The Elder Scrolls Oblivion vs. Morrowind

Hry a problémy s nimi...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
Josifek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 901
Dátum registrácie: Po 04. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

The Elder Scrolls Oblivion vs. Morrowind

Príspevok od používateľa Josifek »

Ktora hra je podla vas lepsia ? Zaujim ma vas celkovy dojem hry a nie iba graficka stranka. Ja som skor zastanca hier, ktore sa mi lepsie hraju a nie tie, ktore lepsie vyzeraju. Tym padom som za Morrowind.


Tymto poprosim nahodit hlasovanie Morrowind vs. Oblivion.
Používateľov profilový obrázok
skiller18
Ban
Ban
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Ne 28. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Roznava

Re: The Elder Scrolls Oblivion vs. Morrowind

Príspevok od používateľa skiller18 »

Josifek napísal:Ktora hra je podla vas lepsia ? Zaujim ma vas celkovy dojem hry a nie iba graficka stranka. Ja som skor zastanca hier, ktore sa mi lepsie hraju a nie tie, ktore lepsie vyzeraju. Tym padom som za Morrowind.


Tymto poprosim nahodit hlasovanie Morrowind vs. Oblivion.
ja somzase zastanca tych hier ktore sa mi tiez lepsie hraju a tiez aj perfektne vyzeraju cize oblivion jednoznacne
Naposledy upravil/-a skiller18 v So 03. Feb, 2007, 14:34, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
kOsTi
VIP
VIP
Príspevky: 2887
Dátum registrácie: Ne 08. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: BKK, Thailand

Príspevok od používateľa kOsTi »

Hlasovanie done...
Používateľov profilový obrázok
Josifek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 901
Dátum registrácie: Po 04. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa Josifek »

kOsTi napísal:Hlasovanie done...
Dakujem :wink:
Používateľov profilový obrázok
kOsTi
VIP
VIP
Príspevky: 2887
Dátum registrácie: Ne 08. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: BKK, Thailand

Príspevok od používateľa kOsTi »

Mna skor Morrowind... hral som ho neporovnatelne dlhsie ako Oblivion (ale tak nakoniec som nepresiel ani jeden :D )
Oblivion sa mi zda priliz arkadovy (bude to asi pre prisposobenie na XBOX360)
Používateľov profilový obrázok
lordmato
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 78
Dátum registrácie: St 07. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: no Blava,ne?

Príspevok od používateľa lordmato »

no oblivac som este nehral takze zatial morrowind...i ked ten hram vecne uz asi 3roky/a stale som ho nedokoncil:-)/
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa GABO »

Tazko hodnotit sam vlastnim kompletnu TS seriu okrem jednej ci dvoch casti. Moje spomienky na prvu cast ARENA su neskutocne na tu klasicku MIDI hudbu :) na SB16 obrovsky svet... Dagerfall bol opet lepsi zial zabugovany ako prase, ale po 6 patchi to bolo tiez zaujimave a velmi dobre pribehovo zvladnute. Morrowind bol vyborny hlavne po urcitych vylepseniach.

Oblivion je vyborny ako po pribehovej stranke ktora je silna tak po stranke grafickej (hlavne po 4/5 kritickych grafickych vylepseniach sa z toho stane o triedu krajsia gamesa). Minusom je znacna HW narocnost, chybajuce komplexne a velmi velke dungeony (a nikto ma nespresvedci ze ich nie je mozne spravit)...

Tazko hlasovat ...ja nebudem aj ked viac som za Oblivion.
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
Ledy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 366
Dátum registrácie: Po 11. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Kalná nad Hronom, Dlhá 11

Príspevok od používateľa Ledy »

Ja sa na to tiez pamatam z cias Areny, teraz moj osobny dojem:

Arena/Daggerfall - svet bol sice obrovsky, ale co sa tyka håbky malo prepracovany. Arenu nie ale Daggerfall som presiel, aj keD som na to obetoval jedny cele prazdniny :wink: . Samozrejme bugy a podobne blbosti ma casto nutili hru zacat odznova. Celkovy dojem? Podla mna to bolo urcite rozsiahle, pekne, ze skilly sa dali trenovat a level si ziskaval pomocou nich, teda clovek sa vylepsoval tym co robil a nie len zabijanim priser, ale skillov bolo az prilis vela a podla mna sa hra prepadla pod vlastnou vahou lebo nedokazala vsetok svoj potencial vyuzit.

