Tringelt

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Pepeb007xx
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3008
Dátum registrácie: St 16. Mar, 2011, 18:22
Bydlisko: NM

Tringelt

Príspevok od používateľa Pepeb007xx »

caute, vcera ma docela zaujala tema, tema tringeltov, sprepitne alebo díško

nechavam, casto, povedal by som, ze castokrat totalne nezasluzene

kolko je podla Vas v norme? davate kazdykrat?

..vcera som bol na kave, chodim skoro kazdy den, kazdy den v roku, do tej istej kaviarne, jedna kava, ani si ju uz nepytam, mam ju automaticky, kava stoji 2,2€ (dost si myslim), necham vzdy 2,5€, no aj tak mam pocit ako keby som casnicky obtazoval, ze vobec chodim, neviem ci im ostatni nechavaju do cele 5€ alebo co :D

nedavno vo Viedni, obed, ucet 89€, dal som 6€ tringelt, casnik na mna pozeral, neviem co cakal, ze mu necham do kila? ale za co? za to, ze mi priniesol nieco co som si objednal? on nedostava vyplatu v praci, v ktorej robi?

dalsi priklad, cely zivot chodim k holicke, tej istej, uz dlho ma 8€ za strihanie, necham vzdy do 10€, pokecame, nasmejeme sa a idem v pohode, nemam problem, zivnostnicka, robi sama

nedavno mi prisiel novy gauc, dva, dva obrovske gauce, prisiel kurier, platil som dost (__76,9€), no uplne som videl ako cakal tringelt, volal mi 30min predtym ako to priviezol so slovami, ze dufa, ze tam mam nejakych muklov lebo jeho boli chrbat a on nic vykladat nebude. A takyto clovek caka, ze mu dam nieco navyse?

aky mate nazor vy na nechavanie tringeltov?
MB Asus B550-F CPU AMD Ryzen 7 5800X3D @4,4GHz CPU AIO Fracal Desing Lumen S36 GPU Sapphire NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XTX Vapor-X 24G RAM Patriot 64GB DDR4 SSD Samsung 990 PRO 2 TB PSU Corsair RM850x Case Fractal Design North Chalk White TG Clear Monitor Samsung 32''U32H850 OS Win 11PRO64SK Repro Edifier S880DB
NAS Synology DS218play Noctua 20TB WD Red Surveillance Reolink RLN16-410 8TB UPS EATON Ellipse ECO800
Router Mikrotik hAP ac³ MESH 2×Asus RT-AX55 TV Philips 65OLED806 SoundBar Samsung HW-Q950A 11.1.4
Retro handheld Anbernic RG556 + Samsung PRO Ultimate 512GB GamePad Xbox wireless controller

#grammarnazi #parfumslover Steam Pepeb007xx #DotA2 pretaktovanie klan: PC.SK Battle.net pepeb007xx#2925 #diablo4
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6675
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Tringelt

Príspevok od používateľa M1ch4l »

V restauracii ked na obede tak typicky 5% (najmensi default pri platbe cez Qerko). Ked som nejak nespokojny tak 0. Este v dobach ked som neplatil Qerkom tak som typicky zakruhloval na najblizsiu 10 KC (pripadne az tu dalsiu 10 t.j. 188 by som zaokruhlil na 200).

Vecere nejak moc nechodim ale typicky by som zaokruhlil podla velkosti objednavky. Som v CR takze pri menssej objednavke bud na najblizsiu 100 alebo nasledujucu 100, pri vacsej platbe kludne na najblizsiu 500 ak by to bolo vhodne. Cielil by som na cca 10%.

Pri nejakej vynaske tovaru 0, typicky sa za to pri doprave bud priamo plati alebo mas nieco drahsie a vynasku mas v cene, tak tam nevidim dovod.

Pravidelne nakupujem potraviny cez Rohlik a tam typicky mam tych 20 KC pre vodica.
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Tringelt

Príspevok od používateľa Ivko »

Ty nevieš kolko tie čašníčky zarobia, to sú všetko ludia čo robia za pár šupov, to isté predavačky v OC atd atd...
Nuž problém je inde - uyebali ceny, zákazníkov je menej a potom je aj menej na výplaty a k tomu treba platiť ešte vysoké nájomné za prevádzku.

