Asi to bude maticna???

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Používateľov profilový obrázok
eici
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Pi 07. Apr, 2006, 02:00

Asi to bude maticna???

Príspevok od používateľa eici »

Mam takyto problem. Ked zapnem PC tak mi nim, ako keby iba prebehol el. prud, roztoci sa chladic, hned sa aj tocit prestane :( , HDD ani neroztoci. Jedine co ma ako tak tesi je, ze dioda napajania stale svieti? :? Skuste poradit, co s tym moze byt, ako to spravit???
Diky
Používateľov profilový obrázok
eici
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Pi 07. Apr, 2006, 02:00

:(

Príspevok od používateľa eici »

tak uz sa ani chladic neroztoci :?: :?: :?: :(
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa newmi »

Odisiel ti zdroj. Mne sa to uz tiez stalo. Treba kupit novy.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
palee
VIP
VIP
Príspevky: 1598
Dátum registrácie: Pi 19. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Príspevok od používateľa palee »

mozno je to zdroj... ale toto iste mi robilo, keD som si raz odpalil dosku :D
Používateľov profilový obrázok
eici
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Pi 07. Apr, 2006, 02:00

ten zdroj

Príspevok od používateľa eici »

neviem ci to bude v nom, dioda napajania mi stale svieti
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa newmi »

no ved aj mne svietila, zapol som pc, vetrak sa roztocil a sekol a koniec.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

I vadne CPU robi presne taku "galibu".

Chcelo by to otestovat druhe CPU a zdroj v zostave. Ak by to stale neslo bude vadna doska.
Pripadne zobrat CPU a zdroj a otestovat v inej zostave.
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa newmi »

hmmm, je na to taky postup ako zistit ci to je zdrojom, jeden manik z fora zive mi to radil ked mi odisiel ten zdroj, hmmm, lenze ja sa uz na to nepametam :?

edit - mam to! Dufam, ze mi admini a moderatori prepacia, ze odkazujem na konkurenciu ale nechce sa mi to cele kopcit
link


EDIT Bikermotyl : Spojenie dvoch tesne za sebou nasledujucich postov. Pouzivat treba obcas aj tlacitko Obrázok
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

Spojenim zeleneho s ciernym zistis len ci zdroj ide, nie ci je zly. Moze mat inu zavadu, pritom sa navonok moze tvarit, ze bezi. Jedna vetva moze byt napr. nie plne funkcna.

Takze pomoct to zoskratovanie moze i nemusi. Nezaruci to odhalenie vady zdroja, ale samozrejme za vyskusanie to stoji.
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Príspevok od používateľa killswitch »

moj komp mal tieto symptomy, ked mi odisla grafika. ak som grafiku vytiahol, tak uz sa vsetko roztocilo, ale comp samozrejme nenabootoval a pipal si len beep code...
Používateľov profilový obrázok
janci11
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 687
Dátum registrácie: Št 24. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Partizánske

Príspevok od používateľa janci11 »

ja myslim ze to bude bud zdroj alebo doska najskor by som si pozical druhy zdroj urcite mas kamosa alebo niekoho kto ti ho na chvilku pozicia :wink:
CPU: AMD Ryzen R7 5800X CPU Cooler: Noctua NH-U14S MB: ASUS ROG STRIX B550-F GAMING (WI-FI) RAM: Corsair Vengeance LPX Black 32 GB KIT DDR4 3600 MHz CL16 GPU: Sapphire PULSE RX6800XT 16GB SSD: Kingston KC3000 1TB + Adata XPG SX8200Pro 512GB + Crucial MX500 1TB PSU: Seasonic Focus Plus GOLD 750W Case: Fractal Design Define 7 Compact White TG
Používateľov profilový obrázok
eici
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Pi 07. Apr, 2006, 02:00

Novinka

Príspevok od používateľa eici »

vybral som maticnu na stol, pozapajal..., zapnem a toci komplet vsetko aj HDD, no na monitore nic neukaze a po pol minute sa vypne, tak uz som z toho jelen :8O: ; najviac vydrzal asi tak minutu komplet vsetko bezalo, no aspon sa "tocilo" a potom koniec. a zaujimave je, ze asi 2x som ho normalne zapol vypinacom na bedni, a vypol vypynacom na zdroji, lebo inak sa vypnut ani nedal. A teraz len co vypnem zdroj a chcem ho naspat zapnut tak ho prepnem do plohy 1 :) a on rovno zapne cely PC.???? a z toho som uz fakt paaf.
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa newmi »

Coo? Tak to mas cele nejake dohukane :8O: Mas podla mna 2 moznosti, bud si zicaj 100% funkcny zdroj, ak ti to nepojde, chyba bude zrejme v doske alebo este skus vymenit (pozicat si) graf kartu. Inak nevim :dntknw:
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
eici
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Pi 07. Apr, 2006, 02:00

Finta

Príspevok od používateľa eici »

no skuska, zdroja pomocou spojenia zeleneho a cierneho kablu ukazala ze zdroj je v poriadku, musim este skusit grafiku lebo mam velke podorzrenie ze chyba je prave tam
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

Predpokladam, ze to malo ist sem, len to autor postol ako samostatny thread mimo:
eici napísal:vyriesila to kupa novej maticnej, a aj grafiky. Ale najsamvacsi problem bol asi v maticnej. Dikes za rady. pomohly

Návrat na "Hardware všeobecne"