Jiøi Kulhanek - alias co citate?

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
glide
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 355
Dátum registrácie: Po 04. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Príspevok od používateľa glide »

Od Kulhanka mam precitane vsetko a momentalne skupujem jeho knihy (robim si zbierku :)) ...kto necital nevie, ale ten clovek je genialny :)

Thief co sa ti od neho najviac pacilo/co si cital?
Spoiler: ukázať
CPU: AMD Ryzen 7 1700, Noctua NH-U12P SE2
RAM: Kingston HyperX Predator 2x16GB 3000 MHz DDR4
GPU: MSI GTX 1080 GAMING X 8G
MOBO: ASROCK Fatal1ty X370 Gaming-ITX/ac, PSU: Seasonic Focus Plus 650 Gold
HDD: Samusung 960Evo 250GB
Case: Fractal Design Node 304
NAS: Asustor 204TE 4x WD 3TB (RAID 5), 1x SSD Intel 330 180GB
Používateľov profilový obrázok
bubo47
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 280
Dátum registrácie: Št 28. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: KE / BA

Príspevok od používateľa bubo47 »

no, tak za posledny mesiac aj nieco som sa akosi rozcital :) (ktovie ci to nie je nahodou tym, ze grafaren bola na reklamacke :lol: )

takze mam za sebou Eragona,Eldesta, a najnovsie aj Stalkera :)

2glide&thief: prepacte mi moju blbu otazku, ale co je zac ten Kulhanek? (viem, ze je to autor fantasy, ale tym moje vedomosti koncia...)
Používateľov profilový obrázok
glide
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 355
Dátum registrácie: Po 04. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Príspevok od používateľa glide »

sucasny cesky autor. pise skor scifi ako fantasy, ale je tam z kazdeho nieco. podla mna ma genialny humor a pise naozaj putavo. necital som jednu knihu ktora by sa mi nepacila.

pokial ta tento zaner bavi, urcite si Kulhanka precitaj. jeho humor ta dostane :) pokial ale nemusis upirov, more krvi, rozplacnute mozgy a podobne voloviny, tak ani nemarni cas zhananim knih.

btw vsetky sa daju stiahnut z netu ako .pdf (myslim ze posledna zatial nieje, ale nehladal som ju, cize neviem).
Používateľov profilový obrázok
Thief
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1173
Dátum registrácie: Pi 14. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Dubravka

Príspevok od používateľa Thief »

bubo47: tu mas kusok, co som narychlo vylovil:

Zatimco pocitac pracoval, vyzkousel jsem na vratech vsechno mozne - bratra jsem do nich nechal palit diskretnimi potencialy, otestoval jsem na nich vsechny typy støeliva, ktere jsem mìl k dispozici a nakonec se je pokusil propalit pohledem. Bylo to jen zprostøedkovanì pøes monitor, tak to neslo.

Proste dost svojsky humor :)

glide: Asi najlepsia mi prisla Stroncium (posladna od neho tusim) a Cesta krve bola tiez fajn - Saladin je proste...
BTW: ten zaciatok zo Stroncia mi tak pianko pripomenul Marinakou od Fabiana , teda ak to poznas. Ked nie, tak doporucujem.
CPU: Ryzen 5 5600X, MB: MSI MPG B550 Gaming plus, RAM: 2x16GB Patriot Viper Steel DDR4 3600 Mhz, GPU: XFX Speedster QICK 319 RX6750XT CORE, Monitor: HP OMEN 27q, HDD: Seagate Ironwolf Pro 4TB, M2: Samsung 970 Evo plus 1TB, Crucial P5 plus 2TB SSD: Apacer Panther AS350 512GB PSU: Corsair RM850X Gold, Case:Fractal Define S, NET:Orange FiberNet 500Mb, OS: Win 10 pro 64
Používateľov profilový obrázok
bubo47
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 280
Dátum registrácie: Št 28. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: KE / BA

