Stavba rodinného domu

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7006
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

Neaky smart zamok do dveri? Co by siel.na pin wifi otlacok hocico? Si neviem.vybrat dik. A parkside je nieco fajn od nich? Ja ze to je odpad.
hry- ps5
doma-HP probook
darklol
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1592
Dátum registrácie: Št 21. Jan, 2010, 16:25
Bydlisko: Bratislava / Kosice / Presov

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa darklol »

ja ked som to riesil tak ma najivac zaujal nuki
CPU: Intel Core i9-14900K COOLER: ARCTIC Liquid Freezer II 420 A-RGB MB: ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI RAM: G.SKILL 64GB KIT DDR5 6800MHz CL34 Trident Z5 RGB Black VGA: MSI GeForce RTX 4090 GAMING X TRIO 24G SSD SYSTEM: WD BLACK SN850X NVMe 1 TB SSD GAMES: WD BLACK SN850X NVMe 2 TB + Samsung 980 PRO 2TB PSU: ASUS ROG Thor 1200W KEYBOARD: Corsair K95 MOUSE: Razer Deathadder V2 X HyperSpeed SCREEN 1: LG OLED42C21 SCREEN 2: 27" MSI Optix MAG274QRF-QD CASE: PHANTEKS Enthoo Evolv X Matt White + 6x ARCTIC P14 PWM PST A-RGB OS: Windows 11 SPEAKERS: Mackie MR624 + Topping E50 HEADPHONES: Bezdrôtové slúchadlá Philips Fidelio L3
NAS: Synology DS920+
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5803
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Nuki ma zena v praci, dost hlucne je to ale funguje.

Nechces radsej kluc v trezore na kodik pri vstupe?
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5767
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Smart zamok by som si nedal, nebudeme to predsa zlodejom az takto ulahcovat.

Parkside ma fajn veci, kolko krat vydrzia viac ako bosch professional :D (minimalne co sa tyka veci s motorom)

K laserom - u nas sa pouzivaju kazdodenne, mali sme vseliake, tie parkside su okej, len treba overit presnost, niekedy to na par metroch ujde trebars o pol centimetra. Alebo potom bosch gll 3-80, tie najstarsie sa pouzivaju mozno uz aj 15 rokov a stale idu.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7885
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa LordKJ »

smart zamok ked uz tak jedine tie co iba tocia klucom nech to nie je ani vidiet, ze je to smart
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3356
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Diablo1st »

SKiLEX napísal: Po 14. Okt, 2024, 09:29 K laserom - u nas sa pouzivaju kazdodenne, mali sme vseliake, tie parkside su okej, len treba overit presnost, niekedy to na par metroch ujde trebars o pol centimetra. Alebo potom bosch gll 3-80, tie najstarsie sa pouzivaju mozno uz aj 15 rokov a stale idu.
Pozeral som aj tie, ale pre domáce použitie sa mi zdajú dosť drahé. Už som objednal z Lidlu za 106€ (laser + baterka 2Ah + nabíjačka), snáď to rekonštrukciu prežije a potom to keď tak predám. :D
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.
Work: Lenovo E14 G5 AMD + Dell U2724DE + Dell U2724D.

FVE: 10,2 kWp + 13kWh batérie
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa lopo1 »

Tak parkside performance su pomerne fajn stroje na vyššej urovni ako klasicky parkside
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7006
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

darklol napísal: Po 14. Okt, 2024, 08:35 ja ked som to riesil tak ma najivac zaujal nuki
mas neaky konkretny link ze ktore?
hry- ps5
doma-HP probook
Kukiak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 220
Dátum registrácie: Pi 28. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Kukiak »

Ja mam tento na zahradnom domceku (chodim tam niekolkokrat za den a nechcelo sa mi vkuse hladat kluce) a nie je s nim ziadny problem. https://www.alza.sk/lockin-g30-smart-di ... 806037.htm

Otvori to tak za 1,5s po nacitani odtlacku, same to aj zamkne (ma senzor otvorenia/zatvorenia)
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2258
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa zoom »

Rychla otazka ci anketa ohladom vonkajsich zaluzii. Je zopar vyrobcov a vela predajcov/montaznikov. Montaznu firmu si nejaku priebezne vyberiem, ale vie niekto porovnat vyrobcov? Ide mi o celkovu kvalitu a nemusi to byt nutne uplne najdrahsie, co nanestastie castokrat nezaracuje, ze vyrobok bude dobry.

Po nete som nasiel aspon nejake dobre hodnotenia tychto vyrobcov: NEVA (SK), K-system (SK), Isotra (CZ), Climax (CZ), Lomax (CZ)

Je nieco z toho lepsie, horsie? Je to vsetko rovnake? Chyba mi nieco v zozname? Predpokladam, ze samotna plechova lamela bude asi vsade podobna, tak mi ide o nejake detaily, ze niekto pouziva... ja neviem, plastove uchytky niekde a druhy kovove alebo tamten ma lepsie urobene kolajnicky, tak zaluzie idu hladsie a vo vetre menej buchaju. Kludne aj skusenosti (mame vyrobcu X uz Y rokov a ziadne problemy / kopec problemov - nehodiace sa preskrtnite).
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7006
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

Skusil by som qsi oslovit firmu co ti davala okna. A kukiak ta klavesnica sa lepi na ram alebo je tam nutne neake vrtanie?
hry- ps5
doma-HP probook
Kukiak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 220
Dátum registrácie: Pi 28. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Kukiak »

Dá sa to nalepiť nejakou silnou 3m páskou (myslím, že bolo niečo aj pribalené) alebo na malú skrutku.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7006
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

Lebo nieco take zvazujem a bojin sa montaze aby som neposral.suvasny zamok aj ked kluce uz ma viac robosov na liptove nez baca oviec
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5767
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Ja som kupil jednu lacnu vlozku od ktorej davam kazdemu kluce a jak sa dostava tak ho vyhodim do kosa a vratim povodny. Das stavbarom kluce od 80€ zamkovej vlozky a polka klucov sa ti nikdy nevrati a nevies kto s nimi co robil, ci si doma nevyrobil kopiu...

Tak ci tak tepelko uz bezi a temperuje, vyzera ze aj ked je to 16kW model tak bez problemov vie ist vykonom niekde k 4kW a za tyzden ma presne 0 startov napriek tomu ze len temperuje na 17-18°C... Pokial nejde uplne na plny vykon tak je vpodstate bezhlucne(z 5 metrov viem ledva povedat ci je zapnute) a COP vychadza pri tychto temperovacich podmienkach okolo 6,5-7 :D


Zatial tazka spokojnost, este k tomu musim dorobit regulaciu a dobre bude. Teraz len napevno tlaci 25°C vodu zo seba.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7885
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa LordKJ »

tak jasne, ze pocas stavby treba mat nejaku lacnu vlozku (80e je lacna vlozka) a potom vymenit

Návrat na "Debata o všetkom"