Vypovedanie zmluvy s providerom - NEED HELP

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Jofo
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1677
Dátum registrácie: St 23. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa Jofo »

Tak, poslal som aj ja mail do Slovanetu, v podstate skoro identicke znenie ako SurrendeR, a poslali ma do ****. Niekto s takym mailom pochodi, a druhy nie :x dammit
Vy sa tu smejete a vonku zúri socializmus!
Používateľov profilový obrázok
carpediem
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Pi 27. Apr, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa carpediem »

nManJofo napísal:Tak, poslal som aj ja mail do Slovanetu, v podstate skoro identicke znenie ako SurrendeR, a poslali ma do ****. Niekto s takym mailom pochodi, a druhy nie :x dammit

hm rozdiel je asi v tom, ze ty mas viazanost Surrender asi nie.
Používateľov profilový obrázok
blesko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Št 19. Apr, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa blesko »

Vcera som dostal doplnenu odpoved z TU, kde uz pisali, ze zmena agregacie na FUP je zmenou na zaklade ktorej by som mohol odstupit od zmluvy bez sankcii. Poslal som im povodnu a novu tarifu aby to mohli presne posudit, takze uvidime ...

Zatial som "oblubenemu" poslal reklamaciu v ktorej ziadam aby mi poskytovali pripojenie podla povodnej tarify teda s agregaciou (ako zaklad pre nasledne odstupenie od zmluvy ak to bude potvrdene TU).

Zatial len tolko. Text odpovede TU zverejnim neskor.
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa beardie »

[chcem vas nasrat]
vcera som si u slovanetu predlzil zmluvu o 2 roky :)
moj krasny novy GoDLS2400 za prvy rok 449.- + DPH pojde stale plnou rychlostou a cez vikendy mozem tahat kolko len chcem bez toho aby ma po 15GB poslali ved viete kam ... :)
[/chcem vas nasrat]
Používateľov profilový obrázok
blesko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Št 19. Apr, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa blesko »

beardie napísal:[chcem vas nasrat]
vcera som si u slovanetu predlzil zmluvu o 2 roky :)
moj krasny novy GoDLS2400 za prvy rok 449.- + DPH pojde stale plnou rychlostou a cez vikendy mozem tahat kolko len chcem bez toho aby ma po 15GB poslali ved viete kam ... :)
[/chcem vas nasrat]
Len aby ti tie vikendy vydrzali ... Pri podpise aj nam slubovali same krajsie zajtrajsky. Ak to nemas vyslovene v zmluve tak sa velmi netes.
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa beardie »

vydrzali 4 roky,vydrzia aj dalsie 2 ;-)
Používateľov profilový obrázok
oray
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Št 26. Apr, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa oray »

blesko napísal: Len aby ti tie vikendy vydrzali ... Pri podpise aj nam slubovali same krajsie zajtrajsky. Ak to nemas vyslovene v zmluve tak sa velmi netes.
vikendy budu musiet vydrzat. to zasa suvisi s niekym uplne inym - nasim slavnym monopolnym telekomunistickym podnikom. Akonahle by tuto "vyhodu" zrusili, zrusili by ju vsetkym ISP vratane seba. A to neurobia. A ak aj ano, tak TU si na nich posvieti :idea:
Používateľov profilový obrázok
carpediem
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Pi 27. Apr, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa carpediem »

blesko napísal:Vcera som dostal doplnenu odpoved z TU, kde uz pisali, ze zmena agregacie na FUP je zmenou na zaklade ktorej by som mohol odstupit od zmluvy bez sankcii. Poslal som im povodnu a novu tarifu aby to mohli presne posudit, takze uvidime ...

Zatial som "oblubenemu" poslal reklamaciu v ktorej ziadam aby mi poskytovali pripojenie podla povodnej tarify teda s agregaciou (ako zaklad pre nasledne odstupenie od zmluvy ak to bude potvrdene TU).