Ja si ani nespomeniem kedy naposledy som jedol v reštaurácii čo nebola čínska (ak nepočítam reštiku kde chodím na denné menu za 6€ ked nemám v práci obed nahlásený), no lebo za tie peniaze čo pýtajú človek odchádza hladný...
Inak nebudem platiť za nejaký obed 15€ ked sa u čínana nažeriem za 10€, alebo si to urobím sám doma a podla svojej chuti...
Či idem k tomu čínanovi, alebo na denné menu za 6€ tak nikto ani neočakáva tringelt, netvária sa otrávene.

Ku kaderníkom - tu je to podobné, strihať len tak už nie je v móde, je lepšie byť "barber" a za to isté si pýtať 25€ a nie 8€...
Niektoré baby kaderníčky by radi robili len účesy po 40€.
Tiež som chodil do jednoho - to sa strihalo ešte za 3-4€, ale potom odtial nejaké poutekali, že majú diplom, certifikáty zo súťaže a že už budú robiť len účesy. Potom to skočilo na 5€ a pri covide som bol nútený si kúpiť vlastnú mašinku a odvtedy sa "vykosím" sám za 10 minút a nikomu sa nemusím trepať, nemusím čakať, nemusím sa objednávať....

Je to jednoduché prestal som využívať služby, ked sú nenažraný tak nech sú...
Za druhé dnes velmi často platíš kartou, teda zaplatíš len tolko kolko naúčtovali.
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1710
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Tringelt

Príspevok od používateľa lopo1 »

No tringelti ,alezi ako kde ale zväčša nechavam euro dve ....ano chapem ze casnici maju tieto tringelty ako sucast vyplaty cize casto krat robia ofiko za minimalku ale doba pokovidova sa zmenila a ako chybali ludia v službách uz nerobia za minimalky ..... V sluzbach ako ledy podla pocitu ako som spokojny.
Edit: Na druhu stranu ak by ste nechali nejake peniaze uradnicke doktorke pretoze ste boli spokojny ako Vas vybavila pripadne poradila tak uz sa to vola uplatok cize nechapem preco zrovna v sluzbach sa ocakava ze by mal clovek nechat viac ako si podnik účtuje
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4590
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Tringelt

Príspevok od používateľa killswitch »

btw čoskoro prepitné aj na vašom účte :)

https://www.nrsr.sk/web/Dynamic/Documen ... cID=551434

ak budú tringelty zdanené, tak ich asi prestanem dávať, pretože nepôjdu len obsluhe, s ktorou som bol spokojný, ale časť aj do štátnej pokladne, ktorú nemienim dobrovoľne plniť.
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Tringelt

Príspevok od používateľa d3Xter »

nevidim priestor davat nieco navyse pri dennom menu za 10+, je to ich praca a tym to pre mna konci, ako bonus sa zacali objanovat divne maniere ze nechu rozdelovat ucet na ludi ale len komplet stol
mne osobne ziaden zakaznik nic nedava ked pre neho po nociach a vikendoch migrujem sluzby vramci zamestnania
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4590
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Tringelt

Príspevok od používateľa killswitch »

tak pri obedovom menučku to fakt nedáva zmysel. ale niekde na večeri kľudne dám, ak sa naozaj starajú. on je totiž veľky rozdiel v zlej obsluhe, ktorá ťa nechá čakať a doslova jej musíš mávat, ak niečo chceš a dobrej obsluhe, ktorá ťa nijak neotravuje zbytočnými otázkami, ale vždy keď ju potrebuješ, tak tam je :)
ale jasné, povinnosť to nie je a chápem, ak niekto hodlá zaplatiť len cenníkovú cenu. má na to právo.
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Tringelt

Príspevok od používateľa d3Xter »

jedlo urobi kuchar, kavu barista, drinky barman, preco v tomto retazci platit este navyse len zato ze to prinesu z bodu a do bodu b? s jedlom ked si spokojny tiez ides dat kucharovi do vacku? nezmyselne sa z toho stal standard ale na trhu s cerstvym ovocim a zeleninou kazdy este zjednava
Festro1991
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 388
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2023, 19:17
Bydlisko: Žilina

Re: Tringelt

Príspevok od používateľa Festro1991 »

Moc to prezivas, dnes sa v ľuďoch zle číta čo si myslia, často krát už prídu do práce s dakym problémom s domova tak ti možno príde že euro čo si nechal je málo len ten človek môže mať hlavu úplne inde o čom svedčí aj vyraz. Za mňa je zdravé tam čosi nechať ale nebudem im tam nechávať dáke závratné sumi. Príklad objednávam pizzu aj keď tomu vodičovi nechám 20 centov usmeje sa a poďakuje tak isto jeho kolegine a je jedno či tam necháš 0.20 alebo 2 Euro.
CPU: AMD 7800X3D GPU: Asus TUF Gaming RTX4080 MB: Asus TUF Gaming B650m-PLUS RAM: 2x16GB Kingston 6000 PSU: Asus Strix Aura 850w Gold SSD: Kingston Fury Renegade 1TB CASE: GameMax Spark Monitor: Alienware AW3432DWF
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4590
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Tringelt

