Teplota CPU

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
Používateľov profilový obrázok
Cris
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 41
Dátum registrácie: Ut 28. Nov, 2006, 02:00

Teplota CPU

Príspevok od používateľa Cris »

Zdravim vsetkych.
Mam taky problem, mam nove PC a po spusteni mi v biose (hardware monitor) zobrazuje, ze moje CPU ma teplotu - hneD po zapnuti cca 68°C a keD ide PC asi 5 min, tak sa teplota ustali na cca 75°C.
Zda sa mi to strasne vela. CPU mam Core2Duo E6400 + boxovany chladic. Teplovodiva pasta je v poriadku aj pritlak chladica na CPU.
A co sa mi nezda je, ze rebrovanie chladica je stale relativne vlazne az studene. Tak co by ste mi poradili?
Je mozne, ze teplotne cidlo nejak zle mera teplotu?
Inak v skrini je tiez docela chladno - Thermaltake Tsunami - 3 aktivy.
Este spomeniem, ze teplota dosky je cca 25°C
....... vDaka vopred za rady a navrhy, ...
Používateľov profilový obrázok
fantastic
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Pi 20. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Michalovce

Príspevok od používateľa fantastic »

Aktualizuj si BIOS mozno to pomoze a bude ti ukazovat spravne, lebo ta teplota je dost vysoka. Skus si teploty pozriet vo win napriklad everestom - ten ukazuje spravne telpoty aj CPU a aj jadier. Alebo skus CORETEMP - ten ukazuje tiez presne hodnoty priamo z jadier.
Používateľov profilový obrázok
Cris
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 41
Dátum registrácie: Ut 28. Nov, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa Cris »

Verzia BIOSU je jedna z najnovsich. A nie je to tak, ze vsetky programy meraju tu teplotu pomocou cidla? Ak hej, tak to bude ukazovat presne to iste co v biose, .. ale aj tak, nemam tam este nainstalovany ziadny OS a bojim sa ho teraz nainstalovat, pokial je ta teplota ozaj taka vysoka. Lebo si myslim ze: BuD to cidlo ukazuje nespravne (moze byt vychylene alebo co), alebo je tam ozaj taka vysoka teplota a bude treba kupit nejaky novy chladic, ...
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3313
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Ak hovoris ze mas dobre nasadeny chladic a pasiv je len vlazny tak potom sa neboj naistalovat Win. Asi je cidlo v ....
Pokojne instaluj ak tam bude vysoka teplota tak CPU nezhori len sa vypne alebo resetne.
Potom skus nieco na meranie teploty, napr. Everest, speedfan atD.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
Cris
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 41
Dátum registrácie: Ut 28. Nov, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa Cris »

OK teda, ... skusim to teda rozbehnut, ... Zajtra nahodim system a odmeram to tymi programmi, ...
Dam vediet, ako som dopadol, ...
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

Odmeraj hlavne Core teplotu (zobrazuje ju new Speedfan, pripadne CoreTemp).
BuD je to cidlo o nicom, pripadne BIOS ukazuje nespravne, alebo este jedna alternativa... velmi zly prechod jadro-HS. To zistis prave Core teplotou.
Používateľov profilový obrázok
Cris
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 41
Dátum registrácie: Ut 28. Nov, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa Cris »

OK teda, ... takze bat sa nainstalovat Win nemusim ,...
A keD ta core teplota bude na ho... tak co potom?
LittleMan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 810
Dátum registrácie: Pi 27. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: NR - okolie, Brno

Príspevok od používateľa LittleMan »

a odkial beries istotu, ze pasta je dobre nanesena? over si, ci je po trochu dlhsom behu PC horuca maticna doska zo spodnej strany CPU (z druhej strany ako je chladic). Ak je aj tam iba vlazna, tak je zle cidlo, ale ak je horuca, tak mas zle pastu (alebo ten prechod core-HS)

(tento pripad som mal u seba, ked som mal zle pastu na radeone - zalman bol studeny a karta mala 70C ... po vymene pasty klesla teplota o 10C a chladic je aj trochu vlazny (pri zatazi je horuci))
Life is short - enjoy it!
HP ProBook 6470b, 8GB RAM, SSD | Intel Pentium 4 2.80GHz, 2xKingston DDR 512MB, Intel D875PBZ, Radeon 9800XT, 3×SATA (600GB)
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

Teraz tazko, keD nevies aka bude.
Ako ale pise, ze chladic je relativne studeny, teploty nebudu zobrazovabne spravne. Ono tych 75°C by bolo slusne poznat na rebrovani. Samozrejme ak je chladic nasadeny supravne. Pises, sice ze je, ale clovek nikdy nevie.


A este jedna zalezitost...
Uprav si podpis podla pravidiel (c.5).
Používateľov profilový obrázok
crux2005
VIP
VIP
Príspevky: 10030
Dátum registrácie: So 18. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Príspevok od používateľa crux2005 »

ja mam taky dojem, ze nemas dobre nasadeny chladic ...

CPU sa ti vypne az pri 85°C, takze este mas nejaku rezervu :lol:
nebal by som sa nainstalovat Win :wink:
s pozdravom, crux.
MBG
VIP
VIP
Príspevky: 1572
Dátum registrácie: Ne 22. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: Topolcany/Bratislava

Príspevok od používateľa MBG »

no takze vcera som sa crisovy na to bol pozriet...podla mna je chladic nasadeny spravne, teda myslim, kedze bol uplne na pevno, a aj s dobrym pritlakom...dve spony sa sa mierne hybali, ale podla mna je to dobre...rebrovanie je absolutne vlazne, povedal by som az studene...pastu som crisovi pozical striebornu, myslim ze ju tam dal dobre a dost...ja to vidim na problem s cidlom, bo ten procak s original pastou od Intelu hadzal aj 90 stupnov v biose, co som fakt ziral...
Používateľov profilový obrázok
janik
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 97
Dátum registrácie: St 04. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Príspevok od používateľa janik »

Ja som mal podobny problem s teplotou CPU na MB Asus, mierne som pretaktoval CPU - chladic vlazny a BIOS ukazoval teplotu CPU 70 stupnov !!!!! teraz mi ukazuje dokonca 85 stupnov, pricom CoreTemp mi ukazuje 38 stupnov, co predstavuje realnu-skutocnu hodnotu. Problem je zrejme vo vyhodnocovani teploty MB ....
AMD Phenom II X4 960BE + Noctua NH-U12P; GIGABYTE FXA990-UD3; 2x4GB A-DATA 1600; 1x WD 250GB, 2xWD 320GB; ASUS HD 6670; Fractal Design Define R3; Seasonic S12II-500HT
Používateľov profilový obrázok
fantastic
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Pi 20. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Michalovce

Príspevok od používateľa fantastic »

Tu telpotu ukazuje jednoznacne zle - alebo je nespravne umiestnene cidlo. Som pisal, ze treba zmerat telpotu coretempom - ten meria telpoty pomocou digitalnych cidiel priamo v jadrach (narozdiel od cidla niekde na doske, ktorym meria bios).
Používateľov profilový obrázok
Cris
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 41
Dátum registrácie: Ut 28. Nov, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa Cris »

Okey pani, takze - problem vyrieseny.
Tu teplotu to jednoznacne zle meralo. Speedfan aj CoreTemp ukazuju 40 - 46°C. A na PC makam uz od rana v kuse, .... a ziadne ani najmensie problemy, ..
... VDaka vsetkym ... :o
P.S. - Pozdravujem MBG :wink:

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"