Morrowind - system bol troska viac prepracoany. Jednak sa veci neopakovali - kazdy dungeon bol iny, questy boli individualne a nie na jedno kopyto, pribehy to malo v celku dobre. Osobne sa mi najviac pacil druhy datadisk - Bloodmoon. Cely Soltsheim som prebadal, mal som ho cely zmapovany :D . Ale opat som sa stretol s vecami, co ma stvali uz pri Daggerfalle - za quest dostanem 1000 zlatych a nejaku priemernu prilbu, ale pocas questu najdem zbran za 50000 a kus glass alebo ebony armor. Takze WTF :?: Naco potom robim ten quest? Dalej trenovanie - ak si nasiel trenera a mal si dost prachov (co nebol problem, zober do uvahy to co som napisal hore) tak nebol problem sa vymakat na 100% a potom ti 99% priser nic nemohlo. Strasne to bolo nevyvazene. Ja som mal povedzme ovela vacsi problem zabijat kostlivcov na jednom ostrove v mori (bol to plug-in neviem uz ani ako sa volal) ako Dremora Lordov co akoze mali byt jedni z najnebezpecnejsich priser. Pokial si chcel mat aky taky pocit z hrania v neskorsich fazach hry tak si sa musel obmedzovat - povedzme netrenovat u trenerov v arene ale trenovat si skilly manualne. Nepredavat veci za 50000 ale nechat ich tak na zemi atD. atD. atD.
Ale pokial by som to mal zhrnut tak v kazdom pripade som sa pri tom bavil, zato som mal pocit, ze to mohli spravit aj lepsie.

K Oblivionu vela povedat neviem, hral som to par hodin, teraz hadam s novym PC sa to troska zmeni. Uvidime co bude. co som si vsimol tak pocet skillov troska skresali na 21 - co je dobre lebo Morrowind bol este troska neprehladny, aj keD nie az natolko ako Daggerfall. Kamos vravel, ze dej dostal troska håbku - uvidime, ale podla recenzii to tiez tak je. No a zevraj popracovali na game balance - tu som asi najviac zvedavy, nakolko to dodrzia.
CPU: C2D Q8300@2500Mhz MB: ASUS Rampage Formula RAM: ADATA 2x2GB 1066MHz 5-5-5-15 VGA: Sapphire 4870X2 HDD: 2x320GB WD YS-series Mouse: Razer Copperhead Keyboard: Saitek Eclipse Monitor: IBM Thinkvision C190 Audio: Creative S750 7.1 PSU: Fortron Everest 800W
Používateľov profilový obrázok
MichiGen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1915
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Stará Turá

Príspevok od používateľa MichiGen »

kOsTi napísal:Mna skor Morrowind... hral som ho neporovnatelne dlhsie ako Oblivion (ale tak nakoniec som nepresiel ani jeden :D )
Oblivion sa mi zda priliz arkadovy (bude to asi pre prisposobenie na XBOX360)
Arkadovy?? :? Ako moze byt RPG arkadove :roll:.
Morrowin bol prvy ktory som hral z TES serie a oslovil ma tym rozmanitym svetom a rozpravkovou premakanou atmosferou :)
Oproti tomu posobi svet Oblivionu tak bezne proste lesy su rovnake ako tu v nasom svete ale Oblivion ma vela vyhod oproti Morrowindu takze volim ten aj ked kazda z nich ma oslovila asi rovnako silno a kazda niecim inym
CPU: C2D E4500 2,2GHz@3,2GHz 1,352V real (Scythe Ninja Plus+ Noctua NF-P12-1300) MB:Asus P5K,bios ver 1005 RAM: Corsair 2x2GB Twin2X C5DHX 960MHz CL5-5-5-15 2T, 2,1V VGA:GIGABYTE 8800GT 512MB 700/1700/1840 @ 756/1780/2052 MHz HDD:Seagate SATA II 320GB DVD-ROM:Plextor PX750A LCD Monitor:LG L226WTQ-PF 22" Black Zdroj:Corsair 520W HXEU Case: Rebel 9 Economy + 2xNoctua NF-S12-800 Gamepad: Logitech cordless Rumblepad 2 || 92% of teens have moved onto rap. If you are part of the 8% that still listen to real music, copy and paste this into your signature ||
Používateľov profilový obrázok
kOsTi
VIP
VIP
Príspevky: 2887
Dátum registrácie: Ne 08. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: BKK, Thailand

