Abit NF7 aj po vypnuti pod prudom?

Všetko o základných doskách, ich problémoch, možnostiach...
Používateľov profilový obrázok
stanlord
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 92
Dátum registrácie: Ut 22. Aug, 2006, 02:00

Abit NF7 aj po vypnuti pod prudom?

Príspevok od používateľa stanlord »

Mam takuto parodiu na dosku ze Abit NF7 v2.0 :roll: :lol: a aj po vypnuti svieti dole na doske taka cervena diodka. A este svieti diodka zelena po vypnuti pri vstupe pre sietovy kabel od integ. sietovky. Kamos ked vytahoval kabel zo sietovky pri mojom vypnutom PC (ale inak bol zapojeny v elektrine) tak ho zevraj koplo.
Co to znamena tieto svietiace diody? Ze doska je pod prudom? Ak ano da sa v biose nejako nastavit aby doska nebola pod prudom po vypnuti? Ako?

// samozrejme tieto diodky svietia aj pocas zapnuteho pc.

Diky
Používateľov profilový obrázok
miseno
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 841
Dátum registrácie: Št 22. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: Brno/Blawa

Príspevok od používateľa miseno »

A predstav si to, ze keby si vytiahol napajaci kabel zo zdroja tak ti ta dioda zhasne. Je to normalna standby dioda, ktora signalizuje ze je doska pod napatim, to jest vse, a aj u tej sietovky je to normalne, ta zasa signalizuje ze na sieti je "pohyb", proste ze je pod napatim.
Ziadna zahada.
dell noťas
Používateľov profilový obrázok
Xenon
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2295
Dátum registrácie: St 20. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa Xenon »

Takisto mozes ak mas novsi zdroj vypnut zdroj vypinacom vzadu.
Napriklad ja ho mam, neviem ci to maju vsetky. Alebo mat predlzovacku s vypinacom.
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Pentium Dual-Core E2220 @ 3.2GHz cooled by Noctua NH-U12P MB: ASUS Rampage Formula GRAFIKA: Sapphire ATI Radeon HD3870 512MB GDDR4 + Sapphire ATI Radeon HD3850 512MB GDDR3 in CrossFireX RAM: 8GB DDRAM2 800Mhz Corsair XMS2 4-4-4-12 AUDIO: ASUS Xonar DX -> Ultimate Ears Triple.Fi 10 Pro PSU: Fortron SAGA 450W (peak 500W) LCD: LG L1953TR 19"
Používateľov profilový obrázok
stanlord
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 92
Dátum registrácie: Ut 22. Aug, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa stanlord »

ok tak ja len preto ze predtym to nikdy nikoho nekoplo a jak som zmenil dosku tak ano, tak som sa chcel uistit :beee:

//este jedna vec co chcem poznamenat --- na starej doske mi mys ani klavesnica po vypnuti nesvietili ale teraz aj po vypnuti kompu ako keby ostali zapnute!
Používateľov profilový obrázok
disorder
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Ut 30. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Brezno

Príspevok od používateľa disorder »

:roll: podla mna je to uplne normalne ze ti svieti aj myska pri vypnutom pc...mal som docinenia s doskou ABIt NF7 aj VIA kt400 a obe su pod prudom kym ho nevypnem na zdroji alebo nyvytiahnem napajanie dosky....inak niekto re dosky maju nastavenie v biose a da sa to vypnut aby ti zariadenia ako mys nesvietili po vypnuti no neviem aky mas bios...skus sa pozabavat :wink: inak ak to niekoho koplo ked sa chytil dosky tak to nieje bohvie co...znamena to ze ju nemas asi prilis dobre uzemnenu.. :roll: takze ak ti tam prebehne nejaka iskra tam kde nema mozes ju kludne pochovat... :)
Používateľov profilový obrázok
Xenon
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2295
Dátum registrácie: St 20. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa Xenon »

