Predaj PC na bazos alebo na vlastnom webe

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
satanicek666
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1937
Dátum registrácie: Ut 18. Mar, 2014, 12:47
Bydlisko: Sečovce

Re: Predaj PC na bazos alebo na vlastnom webe

Príspevok od používateľa satanicek666 »

ano mozes predat svoju znalost ale za kolko??? zaco??? tu si na slovensku,neee na zapade.tu sme na samom konci chvosta tej zasratej europy... chce dakto kupit pc na robotu=kupi notbuk a nee skladacku pc.kupit pc na hry=kupi radsej konzolu jak srat sa s pc.to uz len my tu na fore a dajaka mensina riesime pc skladacky atd.lebo nas to bavy je to nase hobby.to neni doba jak pred 15rokama ze pc sa pokazil ta nikto nevedel co ma robit a isli s nim do spitalu zeby ho opravili.teraz mas vsade net,v mobile,v tv,v robote.tutorialy,manualy jak co opravit...mozes tak skladat a opravovat pc pre dochodkarov.co mas z toho ze vyskladas pc za liter cca jeden na tyzden a zarobis na nom v cistom ani nee stovec? take masiny jak sklada gabo je o inom a sklada ich cca dva tyzdne jednu a zarobok v cistom mozno aj liter-dva,rozumej custom vodnik.kazdemu komu som povedal ze som si kupil pc na hry a grafika ma stala 1800e ta kazdy mi povedal ze som cvok.ze mal som si kupit ps5 a pokoj a mam usetrenych 1500e najmenej.ale to je vasen,hobby.to je nas malo takych.podnikat teraz so skladanim pc a vypoctovou technikou to jak keby si otvoril predajnu nabytku v KE :D :D ale drzim ti palce nech ta to zivy
Naposledy upravil/-a satanicek666 v Ut 22. Okt, 2024, 11:08, upravené celkom 2 krát.
Amd R7 5800x3d = Noctua d15 = Asus strix b550f = Kingston 64gb ram 3600mhz cl18 = Rtx 4090 Phantom = Ssd: M2 WD 850x 1tb win10 + M2 WD 850x 2tb + 850 evo 2tb = Lian Li 216 black = Fany: 2x Lian Li 160mm-in + 3x Noctua a12x25-out + 2x Noctua a12x25-bottom = Asus strix 1kw aura = LG C2 42" = Per: Log g915 tkl + Log g pro wire + g440 hard + Xbox Wire Controller = Audio: Topping dx3pro+ = Mackie mr524 = AudioTechnica-a550z
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6945
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Predaj PC na bazos alebo na vlastnom webe

Príspevok od používateľa molnart »

youtube kanal je vhodne startovacie miesto. recenzovat produkty, aby ludia videli ze tomu rozumies, dohodnut spolupracu s distributormi aby ti prispeli na naklady apod. ale necakaj ze tam spravis nejaku dieru videami z mobilu, naroky su vysoke aj tam na kvalitu produkcie, dobry zvuk apod. aj male jednosoobove youtube kanaly pracuju s marketingovymi firmami ktore im dohaduju spolupracu, dalsi im robia strih a pod.

zasadny problem je ze so stavbou pc cielis na neustale klesajuci trh. stolne pc uz malokto pouziva, hra sa na konzolach, ten kto nechce konzolu ani laptop je masirovany navalom vykonnych mini pc z ciny. ostava mala skupina fanusikov, ktori sa vyznaju, chcu mat to najlepsie, porovnavaju si recenzie a pravepodobne sa velmi tesia ako si to budu samy skladat. tebe ostane ten zvysok. navyse si na slovensku, co je tiez take meh...
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1900
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Predaj PC na bazos alebo na vlastnom webe

Príspevok od používateľa Ivko »

Ty si sa úplne zbláznil...

Na to aby si predával potrebuješ práve nejakú tú históriu tvojich prác , bez nejakých pozitívnych ohlasov nebudú ani zákazníci čo chcú drahšie veci...

No a k tým extra službám ako dovoz domov a nejaké predvedenie je práve to čo ti urobí zo života peklo!!!
Keď si doviezol, tak aj nabudúce prídi riešiť problém, oni to budú brať ako samozrejmosť a ty si to pritom urobil ako službu navyše aby si bol "pekný" pre zákazníka. Niekedy to bude o dve ulice ďalej, inokedy 15km a im je jedno či je ráno, alebo večer, či nebodaj sobota.

A zabudni aj na tých zákazníkov čo by chceli nejaké prémiové PC, naopak ľudia chcú maximálne ušetriť a nie ešte aby im to niekto skladal, hral sa s tým a nakoniec si vypýtal províziu 150€...

