Mutifunkcna laserova tlaciaren max do 250€

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2258
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Mutifunkcna laserova tlaciaren max do 250€

Príspevok od používateľa zoom »

Na podobnu tlaciaren je aj recenzia na Rtings.com. Asi ti tu nikto nepovie nic prevratne oproti tomu, co tam pisu. Ma "fantastic" kvalitu tlace, dobry skener a dokonca chvalia aj TCO, ked jednotlive tonery maju dobru vydrz. Ked si pozries porovnanie s Brothermi v clanku, tak su to take male odlisnosti medzi vsetkymi tlaciarnami. Jedna je trosku rychlejsia, druha viac stran nascanuje, tretia viac stran vytlaci a tak. Cize vo vseobecnosti dobra tlaciaren aj s porovnatelnymi Brothermi a nebal by som sa jej. 3-rocna zaruka ma podla mna vacsiu vahu, nez nejake rozdiely medzi tymi tlaciarnami.

Cize ak vyslovene chces farebnu laserovku na dokumenty, tak za mna ziaden problem. Na fotky to samozrejme nebude a tam urobis ovela vacsi osoh nejakou atramentovou tankovou tlaciarnou (jednak kvalita tlace a jednak velmi nizke naklady na stranu/fotku).
PetoBB
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 214
Dátum registrácie: Ut 27. Sep, 2016, 23:42

Re: Mutifunkcna laserova tlaciaren max do 250€

Príspevok od používateľa PetoBB »

Díkes zoom za názor. Nad atramentkou som nejako neuvažoval, pretože som v minulosti jednu mal a stále bol problém so zaschnutým tonerom, zanesením hlavy a pod. Preto chcem pre rodinu, kde hlavne deti budú tlačiť do školy, nejaké spoľahlivé zariadenie, čo nebudem musieť sústavne riešiť :)
i7 6700k 4,4 GHz + Noctua NH-D14 + 2x Noctua NF-S12A PWM, 32 GB DDR4 Corsair 3 GHz, Gigabyte Z270-X Gaming 5, Gainward GTX 1080 Phoenix (Bios GLH), SSD M.2 Samsung 960 Pro 512 GB + Sata 850 Evo 1 TB, Seasonix SS-1000W Platinum, Cooler Master K280 + 2x Noctua NF-S12A PWM, 4x FHD 24" Monitory, Win 10 Pro 64bit, router Mikrotik RB2011UiAS-2HnD-IN
2x Lenovo T430 i7 a i5, 8GB DDR3, Samsung 850 Evo 256GB, Win 10 Pro 64bit
Lenovo T470s i5, 8GB DDR3, Samsung 850 Evo 256GB, Win 10 Pro 64bit
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2258
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Mutifunkcna laserova tlaciaren max do 250€

Príspevok od používateľa zoom »

Uplna nahoda, teraz v poslednom cisle Stiftung Warentest testovali laserove tlaciarne - farebne aj ciernobiele, cisto tlaciarne aj MFP zariadenia.
Medzi farebnymi MFP skoncila na prvom mieste... *drumroll* Canon i-Sensys MF657Cdw. Tak tam to mas. Na druhom je Brother MFCL3760CDW. Ta Canonka ma mierne lepsie hodnotenie v tlaci farebnych stranok, scanovani fotiek, kopirovani farebnych stranok a fotiek. Tiez je lepsie hodnotena v Betriebkosten, cize naklady na prevadzku - tonery. Naproti tomu ten Brother ma lepsie hodnotenie pri ovladani, vymene tonerov, hlucnosti, vymenitelnosti nahradnych dielov a napriklad podporuje 5GHz WiFi. Takze mi to tak pride, ze Canon je jemne lepsi v tom dolezitejsom.

Tak ak si este nekupil, tak asi za danu cenu o moc lepsie nevymyslis. Ocividne v roznych recenziach po nete dopada dobre. Sam som mal v hladaciku do buducna Brother, ale normalne asi skusim nejaky ekvivalent od Canonu, ked budem kupovat. A medzi piatimi ciernobielymi MFP to dopadlo takto: Canon, Canon, Brother, Brother, Brother. Ani jednou znackou asi nespravis chybu.
Muhyng
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 879
Dátum registrácie: Pi 01. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Poprad

Re: Mutifunkcna laserova tlaciaren max do 250€

Príspevok od používateľa Muhyng »

Ahojte, v kancli odchadza starucka HP 1536 mfp. Chcelo by to nieco novsie. Obojstranna tlac, skener staci jednostranny, ale s podavacom. Celkom ste ma nalomili na Brother. Chcem sa spytat, ako je to s aplikaciou na mobil? Je user friendly? Funguje vobec?
Pytam sa, lebo nasi si domov kupili daky Xerox a to je hroza, ktoru som ani nedokazal rozbehat. Im to nevadi, hlavne ze ide cez PC, ale ja som z toho na nervy.
Doma mam HP MFP M28w a sice je to HP so svojimi muchami, ale co sa tyka ovladania cez mobil, nemozem sa stazovat. Zvladam to aj bez doktoratu z FEI.
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1891
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Mutifunkcna laserova tlaciaren max do 250€

Príspevok od používateľa Ivko »

Cez mobil robiť niečo je aj tak za trest, v PC to máš hned, načo sa nervovať....

Jediná podstatná vec pre tlačiaren je cena tonerov vs počet strán, lebo toner môže mať +- rovnakú cenu, ale rozdiel v počte strán môže byť celkom velký.
Trebárs kamoš teraz riešil lacný ČB laser pre kamošku a u HP bolo pri alternatívnych toneroch v Alze napísané "iba pre tlačiarne bez aktivovaných služieb HP Instant Ink a HP+"
Muhyng
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 879
Dátum registrácie: Pi 01. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Poprad

Re: Mutifunkcna laserova tlaciaren max do 250€

Príspevok od používateľa Muhyng »

Ano, samozrejme ze cez pc je to rychlejsie. Ale ked potrebujem nieco rychlo vytlacit z Onedrivu a nechce sa mi kvoli tomu zapinat pocitac… Proste su situacie, kedy mi to cez mobil dava zmysel.

Návrat na "Nákupná poradňa"