Príspevok od používateľa bubo47 »

no, more krvi,upiri etc. mi nijak nevadia...a ta ukazka znela celkom zaujimavo...mozno si od neho nejaku knihu skusim zohnat....ked, tak ktorou zacat? pise Kulhanek knihy v nejakych cykloch, alebo kazda je samostatne, or...?
Používateľov profilový obrázok
Thief
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1173
Dátum registrácie: Pi 14. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Dubravka

Príspevok od používateľa Thief »

EE, sem tam som sa stretol so spojitostami a odkazmi na ine knihy, takze by som byt tebou isiel rad radom :)
Ale cim zacat si niesom isty, tiez este nemam precitane vsetky. Ak zacnes Vladci strachu, potom Cesta krve, Divoci a zly, potom Nocny klub a nakoniec Stroncium. Nocny klub som este necital, tak k tomu ti neporadim.
CPU: Ryzen 5 5600X, MB: MSI MPG B550 Gaming plus, RAM: 2x16GB Patriot Viper Steel DDR4 3600 Mhz, GPU: XFX Speedster QICK 319 RX6750XT CORE, Monitor: HP OMEN 27q, HDD: Seagate Ironwolf Pro 4TB, M2: Samsung 970 Evo plus 1TB, Crucial P5 plus 2TB SSD: Apacer Panther AS350 512GB PSU: Corsair RM850X Gold, Case:Fractal Define S, NET:Orange FiberNet 500Mb, OS: Win 10 pro 64
Používateľov profilový obrázok
glide
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 355
Dátum registrácie: Po 04. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Príspevok od používateľa glide »

thief: aaaa ty si necital nocny klub? :D ...tak zacni... nocny klub je urcite da best :) ako vazne, NK je super.

Mno ja musim povedat ze Stroncium sa mi zda ako jedna z jeho slabsich knih. Mozno je to tym, ze som ju mal rok a pol objednanu kym ju vydal a asi som vela ocakaval.

bubo47: ako pisal thief, v knihach sa odkazuje na urcite udalosti, ale nieje nutne aby si to cital nejak poporadi. Ja som zacal Divoci a zli (1-4), potom Cesta Krve (1,2), Vladci Strachu, Nocni Klub (1,2), Stroncium a medzi tym som cital nejake kratke poviedky. Zacal som DaZ preto, lebo kamarat mi strcil knihu do ruky a povedal "precitaj si prvu stranu a bud to zahodis ako blbost, alebo mas na najblizsie vystarane" :) a presne tak aj bolo. Zacni kludne Vladcami strachu, to je o upiroch a potom uvids ci sa ti paci jeho styl, aj ked ostatne sa od VS trosku odlisuju.

par urivkov odomna:
"K zemi!" zaøval jsem do davu, ale dokud si v nich kulky nezacaly razit krvave tunely, nikdo mne neposlechl.

Druhy stroj byl velky Nissan Patrol a byl plny posil - takze panove vìdìli, pro koho jdou, ale nevìdìli, co se se mnou mezitim stalo - to by si vzali tank.

Jednou mne pøekvapilo auto v protismìru, ale byli to jen turiste.
Vyfotili si mì.
Nepostøilel jsem je.


PS: dufam, ze neporusujem ziadne pravidla link
Naposledy upravil/-a glide v Ne 20. Máj, 2007, 17:13, upravené celkom 1 krát.
Spoiler: ukázať
CPU: AMD Ryzen 7 1700, Noctua NH-U12P SE2
RAM: Kingston HyperX Predator 2x16GB 3000 MHz DDR4
GPU: MSI GTX 1080 GAMING X 8G
MOBO: ASROCK Fatal1ty X370 Gaming-ITX/ac, PSU: Seasonic Focus Plus 650 Gold
HDD: Samusung 960Evo 250GB
Case: Fractal Design Node 304
NAS: Asustor 204TE 4x WD 3TB (RAID 5), 1x SSD Intel 330 180GB
Používateľov profilový obrázok
bubo47
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 280
Dátum registrácie: Št 28. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: KE / BA