Keď je tu téma na výber komponentov tak ja naopak radím ako ušetriť výberom niektorých komponentov, ktoré okrem parády ktorá omrzí po pár týždňoch neprinesú nič...
A také haluze ako custom voda, či káble už dnes pýta málokto. Miesto takých chujovín môžeš mať výkonnejšiu GPU.
Môžem ototo celé káble aj keby neboli ideálne upratané...
defe
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Št 24. Dec, 2015, 22:03
Bydlisko: Martin

Re: Predaj PC na bazos alebo na vlastnom webe

Príspevok od používateľa defe »

pozri si zostavy predavane na bazosi,rgb a lacne komponenty tlaci sa na cenu,ja som skladal vyrovnane zostavy dal som si zalezat na kable managmente ale aj tak som sa nacakal na kupcu a to som ich mal lacnejsie ako keby si ich vyskladal z komponentov.vybrat a poskladat pc dokaze kazdy to neni raketova veda,pises ze si zamestnany v it sektore skor by som investoval peniaze do vzdelania ,zvysenia kvalifikacie to sa rovna budes mat vacsiu cenu na trhu a viacej penazi.
Rozok
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 23. Aug, 2009, 21:10
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Re: Predaj PC na bazos alebo na vlastnom webe

Príspevok od používateľa Rozok »

@molnart - co tak PC na strih videa, robi sa to vacsinou na macbookoch pro, alebo kto to robi serioznejsie a vo velkom si kupuje desktop?

@Ivko - nie nezblaznil, keby som sa zblaznil tak si to zalozim a idem si svoje. Normalne sa tu pytam ludi co by mi vedeli poradit. Ty tu stale pleties nejakych lowcost zakaznikov a keby si precitas co pisem by si zistil ze to nema byt moja cielovka. Pisem o ludoch ktori su neznali a maju peniaze, ci uz kupa PC pre dieta ktore bude chciet rozbehat GTA 6 alebo robit serioznu pracu ako napr. strih videa.

@defe - bazos som vylucil, keby citas najdes v starsich postoch. Pisem ze programovanie ma az tak nebavi a chcel by som skusit nieco ine. Bez sefa, na vlastne triko.

Bol by som rad za rady ako by sa to dalo spravit, comu sa vyhnut a konstruktivnu kritiku.
Ryzen 5 5600 | ASRock B450 PRO4 | 4x8GB DDR4-2666 CL16 | MSI RX 6800 Gaming X Trio | ZALMAN ZM850-GVM 850W | Fractal Design Pop Air RGB
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2044
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Predaj PC na bazos alebo na vlastnom webe

Príspevok od používateľa Miso122 »

Rozok napísal: Ut 22. Okt, 2024, 11:35 @molnart - co tak PC na strih videa, robi sa to vacsinou na macbookoch pro, alebo kto to robi serioznejsie a vo velkom si kupuje desktop.
Kto to robí serióznejšie si kúpi MacBook Pro v silnejšej konfigurácií.
ITX >>> ATX
satanicek666
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1937
Dátum registrácie: Ut 18. Mar, 2014, 12:47
Bydlisko: Sečovce

Re: Predaj PC na bazos alebo na vlastnom webe

Príspevok od používateľa satanicek666 »

Miso122 napísal: Ut 22. Okt, 2024, 11:44
Rozok napísal: Ut 22. Okt, 2024, 11:35 @molnart - co tak PC na strih videa, robi sa to vacsinou na macbookoch pro, alebo kto to robi serioznejsie a vo velkom si kupuje desktop.
Kto to robí serióznejšie si kúpi MacBook Pro v silnejšej konfigurácií.
presne tak miso...poznam veeeela ludi co preslo na mekbuk z desktop paradnej masiny kvoli robote
Amd R7 5800x3d = Noctua d15 = Asus strix b550f = Kingston 64gb ram 3600mhz cl18 = Rtx 4090 Phantom = Ssd: M2 WD 850x 1tb win10 + M2 WD 850x 2tb + 850 evo 2tb = Lian Li 216 black = Fany: 2x Lian Li 160mm-in + 3x Noctua a12x25-out + 2x Noctua a12x25-bottom = Asus strix 1kw aura = LG C2 42" = Per: Log g915 tkl + Log g pro wire + g440 hard + Xbox Wire Controller = Audio: Topping dx3pro+ = Mackie mr524 = AudioTechnica-a550z
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1900
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Predaj PC na bazos alebo na vlastnom webe

Príspevok od používateľa Ivko »

Rozok - aj ja som kedysi skladal PC a často to bolo po známych a to bolo to najhoršie, lebo o to viac otravovali a otravovali aj s vecami ktoré som neriešil ja, však či by som sa na to nemohol pozrieť a môžem ocikať aj že ti dávajú 10€ na cestu....

