Poradi niekto skuseny? doplnte

Všetko o základných doskách, ich problémoch, možnostiach...
Používateľov profilový obrázok
pedroxxl
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Ut 20. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Kysucké Nové mesto

Poradi niekto skuseny? doplnte

Príspevok od používateľa pedroxxl »

Mam docela slaby PC Pentium 550MHz a chcel som to pretaktovat ani nie kvoli vykonu,ale kvoli zvedavosti. viem,ze vykon sa zdvihne len o par megacov a moc tomu nepomozem,ale mam problem ako sa to da spravit keD mam Phoenix BIOS setup, to nie je ten klasicky. Tam su obmedzene moznosti zasahu do BIOSu. Da sa to psravit cez nejaku aplikaciu vo win? Asi nie co. Alebo sa to da aj v tom Phoenixe?? A este jedna otazka. Nezhori CPU?? Rad by som to vyskusal,ale nemam chut odpiect procak....;o) Poradte ;o) :?
Naposledy upravil/-a pedroxxl v Ut 20. Mar, 2007, 17:17, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8679
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Príspevok od používateľa shiro »

Pokial nemas moznosti v biose, tak sa nastavuje jumpermi na doske. Kuk do manualu k doske, dozvies sa viac.
Používateľov profilový obrázok
pedroxxl
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Ut 20. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Kysucké Nové mesto

odpoveD

Príspevok od používateľa pedroxxl »

No to je najhorsie nemam ani manual k doske a ani neviem aku mam dosku procak znacku typ nic neviem....
Používateľov profilový obrázok
robour
VIP
VIP
Príspevky: 1780
Dátum registrácie: So 26. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Trstená

Príspevok od používateľa robour »

Skus everest. Tam najdes aj odkazy na vyrobcu a pod...
MTB: ASUS Crosshair VI Hero X370 CPU: AMD Ryzen 5 2600 : Noctua NH U9B RAM: G.SKILL 16GB KIT 3200MHz CL16 Aegis : Sapphire AMD Radeon HD6770: SSD: Samsung 970 Evo 500GB NVme M.2 HDD: Seagate SSHD 2TB ST2000DX001 PSU: Seasonic Focus 550W LCD: Eizo 19"
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8679
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Príspevok od používateľa shiro »

Vediet co mas v PC je pri taktovani nutne. Stiahni si Everest, a zistis tam co mas za MB. Potom si na webe vyrbcu ale bo cez google zozen manual.
Používateľov profilový obrázok
pedroxxl
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Ut 20. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Kysucké Nové mesto

Príspevok od používateľa pedroxxl »

No nazdar uz som nasiel aj manual k doske podla toho everestu, aj som nasiel to cislo na doske takym mikro pismom, A nastavuje sa tam rychlost od 400MHz po 800MHz takymi 4switchmi. A keD som napr. prepol z mojich 550 na 600,450,800 tak sa nic ani raz nestalo... ani bios nenapisal zmeny ani everest. Tak neviem a uz tam viac moznosti neni. Pomoze niekto ako Dalej?? Zaslem aj pdf manual k doske.
Používateľov profilový obrázok
KikoKK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: St 18. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Rosenheim (DE) / Nitra (SK)

Príspevok od používateľa KikoKK »

... predpokladam, ze ty si menil nasobic, to ale fungovat nebude
... nasobic smerom nahor je zamknuty a ziadna zmena sa neprejavi, musis menit FSB
... malo by tam byt popisane zmeny 60/66/100/133
... zniz nasobic a zvys FSB, tak sa mozno niekam dostanes
NOVY KOMP DOMA BEZI AKO HODINKY - thx lok2 || CPU: C2Q Q8600 @ 3.2GHz|| ZALMAN VODNE CHLADENIE || MB: Gigabyte X38-DS4 || CASE: Chieftec CA-01B-B-SL-OP Mesh Big Black/Silver || PSU: Chill Inovation 510A || RAM: 4 x 2GB Kingston DDR2 1066MHz HyperX || GPU: Sapphire HD6850 1GB || zatial integrovany zvuk || Harman/Kardon CineQ || HDD: 320GB Hitachi @ SilentMax || DVD+/-RW Samsung SH-S203P || LCD: Samsung SyncMaster 225BW || KEY + MOUSE Logitech MX5000 BlueTooth Desktop || Joystick: Logitech Extreme 3d PRO || vrrm-vrrrm-volantos Logitech RacingWheel G25 || Spytaj sa ma kde kupujem moj HW ||
Používateľov profilový obrázok
Malakh
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 193
Dátum registrácie: Po 07. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Martin

Príspevok od používateľa Malakh »

pedroxxl napísal:No nazdar uz som nasiel aj manual k doske podla toho everestu, aj som nasiel to cislo na doske takym mikro pismom, A nastavuje sa tam rychlost od 400MHz po 800MHz takymi 4switchmi. A keD som napr. prepol z mojich 550 na 600,450,800 tak sa nic ani raz nestalo... ani bios nenapisal zmeny ani everest. Tak neviem a uz tam viac moznosti neni. Pomoze niekto ako Dalej?? Zaslem aj pdf manual k doske.
tak posli ten manual, t182@post.sk
Používateľov profilový obrázok
kubi
Ban
Ban
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Ut 27. Mar, 2007, 08:00

pedroxxl

Príspevok od používateľa kubi »

mam ten isty problem prosim mohol by si poslat ten manual?
Typ procesora Intel Pentium 4, 1500 MHz (15 x 100)
Názov zákl. dosky IBM 830915G
Èipset zákl. dosky Intel Brookdale-G i845G
Systém. pamä

Návrat na "Základné dosky"