Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2250
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa zoom »

Nie, bavim sa o malych ziarovickach v interieri. Ako som pisal v poste predtym, odislo dome light (mapove svetielko, presne toto). Je tam festoon ziarovka (sufitka) 31mm dlzka, 8W vykon. To sa tazko kupuje, lebo dostupne su hlavne 10W. A ked sa bavim o LED nahradach, tak mas tisic roznych cinskych experimentov. A nechce sa mi zistovat, ktore z toho bude fungovat dobre = pomaly sa rozsvieti pri otveri dveri, pomaly plynulo zhasne pri zamknuti, nebude jemnulinko svietit, aj ked ma byt vypnute a podobne.

Xenony mam rad aj ja, tam nie je problem. LED aftermarket nahrada do parabolickych svetiel je uplne ina diskusia.

Henta Osram bude asi celkom fajn, lebo Osramu aj verim (doteraz mi funguju Osram LED nahrady v Jeepe ako brzdove svetla a navrhoval ich niekto s funkcnym mozgom - funguju tak, ze svietia do paraboly a nie vselikde inde). Problem je, ze su nahrada 3W ziarovky a maju 35 lumenov. To je dost malo na toto pouzitie a ine nemaju, pozeral som uz ich stranku.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7301
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Papek »

@zoom this? https://www.ebay.com/itm/326293426234?_ ... 101224.m-1 nic ine sa mi popravde nepdarilo najst. Je to cinan, ale je to ebay, ktory riesi pripadne spory racionalne. Ine riesenie asi nie je ak teda nechces experimentovat s Ali.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1745
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa lopo1 »

Ao nechces tuzer look pozri po ledkach philips sice drahsie ale svetlo je prijemne biele nie namodrale
V aute svietia uz 4 roky bez jedineho problemu https://allegro.sk/ponuka/philips-led-f ... 6-EALw_wcB

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"