Vieš čo normálne som dnes šťastný že tí ľudia ktorým som to vtedy robil majú staršie decká ktoré si to urobia sami a mňa nikto po práci neotravuje .
Ty stále žiješ v tom len ako sa chceš zamerať na bohatších, ale zrovna aby neboli ešte otravnejší a nezabudni že nejakú škaredú recenziu ti budú tiež vedieť napísať a potom čo?
Používateľov profilový obrázok
Fanthomass
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1340
Dátum registrácie: Po 18. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Predaj PC na bazos alebo na vlastnom webe

Príspevok od používateľa Fanthomass »

neviem, podľa mňa si tu už niekoľko veľa príspevkov ide každý svoje.. dávate mu XY príkladov aj z vlastných skúsenosti prečo do toho nejsť a on si stále ide svoje, že do toho ísť chce napriek tým radám a vašim skúsenostiam..

tak ho nechajte, nech si skúsi.. však komu niet rady, tomu niet...
CPU: Intel i7-13900K, CPU cooler: Corsair iCUE H150i Elite Capellix White, MB: ASUS ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D4, RAM: G.SKILL 64 GB KIT DDR4 4000 CL18 RipjawsV, GPU: Gainward GeForce RTX 4090 Phantom 24GB, SSD: Samsung 980 PRO 1TB + Corsair MP510 960GB + Samsung EVO 960 250 GB + Apacer AS340 SSD 960 GB + HDD 2TB Seagate BarraCuda 256MB SATAIII 7200rpm, PSU: Corsair HX1200 Platinum, CASE: SilentiumPC Signum SG7V EVO TG ARGB, Klávesnica + Myš: YENKEE YKB 3400 PANZER + HyperX Pulsefire Surge RGB//// Monitor: 32" Odyssey OLED G8 (G80SD) //// NOTEBOOK: Lenovo Legion 7 (5800H + 32 GB RAM + 1TB + 2TB SSD + RTX 3070 8GB)
Rozok
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 23. Aug, 2009, 21:10
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Re: Predaj PC na bazos alebo na vlastnom webe

Príspevok od používateľa Rozok »

Akoze rady ze staval som PC pre rodinu a potom ma s tym otravovali a chceli veci zadarmo? Nechapem aky to ma suvis s mojou otazkou. Ja chapem ze vyzeram ako tupec co ide hlavou proti muru ale iba rozmyslam. Hovorim ze som rad za kazdu radu co tu kto poskytne, ale chcel by som vas poprosit o rady k teme. To ze strihaci videi prechadzaju ma Meky je vec k teme a nie ze staviam PC pre rodinu a nezarobim na tom...

Ako to ze tu existuju ludia alebo firmy co sa tym dokazu uzivit? Lebo podla tychto diskuterov tu nic take neexistuje a pritom sa da najst par firiem ktore skladaju taketo custom pc.
Ryzen 5 5600 | ASRock B450 PRO4 | 4x8GB DDR4-2666 CL16 | MSI RX 6800 Gaming X Trio | ZALMAN ZM850-GVM 850W | Fractal Design Pop Air RGB
satanicek666
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1937
Dátum registrácie: Ut 18. Mar, 2014, 12:47
Bydlisko: Sečovce

Re: Predaj PC na bazos alebo na vlastnom webe

Príspevok od používateľa satanicek666 »

Rozok napísal: Ut 22. Okt, 2024, 14:50 Akoze rady ze staval som PC pre rodinu a potom ma s tym otravovali a chceli veci zadarmo? Nechapem aky to ma suvis s mojou otazkou. Ja chapem ze vyzeram ako tupec co ide hlavou proti muru ale iba rozmyslam. Hovorim ze som rad za kazdu radu co tu kto poskytne, ale chcel by som vas poprosit o rady k teme. To ze strihaci videi prechadzaju ma Meky je vec k teme a nie ze staviam PC pre rodinu a nezarobim na tom...

