Vytvorenie IMAGE CDcka na disku (Solved)

Všetko o programoch, problémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Warrax
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 642
Dátum registrácie: So 25. Feb, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Dúbravka

Vytvorenie IMAGE CDcka na disku (Solved)

Príspevok od používateľa Warrax »

Nazdar, mam taky problem. Chcem urobit Image CDcka na HDD. Datovy viem spravit, to nieje problem. Ale chcem si urobit image hry Heroes of Might and Magic 2. Problem je, ze CDcko ma okrem dat aj hudbu, cize je to aj audio CD. Ked dam pri vyberani obsahu presunut vsetky data, da to tam samozrejme len data a nie hudbu.
Potom som nasiel moznost COPY DISC (pouzivam Nero), a vyzera, ze to tam nahadzalo aj hudbu. Bohuzial vsak, ked s Daemonom mountem ten image, hra sa spusti, ale nehra mi ta CD hudba.

Takze v com moze byt problem?
Treba ten image vytvorit nejako specialne? Alebo moze byt problem v tom, ze to CD je originalka? CDplayer to vsak hra aj z toho imagu, len hra s tym ma problemy a hudba sa nespusti. Alebo treba nieco specialne nastavit v Daemon tool? Alebo nemoze byt problem, ze tie skladby treba nejak specialne nazvat, aby to ta hra detekovala?

Vsetky rady su vitane.
Naposledy upravil/-a Warrax v St 03. Jan, 2007, 01:08, upravené celkom 1 krát.
Brblosko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 335
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Žilina

Príspevok od používateľa Brblosko »

Najlepsie na taketo ucely je programik Alcohol 120% alebo CloneCD. CloneCD by malo fungovat ako shareware po dobu 30 dni.
Problem bude asi v tom, ze je ten image robeni v Nere, tie skladby tam mozu byt, ale nespustia sa. Pamatam sa, ako som to hraval z CD a musel som hudbu pustat na CD-mechanike tlacitkom play.
Nic ine ma uz nenapada... :wink:
Fujitsu Siemens alive...
Ludska blbost je nekonecna...
Warrax
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 642
Dátum registrácie: So 25. Feb, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Dúbravka

Príspevok od používateľa Warrax »

Vdaka.

Skusil som teda ten Alcohol, tentoraz na inu hru, Rollcage.
Urobilo to image a... hudba znovu nehra. :-( Presne to iste co s Heroes 2. Hra ide, ale CD hudba nehra.
Jedine co neviem naco je, je tam dole Profil (ako Safedisc, AudioCD+ a kopa inych)... kym som nedal tu moznost "citat subkanalove data", tak mi to ani ten Image nechcelo urobit, zaseklo sa to len co docital prvu stopu. Ale ked som to dal, tak to uz islo cele.
No hudba stale nejde.
Brblosko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 335
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Žilina

Príspevok od používateľa Brblosko »

Musis si vybrat presne ten profil (ochrana) co ta hra obsahuje...zistis to napr. programom A-Ray Scanner alebo starsim ClonyXXL. Potom zalezi uz len na tvojej CD/RW alebo DVD/RW ci dokaze tu ochranu rozlusknut...
A cez menu sa ta hudba neda spustit???
Fujitsu Siemens alive...
Ludska blbost je nekonecna...
Warrax
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 642
Dátum registrácie: So 25. Feb, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Dúbravka

Príspevok od používateľa Warrax »

OMG, uz som na to prisiel.
Tak toto mi poradil kamos... CD-ROM (jedno ci fyzicka alebo virtualna) musi byt nastavena na PRVOM pismenu zo vsetkych CD-ROMiek.
Najprv som mu neveril, ale ked som to vyskusal, naozaj. Cize cely cas som to napaloval dobre, vobec to nesuviselo s tym aky program sa na napalovanie pouzije.
Takze som fyzicke CD-ROMky posunul na vyssie pismena, a virtualnu som dal na najnizsie pismeno a... hudba zrazu hrala, ako v Heroes2 tak aj v Rollcage.

Zaroven sa vsak chcem opytat, preco je to tak strasne zle nastavene, ze audio CD hra len v prvej CD-ROMke? Je to chyba tych hier, ze to hladaju len na prvej mechanike, alebo to suvisi s operacnym systemom, a da sa to nejak vyladit... cize aby to hladali aj dalej.
Nejak sa mi nechce uverit, ze by v oboch hrach urobili rovnaku blbost.
Používateľov profilový obrázok
joelancer
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 97
Dátum registrácie: So 27. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa joelancer »

mal som rovnaky problem. vyriesilo to pripojenie audio kablika medzi zvukovkou a tou mechanikou, kde to cd s hrou chces mat :roll:
Brblosko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 335
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Žilina

Príspevok od používateľa Brblosko »

joelancer napísal:mal som rovnaky problem. vyriesilo to pripojenie audio kablika medzi zvukovkou a tou mechanikou, kde to cd s hrou chces mat :roll:
No chcem vidiet ako ten kablik prepojis na virtualnu mechaniku... :wink:
Fujitsu Siemens alive...
Ludska blbost je nekonecna...
Brblosko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 335
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Žilina

Príspevok od používateľa Brblosko »

2 Warrax : Je mozne, ze tie hry to tak vyzaduju...ak maju AUDIO STOPU, tak musi byt CD prve...ale fajn to vediet do buducnosti... :wink:
Fujitsu Siemens alive...
Ludska blbost je nekonecna...
Warrax
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 642
Dátum registrácie: So 25. Feb, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Dúbravka

Príspevok od používateľa Warrax »

Do virtualnej mechaniky som skusal ten audio kabel pripojit, ale neslo to... potom sa zjavil nejaky duch a povedal mi, ze vraj na to potrebujem zakrivit casopriestor, a zmizol v oblaciku dymu. Nechal som to teda na neskor.

Ale nie, teraz vazne... niektore hry to asi fakt vyzaduju na prvom pismenku, cize treba popresuvat fyzicke mechaniky na vyssie pismena a virtualnu dat na najnizsie. Na nic lepsie som neprisiel.

Návrat na "Programy a problémy s nimi"