Malicky problem s CL3

Sekcia o pamätiach a pamäťových moduloch (DDR SDRAM, RDRAM, ...)
Používateľov profilový obrázok
Bdurex
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 922
Dátum registrácie: So 27. Máj, 2006, 02:00
Bydlisko: Humenné (20)

Malicky problem s CL3

Príspevok od používateľa Bdurex »

Namiesto hoto ab som sa stval nad pametami ze 2,5CL a 2Cl nejdu sa stvem ze nejdu 3CL!!!Prave som kupil od uzivatela A2C pamate 2x256MB A-Data s cipom V-Data s casovanim 2,5.3.3.8 pri 400MHz.Chcel som spravit to aby som mal co najviac MHz a potom uz casovanie ake pojde, ale neda sa. Pretoze, ked taktujem ramku na 478MHz a casovanie ostava 2,5.3.3.8 tak to neni stabilne, tak som chcel ze dam casovanie 3.4.4.8 a ze to pojde....ale na moje prekvapenie ked nastavim CL na 3 tak mi comp nemabehne.....ale ked nastavim CL3 bez OC CPU tak v pohode naskoci a ide vsetko ako ma ale ak pretaktujem tak uz nenabehne.....neni to troku divne? :lol: . CL2 mi ide uplne bez problemov.Neviete mi poradit ako s tym?Inak ramky 100% spokojnost len s horsim CL3 je problem :lol:
Powered by Core i7 2G & Samsung Galaxy S III
Používateľov profilový obrázok
pepek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 207
Dátum registrácie: St 18. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: UK

Príspevok od používateľa pepek »

478mhz je uz slusne aj na drahsie a znackove pamete, no ale neni to zas az limit :wink: nikde nepises o voltazi... je mozne ze si na nu zabudol pri tom taktovani :?
Používateľov profilový obrázok
Bdurex
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 922
Dátum registrácie: So 27. Máj, 2006, 02:00
Bydlisko: Humenné (20)

Príspevok od používateľa Bdurex »

Nie asi takto.....pri 400Mhz idu 2.3.3.5 a s taktovanim CPU na 2600MHZ ale ak zmenim len casovanie z CL2 na CL3 tak mi PC nenabehne.....to je na tom cudne prave by sa malo v pohode spustit.....
Powered by Core i7 2G & Samsung Galaxy S III
Používateľov profilový obrázok
Freeride
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Po 22. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Levice, Slovensko

Príspevok od používateľa Freeride »

ja mam podobny problem na mojej 512MB, ked dam z CL2,5 na CL2tak mi uz v OS nejde detekovat 512MB ram (cpu-z detekuje)
ale co je zaujimave je to ze slabsia 256MB este pretaktovana z 266 na 333MHz vydrzi aj CL2

Návrat na "Pamäte RAM"