Ako to ze tu existuju ludia alebo firmy co sa tym dokazu uzivit? Lebo podla tychto diskuterov tu nic take neexistuje a pritom sa da najst par firiem ktore skladaju taketo custom pc.
:facepalm: lebo su tu uz mozno aj cez 15rokov a nezacinaju teraz(kedy ide dph hore a vsetko smeruje do sraciek tu na slovensku) od nuly jak chces zacat ty.
Amd R7 5800x3d = Noctua d15 = Asus strix b550f = Kingston 64gb ram 3600mhz cl18 = Rtx 4090 Phantom = Ssd: M2 WD 850x 1tb win10 + M2 WD 850x 2tb + 850 evo 2tb = Lian Li 216 black = Fany: 2x Lian Li 160mm-in + 3x Noctua a12x25-out + 2x Noctua a12x25-bottom = Asus strix 1kw aura = LG C2 42" = Per: Log g915 tkl + Log g pro wire + g440 hard + Xbox Wire Controller = Audio: Topping dx3pro+ = Mackie mr524 = AudioTechnica-a550z
Používateľov profilový obrázok
michalesku
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 753
Dátum registrácie: So 02. Jún, 2012, 11:56
Bydlisko: Zvolen

Re: Predaj PC na bazos alebo na vlastnom webe

Príspevok od používateľa michalesku »

Rozok napísal: Ut 22. Okt, 2024, 11:35 ... comu sa vyhnut a konstruktivnu kritiku.
Celemu tomuto napadu.. Konstruktivnej kritiky tu mas takmer styri strany..
Mam pocit, ze si si neprisiel po radu, ale tvrdohlavo cakas, ze sa najde niekto, kto s Tebou bude suhlasit.. Nuz, zrejme nenajde..
Spoiler: ukázať
PC1: CPU Intel Core2 Quad Q9550 2.83GHz + Scythe Ashura SCASR-1000 | MB MSI P45-8D Memory Lover | RAM Kingston DDR2-1066 HyperX 4x2GB | VGA NVIDIA Quadro K4000 3GB | SSD Intel 520 Series 2x120GB RAID0 | HDD WD RE3 2x1TB RAID0 + WD Caviar Blue 2TB + WD Caviar Blue 500GB | DVD±RW Samsung SH-S224DB | DVD-ROM Plextor PX-130A | CD-RW Plextor Premium | FDD + Card Reader Teac FD-CR7 | Audio Creative SB Audigy 2 ZS Platinum | TV AVerTV Hybrid+FM PCI A16D | PS Gigabyte ODIN Pro 550W Modular | Keyboard Fujitsu KB955 | Mouse ROCCAT Kone v2 + SteelSeries QcK mini | LCD Fujitsu P27T-7 LED + Fujitsu P24W-6 IPS
PC2: HP ENVY Phoenix h9 | CPU Intel i7-3770K 3.50GHz | RAM Nanya DDR3-1600 4x4GB | VGA NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB | SSD Samsung PM871a 512GB + Crucial MX500 500GB | HDD WD Gold 2TB | DVD±RW HP GH82N | LCD Fujitsu P27T-7 LED + Fujitsu P24W-6 IPS (shared)
PC3: Dell Precision T1650 | CPU Intel Xeon E3-1240 v2 3.40GHz | RAM Samsung DDR3-1600 4x4GB | VGA NVIDIA Quadro M2000 4GB | SSD Samsung PM871 256GB | HDD Seagate 500GB | DVD±RW Philips DH-16ACS
NB1: Fujitsu LIFEBOOK S782 vPro | 14" HD+ | CPU Intel Core i7-3540M 3.0GHz | RAM 2x8GB | SSD Samsung 850 PRO 2TB | 4G/LTE w/GPS | 2nd Battery | 2nd HDD | Port Replicator
NB2: Fujitsu LIFEBOOK E782 | 15.6" FHD | CPU Intel Core i7-3632QM 2.2GHz | RAM 2x4GB | SSD Plextor M6 PRO 256GB | 3G/UMTS w/GPS | 2nd Battery
2in1: Fujitsu STYLISTIC Q702 vPro | 11.6" IPS HD | CPU Intel Core i5-3427U 1.8GHz | RAM 4GB | SSD Toshiba 256GB mSATA | 4G/LTE w/GPS
NAS: Synology DS1515+ | CPU Intel Atom C2538 2.4GHz | RAM 2x8GB | Storage HDD Seagate IronWolf 4x4TB RAID5 + SSD Intel 520 Series 180GB
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1900
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Predaj PC na bazos alebo na vlastnom webe

Príspevok od používateľa Ivko »

Rozok : som ti napísal - urob si YouTube kanál, kde sa budeš prezentovať, produkty, hotové zostavy a musí ich byť 10-tky a ked ten kanál bude mať úroven, tak bude aj sledovanosť a aj zákazníci prídu sami, ale začínať z ničoho a bez nejakého toho YT kanálu, kde sa môžeš prezentovať fakt nemá zmysel.
Ale aj ten rozbeh aby si nazbieral followerov a mal úspešný kanál... No neviem, nezdá sa mi že by bola diera na trhu
A hlavne nezabudni že na tom konečne ako tak "rozbehnutom" kanály ti môže pristať aj pár kritických komentárov od nespokojných zákazníkov a zrazu ide všetko do sračiek.
Predstav si aj to že niečo sa pokazí, ty to dáš reklamovať a reklamáciu neuznajú!!!
Potom čo?
Nebude to tvoja chyba, ale negatívne hodnotenie si zlízneš ty...



