Predaj PC na bazos alebo na vlastnom webe

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5771
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Predaj PC na bazos alebo na vlastnom webe

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Je to tak, konkurencia v tomto odvetvi je obrovska, marze minimalne a nakupovat to dohromady nema kto. Bezni ludia maju doma notebook a ti co sa vyznaju si to aj poskladaju podla youtubu. Jediny sposob ako sa na tom da zarobit je robit danove a ine podvody.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12507
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Predaj PC na bazos alebo na vlastnom webe

Príspevok od používateľa HellAngel »

skladanie PC mozes robt ako hobby aj bez zivnosti. A necakaj z toho nejaky profit. Ja osobne poskladam PC pre zabavu a vypnutie hlavy, nie pre peniaze. Za tych 10-15€ co by som si vedel zapytat, mi to nestoji za dalsie problemy/obtazovanie. Akonahle za svoju pracu pytas peniaze, rataj ze aj ti ludia budu za tebou naozaj chodit s kazdou chujovinou ked im nieco nepojde. A kludne ti budu volat/pisat o pol noci.

Ak chces nieco z coho by sa dalo este nieco vytrieskat, tak skus si po okoli prezistit, ci niekto robi kamerove systemy, alarmy (iked tahanie kabelazi vie byt tiez celkom oriesok a ocakava sa, ze si poradis s kazdou prekazkou) skolenia na pouzivanie windowsu, office....
Napriklad tie skolenia su celkom v kurze, ale ak to cces robit kvalitne, tk musis byt naslapany v danej oblasti, inac za chvilu si bez prace a so zlou povestou
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4722
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Predaj PC na bazos alebo na vlastnom webe

Príspevok od používateľa scream »

Rozok napísal: Po 21. Okt, 2024, 14:13 @LordKJ - pridana hodnota je individualny pristup, t.j. pomoc pri vybere komponentov, poriadny cable mngmnt., nastavenie kriviek fanov, mozno lahky pretakt
@scream - zisk by som chcel 10% na zostavu cize 100e z 1000e kompu
10% = 100e .... pri zostave za 2000e 200e... vela stastia na zakaznikov.

Tuto "sluzbu" ponukali niektore predajne gratis ak si nakupil komponenty vyhradne od nich.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
Purejoke
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 369
Dátum registrácie: Po 30. Sep, 2013, 11:22
Bydlisko: Bratislava

Re: Predaj PC na bazos alebo na vlastnom webe

Príspevok od používateľa Purejoke »

Na základe vlastnej skúsenosti by som skôr odporúčal predávať čisto služby.
A aj to časom omrzí. Vydržal som to ťahať popri robote 3 roky ako "hobby" nie ako hlavnú zárobkovú činnosť. Jednoduchá diagnostika, výmena komponentov, preinštalovanie PC a podobne. To je asi najčastejšie. Samotné skladanie komplet nového PC bolo tak dva krát do roka. Ľudia skôr nosia staré desať a viac ročné notebooky a chcú s toho ešte spraviť niečo nové najlepšie "zadarmo".

Najhoršie je samozrejme.fakt, že keď niekomu spravíš niečo s PC automaticky je to aj tvoje PC. Teda normálne je, že ti o pol deviatej večer volajú ľudia, že prestala ísť tlačiareň, deti chcú hrať fortnite a pod. záležitosti.

Keď povieš, že nepôjdeš 30 km večer a nevyriešiš to hneď. Zistíš akí zlí vedia byť ľudia. Teda hneď si najväčší fušer kazíš ľuďom všetko čo ti dajú a ešte aj zato berieš peniaze. Zachvílu ťa ohovoria cez pol okresu.
CPU: i7-9700k MB: GIGABYTE AORUS Z390 PRO GPU: Gainward GeForce® GTX 1080 Ti Phoenix RAM: G.SKILL Aegis 16GB KIT DDR4 3000MHz PSU: Corsair RM650W SSD: Samsung 980 1TB Case: NZXT H700 Monitor: Dell AW2721D
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5771
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Predaj PC na bazos alebo na vlastnom webe