Príspevok od používateľa kOsTi »

Proste rubacka... ides sekas/kuzlis/strielas ako uz xces... ved nakoniec dalo sa to cele prejst na lvl1 lebo prisery sa prisposobuju lvl postavy a aj cely game intergace sa mi nepaci... kedze mal byt ovladatalny aj na XBOX360 tak je tak cudny podla mna...
Celkovo je to "menejRPG" ako Morrowind podla mna...
Používateľov profilový obrázok
Josifek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 901
Dátum registrácie: Po 04. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa Josifek »

kOsTi napísal:Proste rubacka... ides sekas/kuzlis/strielas ako uz xces... ved nakoniec dalo sa to cele prejst na lvl1 lebo prisery sa prisposobuju lvl postavy a aj cely game intergace sa mi nepaci... kedze mal byt ovladatalny aj na XBOX360 tak je tak cudny podla mna...
Celkovo je to "menejRPG" ako Morrowind podla mna...
Presne moj nazor. Je predsa blbost, ked nemas v RPG hre dovod "levelovat."
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa GABO »

Na to mas jeden v pohode mod ktory to cele upravuje. :wink:
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
Josifek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 901
Dátum registrácie: Po 04. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa Josifek »

A este som zabudol, fyzika je sice super, ale kazdy si urcite pamata, ako precizne clovek mohol v Morrowinde zo svojho menu "ukladat veci" do priestoru. Tu ked nieco vyhodim, tak to doslova odleti. :E
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa GABO »

Josifek napísal:A este som zabudol, fyzika je sice super, ale kazdy si urcite pamata, ako precizne clovek mohol v Morrowinde zo svojho menu "ukladat veci" do priestoru. Tu ked nieco vyhodim, tak to doslova odleti. :E
:D podrz klavesku Z predtym nez Dvihnes predmet....a da sa krasne ulozit.
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
MichiGen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1915
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Stará Turá

Príspevok od používateľa MichiGen »

Josifek napísal:
kOsTi napísal:Proste rubacka... ides sekas/kuzlis/strielas ako uz xces... ved nakoniec dalo sa to cele prejst na lvl1 lebo prisery sa prisposobuju lvl postavy a aj cely game intergace sa mi nepaci... kedze mal byt ovladatalny aj na XBOX360 tak je tak cudny podla mna...
Celkovo je to "menejRPG" ako Morrowind podla mna...
Presne moj nazor. Je predsa blbost, ked nemas v RPG hre dovod "levelovat."
PREDPOKLADAM ZE VY DVAJA STE ASI NEVIDELI VIDEO KDE TYPEK PRESIEL MORROWIND ZA 14minut na LVL1??? :)
Josifek napísal:A este som zabudol, fyzika je sice super, ale kazdy si urcite pamata, ako precizne clovek mohol v Morrowinde zo svojho menu "ukladat veci" do priestoru. Tu ked nieco vyhodim, tak to doslova odleti. Ranting
Ukladanie predmetou je tu vdaka fyzike lepsie ako v ziadnej inej hre okrem HL 2 :) predmet mozes drzat len treba mat stlacenu klavesu :roll:
Mate este nejake ine dovody na vyvratenie? :lol: :wink:
CPU: C2D E4500 2,2GHz@3,2GHz 1,352V real (Scythe Ninja Plus+ Noctua NF-P12-1300) MB:Asus P5K,bios ver 1005 RAM: Corsair 2x2GB Twin2X C5DHX 960MHz CL5-5-5-15 2T, 2,1V VGA:GIGABYTE 8800GT 512MB 700/1700/1840 @ 756/1780/2052 MHz HDD:Seagate SATA II 320GB DVD-ROM:Plextor PX750A LCD Monitor:LG L226WTQ-PF 22" Black Zdroj:Corsair 520W HXEU Case: Rebel 9 Economy + 2xNoctua NF-S12-800 Gamepad: Logitech cordless Rumblepad 2 || 92% of teens have moved onto rap. If you are part of the 8% that still listen to real music, copy and paste this into your signature ||

Návrat na "Hry a problémy s nimi"