Vypovedanie zmluvy s providerom - NEED HELP

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
carpediem
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Pi 27. Apr, 2007, 08:00

Re: Kauza Slovanet

Príspevok od používateľa carpediem »

robov napísal:
napriklad nikde som nevidel, ze by niekto dal panovi Tulakovi suhlas na zverejnenie komunikacie, co v konecnom dosledku nedal ani tebe.
Ak si zavolas na linku "sluzieb zakaznikom" tak sa dozvies, ze "tato komunikacia moze byt zaznamenana na skvalitnenie sluzieb spolocnosti", ak som si to dobre zapamatal. Kazda mailova komunikacia je zaznamenana automaticky a snazim sa tiez zlepsit sluzby spolocnosti, takze ideme za rovnakym cielom...

rozdiel je v tom, ze ta upozornia na to ze tvoju komunikaciu nahravaju, ale nikde ju nepouziju
Používateľov profilový obrázok
slovanet
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Ne 20. Máj, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa slovanet »

Delarock napísal:ked mi skonci zmluva zoberem modem k nim do pobocky,vyziadam si pozornost a pred nimi po nom poskacame.
pridi uz sa tesime, ale daj vediet aby sme si doniesli viedo kameru nech to ma aspon nejaky vyznam, posleme to do nevahaj a toc :D

robov napísal:Tak, damy a pani, mame tu pravdepodobne posledne dejstvo priamej komunikacie Zdruzenia slovenskych spotrebitelov versus Slovanet - oddelenie pre sluzby zakaznikov. Vrelo odporucam precitat.
.
no ked nechapes rozdiel medzi 0 kbit/ s a 32kbit/s akakolvek dalsia odpoved je mrhanim drahocenneho casu.

robov napísal:A mame tu Dalsi diel tejto story, tentoraz s inym hlavnym hrdinom:
http://www.digibooks.sk/files/slovanet.htm, odkaz Zdruzenie slovenskych spotrebitelov
Vazne to stoji za precitanie.
Tak a hrdina pana Vojdana nejako dobojoval, dufam ze si najde rychlo noveho zacina to byt uz nuda.
Používateľov profilový obrázok
Jofo
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1677
Dátum registrácie: St 23. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa Jofo »

Ked tak citam tie mejly, tak oni asi nexcu poxopit, ze to, ci je to pre mna vyhodne, posudim JA a nie oni... :x
Vy sa tu smejete a vonku zúri socializmus!
Používateľov profilový obrázok
slovanet
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Ne 20. Máj, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa slovanet »

[quote="blesko"]

Je mi jasne ze ti ludia si robia len svoju robotu - co sef povie, to ovce vykonaju. Nemam ziadne iluzie o pracovnikoch call centier a oddeleni sluzieb zakaznikom. Kto nema na viac, ten tam zostane. Ziadna firma si nedovoli mrhat talentovanymi ludmi na takuto robotu. Sikovnejsi su velmi rychlo na inych poziciach. Preto som aj pisal list na vedenie, ktore ma moznost rozhodnut a nieco zmenit. Viem ze odpoved nepisali ale si to aspon precitali. Ak im napisu dalsi, dostane to vacsiu vahu na mieste kde je mozne spravit napravu.

K tomu zverejnovaniu - ak si pozries datum listu a datum jeho zverejnenia tak uvidis, ze to bolo az dodatocne. Medzitym prebehla komunikacia s odd. sluzieb zakaznikom, ktora nie je zverejnena ale kedze som nic nedosiahol tak som list zverejnil. Je to uplne legitimny sposob ako aspon varovat novych potencialnych zakaznikov. Z podobnej diskusie som sa dozvedel o chytaku v Slovanetackej zmluve na ktory si dam velky pozor - vid link: http://forum.zive.sk/viewtopic.php?t=57235

Na zaver: Toto bola moja posledna reakcia na tvoj prispevok. Ty a este jeden z prispievatelov do tohto fora mi jednoducho nestoja za namahu. Uz pred cca dvoma tyzdnami som zmazal rozpisanu reakciu na jeden z vasich prispevkov a odvtedy vas ignorujem. Iba preto ze si sa obul do Roba som zareagoval. Naposledy.

