ja som vybral Niko. Ostatne ma natolko nezaujali, napr. vsadepritomna Valena Life namna posobila o dost horsim dojmom, mam rad taky poctivy, nevyhegany klik, ze aj citit, ze si stukol. Dizajnovo keby mali Niko o nieco tensi ramik tak ideal, hladal som nieco take, jednoduche a hranate.

Maju ale 3 rady, Original, Intense a Pure. Original aka. ich zaklad ma oblejsi tvar ramikov a len zopar farieb. Bral som zopar bielych, ktore sa mi zdaju, ze tahaju trochu do zlta. Daval som ich na miesta, kde to nikto nebude vidiet, ako za kuchynsku linku a vo vstavanej skrini. Najma kvoli cene, lebo ine ako biele zvysuju cenu tak 4-5 nasobne. V byte sa to dalo, v dome to spravi celkom polozku. Zvysne som bral cierne Intense, k tym nemam zatial nejake vyhrady, jedine detska poistka v zasuvkach mohla byt tiez cierna :D Ked uz dizajn.
PC » i5-9600K | Corator DS | ASRock Z390 Phantom Gaming-ITX | 32GB HyperX 3200Mhz CL18 | Gigabyte RTX 3060 Ti Gaming Pro | Samsung 970 EVO Plus 1TB & Crucial MX500 500GB M.2 | Fractal Node 304 | EVGA G3 650W27" Dell U2719D | Gamdias Hermes P3 | Logitech G300s
NTB » MBP 13" | Mid 2014
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6972
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

Clap to isto nemaluj. Dobre ti radi kurenar. Isto prebrusit. Mas vyzsi strop a bude to kricat jak svina ked namalujes. Malovaie ide tak okolo 2,2e na m2 na liptove.nad tu sumu by som velmi nesiel osobne uz.. Mam znameho maliara co v tej sume uz ma aj farbu a maluje valcekom. Striekane je velmi twnka vrstva a musis drahsiu farbu davat ale zas je to rychlo spravene. Tvoje omietky mi pridu este vlhke na vymalbu uprimne. Mal si odvlhcpvac aspon na tyzden nonstop pusteny ze chces malovat? Ja som davql dulux acryl a radost s tym robit. Dulux ma inac v penetraku uz zahrnuty aj prvy nater :)
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5705
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Odvlhcovac je nic moc, otvorene okno v lete prekona akykolvek odvhlcovac.

Návrat na "Debata o všetkom"