Zatial len tolko. Text odpovede TU zverejnim neskor.
takze TU sa vyjadril, ze Slovanet porusil zmluvne podmienky? A aj miena nieco v tom oficialne robit, lebo len nejaky list, ktory ti zaslali asi Slovanet nedonuti k nejakej zmene.
Používateľov profilový obrázok
blesko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Št 19. Apr, 2007, 08:00

Doplnena odpoveD TU

Príspevok od používateľa blesko »

Tu je odpoveD z TU:
Vec: Zmena zmluvnych podmienok – doplnenie odpoveD

Dna 17.04. 2007 bola dorucena Telekomunikacnemu uradu OsD (Dalej len „urad“) elektro-nickou postou Vasa ziadost o informaciu tykajucu sa otazky urcenia zmien zmluvnych podmienok uradom, na ktoru urad dna 18. 04. 2007 Vam zaslal odpoveD. Pre Vasu komplexnejsiu informovanost v tejto oblasti Vam zasielame doplnenie stanoviska uradu.

uradu nie su zname presne dohodnute zmluvne podmienky, preto moznosti riesenia situacie su uvadzane iba vo vseobecnej polohe :

ucastnik podla § 43 ods. 4 ods. a) ZEK moze odstupit od zmluvy o pripojeni bez sankcii, ak mu podnik oznami zmenu zmluvnych podmienok najmenej jeden mesiac vopred a tieto zmeny neakceptuje. Vy ako ucastnik teda nemusite akceptovat zmenu agregacie na FUP a to ani v pripade, ze Vas podnik najmenej jeden mesiac vopred o uvedenej zmene zmluvnych podmienok upozornil. Tym mate pravo odstupit od zmluvy bez sankcii.

V pripade, ze Vam podnik najmenej jeden mesiac vopred neoznamil zmenu zmluvnych podmienok (medzi ne patri aj zmena agregacie na FUP), alebo Vas najmenej jeden mesiac vopred neinformoval o Vasom prave odstupit od zmluvy o pripojeni bez sankcie, ak tieto zmeny neakceptuje, mate podla § 43 ods. 4 pism. b) ZEK taktiez pravo odstupit od zmluvy bez sankcii.

V pripade, ze ste si v danej veci uplatnili v podniku reklamaciu a ani napriek tomu Vam podnik neposkytuje verejnu sluzbu podla povodnej zmluvy o pripojeni, alebo ju poskytuje s podstatnymi vadami, mate podla § 43 ods. 4 pism. c) ZEK taktiez pravo odstupit od zmluvy o pripojeni bez sankcii.

V danej problematike urad v rozsahu svojej posobnosti podla § 37 ZEK poziada Slovanet, a.s. o poskytnutie komplexnej informacie tykajucej sa poskytovania internetovej sluzby a s nimi suvisiacich zmien zmluvnych podmienok O vysledku statneho dohladu uradom Vas budeme pisomne informovat.

Na zaklade Vasej informacie zaslanej uradu, kde uvadzate, ze : „ Slovanet v tarife pre sluzbu GoDSL Total zmenil cast, kde je definovana povolena agregacia sluzby a namiesto agregacie definoval moznost pouzitia FUP...“ Vas chceme poziadat o zaslanie tarify Slovanetu, a.s. platnej pri podpise Vasej zmluvy o pripojeni internetovej sluzby, pripadne nasledne zmenenej tarify, ktore budu dokladmi pri vykone statneho dohladu.
Poslal som im obe tarify, tak uvidime.
Používateľov profilový obrázok
robov
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 28
Dátum registrácie: Št 23. Dec, 2004, 14:00

Re: Doplnena odpoveD TU

Príspevok od používateľa robov »

prosim ta, mozes mi tu povodnu tarifu poslat? alebo niekde vyvesit na stiahnutie? Mam totiz ten isty problem, a tento dokument som k zmluve nedostal... Blizsie info na http://www.digibooks.sk/files/slovanet.htm
Teraz to este skusim na zaklade "Zakon 610 o elektronickych komunikaciach", &43 odsek 4, pretoze SOI aj TU sa k tomu stavaju dost zamietavo
Používateľov profilový obrázok
_skrat_
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 690
Dátum registrácie: St 08. Dec, 2004, 14:00
Bydlisko: Piešťany

Príspevok od používateľa _skrat_ »

ako som si vsimol, tak si seru do ust, ked napisali
a pokial Vam datove limity pre aplikovanie FUP nevyhovuju, mozeme Vam odporucit jedine zmenu sluzby na niektory z datovo meranych programov, pri ktorych sa rychlost neznizi ani po precerpani predplateneho datoveho objemu. Popripade, zriadit Vam druhe, datove konto, ktore budete vyuzivat po znizeni rychlost v ramci flat produktu.
a za tym hned
Slovanet ma pravo uskutocnit dodatocne sposoby ochrany siete, ak je to nevyhnutne na ochrranu siete, ucastnikovho uzivania sluzby za predpokladu, ze to nesposobi dodatocne financne naklady ucastnika
normalne im zelam aby dopadli tvrdo na hubu za to, ako vysieraju s ludmi
P4 2.8 Prsctt*GA-8IK1100*80GB SATA*1,5 GB*SAMSUNG 616E*LG 4160B*Chill 400P2*Leadtek TV2000XP Expert*R9200SE*SB Audigy 2
Používateľov profilový obrázok
robov
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 28
Dátum registrácie: Št 23. Dec, 2004, 14:00