Príspevok od používateľa bubo47 »

noo, vyborne :) znie to este lepsie, nez sa na prvy pohlad zdalo ;)

hmmm....ale asi si radsej kupim knihu v knihkupectve, nakolko nemam cas citat na pc pdfka a ppc nemam :roll: ... (ale zipko som stiahol, a aspon to omrknem, thx ;) )
Používateľov profilový obrázok
Thief
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1173
Dátum registrácie: Pi 14. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Dubravka

Príspevok od používateľa Thief »

glide: ja viem, kamos to mal doma, ale vratil to skor nez som sa k tomu dostal :( Nevadi, jak bude trosku casu, pdf to isti. Nejak sa neviem dostat ku knihe. Nastastie Stroncium som si bol kupit hned jak doniesli do Brlohu :P - moj nazor, ze nebola zla (z toho co som cital by som zaradil hned za cestu krve), ale strasny mix to bol a pasaz s hlavou bolo aj na mna moc...
CPU: Ryzen 5 5600X, MB: MSI MPG B550 Gaming plus, RAM: 2x16GB Patriot Viper Steel DDR4 3600 Mhz, GPU: XFX Speedster QICK 319 RX6750XT CORE, Monitor: HP OMEN 27q, HDD: Seagate Ironwolf Pro 4TB, M2: Samsung 970 Evo plus 1TB, Crucial P5 plus 2TB SSD: Apacer Panther AS350 512GB PSU: Corsair RM850X Gold, Case:Fractal Define S, NET:Orange FiberNet 500Mb, OS: Win 10 pro 64
Používateľov profilový obrázok
KingP1n
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 287
Dátum registrácie: Št 02. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa KingP1n »

Broslowski napísal:dalej knihy zo serie World of warcraft naposledy Kruh Nenavisti
Kde sa daju zohnat nejake teto knihy z pribehom Warcraftu ? Blizzard ma fakt super dej.

Inak citam najradsej fantasy, Tolkiena a Paoliniho, ale THE BEST - Godfather - Krstny otec
Používateľov profilový obrázok
glide
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 355
Dátum registrácie: Po 04. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Príspevok od používateľa glide »

thief: jj z knihami je trochu problem uz. zatial mam doma len DAZ1,2,3 a Stroncium. Kupit sa da pokial viem uz len DAZ, NK a Stroncium. CK som uz dlho nikde nevidel a VS som nikdy nikde nevidel, ale verim, ze nejak na objednavku z Ciech by to slo.
Spoiler: ukázať
CPU: AMD Ryzen 7 1700, Noctua NH-U12P SE2
RAM: Kingston HyperX Predator 2x16GB 3000 MHz DDR4
GPU: MSI GTX 1080 GAMING X 8G
MOBO: ASROCK Fatal1ty X370 Gaming-ITX/ac, PSU: Seasonic Focus Plus 650 Gold
HDD: Samusung 960Evo 250GB
Case: Fractal Design Node 304
NAS: Asustor 204TE 4x WD 3TB (RAID 5), 1x SSD Intel 330 180GB
Používateľov profilový obrázok
tiffani
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 73
Dátum registrácie: Po 28. Máj, 2007, 08:00
Bydlisko: Kosice

Príspevok od používateľa tiffani »

jop, Kulhanek je fajn, mne sa pacila Cesta krve 1, 2ka ma uz az tak nebrala... Este mam nejake resty, ale nejak teraz nie je casu :( Momentalne citam leda tak somariny na skusky :roll:
NB: Asus A6M-Q093 AMD Turion 64 MK-36 2.0GHz, 2x512MB DDRII, HDD 120GB, nVIDIA GeForce Go 6100, Intel High Definition, Sie
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Príspevok od používateľa Scorp »

Nietzsche - Tak pravil Zarathustra
Me like Pentium

Návrat na "Debata o všetkom"