MaDarska mensina......

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
_skrat_
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 690
Dátum registrácie: St 08. Dec, 2004, 14:00
Bydlisko: Piešťany

Príspevok od používateľa _skrat_ »

ja nemam nic proti madarom a vlastne proti ziadnej mensine, alebo inej rase...ak konaju v ramci zakona, tak je to ok a nikto nemoze nikomu nic vycitat, pretoze to su uz iba subjektivne nazory "co je dobre a co zle"....ak by bola moznost v zakone vytvorit autonomiu nejakou mensinou, tak je to iba blbost nasich, ze schvalili taky zakon...

inak mam pocit, ze raz sa tu nieco podobne rozoberalo a zamklo sa to z dovodu narastajucich flame-ov :wink:
P4 2.8 Prsctt*GA-8IK1100*80GB SATA*1,5 GB*SAMSUNG 616E*LG 4160B*Chill 400P2*Leadtek TV2000XP Expert*R9200SE*SB Audigy 2
Používateľov profilový obrázok
crux2005
VIP
VIP
Príspevky: 10030
Dátum registrácie: So 18. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Príspevok od používateľa crux2005 »

dobry mas pocit :wink:

bolo, bolo ...

keD sa bude ale normalne diskutovat nevidim dovod Locku
s pozdravom, crux.
LittleMan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 810
Dátum registrácie: Pi 27. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: NR - okolie, Brno

Príspevok od používateľa LittleMan »

A2C napísal:no sorry ale zabudol si na to ze oni ziju na svojom uzemi ktore im patrilo uz za cias Rakusko-Uhorska ...
no a ty si zabudol na to, ze oni tu vobec nemaju co hladat, lebo v obdobi velkej moravy tu neboli, takze oni ziju (nie len mensina, ale aj cele madarsko, polsko atd (asi polovica europy)) na nasom uzemi, takze ak ich chces obhajovat takymto sposobom, to im rovno mozes ist povedat, nech sa vystahuju (nielen madari, ale cela polovica europy).
Life is short - enjoy it!
HP ProBook 6470b, 8GB RAM, SSD | Intel Pentium 4 2.80GHz, 2xKingston DDR 512MB, Intel D875PBZ, Radeon 9800XT, 3×SATA (600GB)
Používateľov profilový obrázok
Gudas
VIP
VIP
Príspevky: 6514
Dátum registrácie: Po 09. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Rudina (27)

Príspevok od používateľa Gudas »

Ono...vyzenme ich(?). Ani nie. Prave preto ze ich mensina je dost velka...ved aj oni platia dane, a to je len dobre. Jasne je, ze momentalna situacia v SMK moze zmenit vselico a moze to zacat byt nebezpecne. Ale pokial to nezachadza do privlastnosvania a znarodnovania uzemia SR, nemam nic proti. Samospravy=OK, skoly=OK atd...
Vacsi problem vidim v mensine ktora je tiez velmi znama. A to vacsinou kvoli nezamestnanosti a sposobu zivota, ktory je...ehm...zvlastny.
Komu sa podari situaciu s touto mensinou zvratit, tak tomu vzdam uctu. Komu sa ale "podari" vyostrovat vztahy s madarskou mensinou, toho odsudim.
Spoiler: ukázať
Desktop| ASRock Z68 Pro3-M | Core i3 3220 @ 3,4GHz + Phanteks PH-TC14PE (pasívne) | 12GiB DDR3 1333MHz | MSI GTX760 Gaming | SuperFlower Golden King 550W 80+ Platinum | Crucial m4 256GB + WD 1TB Red 2,5" 5400rpm @ Scythe Quiet Drive| Fractal Design Define Mini + Nexus D12SL-12 + Noiseblocker PK-1 + Scythe Gentle Typhoon | LG IPS235 + LG L225WT | Creative Inspire T2900 + Beyerdynamic DT990 Pro + Creative X-Fi HD | Logitech MX1100 + QcK Steel mini
Laptop| Acer Aspire One 753 | Celeron U3400 (1,06GHz) | 2x2GiB DDR3 | A-DATA S599 128GB
PC.sk IRC kanál PC.sk
Práve testujem: - Next: -
jaffar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2011
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa jaffar »

LittleMan napísal:
A2C napísal:no sorry ale zabudol si na to ze oni ziju na svojom uzemi ktore im patrilo uz za cias Rakusko-Uhorska ...
no a ty si zabudol na to, ze oni tu vobec nemaju co hladat, lebo v obdobi velkej moravy tu neboli, takze oni ziju (nie len mensina, ale aj cele madarsko, polsko atd (asi polovica europy)) na nasom uzemi, takze ak ich chces obhajovat takymto sposobom, to im rovno mozes ist povedat, nech sa vystahuju (nielen madari, ale cela polovica europy).
Aha, takze podla tvojej logiky by na uzemi Európy mali zit len iri a ine keltske narody a Slovania prikocovani v podstate tiez z azie tu nemaju co hladat? :roll:
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Príspevok od používateľa Scorp »