A k tým PC poskladaným akože rodine, tak to bolo ešte horšie. Ja som ti priblížil situáciu, kedy to šlo niekomu tretiemu, cez niekoho a to je rovnaké otravovanie, niečo nejde - automaticky či by som to nepozrel.
A na rovinu ti hovorím - nie je nič horšie ako keby si to, čo si cez teba kúpili riešil systémom že im to donesieš domov a rozbeháš, to si na seba rovno pletieš riadne silný bič.

A ešte ti napíšem jednu vec, tým že sa tým počítačom rozumie aj 5 ročné decko tie firmy kludne aj kapú a žijú napríklad aj z toho že montujú kamerové systémy, zabezpečovačky, predávajú registračné pokladne, zabezpečujú servis pre tlačiarne, predávajú náplne do tlačiarní atd atd...
Načo by som šiel do nejakého obchodu zhánať komponent ked prd majú skladom, objednám z Alzy a ráno ked idem do roboty tak to už mám dávno v Alzaboxe.

Ja som s tým robil v časoch kedy ešte fungoval BGS Distribution (od 2007 roku ED Systems), Agem funguje stále...
Ja som nikomu nič ponúkať nemusel, ludia mi sami volali, lebo ten dostal kontakt od toho...
Vyslovene som riešil iba tých čo sa ku mne nejakým spôsobom dostali sami a aj toho bolo vyše hlavy ked niečo nešlo a nie to ešte mať kopec dalších zákazníkov. Zarobíš velký prd, lebo ako tu bolo milion krát spomenuté, každý tlačí na cenu - jednoducho to chce lacnejšie ako z obchodu a nie že ty by si chcel riešiť iba tých bohatších...
Kde ich chceš zobrať????

Čo chceš ty ladiť na PC? Nahádžem komponenty a beží...
Napríklad mne nebežia RAMky na 3200MHz a teraz čo? Sral som sa s tým necelú hodinu, asi tak 30 reštartov a 3200MHz ani za toho krista a to som im upálil tuším až na 1,5V z pôvodných 1.2V a pritom na rozbehanie deklarovaných parametrov väčšinou stačí 1,35V.
No neviem, možno príde nový BIOS a pobeží to na 3200MHz s prstom v nose. Mám ich reklamovať? Mám si kúpiť iné?
A myslíš že to niekde vidím že to ide na 3000MHz miesto 3200MHz ? Nevidím, lebo to ani nehladám
Naposledy upravil/-a Ivko v Ut 22. Okt, 2024, 16:20, upravené celkom 1 krát.
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1758
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Predaj PC na bazos alebo na vlastnom webe

Príspevok od používateľa lopo1 »

Rozok napísal: Ut 22. Okt, 2024, 14:50
Ako to ze tu existuju ludia alebo firmy co sa tym dokazu uzivit? Lebo podla tychto diskuterov tu nic take neexistuje a pritom sa da najst par firiem ktore skladaju taketo custom pc.
Su tu preto lebo vznikli v dobe kedy to bolo in a uz maju pochytenych svojich firemnych zakaznikov ako samospravne celky a vacsie firmy priklad u nas na firme projekčna firma ktorej sa o HW stara dlhodoba jedna firma vie s akym softwerom sa u nas pracuje tym padom vie ake stroje potrebujeme pripadne raz za 2 roky moznu upgradne ramku po 5-6 rokoch sa meni komplet taketo firmy uz neriesia ci mas upratane kable alebo fancy svetielka ....a mam pocit ze takto prezivaju aktualne vsetky firmy venujuce sa pocitacovej technike mat podchytenu stalu klientelu (firmy) ktorej robis support cize ano biznis moze byt uspesny ale nie bez toho aby si nemal podchytene 2-3 stredne velke firmy kde sa tocia PC stredne velke firmy mam na mysli o pocte cca 20-30 zamestnancov ktory core biznis nie je v IT sektore taltsto firma je podla mna doststocne velka aby sa tam technika tocila ale zaroven je mala aby mala vlastneho IT pracovnuka ktory by im riesil tieto veci. Len zároveň imusis poskytovat sluzby ako spravu siete a dalsie veci.

Návrat na "Debata o všetkom"