Roboticky vysavac

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13008
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Roboticky vysavac

Príspevok od používateľa loleqboleq »

To bolo čisto na margo toho, že Roborocku už dočista šibe. To je horšie ako "Ultra" pri telefónoch - Q Revo má už teraz viac SKUčiek ako S8 (teda 6 vs. 5). Ale to len tak na okraj.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12490
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Roboticky vysavac

Príspevok od používateľa HellAngel »

dal som zmenit nazov temy. Nech sa diskutuje sirsim spektrom cien vysavacov. U mna plati, ze cena vysavacu musi byt adekvatna k jeho pouzitiu. Ja doma stale pouzivam mi robot vaacum mop pro a aj ked je xy lepsich vysavcov, tento mi na to zakladne povysavanie stale staci. Aj tak raz za cas je potrebne povysvat normalnym vysavacom. Hlavne pod sedackou, za sedackou, rohy ....
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Danix64
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1149
Dátum registrácie: Po 12. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Košice (04011)

Re: Roboticky vysavac

Príspevok od používateľa Danix64 »

Ja sa plne stotoznujem s hellAngelom. Tiez mam ten isty vysavac,bol za dobru cenu cca 240 Eur kedysi. Raz za cas treba poysavat rucne.
Spoiler: ukázať
fanless PC: Ryzen 5 5600G, 32GB RAM, 2x2TB SSD (17-19W idle)
fanless i3 server: i3-13100, 64GB RAM, Asus Pro H610T D4-CSM, 1x2TB SSD (<5W idle)
fanless secondary miniPC: Intel N6005, 16GB RAM, 2TB SSD (<6W idle)
fanless small home server: Odroid H3 (Unraid) (<5W idle), Raspberry Pi 4 (Debian/DietPi)
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Roboticky vysavac

Príspevok od používateľa d3Xter »

pouzivate nejake prostriedky do vody pri mopovani? vadi mi ze to robi len studenou vodou
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12490
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Roboticky vysavac

Príspevok od používateľa HellAngel »

ja nie
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13008
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Roboticky vysavac

Príspevok od používateľa loleqboleq »


Veľmi pekne dopadli tie QRevočká...teraz ešte dúfať, že prejde aspoň mesiac, kým vydajú zase nejakú novú verziu QRevo... :laugh:
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2258
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Roboticky vysavac

Príspevok od používateľa zoom »

Potrebujem cosi vysvetlit s robotami. Dlhodobo mam vybraty Roborock S8 a nechcem velku dockovaciu stanicu na prach/vodu, lebo:
  • Cena - uplne neadekvatna. Robot obsahuje velku vacsinu a zaroven najdrahsiu elektroniku a stoji ~500,-€. K tomu stanica s par prazdnymi nadobami a hadickami navysi cenu na 1000-1500,-€? Tak urcite, mozu si nechat.
  • Rozmery - v podstate to nemam az tak kde mat a vsade by to bolo na ociach.
  • Poschodia - mam prizemie a poschodie a aj kebyze taka stanica zlepsi efekt cistenia o 50%, tak to mozem autonomne vyuzit len v polke domu (ak sa robotik nevypyta na zachod a nebudem ho v strede cistenia znasat dole, vycikat sa do stanice, a potom naspat hore).
Roborock S8 sa da kupit za 500,-€ a vo videu vyssie vlastne dosiahol pekne to nove mopovacie skore, takze fajn. Akykolvek vyssi model s velkymi stanicami uz stoji 900 a vacsina 1400,-€, takze som nad tym neuvazoval. No a potom je tu zrazu Roborock Q Revo S, ktory sa da kupit za 650,-€ a stanica ma sacok na bordel, davkovanie vody, cistenie a susenie mopov teplym vzduchom. Zaujala ma v podstate len ta cena, ale aj tak by som chcel vediet:
  1. Preco je taky "lacny" (oproti ostatnym modelom)? Zrejme som pochopil, ze Q Revo je myslene skor ako stredna trieda a S je vyssia, ale aj tak netusim, ktore je vlastne lepsie. Celkovo vsak jeho cena odpoveda tomu, co by som ocakval od "priplatku za velku dokovaciu stanicu".
  2. Vsetky roboty s vodnou stanicou maju malu nadrzku na vodu (80ml oproti napr. 300ml pri S8). Toto plati pre Roborock aj Dreame. Tipujem, ze vsetky sa chodia pocas behu viackrat doplnat do docku. Toto by dost nefungovalo v mojom pripade s poschodim, lebo rucne prenesiem robota hore, pustim a co? Famozne vsetko vymopuje s jednym poharom vody? Alebo bude 3x pipat, ze chce ist na zachod? Ani jedna situacia nie je dobra. Navyse ta mala nadrzka je napevno a nemozem ju vybrat a ist doplnit do kupelne na poschodi... meh.
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2256
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Roboticky vysavac