Príspevok od používateľa killswitch »

d3Xter napísal: So 31. Aug, 2024, 13:57 jedlo urobi kuchar, kavu barista, drinky barman, preco v tomto retazci platit este navyse len zato ze to prinesu z bodu a do bodu b? s jedlom ked si spokojny tiez ides dat kucharovi do vacku? nezmyselne sa z toho stal standard ale na trhu s cerstvym ovocim a zeleninou kazdy este zjednava
ak je pre teba obsluha len premiestnenie jedla z bodu A do bodu B, tak to naozaj tringelt dávať nemusíš. a hej, už sa stalo, že som dal tringelt aj priamo kuchárovi ;)
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Tringelt

Príspevok od používateľa Ivko »

No ale to si toho kuchára musíš dať zavolať, ten čašník vlastne okrem obslúženia neurobil nič, nemá žiaden podiel na tom ako chutne to kuchár urobil...

Ako som písal ja som do reštaurácii prestal chodiť, lebo to nie je hodné penazí ktoré si pýtajú.
Ja si dám rád napríklad steak, ale ja ho chcem prepečený, mne krvavý nič nevraví a okorenený tiež nie.
Ked si kúpim niekde vysokú roštenku, tak ju len riadne nasolím a to je všetko a tak mi to chutí najlešpie.

Ked prídem do reštiky tak je to okorenené jak hovädo, pýtajú za to 17€ a s prepáčením to stojí za k***t (nie je ani poriadne kvalitné mäso), takže za tých 20€ čo by som tam nechal, si v obchode kúpim 2x steak a vyberiem si mäso sám. Ja už rozoznám či bude dobré alebo nie
IVNAtor
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 160
Dátum registrácie: Št 19. Nov, 2015, 00:01

Re: Tringelt

Príspevok od používateľa IVNAtor »

Ja nenechavam tringelty nikdy nikde! Nedam ani k*t !
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 6054
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Tringelt

Príspevok od používateľa wingo »

Keď platím hotovosťou zvyknem zaokrúhľovať ak som spokojný, ale väčšinou platím kartou a tam aj ak som veľmi spokojný a chcem im dačo dať mi zvyčajne povedia že sa ani nedá dať tringelt keď sa platí kartou. Veľká výnimka zatiaľ bola jedna reštaurácia v Prahe kde si automaticky zaúčtovali 10% tringelt, ani sa nepýtali, a ani by som im nedal.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB Plus
Používateľov profilový obrázok
Memnon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3931
Dátum registrácie: Po 11. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Tringelt

Príspevok od používateľa Memnon »

No takmer v každej v Budapešti a aj v Prahe tiež väčší počet, keď som sa spýtal či je tringelt už pridaný, že samozrejme. Pamätám že pivovar First v Budapešti pekných 17% len taký fukot. Ale zase servis tam bol excelentný.

Každopádne nechávam ak som spokojný. Na menučkach ee, aj keď som spokojný.
MB:ASUS Maximus XI Hero / CPU:i9 9900k@5.1(4.8cache)@1.234V / CPUcooler:AC Liquid Freezer II 240 + CM Maker Gel / RAM:4x8GB Patriot Viper 4133Mhz@4oooCL18 / GPU:Gigabyte RTX 4070ti Eagle@0.925V/2670/24600 / SSD:Samsung 970 Evo Plus 2TB / HeadSet:Steelseries Arctis 7 / mouse:Steelseries Rival 650 / keyboard:Fnatic Streak RGB / PSU:Seasonic Focus Plus 850 gold / case:Fractal Design Define R6 Black + Noctua NF-A14 PWM / monitor:Acer Predator XB323UGP
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3731
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Tringelt

Príspevok od používateľa fobos »

Ja len centy.. zradlo je dnes uz aj tak drahe ako svina a ked mate rodinu ani nehovorim... urcite viac ako euro nenechavam.. a moze sa casnicka usmievat kolko chce
Xbox Series X...
Samsung S24 ...
Intel Core 8600K ...

Návrat na "Debata o všetkom"