Vypovedanie zmluvy s providerom - NEED HELP

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
_skrat_
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 690
Dátum registrácie: St 08. Dec, 2004, 14:00
Bydlisko: Piešťany

Príspevok od používateľa _skrat_ »

kazdopadne je to svinstvo, s ktorym na zaciatku asi malo kto ratal...napadlo ma prirovnanie: Viac ludi pouziva a deli sa o jednu latrinu a plati si za to, ze tam chodi hocikedy a 'vylozi' hocikolko. Po "vylepseni" dostane kazdy, za tu istu cenu svoju vlastnu latrinu, no ked ju nas*re po limit urceny hovnocucom, musi sr*t po okoli. Cize luxus latriny, mu je v tom pripade na 2 veci
.....ponaucenie: boh ochranuj toho, kto dostane sr*cku :D


inak plati asi to, ze opakovane reklamacie mozu pomoct...aj takeho charakteru, ze by nefungoval prenajaty modem/router, mal by caste vypadky, ako bolo uz skor spomenute...ved co by sa stalo, keby bol modem 3x chybny, vratili by napr. 1 korunu? alebo by sa naskytla uz moznost odstupenia od zmluvy?

jop, neskore hodiny robia svoje...mier vsetkym ludom dobrej vole :wink:
P4 2.8 Prsctt*GA-8IK1100*80GB SATA*1,5 GB*SAMSUNG 616E*LG 4160B*Chill 400P2*Leadtek TV2000XP Expert*R9200SE*SB Audigy 2
Používateľov profilový obrázok
blesko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Št 19. Apr, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa blesko »

2 oray - ty budes urcite jeden z tych curakov zo slovanetu. Prispevky tu mas iba v tejto diskusii a vsetky ich obhajuju. Asi ti nedoslo ako toto cele vzniklo.

Slovanet mal so zavedenim FUP vsetko tak "dobre" premyslene, ze zmenu oznamil az tretieho a mnoho ludi sa to dozvedelo az z mailu 16-teho alebo ako ja tym, ze im nesiel internet a zavolali si k nim.

V zasade nemam s FUP problem aj ked sa mi nepacia limity a fakt, ze meraju aj cez vikend kym u datovo meranych produktov nie. Nasral ma ten ich idiotsky pristup. Naivne som si myslel, ze ked im zavolam a vysvetlim ze som o zmene nevedel, ze oni o nej adekvatne neinformovali, tak sa dohodneme a pustia mi internet naplno a od noveho mesiaca sa prisposobim. Tam vsak zacala hra na slovicka, ktorej vysledkom su aj prispevky v tomto fore.

Slovanet je jedna arogantna firma, ktora ukazuje ako "velmi" jej zalezi na zakaznikovi. Nemat viazanost, tak uz davno u nich nie som.
Používateľov profilový obrázok
carpediem
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Pi 27. Apr, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa carpediem »

.............Nasral ma ten ich idiotsky pristup. Naivne som si myslel, ze ked im zavolam a vysvetlim ze som o zmene nevedel, ze oni o nej adekvatne neinformovali, tak sa dohodneme a pustia mi internet naplno a od noveho mesiaca sa prisposobim. Tam vsak zacala hra na slovicka, ktorej vysledkom su aj prispevky v tomto fore.

Skus len tak zavolat na sluzby zakaznikom napriklad do orange alebo T-mobile ,podla toho akeho operatora vyuzivas a povedat im, ze im nezaplatis fakturu alebo, ze zrusis zmluvu lebo ti emailom neposali oznamenie o nejakej nepodstatnej zmene. Sa s tebou ani nebudu bavit. Vrat sa spat do reality, na Slovesku plati niekolko pravidiel a jedno z nich je: "neznalost zakona neospravedlnuje".
Používateľov profilový obrázok
PiKej
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Ne 15. Apr, 2007, 08:00
Bydlisko: BB

Príspevok od používateľa PiKej »

Ked je pre teba priblizne 50 nasobne spomalenie rychlosti "nejaka nepodstatna zmena" tak potom radsej nechcem vidiet tu tvoju realitu. :roll:
Používateľov profilový obrázok
oray
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Št 26. Apr, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa oray »

blesko napísal:2 oray - ty budes urcite jeden z tych curakov zo slovanetu. Prispevky tu mas iba v tejto diskusii a vsetky ich obhajuju. Asi ti nedoslo ako toto cele vzniklo.

