X-Fi Xtreme Audio - podvod

Všetko o zvukových kartách, repro, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
Jofo
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1677
Dátum registrácie: St 23. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

X-Fi Xtreme Audio - podvod

Príspevok od používateľa Jofo »

Mam doma Audigy SE a nedalo mi, ked som zbadal tuto kartu, lebo su si na prvy pohlad az moc podobne. Tak som zacal smatrat po webe, a zistil, ze Xtreme Audio je len PREZNACENA AUDIGY SE!

Audigy SE

Xtreme Audio

Podobnost viac ako vysoka, lisia sa snad kodekom a mozno prevodnikmi (XA ma o 8dB vysie SNR ratio).
Na vsetkych fotkach ma XA prelepeny chip, pravdepodobne na to, aby ludia nevedeli, ze nema EMU20K1, ale len CA0160-WDTBF (= Audigy SE). Ked si pozriete normalny X-Fi chip, vidno, ze ma na chipe taky "vystupok", no tato nema. A cenovy rozdiel - v alze cca 1000SK (760 VS 1760SK) - to uz nie je na zahodenie. A este citat z webu:
The entry-level model of the X-Fi series, the Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio, does not actually have the EMU20K1 chip but is actually a rebranded Audigy SE, using the same family of chips (CA0160-WDTBF), and even the same drivers. Thus, not only is all of the X-Fi related processing done in software, but it also lacks basic hardware acceleration just the like SB Live! 24 bit, the Audigy SE and other budget Soundblaster models. This is further confirmed by its not using the same drivers as the rest of the X-Fi family, its not being recognized as X-Fi capable hardware by some modern games, and even in the similarity of the card's profile to the older Live! and value Audigy series, as well as user reports of it slowing down applications and games. The card is not explicitly marketed as supporting the "X-Fi gaming mode", and there are no official implicit or explicit statements regarding its having hardware acceleration or not.
Rovnaky HW, rovnake drivery, atd....a ziadny Crystalizer.

Co z toho vyplyva - nekupovat :wink: , radsej prisporit na Extreme Music. Neviem, ako je to s ostatnymi modelmi, ale skusim zistit...
Vy sa tu smejete a vonku zúri socializmus!
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

klasika (marketing) nieco take sa negeje 1x, je to klasicka finta.
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
djkakadu
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 920
Dátum registrácie: Ut 05. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Humenné (23)

Príspevok od používateľa djkakadu »

Nj pekny podvod, ale ako hovori Toman je to casty jav.
djk@k@du ! oNLy All
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa GABO »

Creative uz ide pekne do sraciek (pardon za vyraz) a cim skor tym lepsie. Osobne potom po nom poslapem :). To co ta firma predvadza posledne roky snad nie je ani normalne :roll:
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
jaffar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2011
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa jaffar »

gabriel napísal:Creative uz ide pekne do sraciek (pardon za vyraz) a cim skor tym lepsie. Osobne potom po nom poslapem :). To co ta firma predvadza posledne roky snad nie je ani normalne :roll:
Asi tak. uplne ma dorazil ten vyvoj drajvrov pre Vistu len pre x-Fi. Este, ze mam vo vsetkych strojoch M-Audio resp Realtek (2x + 2x)
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

jaffar napísal:
gabriel napísal:Creative uz ide pekne do sraciek (pardon za vyraz) a cim skor tym lepsie. Osobne potom po nom poslapem :). To co ta firma predvadza posledne roky snad nie je ani normalne :roll:
Asi tak. uplne ma dorazil ten vyvoj drajvrov pre Vistu len pre x-Fi. Este, ze mam vo vsetkych strojoch M-Audio resp Realtek (2x + 2x)
...a vydel si uz niekedy ovladac M-Audio pre Windows Vista??
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
BoBo_
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: Po 21. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: u nás doma v prievidzi

Príspevok od používateľa BoBo_ »

tiez som si to vsimol keD som ju videl u nas v obchode /tiez mam SB SE/ ... ja si akurat idem prepajkovat operak na vystupe, lebo ten co tam je,zahadne zhorel :?
Používateľov profilový obrázok
hyde
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 33
Dátum registrácie: Št 22. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa hyde »

Toman napísal:
jaffar napísal:
gabriel napísal:Creative uz ide pekne do sraciek (pardon za vyraz) a cim skor tym lepsie. Osobne potom po nom poslapem :). To co ta firma predvadza posledne roky snad nie je ani normalne :roll:
Asi tak. uplne ma dorazil ten vyvoj drajvrov pre Vistu len pre x-Fi. Este, ze mam vo vsetkych strojoch M-Audio resp Realtek (2x + 2x)
...a vydel si uz niekedy ovladac M-Audio pre Windows Vista??
tak toto by zaujimalo aj mna :8O:
jaffar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2011
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa jaffar »

Toman napísal:...a vydel si uz niekedy ovladac M-Audio pre Windows Vista??
Zatial som to neriesil, kedze nepotrebujem, ale aspon vyrobca neohlasuje, ze karty podporovane nebudu a navyse ani nemaju dovod nepodporovat tie karty
Používateľov profilový obrázok
KocuR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1085
Dátum registrácie: Ne 16. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa KocuR »