Príspevok od používateľa robov »

Keby iba v tom jednom...
Podla objemu dat, ktore mesacne prenasate Vam odporucame sluzbu GoDSL 28, predplateny objem dat 28 GB v cene 3 119,-Sk bez DPH . Cena sluzby zodpoveda realnej cene predplatenych dat.
Takze pri datovo meranom produkte stoji 10GB 1000,-Sk, zatial co pri flatovom stoji 10GB 500,-Sk. Tak prerabaju na mne, alebo zarabaju?
Inak vsetko by bolo v poriadku, keby zrusili ten absolutne nezmyselny druhy stupen FUP 32/32 kilobyt... Takto to budi dojem minimalne hlupeho rozhodnutia zhora bez znalosti problematiky.
Používateľov profilový obrázok
carpediem
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Pi 27. Apr, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa carpediem »

mozes vysvetlit ako si seru do ust, nejako som tomu co si napisal neporozumel,

blesko napísal:Tu je odpoveD z TU:

takze to vypada ze sa TU aj rozhybe, ale stale to este nie je oficialne a ak to bude ako v pripade ST tak rozhodnutie moze pravoplatnost nadobudnut aj o dva roky. To uz asi vacsine z nas skonci viazanost.

robov napísal:prosim ta, mozes mi tu povodnu tarifu poslat? alebo niekde vyvesit na stiahnutie? Mam totiz ten isty problem, a tento dokument som k zmluve nedostal... Blizsie info na http://www.digibooks.sk/files/slovanet.htm
Teraz to este skusim na zaklade "Zakon 610 o elektronickych komunikaciach", &43 odsek 4, pretoze SOI aj TU sa k tomu stavaju dost zamietavo
hm, pekne ale zacinas korculovat na tenkom lade, asi by si sa mal poobzerat po nejakom pravnikovi, len tak pre istotu.
Používateľov profilový obrázok
robov
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 28
Dátum registrácie: Št 23. Dec, 2004, 14:00

Re: Doplnena odpoveD TU

Príspevok od používateľa robov »

Tarifu uz mam.

Tarifa GoDSL Total stoji priemerne 600,- Sk/mesiac, prakticky je to obmedzene na 15GB, takze 10GB stoji 400,- Sk + DPH. Mna to pri podpise stalo cca 700,- /mesiac.

Dnes som zatazil pravnika v Slovanete, tak to bude studovat, ozval sa im aj p. Tulak zo Zdruzenia slovenskych spotrebitelov - prakticky je to apel na slusne spravanie sa k zakaznikovi. Ja mam prakticky este rok a pol na to, aby som vsade siril dobre meno mojho poskytovatela na internet... Oni zacali prvi.

Inak mozno k niecomu bude odvolavka na to, ze mam pripojenie so statnou podporou a poskytovatel zrusil svoju povinnost /minimalna rychlost 512/128kilobyt/. Prislusny dokument uz mam, este to budem overovat priamo v prislusnom organe.
Používateľov profilový obrázok
carpediem
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Pi 27. Apr, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa carpediem »

robov napísal:Keby iba v tom jednom...
Podla objemu dat, ktore mesacne prenasate Vam odporucame sluzbu GoDSL 28, predplateny objem dat 28 GB v cene 3 119,-Sk bez DPH . Cena sluzby zodpoveda realnej cene predplatenych dat.
Takze pri datovo meranom produkte stoji 10GB 1000,-Sk, zatial co pri flatovom stoji 10GB 500,-Sk. Tak prerabaju na mne, alebo zarabaju?
Inak vsetko by bolo v poriadku, keby zrusili ten absolutne nezmyselny druhy stupen FUP 32/32 kilobyt... Takto to budi dojem minimalne hlupeho rozhodnutia zhora bez znalosti problematiky.
no podla mna ak zoberieme do uvahy GoDSL 28 v cene 3119 tak 10GB potom stoji 1114,-Sk, ale ako si prisiel na cenu 10 GB pri flatovom produkte to mi zostava zahadou

Návrat na "Debata o všetkom"