Arkádový automat

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
BaM
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 593
Dátum registrácie: Po 05. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: Praha (34)

Arkádový automat

Príspevok od používateľa BaM »

Ahoj,
dúfam ze to patrí tuna. Už dlhšiu dobu uvažujem nad Arkádovým automatom, zaujal ma tento kúsok https://www.alza.cz/gaming/arcade1up-at ... 821670.htm
Čo myslíte je stojí to za tie prašule ako celok, alebo niečo postaviť podľa návodu z internetu či kúpiť low cost bedňu z Číny v podobe Pandora Box Plus a pod.?
Máte s týmto skúsenosti?
ASUS - Jamo - Panasonic - Technics - LG
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 6094
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Arkádový automat

Príspevok od používateľa wingo »

Tak záleží presne čo chceš, to z Alzy máš hlavne najjednoduchšiu štýlovú možnosť ak si chceš zriadiť/dovybaviť herňu/hernú izbu, Pandora zas vyzerá ako super vec do bežnej obývačky k TV (normálne si ma tým navnadil, som nevedel že také dačo existuje za takú dobrú cenu), vytiahneš keď chceš hrať inak môže byť schované, podľa mňa dosť iný účel a ty si musíš povedať čo z toho vlastne chceš. DYI cestou by som šiel fakt iba ak sa na to cítiš a vyslovene to tak chceš lebo aj samotná cesta je dakedy cieľ, ale to by si sem asi ani nepísal ale rovno sa na to vrhol :)

Len sa neviem ubrániť smiechu pri pohľade na typický Aliexpres marketing, tých 26 800 hier ktorými sa chvália predajcovia Pandory na Aliexprese mi silne pripomína staré čínske napodobeniny SNES predávané u nás na tržniciach kde sa na krabici chválili 1000 hrami ale reálne to bolo 50 hier ale každá s 20 modifikáciami (dakedy štart z iného levelu, dakedy zmenené farbičky či sprite) tváriace sa ako iná hra :D
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB Plus
BaM
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 593
Dátum registrácie: Po 05. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: Praha (34)

Re: Arkádový automat

Príspevok od používateľa BaM »

Doma sme mali kópiu Atari 2600, a keď prišli kolotoče tak 2 hry na Arkádovom automate. Na viac už nebol budget.
Na tej Čínskej konzole nebude viac ako 100 pekných hier s tým počítam, ale bude tam určite PACMAN a niečo k tomu čo by som si ešte zahral.
Na tu stavbu sa popravde moc necítim.
ASUS - Jamo - Panasonic - Technics - LG
Používateľov profilový obrázok
Thief
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1185
Dátum registrácie: Pi 14. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Dubravka

Re: Arkádový automat

Príspevok od používateľa Thief »

Mam prave doma rozostavany bartop s pandorou. Povodne raspberry, tam som mal par problemov.
Pandora by mala podporovat aj nahravanie dalsich hier, mam v plane vyskusat a zaroven premazat ten balast co tam je. Su tam tisice hier, ktore su prakticky rovnake, ale triedenie je riesene velmi zle.
Ja som mal problem aj s 40p konektorom pre pandoru, ma piny iba na 16 tlacidiel, prave idem zistovat, ci to dokazem upravit na 20. Ak niekto chce iba stare hry, tak to nieje problem.
Obrázok
Zatial iba nahrubo zbuchane na skusku. Pride plexi s ciernymi pasmi okolo monitora, podsvietenie tlacidiel, hore mliecne plexi, podsvietenie, logo, ...
Je to zabavka na dlhsie.

Hotove to moze byt fajn, ale trosku by ma mrzel mensi pocet hier (myslene to na alze). Ta pandora by mohla byt ok.
CPU: Ryzen 5 5600X, MB: MSI MPG B550 Gaming plus, RAM: 2x16GB Patriot Viper Steel DDR4 3600 Mhz, GPU: XFX Speedster QICK 319 RX6750XT CORE, Monitor: HP OMEN 27q, HDD: Seagate Ironwolf Pro 4TB, M2: Samsung 970 Evo plus 1TB, Crucial P5 plus 2TB SSD: Apacer Panther AS350 512GB PSU: Corsair RM850X Gold, Case:Fractal Define S, NET:Orange FiberNet 500Mb, OS: Win 10 pro 64

Návrat na "Debata o všetkom"