Napriklad ak nevypnes hlavny vypinac a si pripojeny do siete, tak si ako keby prihlaseny do siete. A doska spotrebuvava trochu elektriny. Preto mam hlavny vypinac na prepatovke a ten vzdy vypinam.
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Pentium Dual-Core E2220 @ 3.2GHz cooled by Noctua NH-U12P MB: ASUS Rampage Formula GRAFIKA: Sapphire ATI Radeon HD3870 512MB GDDR4 + Sapphire ATI Radeon HD3850 512MB GDDR3 in CrossFireX RAM: 8GB DDRAM2 800Mhz Corsair XMS2 4-4-4-12 AUDIO: ASUS Xonar DX -> Ultimate Ears Triple.Fi 10 Pro PSU: Fortron SAGA 450W (peak 500W) LCD: LG L1953TR 19"
Používateľov profilový obrázok
_skrat_
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 690
Dátum registrácie: St 08. Dec, 2004, 14:00
Bydlisko: Piešťany

Príspevok od používateľa _skrat_ »

ide iba o to, ze je to typ ATX...a tu vacsina dosiek nechava napatie na sebe a aj v PS2 a USB-ckach...napriklad ja si mozem s USBckom nabijat mobil aj ked je komp vypnuty...tak isto by si nezapol komp myskou alebo klavesnicou keby neboli pod prudom, tusim 5V tam ide-po celej doske aj po vypnuti kompu..predsa uz nezapiname kompy spinacom ako na lampe, ale mikrospinacom ktory by take prudy nazvladol...
P4 2.8 Prsctt*GA-8IK1100*80GB SATA*1,5 GB*SAMSUNG 616E*LG 4160B*Chill 400P2*Leadtek TV2000XP Expert*R9200SE*SB Audigy 2
Používateľov profilový obrázok
Stanley
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 515
Dátum registrácie: St 29. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Zilina

Príspevok od používateľa Stanley »

stanlord napísal:ok tak ja len preto ze predtym to nikdy nikoho nekoplo a jak som zmenil dosku tak ano, tak som sa chcel uistit :beee:

//este jedna vec co chcem poznamenat --- na starej doske mi mys ani klavesnica po vypnuti nesvietili ale teraz aj po vypnuti kompu ako keby ostali zapnute!
ja mam na tejto doske postavene dva kompy a nikdy ma nic nekoplo.. maximalne tak staticka elektrina.. a na tu mys a klavesnicu su na doske dva jumpery: KBPWR1 a USBPWR1. Tie urcuju ci ostane pod napatim klavesnica, mys a USB porty.

PC1: FSC D1837-A21, Pentium 4 3.2GHz, 2GB DDR2 400, MSI 8800GT OC + Accelero S1, LG194WT-SF, Xonar DS, MS Sidewinder
PC2: Abit NF7-S, AXP-M 2600+@2500MHz, 1GB DDR400 , Hercules 9800SE A.I.W(8 pipe 435/740), FSP 350W 60PN(PF) flexo + FAN mod
PC3: MSI Sis 745, Palomino 1600+@2100+, ND12 mod + 80mm FAN, 3x256MB DDR 333, Sparkle GF3Ti200 (240/550) - lapped core
NTB: Acer 2012WLMi
Používateľov profilový obrázok
HMLafo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 79
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Trnava 2

Príspevok od používateľa HMLafo »

stanlord napísal:ok tak ja len preto ze predtym to nikdy nikoho nekoplo a jak som zmenil dosku tak ano, tak som sa chcel uistit :beee:

//este jedna vec co chcem poznamenat --- na starej doske mi mys ani klavesnica po vypnuti nesvietili ale teraz aj po vypnuti kompu ako keby ostali zapnute!
Urcite ta nemohla kopnut elektrina z PC, pokial si nerozoberal zdroj pod napatim, keD mas comp "vypnuty", ide do dosky len riadiacich 5V na zapnutie. Moze navyse napajat periferia pripojene do USB, pokial ich jumprom (dnes uz skor v BIOS-e) nezakazes. Mne sa napr. dobija pri vypnutom PC MP3 prehravac aj mobil. Takze to bola s najvacsou pravdepodobnostou staticka elektrina. Ak by si mal vadny zdroj a dostal do dosky viac, asi by si uz to PC nikdy nezapol.
i7-3770K, GB Z77X-UD5H, GB R7970OC-3GB, 2x8GB 1600MHz CL9, SSD 256GB, HD 500+750GB, SB X-Fi FATAL1TY

Návrat na "Základné dosky"