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Treba si nastavit ceny tak aby si odfiltroval socky. 25€/hodina a 0,5€/km alebo nech sa poebe. Sice to preriedi tak 3/4 "zakazok" ale aspon to zacne davat realny zmysel z pohladu financii... Ak zaplati viac tak kludne v nedelu o 3rano.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12507
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Predaj PC na bazos alebo na vlastnom webe

Príspevok od používateľa HellAngel »

o 3 rano tak za 100vecku, alebo vobec. Ak hej, do isteho veku a bez rodiny som nemal problem behat aj o druhej rano. Tiez som nemal problem potiahnut vikend v herni a v pondelok rano normalne ist do prace. No teraz som rad, ak dodivam film vecer a nezaspim pri nom :D

Predaj skladaciek ta neuzivy. To uz nie je biznis. Ani opravovat PC a stare sumky, kde ludia cakaju, ze to das dokopy za cokoladu. Ak chces nieco rozbehat, tak ponukaj ludom sluzby. Skus kludne tie kurzy. Teraz celkom je v kurze ovladanie AI. Zatial malo rozserena vec pre beznych ludi, ale myslym si, ze pstupne si svoje miesto najde ako v beznom zivote tak aj v biznis sfere. Napriklad Copilot dokaze s excelom super veci a zrazu nemusis vediet moc ovladat excel, staci vediet ovladat AI a nemas problem v nom vytvarat aj kontigencne tabulky. ChatGPT teraz ma hlasove ovladanie, pre nas zatial nie, ale podarilo sa mi z nehodostat, aby ma hlasovo navigoval, ako spravim prazenicu. Vyslovnost otras a casto si isiel svoje po anglicky, no stale je to len pre nas trh taka alfa verzia. No tesim sa ked to tu bude oficialne, to bude pecka.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2263
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Predaj PC na bazos alebo na vlastnom webe

Príspevok od používateľa zoom »

To je zivotny cyklus kazdeho IT-ckara. "Hura, skladame pocitace, bavi ma to"... pre mna, pre rodinu, pre znamych. Potom pre znameho znamych, pre bratrancovho kamarata, zrazu pre otcovho znameho syna kamarata psa. Kedysi to bolo ine a aj to malo zmysel, len clovek bol potom naozaj v tom celom utopeny. Jedneho dna som aj ja povedal, ze uz nic neskladam. Dnes len blizkemu okoliu, ale skor radim s hotovymi vecami (kupa notebooku, TV, monitora, vymyslenie siete a tak).

Dnes uz by som v tom nejaky vyznam az tak nevidel. Preco by som si ako neznaly clovek nechal stavat pocitac nejakym jozkom v pivnici, ktory zajtra vsetko zavrie, ked za 50€ mi to zlozi Alza, doda do 4 dni a este mi v cene da aj nejake bonusy navyse (3-rocnu zaruku, zadarmo buduci servis).

Chces sa vyhnut zabrdnutiu do sveta s nizkou marzou. Rovnako ako nejdes piect rohliky (hoci mozno chrumkavejsie) a konkurovat Lidlu, tak nejdes stavat PC, kde si kazdy jouda vie pozriet cenu komponentov na Heureke a bude mu zatazko platit tvoju robotu. A musis sa vojst do 50,-€, lebo vsak za tolko to ma z Alzy a ta mu da 3r zaruku...

Nejdem ti hovorit, co mas robit, ale skor ma podla mna sancu na uspech nejake poradenstvo. Dopodrobna nastudovane komponenty, presne odporucit konkretny chladic, lebo typek chce AIO a tento a tento je tichucky a ma dobry staticky tlak a take specialitky. Zakaznik ti zaplati za poradenstvo, nic mu nedlhujes, nic s nim dalej nemas, uvedene komponenty mu dalej posklada a servisuje Alza. Preco by mal platit tebe a potom este Alze? Preco taky clovek nepride radsej sem na forum, kde mu zadarmo poradia? To je uz otazka na tvoje marketingove oddelenie.
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1310
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: Predaj PC na bazos alebo na vlastnom webe

Príspevok od používateľa geroswen »

Podla mna je tiez skladanie PC oblast, na ktorej sa dnes uz neda slusne zarobit, resp. ak ano, tak je to v porovnani s inymi moznostami ovela tazsie. Slusny pocitac ti dnes posklada kazdy druhy student a spravi to za studentsku cenu.
Aj to poradentvo co navrhuje zoom je take, ze neviem kde by si na to hladal platiacich zakaznikov.