LittleMan napísal:
A2C napísal:no sorry ale zabudol si na to ze oni ziju na svojom uzemi ktore im patrilo uz za cias Rakusko-Uhorska ...
no a ty si zabudol na to, ze oni tu vobec nemaju co hladat, lebo v obdobi velkej moravy tu neboli, takze oni ziju (nie len mensina, ale aj cele madarsko, polsko atd (asi polovica europy)) na nasom uzemi, takze ak ich chces obhajovat takymto sposobom, to im rovno mozes ist povedat, nech sa vystahuju (nielen madari, ale cela polovica europy).
to je zvratene zmyslanie, to ako keby si vyhlasil, ze amici nemaju co hladat v USA, pretoze to bolo uzemie indosov

to je take mile, ked sa Slovak a Madar hadaju, kto bol na nasom uzemi skor, kazdy rype do dob po 6. storoci, ale Rimania sa tu spacirovali par sto rokov predtym a stavali popri Dunaji hradby proti germanskym kmenom a bla bla ucebnica dejepisu.. teda co tu hladaju Slovania, ze?

//btw, Madarom patrilo mozno nieco v Uhorsku, pokial panoval rod Arpadovcov a panovnici mali co to spolocne s Hunmi, ale potom tam nastal taky mix, ze toto uzemie patrilo postupne kazdemu, len nie niekomu co mal nieco spolocne s Hunmi... toboz uz nie za cias Rakusko - Uhorska
Me like Pentium
LittleMan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 810
Dátum registrácie: Pi 27. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: NR - okolie, Brno

Príspevok od používateľa LittleMan »

@all: to bola reakcia na predchadzajuci prispevok - ten hovoril, ze madari boli na nasom uzemi pred 1. sv. vojnou - na to som nadviazal a chcel som tym iba povedat, ze nema zmysel hovorit kto kde a kedy bol, treba sa pozerat na sucasnost, nie kto tu bol skor ....

peace ;)
Life is short - enjoy it!
HP ProBook 6470b, 8GB RAM, SSD | Intel Pentium 4 2.80GHz, 2xKingston DDR 512MB, Intel D875PBZ, Radeon 9800XT, 3×SATA (600GB)
Používateľov profilový obrázok
EightBall
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 307
Dátum registrácie: So 12. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (21)

Príspevok od používateľa EightBall »

Ved je uplne jedno ci tu niekto bol o sto rokov skor alebo neskor...Uz sme sa aj tak premiesali :P A situacia v SMK je podla mna pre madarku mensinu len a len zla...Ked bude na cele Duray a jemu podobny tak ostatne strany si sakra rozmyslia ci s nimi budu spolupracovat a za chvilu budu jak kedysi SNS.Zaujimave ze za Bugara boli vo vlade a pekne v tichosti si robili co chceli pretoze mali dobre vztahy a skoro vsetko im bolo tolerovane.Cize len nech vyhlasuju peticie aspon na seba upozornuju a aj tak tym nic nodocielia...

Celkovo by ma ale madarska mensina trapila najmenej...som nekde cital ze za 50rokov bude (tusim) kazdy 4.slovak cigan...to som potom zvedavy ako to tu bude vyzerat ked budu stale zit svojim sposobom zivota...
Intel E2180@3000Mhz (Freezer 7 Pro) Asus P5K/EPU 3x1GB A-Data Vitesta EE 4-4-4-12 at 900mhz Gainward 9600GT 512MB (Zelman VF900) Samsung 225MW LC Silent Giant 550W + Asus Eee PC 1000H
Používateľov profilový obrázok
dexman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 931
Dátum registrácie: St 04. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Levice

Príspevok od používateľa dexman »

vlastne je uplne jedno kto tu bol skor. hranice su stanovene a ak s tym maju niektori extremisti problem tak s tym vela nenarobia. smk pojde proti sebe ak zacnu prilis otvarat tuto otazku. iba sa dostanu do izolacie a o spolupracu s nimi ziadna pol. strana ani nezakopne. to sa radsej daju dokopy sdku so smerom. ja sa len bojim metod niektorych individui zo strany smk, ako ked chodili plakat do bruselu ako je madarska mensina na slovensku utlacana. proste ludia ako duray, slota a ini extremisti nemaju co hladat v politike. ostava len dufat ze sucasna podoba rezolucie o kosove neprejde, lebo ak hej tak sa toho smk chyti ako vos chrasty.
Používateľov profilový obrázok
kami_sama
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 362
Dátum registrácie: Po 05. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa kami_sama »

ja som smutny len preto, lebo som bezmocny. proste ty tam hore (resp. dole v KN) si robia svoje, taraju blbosti, kazdy si o tom mysli svoje a co je horsie, potom aj o mensinach. tazko sa veri tomu, ze na slovensku, az na neake vynimky (zanedbatelneho poctu) nikto nechce autonomiu. no nic. aj tak kazdy si tvrdi svoje. prave preto tato tema asi pre tuto temu nie je vhodym prostredim na diskutovanie forum. skor neaky podnik a neake to pivko... ale podla mna by sme potom mohli najst aj viac zaujimavu temu....
Používateľov profilový obrázok
A2C
Ban
Ban
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: So 17. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Dúbravka (22)