Ale blesko, blesko cakal by som od teba viac a nie ze klesnes tak hlboko (do osobnej roviny) ale budiz. Strasne by ma zaujimalo na akej pozicii pracujes ty. Podla tvojej teorie musis byt minimalne riaditelom zemegule lebo ina pozicia by podla tvojich inteligentnych poznamok bola pod tvoju uroven. Kludne mozes este reagovat, bez teba to tu bude smutne.
Používateľov profilový obrázok
robov
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 28
Dátum registrácie: Št 23. Dec, 2004, 14:00

Re: Kauza Slovanet

Príspevok od používateľa robov »

Tak a hrdina pana Vojdana nejako dobojoval, dufam ze si najde rychlo noveho zacina to byt uz nuda.
Takych nenajdes na strome, hoD do placu aj ty nejakeho.

rozdiel je v tom, ze ta upozornia na to ze tvoju komunikaciu nahravaju, ale nikde ju nepouziju
Pravdepodobne ju pouziju, iba keD je to potrebne, nie? Ja som vobec nepocital, ze to niekedy budem pouzivat. Idealisticky som dufal v nieco takehoto: "Prepacte pan Vojdan, bola to nasa chyba, ze sme spustili takuto zmenu bez dostatocneho oznamenia. Este dnes vynulujeme pocitadlo, aby ste mohli normalne pracovat a mozeme sa dohodnut na obojstrane vyhodnej dohode. Ak by sme sa nedohodli, tak vam ponukame rozviazanie zmluvy s tym, ze sice zaplatite primerany storno poplatok, ale urcite nebude taky, ako standardne uvadzame."
Fantasticka predstava? Takto by som postupoval ja - a kto ma pozna, vie, ze je to pravda. A poznam ludi i organizacie, ktori tento sposob poznaju takisto. Ale tuto som sa stretol s pristupom v ramci nalinkovanych kolaniciek, s luDmi, ktori nemaju zaujem nieco tvorivo riesit a iba hladaju sposob, ako otravneho zakaznika co najrychlesie odkopnut prec. Preco by mali so mnou komunikovat slusne? Predsa uz som zaplatil, nie?
Používateľov profilový obrázok
slovanet
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Ne 20. Máj, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa slovanet »

ked tak citam toto forum tak pravidelne sem pise 6 ludi a z toho 2 zo slovanetu, ze robko a blesko, ved sa za to nehambite a priznajte sa chlapci.
Používateľov profilový obrázok
Jofo
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1677
Dátum registrácie: St 23. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa Jofo »

Davam za pravdu, to by bolo od nich mimoriadne seriozne, ale zase - ak sa im udajne stazuje malo ludi, preco im robi problem rozviazat s nimi zmluvy? Sak ked ich je "par", to by ich snad nezabilo. A navyse staci sa pozret, ako sa kvalitne nabaluju...

2slovanet - pokial mas pisat kraviny, tak radsej nepis, OK?
Vy sa tu smejete a vonku zúri socializmus!
Používateľov profilový obrázok
oray
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Št 26. Apr, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa oray »

blesko napísal: Tak teraz mi uz nevysvetlis, ze nemas so Slovanetom nic spolocne. Tvoja IP moze byt aj z NASA.

Je mi jasne ze ti ludia si robia len svoju robotu - co sef povie, to ovce vykonaju. Nemam ziadne iluzie o pracovnikoch call centier a oddeleni sluzieb zakaznikom. Kto nema na viac, ten tam zostane. Ziadna firma si nedovoli mrhat talentovanymi ludmi na takuto robotu. Sikovnejsi su velmi rychlo na inych poziciach.
Nemam absolutne dovod ti nieco vysvetlovat, pretoze ty vies vsetko najlepsie, aj pre koho a kde pracujem. Z praxe viem, ze talentovanych ludi na oddeleniach typu sluzby je treba ako sol. To preto, aby dokazali komunikovat s takymi typkami ako si ty.
Používateľov profilový obrázok
slovanet
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Ne 20. Máj, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa slovanet »

nManJofo napísal:Davam za pravdu, to by bolo od nich mimoriadne seriozne, ale zase - ak sa im udajne stazuje malo ludi, preco im robi problem rozviazat s nimi zmluvy? Sak ked ich je "par", to by ich snad nezabilo. A navyse staci sa pozret, ako sa kvalitne nabaluju...

2slovanet - pokial mas pisat kraviny, tak radsej nepis, OK?
hm fajn a ostatni kedy prestanu pisat kraviny, cele toto forum je jedna velka blbost kde sa snazi par typkov dokazat ako im ich provider strasne ublizil a aky je na nich zly. No normalne ich lutujem :?. Neviem co ste vsetci taki prekvapkani, ze nejaky ISP zacal pouzivat pravo na prirodzenu ochranu svojich zaujmov. Ved slovak telekom to praktizuje odkedy ho kupili nemci a podstatne tvrdsie