Slovanet je jedna arogantna firma, ktora ukazuje ako "velmi" jej zalezi na zakaznikovi. Nemat viazanost, tak uz davno u nich nie som.
no ak som curak zo slovanetu, tak naco mi to vysvetlujes? mimochodom idem cez T-com, co je tak "sqvela" arogantna firma, ze ver mi, predci aj "curakov zo slovanetu"
Tema FUP ma vsak zaujima, rovnako ako ludia, ktori pisu voloviny, dobre sa na tom da zabavit :red:
clovek ani netusi, co vsetko sa da vymysliet

:bleh:
Používateľov profilový obrázok
ClanLord
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Po 07. Máj, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa ClanLord »

blesko napísal: Slovanet je jedna arogantna firma, ktora ukazuje ako "velmi" jej zalezi na zakaznikovi. Nemat viazanost, tak uz davno u nich nie som.
:8O: Ja vas nechapem chcete lacny net tak si date viazanost a potom sa stazujete a mozete si za to sami!Keby ste pohli rozumom a nedali si ziadnu viazanost resp. viazanost na 1 mesiac tak vam 100% FUP ani agergaciu neda ziadny provider :!:.
Takze opravim tvoju veru:Nemat viazanost, tak nemam FUP.
Používateľov profilový obrázok
oray
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Št 26. Apr, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa oray »

ClanLord napísal: :8O: Ja vas nechapem chcete lacny net tak si date viazanost a potom sa stazujete a mozete si za to sami!Keby ste pohli rozumom a nedali si ziadnu viazanost resp. viazanost na 1 mesiac tak vam 100% FUP ani agergaciu neda ziadny provider :!:.
Takze opravim tvoju veru:Nemat viazanost, tak nemam FUP.
suhlasim s tym, ze vacsina chce net za par korun, co znamena, ze si daju viazanost. namiesto 5 litrikov za zriadenie zaplatia korunu a tak dalej.. to ich vsak stoji prave tu viazanost. Tu "1 mesacnu viazanost" mas na mysli asi vypovednu lehotu, ze? lebo 1 mesiac viazanost nepoznam.
Nesuhlasim ale s vyrokom "nemat viazanost, tak nemam FUP". Ked provider zavedie FUP, je mu jedno kto ma aku viazanost. Rata s tym, ze nepokojny zakaznik odide. Zvysok ostane, lebo zisti, ze nema ani velmi kam ist.. FUPuz maju totiz takmer vsetci ISP.

btw by ma zaujimalo ze ako dopadol blesko, ci ma nejaky tip ako obist tu FUP alebo ci ma na to nejaku ucinnu paku.
Používateľov profilový obrázok
oray
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Št 26. Apr, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa oray »

MARTINA26 napísal: Neda mi tu nezareagovat!!!!!Tiez mam zmluvu so Slovanetom +aj T com-pripojku...V Slovanete som rok a pol,ale to co spravily je hroza!!!! :E Tiez som o tom nevedela az pokial mi rychlost nepadla na 30 kbs za sek.,,nato som hned hlasila poruchul u Tcomu,naco som sa strapnila ako somar,,na druhy den nabehol technik a testoval to!!!!!a to uz mohlo byt cca 15.4.07,o com ma ani slovanet neupozornil.....inac by som toho technika cez poruchovu nevolala....Vlastne ide o to ze v TCome bezalo vsetko OK,,nakoniec sme zistily ze chyba je v Slovanete co sa tyka rychlosti...napokon ma az kamarat informoval ze si to mam precitat co slovanet urobil na zive.sk.....Islo ma rozhodit....Najlepsie je to ze po 15 GB,sa mi rychlost znizila na 3kbs/sek,,ani len stranku mi neslo nacitat,,neviem ale ked mam takto bezat do konca viazanosti tak ma ebne,,ono je to da sa povedat ako keby obmedzeny internet,,nie neobmedzeny....platim tu kopec penazi a nic nemam!!!!Fuj!!!!co by ste mi poradily,citala som tu vsetky diskusie,,rozmyslam ze im napisem aby mi odstupily zmluvu,nakolko ma ani neinformovali ani nic podobneee,,,ze sa nehambia to toto je Internet!!!! :8O:
1. kto ti poskytuje konecnu sluzbu (kedze DSL pripojka je len nadstavba), ten je tvoj poskytovatel a tomu mas volat, ked ti nieco nejde, tak preco si kontaktovala t-com ako prvy? su oni tvoj poskytovatel? nie, iba dodavatel pripojky, ktora je sucastou sluzby, ktoru mas
2. ked nieco nejde, tak kuknem asi na stranku poskytovatela, ci nema v oznamoch nahlasene ze su nejake vypadky alebo podobne. Ked nemam moznost kuknut na webe, tak asi zavolam, nie? vsak nato tam su, nech ti povedia co sa deje. A keby si kukla na stranku tak by si vedela, co sa deje, nemusel ti to povedat kamarat cez zive.sk
3. precitaj si pravidla FUP na ich stranke, skor nez trepnes blbost
4. precitaj si este raz toto forum, kde sa rozobera ako ukoncit zmluvu. mozes dat vypoved, ale fup nie je v zakonnych podmienkach ako dovod na odstupenie

