OLED tv a monitory

Všetko o monitoroch CRT, LCD paneloch...
xvydra
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 738
Dátum registrácie: St 27. Aug, 2008, 16:39
Bydlisko: Bratislava

Re: OLED tv a monitory

Príspevok od používateľa xvydra »

A všimol si niekto z vás že povrch obrazovky nieje úplne rovný? Ja keď pozriem z boku obrazovky sú tam asi 3 zvlnenia. Proste na troch miestach to nieje úplne rovné? Vadí to niečomu alebo je to nejaká chyba? U monitorov som sa s týmto nikdy nestretol.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13008
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: OLED tv a monitory

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Tak keď si vezmeš do úvahy, že ako sú panely (ne)pripevnené, tak všetko väčšie bude mať také optické "nerovnosti". Nerieš.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
xvydra
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 738
Dátum registrácie: St 27. Aug, 2008, 16:39
Bydlisko: Bratislava

Re: OLED tv a monitory

Príspevok od používateľa xvydra »

Vyzerá to že tam kde sú zozadu šróby na konzolu tak tam je menší prehyb. Ale dal som tam podložky aj som predtým skúsil dĺžku šróbu. Napriek tomu to je trošičku prehnute na tom mieste. Zmena v obraze nieje. Ale len keď svietim lampou z boku pod nejakým uhlom je to vidieť.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13008
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: OLED tv a monitory

Príspevok od používateľa loleqboleq »

42" C4 na stole a aj by som sa radoval ale tak toto ma dostalo
Obrázok
viem, že to fotím z uhla ale to len preto, aby sa to ukázalo na fotke - na počudovanie, keď sa tak z tých 75-80cm pozerám rovno (pre test by som pozeral priamo na stred obrazovky, pri bežnom pozeraní, kedy mám oči v úrovni hornej 1/3, tak toto by bolo ešte horšie), tak mám ten taký pekný kruh, kde nie že teplota ale tón (tint) je správny a tak ako odchádzam očami z toho pomyselného kruhu, tak všetko progresívne viac a viac zelenie. Ja by som to odhadol asi takto
Obrázok
toto by bola akože pomyselná, perfektná, oblasť a za hranicami toho kruhu sa to smerom k hranám progresívne zhoršuje, takže samozrejme oblasť rohov je na tom najhoršie.

Rtings o tom písali
https://www.rtings.com/monitor/reviews/ ... #test_1440
ale písali o tom ako o "a very slight green tint if you view it from the sides, but it's almost unnoticeable" - veru nemôžem súhlasiť - stačí akákoľvek neutrálna farba a je po paráde (farbí to samozrejme hocijakú farbu) alebo menej pestrofarebný obraz a už to jede bomby. Na druhú stranu až jemne premýšľam, či to nemôže byť variácia kvality panelov, lebo ak tie videjká točia stále pre danú obrazovku, tak tam som mal aj ja problém to detegovať (napríklad sa sústrediť na niektorý roh obrazovky a sledovať, ako sa mení farba, keď sa natáča.

Karle, C1 toto mala tiež, ak mám byť férový, ale možno tak 20%, najviac 30% "sily" tohto efektu. Uff, toto nem dobre. Musím ale poklopať po stole, že na 42" je text naozaj výborný a tie neduhy, ktoré by som videl na C1 (ale to bude aj rastrom, až ma prekvapilo ako veľmi sú staticky veľkostné prvky menšie na 42"), sú prakticky preč, takže by som C4 temer pokojne odporučil tým, ktorí boli sklamaní QD-OLEDom...ale...kebyže moja C1 už nebola zasľúbená inde, tak by som asi veru šiel späť, na toto si budem musieť zvykať a dávať pozor pri akejkoľvek editácii fotiek alebo čokoľvek, kde chcem čo najpresnejšie farby.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305

Návrat na "Monitory a zobrazovacie zariadenia"