Príspevok od používateľa A2C »

LittleMan napísal:...madari boli na nasom uzemi pred 1. sv. vojnou - na to som nadviazal a chcel som tym iba povedat, ze nema zmysel hovorit kto kde a kedy bol ...
Ide len o to ze oni su na svojom uzemi, skor by ma trapilo ze nam vzali uzemie podkarpatskej rusi ktore nam patrilo a aj s Slovakmi to dali Ukrajine ale to sem nepatri
dexman napísal:... ludia ako duray, slota a ini extremisti nemaju co hladat v politike. ...
plne suhlasim :deal:
podpis zmazany administratorom za hrube porusenie pravidiel
Používateľov profilový obrázok
bubo47
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 280
Dátum registrácie: Št 28. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: KE / BA

Príspevok od používateľa bubo47 »

... ako tu uz odznelo; ta autonomia je len vymysel niekoho, kto sa chce zviditelnit a zjavne neodraza realne nazory madarskej menisny...

v principe proti madarom nic nemam.... je vsak smutne ked sa na slovensku po slovensky nedohovorim (miestami) :(

cez leto som bol brigadovat v BA a raz som sa dostal do nejakeho obchodiku v akejsi malej dedine asi 20 km od blavy... zobral som nejake rozky do sacka, salamu and so..., dosiel k pokladni; predavacka na mna spustila daco po madarsky. ja len ze "prosim?" tak sa po chvili spytala, ze kolko tam mam rozkov. "sest". chvilu nic, pauza, akoby si to preratavala na madarske, potom to nablokovala do pokladne a zas zahlasila vyslednu cifru po madarsky...este dobre, ze pokladne maju displej...:whistle:

ja som len tolko chcel - madari ako taki okej...ale niekedy je to silna kava...ked clovek doma, na slovensku, nerozumie... :o
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2273
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

No ja to poviem jednoznacne ZAKAZME SMK a bude pokoj, aj tak sa z znej zacina stavat sovinisticka narodnostne neznasanliva strana. BV zakazal by som im aj tie skoly, pre mna je nepochopitelne ked mi do lekarne pride mlada mamicka s dietatom a nevie po slovensky a ma pritom slovenske obcianstvo. Madarske skoly by som nechal zakladne , mozno ani tie nie, ale aby ja som im platil ich vysoke alebo stredne :!: Tak to NIE :E
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
Používateľov profilový obrázok
dexman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 931
Dátum registrácie: St 04. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Levice

Príspevok od používateľa dexman »

zase skoly sa rusit nemusia, na tom nevidim nic zle, ale aj na takychto skolach (zakladne,stredne) by sa mal klast vasci doraz aj na slovensky jazyk. je to dost na zamyslenie hlavne u niektorych rodicov, ktori sa doma s detmi rozpravaju iba po madarsky. potom ich deturence pridu medzi slovakov a ziraju ako tela na nove vrata. diskriminovat vlastne deti je dost blbe.
Používateľov profilový obrázok
Gudas
VIP
VIP
Príspevky: 6514
Dátum registrácie: Po 09. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Rudina (27)

Príspevok od používateľa Gudas »

To mate pravdu. Jazykovo prisposobovat by sa mali mensiny zijuce na nedomacom uzemi/state. Teda aspon neviem o ziadnom state Europy, kde by sa domaci museli ucit jazyku mensin, aby sa dohovorili...
Spoiler: ukázať
Desktop| ASRock Z68 Pro3-M | Core i3 3220 @ 3,4GHz + Phanteks PH-TC14PE (pasívne) | 12GiB DDR3 1333MHz | MSI GTX760 Gaming | SuperFlower Golden King 550W 80+ Platinum | Crucial m4 256GB + WD 1TB Red 2,5" 5400rpm @ Scythe Quiet Drive| Fractal Design Define Mini + Nexus D12SL-12 + Noiseblocker PK-1 + Scythe Gentle Typhoon | LG IPS235 + LG L225WT | Creative Inspire T2900 + Beyerdynamic DT990 Pro + Creative X-Fi HD | Logitech MX1100 + QcK Steel mini
Laptop| Acer Aspire One 753 | Celeron U3400 (1,06GHz) | 2x2GiB DDR3 | A-DATA S599 128GB
PC.sk IRC kanál PC.sk
Práve testujem: - Next: -

Návrat na "Debata o všetkom"