kua, ludia vy vsetko robite komplikovane. ved nepojdem do prahy cez karlove vary asi nie? Niekedy mam pocit, ze ani netusite s kym mate uzavretu zmluvu alebo ju neviete citat. A naco mate vlastne internet, ked si neviete natukat ani stranku poskytovatela? Na P2P ci kradnuty softw alebo filmy?
Používateľov profilový obrázok
PiKej
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Ne 15. Apr, 2007, 08:00
Bydlisko: BB

Príspevok od používateľa PiKej »

ak si si nevsimol tak na konci nazvu tejto temy je napisene NEED HELP a nie ze potrebujeme aby nas buzeroval este niekto dalsi ako Slovanet.
btw v dnesnej dobe net nie je len na prezeranie stranok a posielanie mailov. Napr ak chcem s tymto "netom" kukat Joost alebo ine net TV tak mozem max 1 hod denne. To je teda fakt "neobmedzeny" net :x
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

PiKej napísal:ak si si nevsimol tak na konci nazvu tejto temy je napisene NEED HELP a nie ze potrebujeme aby nas buzeroval este niekto dalsi ........
Ako to teras vidim ja:

- zo zmluvi s viazanostou sa odstupit jednoduch neda... (aspon nik nevie ako, teda bez pokuty...)
- jedine "riesenie" co ostava je vydrzat a pretrpiet a "medzi tym" toho "zleho providera" proste bojkotovat, a sirit "zvest" o jeho praktikach:
Ciel: aby odneho odislo co najviac klijentou a nepridavali sa ziadny dalsi - to je jedine co moze "i.komunita" spravit. Proste protest....

T. :idea:
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
carpediem
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Pi 27. Apr, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa carpediem »

Neda mi tu nezareagovat!!!!!Tiez mam zmluvu so Slovanetom +aj T com-pripojku...V Slovanete som rok a pol,ale to co spravily je hroza!!!! :E Tiez som o tom nevedela az pokial mi rychlost nepadla na 30 kbs za sek.,,nato som hned hlasila poruchul u Tcomu,naco som sa strapnila ako somar,,na druhy den nabehol technik a testoval to!!!!!a to uz mohlo byt cca 15.4.07,o com ma ani slovanet neupozornil.....inac by som toho technika cez poruchovu nevolala....Vlastne ide o to ze v TCome bezalo vsetko OK,,nakoniec sme zistily ze chyba je v Slovanete co sa tyka rychlosti...napokon ma az kamarat informoval ze si to mam precitat co slovanet urobil na zive.sk.....Islo ma rozhodit....Najlepsie je to ze po 15 GB,sa mi rychlost znizila na 3kbs/sek,,ani len stranku mi neslo nacitat,,neviem ale ked mam takto bezat do konca viazanosti tak ma ebne,,ono je to da sa povedat ako keby obmedzeny internet,,nie neobmedzeny....platim tu kopec penazi a nic nemam!!!!Fuj!!!!co by ste mi poradily,citala som tu vsetky diskusie,,rozmyslam ze im napisem aby mi odstupily zmluvu,nakolko ma ani neinformovali ani nic podobneee,,,ze sa nehambia to toto je Internet!!!! :8O:[/quote]
Sorry, ale na toto sa da povedat iba jedine" Aktivny blbec je horsi nez triedny nepriatel". Oray ti to presnevysvetlil ako si mala postupovat.

PiKej napísal:ak si si nevsimol tak na konci nazvu tejto temy je napisene NEED HELP a nie ze potrebujeme aby nas buzeroval este niekto dalsi ako Slovanet.
btw v dnesnej dobe net nie je len na prezeranie stranok a posielanie mailov. Napr ak chcem s tymto "netom" kukat Joost alebo ine net TV tak mozem max 1 hod denne. To je teda fakt "neobmedzeny" net :x
V desnej dobe sa na pozeranie TV vyzivaju takzvane sluzby TriplePlay, ktore su na to koncipovane (data, konektivita)
Používateľov profilový obrázok
oray
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Št 26. Apr, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa oray »

