Mrtvy Samsung A41 po aktualizacii

Android platforma na mobilné zariadenia, Wear OS platforma na wearables, povolená diskusia tiež o ďalšie kompatibilné systémy (RTOS/Tizen OS/Garmin OS/Fitbit OS)
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2781
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Mrtvy Samsung A41 po aktualizacii

Príspevok od používateľa lepermessiah »

Ahojte,

kolegyna odkladala dlhsiu dobu aktualizaciu, lebo sa bala ze jej to nieco odpali ..az teda nakoniec dala aktualizovat a teraz uz mobil nebootne :facepalm:

Viem sa dostat do boot menu, teda som skusil zmazat cache, ale to nepomoze.

Viete mi poradit, ako to nejako dostat do ziveho stavu? Potrebovali by sme odtial vytiahnut data (zistili sme, ze si cisla ukladala do telefonu, nie samsung/google uctov). SDcku ked prehodila do druheho zariadenia, tak jej ju sformatovalo, ale cez Autopsy som jej vacsinu veci zachranil. S mobilom sa ale neviem velmi pohnut.
Spoiler: ukázať
[NAS]: Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]: Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[Home]
[LCD]: Dell U4025QW
[Peripherals]: Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[LCD]: Dell U4320Q
[Peripherals]: Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8698
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Mrtvy Samsung A41 po aktualizacii

Príspevok od používateľa shiro »

ak nema dolezite udaje vo fone, co factory reset cez boot menu?
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6937
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Mrtvy Samsung A41 po aktualizacii

Príspevok od používateľa molnart »

fastboot, adb si skusal?
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2258
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Mrtvy Samsung A41 po aktualizacii

Príspevok od používateľa zoom »

Trochu po funuse, ale tvoja kolegyna je presne ten typ anti-ITckara, co sa tak strasne boji technologie, az zacne pritahovat tieto incidenty, a potom sa len utvrdi v tom, ze mala pravdu. V zivote som nevidel nebootujuci Samsung a to ich mam roky, pcham ich mojmu okoliu roky, vo firme ich mame roky.

Kedysi sa v Recovery menu dal telefon pripojit ako USB storage, ale to uz nejde, lebo vsak bezpecnost. Skusil by som najprv pripojit telefon cez adb a rovno mozes zacat studovat toto, aby si povolil adb cez Recovery (aj dole v diskusii su napisane veci platne pre novsie Samsungy). Ked budes mat adb spojazdnene, tak ADB File Explorerom mozes browsovat po telefone ako clovek namiesto prikazoveho riadku.

Next level: Mozes skusit flashnut cely Samsungacky firmware bez toho, aby si vymazal data, tj. ako keby sa robil normalny OTA update. Cez Frija tool najdes a stiahnes najnovsi firmware. Alternativny tool je SamFirm Reborn. Ale debilna nahoda, ani jeden nejde teraz, asi ma Samsung nieco doondene. Ked budes mat firmware stiahnuty, rozbalis ho niekam. Najdes a stiahnes Odin tool, spustis ho. Telefon das do Download rezimu a pripojis k USB. V Odinovi das AP cast firmwaru do AP riadku. BL do BL, CP do CP. Pri CSC si das pozor, lebo je "CSC" a "HOME_CSC". Pouzijes "HOME_CSC" - ten sa pouziva pri upgrade = newipuje data. Kebyze tam das "CSC", tak vsetko bude fungovat, len to navyse urobi factory reset.

Tento postup preflashuje kompletne vsetky image v telefone, takze ak bol nejaky poskodeny, tak toto ho napravi a zaroven nevymaze data. Samozrejme za to nerucim, takze je to na tvojom rozhodnuti.
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2781
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Mrtvy Samsung A41 po aktualizacii

Príspevok od používateľa lepermessiah »

@shiro no praveze uz ma aj novy fon, potrebujeme dostat kontakty z neho, mozno nejake subory

@molnart keby som vedel co s tym adb, tak by som skusil :D doteraz som adb pouzil len na debug webky cez prehliadac a volakedy veeeeelmi davno na rootnutie HTC EVO 3D :)

@zoom dakujem za tipy, skusim co sa bude dat, uz horsie to byt nemoze
Spoiler: ukázať
[NAS]: Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]: Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[Home]
[LCD]: Dell U4025QW
[Peripherals]: Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[LCD]: Dell U4320Q
[Peripherals]: Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2258
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Mrtvy Samsung A41 po aktualizacii

Príspevok od používateľa zoom »

Ak potrebujes dostat lokalne kontakty zo Samsung telefonu, tak si myslim, ze mozes rovno zacat s tym flashovanim cez Odina, aby si rozbehol telefon a kontakty odohral z funkcneho systemu, resp. rovno syncol z telefonu do Google uctu.

