Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1666
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa werwest »

??
Trojkova oktavia uz mala to chujove dobijanie, nie som si isty co by to malo s tym mat
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6635
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa hawkeye »

Snažím sa nainštalovať cuvaciu kameru ale nie som si istý kam zapojiť čierny minusovy káblik.

Červený ide na spojku - tam je spravena odbočka pre ťažné (nejaká iná cuvacia kamera do spätného cez to išla) ale na ktorý napojiť čierny?

Dik

[attachment=0]IMG_6198.jpeg[/attachment
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Naposledy upravil/-a hawkeye v Ne 08. Sep, 2024, 13:52, upravené celkom 1 krát.
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Bono83
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 159
Dátum registrácie: Ne 04. Sep, 2011, 08:12

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Bono83 »

Minus pravdepodobne niekde na karoseriu,tam by mohla byt aj uzemnovacia skrutka mozno.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12460
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa HellAngel »

cierny byva minus, uchytava sa o kostru auta
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6635
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa hawkeye »

Zapojil som na skrutku kde bolo ďalších 5hnedych káblov (asi na kostru napojené). obraz na chvíľu naskočil a potom signal lost.

Ako sa dá inak overiť ci je kamera OK?
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1710
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa lopo1 »

werwest napísal: Ne 08. Sep, 2024, 09:56 ??
Trojkova oktavia uz mala to chujove dobijanie, nie som si isty co by to malo s tym mat
mo to stym tolko ze intelgintny manazment baterie si riadi dobijanie tak aby znizoval zataz motor cize miestami odpaja alternátor a auto aj za chodu ide z akmulatora hlavne ale nikdy nedovoli nabitie akmulatora na 100% takze bateria sa drzi niekde medzi 80 - 90% kapacity
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5705
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Na jednej strane si mal inteligentne nabijanie ktore nie vzdy dobilo baterku do 100%, ale na tej druhej:

-Mal si AGM alebo aspon EFB bateriu miesto obycajnej VRLA, ktora ovela lepsie znasa nizsie stupne nabitia

-Ak inteligentny alternator chce(resp. mu to elektronika prikaze, co v pripade ked kamera tyzden vybija baterku spravi) tak dokaze autobateriu po nastartovani dobit ovela rychlejsie ako klasicke "oldskul" auto.


Bonus: pri vacsine aut vies to inteligentne nabijanie vpodstate uplne vypnut tym ze pri kodovani baterie nastavis ze si tam vlozil obycajnu VRLA bateriu. Spravil som to takto na tourane... Povodna bateria bola po 4 rokoch mrtva, ani neodomklo dvere. Nova bateria je po 5 rokoch stale ako nova, aj pri merani odporu...
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1666
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa werwest »

lopo1 napísal: Po 09. Sep, 2024, 07:48
werwest napísal: Ne 08. Sep, 2024, 09:56 ??
Trojkova oktavia uz mala to chujove dobijanie, nie som si isty co by to malo s tym mat
mo to stym tolko ze intelgintny manazment baterie si riadi dobijanie tak aby znizoval zataz motor cize miestami odpaja alternátor a auto aj za chodu ide z akmulatora hlavne ale nikdy nedovoli nabitie akmulatora na 100% takze bateria sa drzi niekde medzi 80 - 90% kapacity
dobre. a? skus sa trochu rozpisat aj o poitnu nabuduce, ked najprv pises ze som nemal inteligentne dobijanie a teraz mi vysvetlujes co to vlastne je. zbytocne. nic to nebude menit na tom ze zapojena kamera nezere tolko baterky zeby si sa musel klepat ze o den dva nenastartujes.
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6972
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

kt vw predajnu odporucate? mam vyskladany touran a by som preposlal do predajni ci vedia dat neaku zlavu, v PO mi dali 600e z 36800 na 36200e. nic moc
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4668
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa scream »

600 zlava pri aute za skoro 40k? Este vo VW. Bud sa doba zmenila alebo si dakto z teba robi dobry den :D
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10084
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

Uz som videl zlavu 80 eur. Skus inde alebo smolik :D
.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7859
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa LordKJ »

stefan222 napísal: Pi 13. Sep, 2024, 12:12 kt vw predajnu odporucate? mam vyskladany touran a by som preposlal do predajni ci vedia dat neaku zlavu, v PO mi dali 600e z 36800 na 36200e. nic moc
napis do Porsche Inter Auto BA
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5705
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

stefan222 napísal: Pi 13. Sep, 2024, 12:12 kt vw predajnu odporucate? mam vyskladany touran a by som preposlal do predajni ci vedia dat neaku zlavu, v PO mi dali 600e z 36800 na 36200e. nic moc
Porsche inter auto v BA vie dat najlepsiu cenu, lebo su importer a vedia si siahnut aj na marzu importera. Ale na tourana nechcu spustat, vraj je pri limited vybave uz beztak dotovany fabrikou, importom aj dealerom... Trebars v KE mi nespustili ani euro :D Cennikova cena a čus.


Preto aj nas je objednany v PO.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8676
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa shiro »

SKiLEX napísal: Po 09. Sep, 2024, 08:24 Na jednej strane si mal inteligentne nabijanie ktore nie vzdy dobilo baterku do 100%, ale na tej druhej:
-Mal si AGM alebo aspon EFB bateriu miesto obycajnej VRLA, ktora ovela lepsie znasa nizsie stupne nabitia
-Ak inteligentny alternator chce(resp. mu to elektronika prikaze, co v pripade ked kamera tyzden vybija baterku spravi) tak dokaze autobateriu po nastartovani dobit ovela rychlejsie ako klasicke "oldskul" auto.
Bonus: pri vacsine aut vies to inteligentne nabijanie vpodstate uplne vypnut tym ze pri kodovani baterie nastavis ze si tam vlozil obycajnu VRLA bateriu. Spravil som to takto na tourane... Povodna bateria bola po 4 rokoch mrtva, ani neodomklo dvere. Nova bateria je po 5 rokoch stale ako nova, aj pri merani odporu...
U Dacie 2017 a mozno aj novsich sa da tzv. inteligentne dobijanie o*ebat bud odpojenim sedeho konektora na jednom z polov baterky, tym sa vypne monitoring a dobija to potom ako na analogovom aute, 14.7V furt. Ale moze to generovat chyby do RJ. Druha moznost je zapinat stretavacky, a vtedy furt bezi dobijanie 14,7V, mam 7r baterku a je v pohode, vsetko vladze. Tretia moznost je zapinat parkovacky, tj. 1 poloha na otocnom knofliku na volante. Chova sa to rovnako ako stretavacky, ovsem clovek moze narazit na snaziveho policajta, kt. povie ze to nieje denne svietenie. Takze najistejsia volba su stretavacky.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5705
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Co bolo bolo, teraz uz nie je... Odvtedy emisne normy sprisnili.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"