Elektromobilita a vsetko okolo nej

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Kukiak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 220
Dátum registrácie: Pi 28. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa Kukiak »

Tak aj ti neviem, preberal som v zivote dve nove auta. Pri Skodovke som tam bol asi 3 hodiny a islo ma uz vykotit. Z Tesly som s autom odchadzal z Linzu za 5minut a bol som happy. Kazdy ma rad asi nieco ine :D. Niekto asi tie mašličky potrebuje.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12490
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa HellAngel »

nejako sa zacinaju sirit clanky po nete, ze automobilky neprejdu tak ako sa planovalo cisto na elektro, ale budu v ponuke aj spalovaky. Cina ze zacina byt vazny problem pre trh s elektroautami pre EU
NB: Asus ROG Strix G16
Festro1991
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 404
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2023, 19:17
Bydlisko: Žilina

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa Festro1991 »

Určite budú v ponuke aj spalovaky to sa dalo čakať, otázne je čo s nimi urobí EU čo sa bude všetko zakazovať prikazovať a podobne šialenosti.

Inak môj názor ak máš dom a máš prachy a jazdis hodne kolo komína nieje nič lepšie jak elektro, mal som teraz pár týždňov Y požičaný žena by brala hneď ja tiež nemali sme potrebu nabíjať úplne dostatočný dojazd boli sme aj v poľsku bez problémov čo Tesla napísala že dôjdeme sme aj došli. Akorat tá cena 40K+ za jazdeny Y je na nás hodne.
CPU: AMD 7800X3D GPU: Asus TUF Gaming RTX4080 MB: Asus TUF Gaming B650m-PLUS RAM: 2x16GB Kingston 6000 PSU: Asus Strix Aura 850w Gold SSD: Kingston Fury Renegade 1TB CASE: GameMax Spark Monitor: Alienware AW3432DWF
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5804
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Tak ak staci mensie za 25 a vyssie mas model 3, platformovo podobne lem vseobecne mensie.

Ten model po facelifte ma velmi laka uz son to pisal :D dokonca sa mi viac pacia svetla do roku 2024 ako na modely 2024, tie su take tuctove.
Festro1991
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 404
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2023, 19:17
Bydlisko: Žilina

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa Festro1991 »

Máme tri decká, kamarát ma trojku a je to malé a úprimne mne sa viac páči Y ja mám rád veľké auta :D

Dokázali by sme ušetriť keby sme zobrali RWD ale to moc nechcem :D
CPU: AMD 7800X3D GPU: Asus TUF Gaming RTX4080 MB: Asus TUF Gaming B650m-PLUS RAM: 2x16GB Kingston 6000 PSU: Asus Strix Aura 850w Gold SSD: Kingston Fury Renegade 1TB CASE: GameMax Spark Monitor: Alienware AW3432DWF
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5804
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Tak to jo, my mame dve tak by sme vosli :D

Chapem ze ta to laka, musim ak ja tu ypsilonku pozicat skusit.
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa lopo1 »

Ypsilonka je trojka ktora zadrzuje prdy ( rozume rovnaka platforma len trosku nafuknuta) tym ze je nafuknuta viac trpia podvozkove časti ako na trojke + vela veci tesla poriesila pri fl trojky fl Y este len čaká.
V poslednej dobe to vidim tiez tak pre ludi ktory robia z domu maju solar a jazdia do obchodu a späť na vikend obcas spravia 150 200km je elektro ideal pre mna kde spravim 3- 3.5k mesacne bez moznosti nabijat pri dlhsej trase je to no way ...... Akurat kamarat si pochvaluje prechod na elektro kupil kiu ev6 Gt ako nahradu za naftove sorento a vravi že navrat späť si uz len tazko predstavuje ( doma mu larkuje este mustang V8) ale Chorvátsko ( pod Makarsku) bez problemov na dve cca 30min nabitia vyslovene chodi len na rychlonabijacky ionity
Festro1991
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 404
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2023, 19:17
Bydlisko: Žilina

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa Festro1991 »