PiKej napísal:ak si si nevsimol tak na konci nazvu tejto temy je napisene NEED HELP a nie ze potrebujeme aby nas buzeroval
a ako pomozes babe, ktora ako keby kupila rozky v jednom obchode a ide do druheho reklamovat ze sa nedaju jest? mam jej pritakat, ked si za svoju blbost moze sama? Tak jej aspon vysvetlim, nech sa pouci do buducnosti.. aj ked obavam sa, ze je to aj tak zbytocne.
Používateľov profilový obrázok
carpediem
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Pi 27. Apr, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa carpediem »

Toman napísal: Ako to teras vidim ja:

- zo zmluvi s viazanostou sa odstupit jednoduch neda... (aspon nik nevie ako, teda bez pokuty...)
- jedine "riesenie" co ostava je vydrzat a pretrpiet a "medzi tym" toho "zleho providera" proste bojkotovat, a sirit "zvest" o jeho praktikach:
Ciel: aby odneho odislo co najviac klijentou a nepridavali sa ziadny dalsi - to je jedine co moze "i.komunita" spravit. Proste protest....

T. :idea:
neviem, popisalo sa toho uz dost, dokonca bola niekde uverejnena aj peticia a nic sa nestalo, skor by bolo nacase prehodnoti pouzivanie sluzby. Ja mam datovku 1000 a mesacne prenasam 25 GB uplne v pohode.
Používateľov profilový obrázok
PiKej
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Ne 15. Apr, 2007, 08:00
Bydlisko: BB

Príspevok od používateľa PiKej »

carpediem napísal: V desnej dobe sa na pozeranie TV vyzivaju takzvane sluzby TriplePlay, ktore su na to koncipovane (data, konektivita)
Viem co je to TriplePlay...ale ked som si dal net od Slovanetu /maj 2006 tak tieto sluzby v SR este nefungovali tak ako dnes. btw ani TP neposkytuju vysielanie TV ABC, NBC alebo FOX, ktore su pre mna asi najpodstatnejsie. Takze TriplePlay to neriesi. A zda sa mi trochu divne platit vela za DSL a moct ho pouzivat na prezeranie stranok.

carpediem napísal: neviem, popisalo sa toho uz dost, dokonca bola niekde uverejnena aj peticia a nic sa nestalo, skor by bolo nacase prehodnoti pouzivanie sluzby. Ja mam datovku 1000 a mesacne prenasam 25 GB uplne v pohode.
no vidis....teraz to maju vyhodnejsie ti co maju obmedzenu/meranu sluzbu. Ja ak by som tahal neustale cely mesiac tak teoreticky mozem stiahnut maximalne 24 GB. A to tych zvysnych 14 GB ovela pomalsie. Preco su viac obmedzovani uzivatelia ktori maju "neobmedzeny" program?
Používateľov profilový obrázok
ClanLord
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Po 07. Máj, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa ClanLord »

No ja som "nebuzeroval" ale napisal svoj nazor cim som nijak neporusim pravidla tohoto fora a pokial viem sloboda prejavu mi dovoluje pisat si co chcem :beee:.
No s tou 1 viazanostou som to myslel tak ze 1 mesacna vypovedna doba to som zle formuloval ALE ja mam net od Swan-u 2,5mbit/348 a FUP 20 GB na mesiac je to aj v zmluve co som podpisoval ale! uz od Februara sa nestalo aby som stiahol mesacne menej ako 70GB dat proste Net radio + net TV a filmiky robia svoje.Ja som bol nadmieru spokojny tak som to poradil aj kamaratovi ze je to super net od nich .Tak si dal aj on ten isty program ako ja ale na 24 mesiacov a teraz ma chce zabit lebo po prekroceny 20GB ma cely zvysok mesiaca znizenu rychlost na 128kbps ale ja nie.To viete chcel usetrit 500Sk mesacne.Takze ma tu nikdo nepresvedci o tom ze to tak nieje.Proste oni su si 100% isty ze ked mi daju agregaciu tak im poviem dovidenia a kedze to nieje monopol (ku ktoremu mozem ist vzdy a radsej ho nemenujem ale zacina na T-) tak mi to radsej toleruju nic ine im nezostava ak ma nechcu stratit a na oplatku sirim ich dobre meno dalej.Samozrejme nepoznam vela expertou co si davaju net s viazanostou na xx mesiacov to je vazne blbost a dopada tak ako v pripade Slownetu :wink:.

P.S

Kód: Vybrať všetko

http://www.six.sk/mrtg/six.html
tu je rozpis rychlosti :lol:

Návrat na "Debata o všetkom"