Ak ti nesmrdi manualna praca, tak je strasne vela jednoduchych jobov, kde si vies bez problemov zarobit 30+ eur/hodinu. Napriklad montaz klimatizacii. Ak to chces robit s papierom, tak si spravis elektrikarsky paragraf + zopar kurzov (zvaranie, F plyny ...). Dokopy to vies poriesit za 2 mesiace. Nasledne ti staci hnile auto + naradie za 500 eur a na kazdej montazi zarobis 500 eur, pricom v pohode vies spravit 2 montaze za den.

Navrh a realizacia fotovoltiky je na tom podobne, ale musite byt aspon dvaja.

Neviem na akej pozicii robis v IT, ale ak je to na TPP, tak Mihal ma na svojom facebooku pekne porovnanie TPP vs. SZCO. Pri cene prace 4086 EUR ti zosotane na TPP v cistom 2336e a pri SZCO 3897e (v extremnom pripade). Pricom je nepisane pravidlo, ze ked robis na zivnost, tak su zamestnavatelia ochotni platit viac ako pri TPP.
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
satanicek666
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1935
Dátum registrácie: Ut 18. Mar, 2014, 12:47
Bydlisko: Sečovce

Re: Predaj PC na bazos alebo na vlastnom webe

Príspevok od používateľa satanicek666 »

rozok.ty kolko mas rokov??? :D nic v zlom ale ja mam 38r a ked som mal asi 23r tak som rozmyslal ako ty a som bol bez roboty.s kamosom sme chceli zrobit predajnu v MI.nas plan bolo ze ja budem predavat vypoctovu techniku,skladat pc,robit grafiku a webovky,ci predajna alebo bazos.on mal robit grafiku a webovky a ja skladat pc a predavat.asi pol roka sme tak fungovali a potom si kazdy nasiel inu pracu...lebo zaciatky su tazke a na vychode docista.on isiel robit IT a ja strojarina-technologia,konstrukcia,cnc programovanie.robim to doteraz...skladanie pc mi ostalo jak hobby do asi 30r a potom uz len pre mna.toto co ty vsetci zakaznici odomna chceli a kedy chceli a za jaku cenu chceli?!?! to bolo utrpenie.len pc sa mu nezapol a mi volal o pol noci ze pc nejde zapnut a to typek zabudol ze v zadu vypol zdroj.cisto magoriny kokotiny :D :D este kym som bol slobodny ta ok ale ked som sa ozenil,ta konec.zena sa somnou vadila co mi furt kazdy vyvolava.ale ja som chcel byt ten dobry a spravny a za nic.teraz je trh tymto tu vsetkym presyteny.presne jak tu pisu chlapci,ze gadzo radsej da vyskladat pc do alzy jak tebe na bazos.bazosu malo kto veri.na bazosi kazdy ide po najnizsej cene.pojdes ty na bazos a chces daco kupit tak isto naprv pozeras recenzie predavajuceho a najlepsu cenu hladas,ci???ze vyskladas custom vodnika??? ked dakto chce vodnika tak neda typkovy skladat na bazos ale ide ku gabovy alebo napr acw.nechcem ti rucat tvoje mokre sny ale taka je doba.a pri tej nasej vlade a co sa deje,budeme radsej na chleba sporit jak na pc.zly cas si si vybral podla mna.a ked mas vela casu ta si ho cen a nepremrhaj ho na daco co ti sposobi len ujmu na zdravy z nervov co ti sposobia zakaznici z bazosa :D
Amd R7 5800x3d = Noctua d15 = Asus strix b550f = Kingston 64gb ram 3600mhz cl18 = Rtx 4090 Phantom = Ssd: M2 WD 850x 1tb win10 + M2 WD 850x 2tb + 850 evo 2tb = Lian Li 216 black = Fany: 2x Lian Li 160mm-in + 3x Noctua a12x25-out + 2x Noctua a12x25-bottom = Asus strix 1kw aura = LG C2 42" = Per: Log g915 tkl + Log g pro wire + g440 hard + Xbox Wire Controller = Audio: Topping dx3pro+ = Mackie mr524 = AudioTechnica-a550z
Rozok
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1125
Dátum registrácie: Ne 23. Aug, 2009, 21:10
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Re: Predaj PC na bazos alebo na vlastnom webe