Ja sa na svoju Audigy nestazujem, s dobrymi ovladacmi ma aj dobre moznosti, avsak nebudem tvrdit ze to je nejaky zazrak.
Ale kazdopadne Creative pre mna rozhodne nie je synonymum kvality ... to SNR uvadzane pri X-Fi je podla mna cisto papierova zalezitost a s papierom si ja...
Spoiler: ukázať
i7 4770k+HE-02/Z87 Plus/4x4GB DDR3/RX5700XT Strix/250GB EVO840/1TB QVO/Define R4+4xA14/P-660/Essence STX/U2718Q/K70Mk.2 LP/G500s
Onkyo A9010/custom JPA100SE amp, custom speakers (SPH165KEP+DT350NF), AR5BT
Onkyo TX-RZ740, custom speakers (Dayton ND105/ND91+Peerless NE25VTS-04/Dayton ND25FA), custom sub (Dayton UM10 + Monacor SAM500D)
Synology DS418 + 4x4TB Red, Mikrotik hAP AC, 1Gb Antik
Používateľov profilový obrázok
Strelooriginal
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 60
Dátum registrácie: Št 13. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Zilina

Príspevok od používateľa Strelooriginal »

Creative si to proste moze dovolit. Upgrade pomocou nalepky a prepajania par chipov :P Robit z hovna bic a predat ho za 2nasobnu cenu dokaze malo firiem.
Používateľov profilový obrázok
ujo Andydúla
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5407
Dátum registrácie: Po 03. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Dlhé diely

Príspevok od používateľa ujo Andydúla »

No to ma podrzte esteze som si to tu precital, ja som sa prave chystal tu kartu kupit, ale vidim, ze si este necham v stroji svoju staru dobru Sound Blaster Live!
Kde su tie casy, keD bola firma Creative so svojimi Sound Blastermi najlepsia na svete... :(
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i5 2500K @ 4,7 GHz @ 1.36v + Prolimatech Megahalems Rev.B + Thermal Grizzly Kryonaut + Noctua NF-F12 PWM MB: MSI P67A-GD55 VGA: EVGA GeForce GTX 980 4GB SC ACX2.0 + Prolimatech MK-26 + 2 x Noctua NF-A14 PWM + Gelid Solutions Extreme GC1 + RAM: Crucial 16GB DDR3 1600MHz CL8 Ballistix Tactical LP HDD: Samsung 256GB SSD + WDC WD1003FBYX-01Y7B0 1TB + Samsung EcoGreen F4 2TB DVD-RW: Samsung SH-S223F PSU: Superflower 550W Golden King - SF-550P14PE Mouse: Logitech G3 Display: Hewlet Packard HP w2408h Case: Antec 300 + Intake: 2 x Nexus D12SL-12@800 RPM / Outtake Nexus D12SL-12@800 RPM + Noctua NF-A15 PWM Sound: ASUS Xonar DX + Yamaha AX-892 + B&W 602s3 + B&W ASW CDM
Používateľov profilový obrázok
Nesqwik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 321
Dátum registrácie: So 04. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa Nesqwik »

pracujem na oddeleni SMT a toto vlakno ma uz dlhsie zdvyha zo stolicky .. ale neberte to tak ze idem obhajovat Creative
Je bezna prax je ze sa spravi jeden sirsi navrh PCB v ktorom sa daju aktivovat vsetky obvody a funkcie, navrh dalej musi byt aj dostatocne univerzalny co sa tyka pouzivania IC (IO) , a potom sa na PCB osadzaju koponenty podla modelu ktory chces vyrobit. Je lacnejsie mat jeden layout pre 3 druhy dosiek ako optimalizovat PCB pre kazdy model.Na PC je to stastie ze je vsetko vidiet ,kazdu kartu si mozes chytit do ruky ... nechcite vediet ake svinstva sa robia v produktoch na ktorych nieje vidiet PCB.
Inak zaujimalo by ma co sa deje s doskami ktore neprejdu lebo som este nevidel opravovanu kartu alebo MB.
Oprav mam za sebou dost :( takze by som to zbadal na prvy pohlad.
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

Nesqwik napísal:....
- my otom hovor, ja predavam specializovany FW (vedecke zalezitosti, vyskum)
- zelezo je rovnake, rozdiel je vo firmware, rozdiel v cene ja 10 000 USD - fcelku palka

T. :D
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
NorbiWRC
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 100
Dátum registrácie: Ne 25. Feb, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa NorbiWRC »

ja som sa stal obetou :( kupil som si tu kartu, nastastie od ruky, v zaruke :) od zaciatku mam problemy, original driver sa nezniesol s bs player, qip ani mirandou, hned nasledoval "blue screen" po spusteni ktoreho kolvek z tychto programov. Dalej, vysiel driver pre vistu/xp, nahodil som, potesil sa ze ide to pekne, a nema problem s hore spomenutymi programami. Lenze, nieco mi tu nehralo, a dnes som zistil po par dnoch, ze vlastne ked mi ide hudba, aj vo videu, a s hocijakym playerom, tak mi to zere CPU na 30-35% :) co je nie normalne, ked to vypnem hned to padne pod 5%. Idem skusit nejake drivery este pohladat, aj ked neverim ze sa najdu.

Na zaver len tolko, ze nikomu neprajem aby tento humus kupoval, ja sa ho asi nejak zbavim, podam to dalej, a na creative sa z vysoka vykaslem v buducnosti!

Návrat na "Zvuk a PC"