Ono máš pravdu len to nafúknutie ju robí dosť pocitovo väčšiu, má lepší kufor a celkovo sa v nej cíti človek pohodlnejšie ako v trojke plus ja aj žena sme zvyknutý na väčšie auta a sadnúť do niečoho malého je pre mňa ako trest, teda ja osobne s mojou rodinou si neviem predstaviť fungovať s M3 keby sme mali dve decká tak idem aj do trojky ale bolo by to na úkor môjho komfortu :D
CPU: AMD 7800X3D GPU: Asus TUF Gaming RTX4080 MB: Asus TUF Gaming B650m-PLUS RAM: 2x16GB Kingston 6000 PSU: Asus Strix Aura 850w Gold SSD: Kingston Fury Renegade 1TB CASE: GameMax Spark Monitor: Alienware AW3432DWF
tonystark
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ne 26. Nov, 2023, 21:27

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa tonystark »

podvozkové časti trpeli na starých Xkach ktore maju uz 20 generaciu prednych spier a uz by to malo byt OK, Y s tym nikdy problém nemali
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7013
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa stefan222 »

a nemci maju malo nabijaciek? ci preco sa vracaju ludia k spalovakom? ako to mate vy? ja stale nevidim dovod kupit el auto ako obcan z bytovky teda.
https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika ... u-40493399
hry- ps5
doma-HP probook
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa lopo1 »

zakzat uplne spalováky je blbosť ja beriem elektro ako fajn alternativu pre ľudí ktorý využívaju auta na presun okolo komína rozvoz detí na kružký a pod.
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5455
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa kllr007 »

stefan222 napísal: Št 17. Okt, 2024, 09:18 a nemci maju malo nabijaciek? ci preco sa vracaju ludia k spalovakom? ako to mate vy? ja stale nevidim dovod kupit el auto ako obcan z bytovky teda.
https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika ... u-40493399
Skončili dotácie?
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Festro1991
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 404
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2023, 19:17
Bydlisko: Žilina

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa Festro1991 »

lopo1 napísal: Št 17. Okt, 2024, 10:21 zakzat uplne spalováky je blbosť ja beriem elektro ako fajn alternativu pre ľudí ktorý využívaju auta na presun okolo komína rozvoz detí na kružký a pod.
Ale to máš tak 90% ľudí si myslím, ja poznám veľa ľudí čo cestujú dlhé trasy a asi by im elektro vadilo ale väčšina ľudí cestuje tak raz ročne do Chorvátska a pár krát ročne BA, KE a podobne a to ti dá bežný elektromobil úplne pohode. Problém je že ľudia ktorý sú odporcovia elektromobily vnímajú baterkove auto ako telefón ktorý sa im vybije ked pozerajú moc YouTube :D druhý problém je že EU to doslova hrabe a chce to ľuďom tisnut rovno do gagoru čo není dobré riešenie keby ten prechod bol plinuly ľudia nebudú mať s tým veľa problémov si myslím lebo sa otvorí aj bazarovy trh ktorý je teraz dosť slabý a sú to väčšinou nemecké dotované auta.
CPU: AMD 7800X3D GPU: Asus TUF Gaming RTX4080 MB: Asus TUF Gaming B650m-PLUS RAM: 2x16GB Kingston 6000 PSU: Asus Strix Aura 850w Gold SSD: Kingston Fury Renegade 1TB CASE: GameMax Spark Monitor: Alienware AW3432DWF
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 6088
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa wingo »

Hlavný problém je neschopnosť európskych výrobcov áut dodať na trh cenovo dostupné kvalitné elektroauto ktoré nestojí dvojnásobok porovnateľného spaľováku (a to sú tie spaľováky ešte umelo predražené euronormami) tak ako to dokážu čínske automobilky.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB Plus
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa lopo1 »

@Festro1991 @wingo súhlasím s oboma na je to nieco ako nasilne pretlačanie LGBTI+ témy
Akurát kazdá minca má dve strany ... ak by EU tak silno netlačila do elektromobility tak sme dnes niekde na polovičnom dojazde a dvojnasobnej cene na druhú stranu násilné pretláčanie zväčša zvyšuje odpor voči danej veci....
Inak napr. taka tesla 3 alebo Y v cenovke okolo 40 - 50 tis uz nie je dvojnasobok ceny porovnatelného spalovaku.....

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"