Databaza kontaktov, call log a take su na Samsungu v /data/data/com.samsung.android.providers.contacts/databases/ (overil som teraz na mojom S22 s Androidom 14). Tento adresar nie je normalne pristupny bez rootnuteho telefonu, takze ak aj rozbehas adb, tak sa tam nepreklikas. Normalne by si na funkcnom telefone musel upravit ten AP subor z firmware (cez Magisk), ktory to spravne rootne a ten potom flashnes cez Odina, aby si mal root. Navyse predtym musis odomknut bootloader a to na Samsungu povinne urobi factory reset (aby niekto neprisiel, neodomkol bootloader a nedostal sa cez root k cudzim datam).

Takze skusit ozivit telefon flashnutim original firmware je podla mna najlepsia cesta. Nemas tam velmi co pokazit, ak si najdes po nete navody a videa. Vsetky moje Android telefony rootujem dlhe roky a Samsungy detto. Je to fajn urobene odolne zariadenie a nikdy som sa nestretol s hard brickom, ze telefon mozes len zahodit. Vzdy sa to da nejako zachranit (samozrejme mimo fyzickeho poskodenia RAM ci disku) a to som bol v situaciach, ze som musel odznovu vybudovat jednotlive particie v EEPROM flashovanim PIT suboru, aby vobec Odin mal kam naflashovat images.

On another note: Frija tool (a tym padom aj ten druhy) uz funguje. Ked tam budes hladat ten firmware, tak zakladny model je asi "SM-A415F" a ako CSC pouzi "EUX" (vseobecny EU firmware). Dalej to asi chce IMEI alebo seriove cislo, co zrejme najskor obkukas z ineho telefonu ci krabicky.
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2781
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Mrtvy Samsung A41 po aktualizacii

Príspevok od používateľa lepermessiah »

@zoom tak podla nejakeho webu som zistil, ze potrebujem ORX, stiahol som najnovsiu verziu cez Frija, nahral do mobilu a nasledne mobil nabehol, po odomknuti vypisal, ze aktualizacia FW sa nepodarila, ale sme dnu, takze viac nepotrebujem.
DAKUJEM
Spoiler: ukázať
[NAS]: Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]: Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[Home]
[LCD]: Dell U4025QW
[Peripherals]: Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[LCD]: Dell U4320Q
[Peripherals]: Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2258
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Mrtvy Samsung A41 po aktualizacii

Príspevok od používateľa zoom »

No tak fajn potom, taky bol aj predpoklad, ze to pojde :-).
Pozeram, ze naozaj mas este ORX a nie EUX. Tu je aktualny zoznam pre A41. Ono kedysi boli tie firmwary viac rozdelene podla operatorov a krajin a bol v tom vacsi gulas. Kazdy operator mal vlastny CSC kod (= vlastnu malu upravu firmwaru, nieco ako Windows od vyrobcu na notebooku s predinstalovanymi aplikaciami). ORX je slovensky Orange, TMS zase T-Mobile. TMZ je T-Mobile v Cechach, VOD je Vodafone a tak. Potom, ked vysiel novy firmware od Samsungu, tak sa to releasovalo vselijako v davkach a oneskorene, v horsom pripade nejaky operator uplne preskocil update, lebo vsak zbytocna robota, co tam po opravenych security chybach. V poslednych rokoch to uz urobili tak, ze CSC verzia EUX pokryva vacsinu Europy a hoci su stale operatori, co ocividne chcu mat svoje CSC, situacia je znacne lepsia (A41 ma 77 CSC kodov, S22 uz len 25 roznych kodov).
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2781
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Mrtvy Samsung A41 po aktualizacii

Príspevok od používateľa lepermessiah »

ano, presne na tom webe som to nasiel podla povodneho firmwaru, ktory mi na recovery obrazovke pisalo
Spoiler: ukázať
[NAS]: Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]: Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[Home]
[LCD]: Dell U4025QW
[Peripherals]: Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[LCD]: Dell U4320Q
[Peripherals]: Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade

Návrat na "Android / Wear OS"