Príspevok od používateľa Rozok »

Diky za cenne rady chlapci, vidim ze tie veci nad ktorymi som hlavne rozmyslal su druhorade :) Zhrniem to tu nejako kedze sa tu dost popisalo a riesia sa veci mimo toho co sem pisem:

- ziadny bazos, pisal som ze v tomto teda nevidim ziadny zmysel
- moja pridana hodnota - poradenstvo s vyberom komponentov, mozno pripava aj po SW stranke - nainstalovat to co pouzivatel potrebuje, velky doraz na dizajn (pc uz nie je len cierna krabica), vyladenie chladenia, OC
- tichepc a to ACW vyzera tak ako by som to chcel robit - o tichepc viem tu z fora inak mi to nevyhodilo nikde na internete, ACW mi dava ako sponzorovane na FB - keby viac zatlacim na reklamu myslite ze by to nemalo aj tak uspech? Financie by som mal kludne na 3 zostavy ktore by som mohol pouzivat ako material do reklamy kde by si ludia mohli povedat "fiha pekny PC, skusim im zavolat alebo napisat"
- nechcel by som v ziadnom pripade robit poradcu zadarmo v pripade prkotin, biznis by bol radeny skor k tym premiovym
Ryzen 5 5600 | ASRock B450 PRO4 | 4x8GB DDR4-2666 CL16 | MSI RX 6800 Gaming X Trio | ZALMAN ZM850-GVM 850W | Fractal Design Pop Air RGB
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1898
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Predaj PC na bazos alebo na vlastnom webe

Príspevok od používateľa Ivko »

Ja by som nerobil ani to poradenstvo, lebo keď budeš radiť budeš aj riešiť patálie zapríčinené neschopnosťou užívateľa.
A oni budú volať kedykoľvek, toto je ten najväčší problém, že ti budú volať 7 dní v týždni od rána do večera.
Môžeš ti vyladiť PC pri stavbe príde o 3 mesiace nejaká aktualizácia GPU a už je problém a ty si ten čo nevybral dobré komponenty

K samotnému PC, ja by som chcel naopak tú čiernu krabicu bez kolotočárskych svetielok.
Tie prémiové PC si väčšinou kupujú tí čo sa v tom vyznajú a nepotrebujú žiadne poradenstvo a ani služby.

Tak ti poviem, vybuduj si nejaký úspešný kanál napríklad na YouTube a zákazníci prídu sami, ale inak by som to nerobil vôbec
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12507
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Predaj PC na bazos alebo na vlastnom webe

Príspevok od používateľa HellAngel »

tak tichepc tam kde je teraz sa dostavalo roky. Popitaj sa Gaba ako zacinali, ale urcite to nebola jednoducha cesta
ACW servis poznam len z FB, registrujem ich posledne roky. Narozdiel od Gaba, u nich vidim casto, ze sa venuju servisu starsej PC/NB techniky, co je utopia pre biznis. Vacsinou robis servis ludom, co maju hlboko do vreciek. Tam nezarobis, si casto rad, ze tych ludi ukecas na nejaky plateny upgrade a pracu ti bezproblemovejsie zapélatia tak do 10€. A je jedno co na tom robis a kolko hodin nad tym stravis
Oslovenie premiovych zakaznikov, nemas na to vybudovane meno, aby si takuto klientelu oslovoval. Taku klientelu moze zaujmat Gabo s tichePC, ktory ma uz za sebou aj nejake vysledky a ich skladacky su fakt ze na urovni a vyborny servis. Ty si pre takychto ludi, Jozo z garaze, ktoremu daju max tak poskladat PC pre babku. Ale ani to uz dnes nefrci, lebo do rodiny rozhadzes nejake telefony, tablety, konzoly, notas a mas vybavene