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Neviem ako to je pri lacnejsich modeloch s dokovacou stanicou, ale napriklad na mojom L20 Ultra mam okrem ineho nastavene, aby sa po kazdych 10 m2 vratil do dokovacej stanice vycistit mopy. Pouzivam dvojstupnove cistenie, cize najskor robot povysava bez mopov, nasledne sa vrati do dokovacej stanice, kde si pripne mopy, navlhci ich, naberie vodu a uz iba zotiera podlahu bez vysavania. Nebudem predsa cely byt zotierat mopom, ktory sa v priebehu cistenia viac a viac spini a na zaver by tak zotieral podlahu spinavym mopom. Zvlast, ak sa jednotlive miestnosti mozu lisit mierou zaspinenia (napriklad chodba, kde sa chodi aj v topankach versus obyvacka).
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6937
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Roboticky vysavac

Príspevok od používateľa molnart »

ano, hlavnym zmyslom dokovacej stanice je cistenie mopov. a sudiac podla toho aka spinava je voda v tej odpadovej nadrzi mi pride ze to cistenie je celkom efektivne a potrebne
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2258
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Roboticky vysavac

Príspevok od používateľa zoom »

No ale presne to nevyhovuje v poschodovom dome - aby sa chodil stale doplnat. Chapem vyhody, ale v polke bytu ich nevyuzijem, navyse pridem o kapacitu vody v botovi. Kebyze tomu aspon daju vacsiu nadrzku - ze dole si moze cistit kolko chce kvoli docku a hore to uz nejako dopatla s jednou nadrzkou. Radsej to asi urobim tak, ze kupim Roborock S8, bude mopovat jednym mopom a po skonceni ten mop umyjem a za 2-3 hodiny moze ist znovu. Stale to bude pokrok oproti terajsej situacii, kedy nemopujem vobec a len obcas povysavam. Akurat to zase raz bude musiet pockat, lebo som uz tento mesiac rozhajdakal vela penazi na byvanie.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6937
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Roboticky vysavac

Príspevok od používateľa molnart »

komu sa malil pocet roborockov? je tu Q Revo Curv https://www.youtube.com/watch?v=EEHxabwmFGA
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7885
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Roboticky vysavac

Príspevok od používateľa LordKJ »

tak treba kupit dva, jeden na prizemie a druhy na poschodie

bez stanice by som robota nekupoval aj keby mal iba vysavat bez mopovania
Muhyng
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 879
Dátum registrácie: Pi 01. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Poprad

Re: Roboticky vysavac

Príspevok od používateľa Muhyng »

By som chcel zo zvedavosti pridat anketu, ale to asi moze len zakladatel vlakna. Ze kolki z vas, co mate vysavac aj s mopom, ho realne pouzivate na mopovanie / mokre umyvanie. My mame 5 rokov S5ku a zo zaciatku to obcas slo aj na mopovanie, ale tipujem ze najmenej 4r. nie.
Používateľov profilový obrázok
Amhro
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 280
Dátum registrácie: So 27. Aug, 2011, 17:23
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Roboticky vysavac

Príspevok od používateľa Amhro »

Ja s8 pro ultra bez mopovania pomaly ani nepoužívam. Možno jedenkrát z 20 ide čisto iba vysávanie.
Teraz som kúpil aj ten čistiaci prostriedok ale moc rozdiel som si nevšimol, čiže ho zase nejaký čas nekúpim :D
CPU: AMD RYZEN 7 5800X w/ ASUS ROG STRIX LC 360 MOBO: ASUS CROSSHAIR VII HERO RAM: G.SKILL TRIDENT Z 16GB 3200MHz CL14 GPU: ASUS ROG STRIX RTX 3080 OC WHITE SSD: SAMSUNG 970 EVO 500GB & 860 EVO 1TB PSU: CORSAIR RM850x WHITE CASE: LIAN LI O11 DYNAMIC WHITE AUDIO: beyerdynamic DT 700 PRO X + Topping DX1 MOUSE: LOGITECH G502X MONITOR: 27" MSI Optix MAG274QRF-QD & Lenovo T27p-10 27" 4K
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2256
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Roboticky vysavac

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Ja tiez pouzivam aj mopovanie, mam vysavac takmer rok. Mam nastavene najskor vysavanie a potom mopovanie, nedava mi zmysel robit obe veci v jednom krok, rovnako sa tym predchadza upchavaniu vysavaca navlhnutym bordelom. Pouzivam aj cistiaci pripravok od vyrobcu, ktory si vysavac sam davkuje z dokovacej stanice. Este kym som nemal supravu pre pripojenie na privod cistej vody/odvod spinavej, tak z nadoby na spinavu vodu som vzdy vylieval znacne znecistenu vodu, cize to asi naozaj umyvalo. Viackrat som konktroloval podlahu pred/po a vzdy boli dane miesta vycistene.
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.

Návrat na "Nákupná poradňa"