CM Hyper TX

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
Používateľov profilový obrázok
dexman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 931
Dátum registrácie: St 04. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Levice

CM Hyper TX

Príspevok od používateľa dexman »

zeby novy kral pomeru vykon/cena? skoda ze chyba podpora intelackych socketov.

http://www.overclockersonline.net/index ... 772&pnum=0

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa GABO »

No ja neviem dost cudny test, jednak testoval vonku a asi aj v poriadne zimnej miestnosti, ale co mi neda su nizsie teploty CORE ako samotneho CPU ... bud som nieco prehliadol ale tie CORE zvyknu byt prave naopak o hodne vyssie ako to co ukazuje CPU...
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
dexman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 931
Dátum registrácie: St 04. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Levice

Príspevok od používateľa dexman »

to je fakt, v skrinke by boli teploty asi o niecom inom, zalezi od odvetrania. izbova teplota bola 22-23° ak som to spravne pochopil. ale tiez mi nejde do hlavy ze Ultra 120 s 12 cm vetrakom by mala taky maly naskok. inak pisal ze teploty meral SmartGuardianom a CoreTempom tak neviem. len asi pockat na dalsi test z renomovanejsej stranky ci sa potvrdi alebo vyvrati.
EDIT: po nemecky sice nesprachujem ale aj z tohto testu vysiel celkom fajn ak som tomu spravne pochopil
http://www.computerbase.de/artikel/hard ... yper_tx/5/
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

hmm.. o vysloveni slova "kral" v akejkolvek suvislosti by som najskor dobre pouvazoval. Dake porovnavanie pri absolutne rozdielnych otackach, cize i hlucnosti :lol: Nevraviac o podmienkach testovania...
Aj z BOXu dokazem urobit najlepsi chladic, ak to vhodne porovnam. Hyper TX je normalnym priemernym coolerom, kde v pomere vykon/cena ma dost velku rovnocennu konkurenciu. Nemyslim, ze by ju cenovo vyrazne predbiehal.
Používateľov profilový obrázok
dexman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 931
Dátum registrácie: St 04. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Levice

Príspevok od používateľa dexman »

vyrazne mozno nie ale predbiehat ju predbieha podla mojho osobneho nazoru. vravim nemam sajnu co pisu v tom nemeckom teste ale hadam nie su tutmaci a podmienky pre vsetky chladice boli rovnake. skoda ze tam chyba Freezer 7 Pro. k tym otackam tolko, len cisty priklad.
Hyper TX (753 ot./min) - 74° v zatazi 30,4 dBA cirka 750 SK
Scythe Mine( seriovy vetrak, 662 ot./min) - 77° v zatazi 30,9 dBA cirka 1400 SK
to o niecom svedci, staci do ruk zobrat kalkulacku. ale je mi jasne ze na ortiel kral cena/vykon by trebalo viacero testov s viacerymi procesormi. vravim je to moj osobny nazor.

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"