Vacsina z nas si timto presla a sme vo veku, kedy to hodnotime negativne a do niecoho podobneho by sme uz nesli. Ale ty to skus. Skus poskladat 1-2 PC na prezentaciu svojich schopnosti, skus sa ukazat na youtube alebo kam chodia dnes decka a skus nieho zaujat tym co vytvoris. Mozno sa ti to chyti a budeme v TV pozerat o tebe reportaz, ako z nicoho si spravil nieco
NB: Asus ROG Strix G16
Rozok
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1125
Dátum registrácie: Ne 23. Aug, 2009, 21:10
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Re: Predaj PC na bazos alebo na vlastnom webe

Príspevok od používateľa Rozok »

@Ivko - ludia co si kupia napr drahu telku, repro, alebo PC sa v tom musia vyznat? Skor by som povedal ze je to uplne naopak, kupia to lebo je to drahe a tych co sa do toho vyznaju je mensia polovica, ale mozem sa mylit samozrejme. Ked si clovek otvori alza stranku s poskladanymi PC tak to nevyzera bohvie ako pekne + nejaka podpora od alzy asi nehrozi. Ja by som mohol ponukat za nejaku hodinovku aj servis, ale samozrejme len mnou postavenych zostav s pevnou hodinovou sadzbou

@HellAngel - dik za napad, mozno mu napisem. Servis "nejakych" PC by som nerobil, jedine za danu hodinovku ako spominam alebo nic. YT kanal dobry napad, pri skladani mozem dat telefon na stativ a skusit nieco natocit, decka tam asi travia vela casu. Ked tak na TikTok ale to neviem vobec ako funguje kedze som sa tomu doteraz uspesne vyhybal.

mate tu niekto skusenost s reklamami google/meta? Zaujimaju ma ceny a cielenie na urcitu skupinu ludi.
Ryzen 5 5600 | ASRock B450 PRO4 | 4x8GB DDR4-2666 CL16 | MSI RX 6800 Gaming X Trio | ZALMAN ZM850-GVM 850W | Fractal Design Pop Air RGB
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1898
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Predaj PC na bazos alebo na vlastnom webe

Príspevok od používateľa Ivko »

Ale prečo si myslíš že by sa ľudia mali radiť práve s tebou?
Na základe čoho?
A je jedno či sa rieši PC, alebo kvalitné ozvučenie do obývačky
Rozok
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1125
Dátum registrácie: Ne 23. Aug, 2009, 21:10
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Re: Predaj PC na bazos alebo na vlastnom webe

Príspevok od používateľa Rozok »

Keď mám pocit že sa v niečom vyznám viac ako niekto iný a mám zmysel pre detail, tak môžem svoju znalost predať nie? Ja viem nemám za sebou žiadnu históriu, ale to nemal nikto kto začínal s podnikaním. Nebudem sa tváriť že som to robil posledných 20 rokov, ale že to viem robiť inak ako zvyšok. Ten kto má peniaze si rád priplatí za kvalitu.

mozem pridat dovoz az domov a zapojenie zostavy na mieste, proste starostlivost o zakaznika ako sa na premiovku patri, neviem ci toto niekto poskytuje
Ryzen 5 5600 | ASRock B450 PRO4 | 4x8GB DDR4-2666 CL16 | MSI RX 6800 Gaming X Trio | ZALMAN ZM850-GVM 850W | Fractal Design Pop Air RGB

Návrat na "Debata o všetkom"