robov napísal:Tak, damy a pani, mame tu pravdepodobne posledne dejstvo priamej komunikacie Zdruzenia slovenskych spotrebitelov versus Slovanet - oddelenie pre sluzby zakaznikov. Vrelo odporucam precitat.
http://www.digibooks.sk/files/slovanet.htm
Mna osobne najviac dostalo:
Je chvalyhodne,ze sa pan Vojdan vo svojom volnom case venuje poskytovaniu sluzieb pre neziskovu organizaciu (digitalna kniznica pre nevidiacich,), ale to ho neopravnuje k porusovaniu zakona a zmluvnych podmienok.
Samozrejme som neodolal a odoslal zopar priamych otazok, teraz uz sam za seba. Som prevelmi zvedavy, ci na na ne pride priama odpoveD, alebo ako obvykle iba hmlenie.
no robko vies co je zaujimave, ze pri poslednych emailoch uverejenych na tvojej stranke od pana Tulaka chyba datum a cas,nebude to nahodou preto, ze do slovanetu boli dorucene neskor ako si ich ti zavesil na web? Aj ked to p. Tulak vehementne popiera. btw p.Tulak ako vykonny riaditel by si mal prestudovat stanovy zdruzenia spotrebitelov slovenka a prislusne zakony o tom ake pravomoci ma ZSS.
Používateľov profilový obrázok
robov
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 28
Dátum registrácie: Št 23. Dec, 2004, 14:00

Re: Pokracovanie Slovanet story

Príspevok od používateľa robov »

no robko vies co je zaujimave, ze pri poslednych emailoch uverejenych na tvojej stranke od pana Tulaka chyba datum a cas,nebude to nahodou preto, ze do slovanetu boli dorucene neskor ako si ich ti zavesil na web?
Ok, uspokojil som tvoju tuzbu po poznani. Predpokladam, ze ty citat vies, takze si mozes lahko overit, ze na stranke to bolo vyvesene az na druhy den po odoslani mailu...
Ale niekto evidentne citat nevie /o pocitani ani nehovorim/:
a zistili sme, ze pan Vojdan uvadza prakticku rychlost pripojenia po uplatneni FUP v rozmedzi 20-30 kbit/s, takze ak sa odvolavate na nulovu rychlost bud fabulujete Vy pan Tulak alebo pan Vojdan.
Takze pre tych co nevedia citat:
tvrdenie a) po prestudovani zistili, ze ja nikde nespominam nulovu rychlost
logicky dosledok b) pan Tulak fabuluje
pre upresnenie - kompletna komunikacia je uvedena na stranke
overenie logickeho dosledku c) vyhlasujem cenu za najdenie dokazu logickeho dosledku b)
Používateľov profilový obrázok
slovanet
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Ne 20. Máj, 2007, 08:00

Re: Pokracovanie Slovanet story

Príspevok od používateľa slovanet »

Ok, uspokojil som tvoju tuzbu po poznani. Predpokladam, ze ty citat vies, takze si mozes lahko overit, ze na stranke to bolo vyvesene az na druhy den po odoslani mailu...
Ale niekto evidentne citat nevie /o pocitani ani nehovorim/:
a zistili sme, ze pan Vojdan uvadza prakticku rychlost pripojenia po uplatneni FUP v rozmedzi 20-30 kbit/s, takze ak sa odvolavate na nulovu rychlost bud fabulujete Vy pan Tulak alebo pan Vojdan.
Takze pre tych co nevedia citat:
tvrdenie a) po prestudovani zistili, ze ja nikde nespominam nulovu rychlost
logicky dosledok b) pan Tulak fabuluje
pre upresnenie - kompletna komunikacia je uvedena na stranke
overenie logickeho dosledku c) vyhlasujem cenu za najdenie dokazu logickeho dosledku b)[/quote]

Predpokladam, hodiny poznas a dokonca aj pracovnu dobu v slovanete, keby nie tak ta je do 4:30 PM,
Emaily od p. Tulaka - zhruba v tom istom case uverejnene na webe
Thursday, May 17, 2007 4:58 PM
Thursday, May 17, 2007, 6:44:18 PM
- logicky, prv ako mali moznost v slovanet reagovat(vobec si precitat uvedene emaily) ty si ich uz uverejnil, zato odpoved sloventu ti trvalo uverejnit podstatne dlhsie.

c) nasiel dosledok tak aka je cena
tvoj list z 23.4 reklamacia citujem"Od 10.4.2007 funguje pripojenie s maximalnou rychlostou 30kbit, realne okolo 20kbit"
email p. Tulaka
May 17, 2007, 6:44:18 PM citujem "presiel som si este raz maily od p. Vojdana a pise iba o prakticky nulovej rychlosti"

prakticky 0 <>20 az 30kbit/s
Používateľov profilový obrázok
Josifek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 901
Dátum registrácie: Po 04. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa Josifek »

Podla mna je cele toto trapas, ze slovanet potrebuje do diskusnych for rozoslat svojich "skautov" ktory by podryli tvrdenia poskodenych zakaznikov, snazia sa tu vycmuchat vsetky fakta, ktore neskor mozu pouzit proti stazovatelom. Slovanet, svoju reputaciu si uz nenapravite, nech robite cokolvek, a ja som ozaj rad ze nemam net od vas. Mozete sa hanbit, negovat vsetky tvdernia nespokojnych uzivatelov, a nie prist s uspokojivim riesenim pre obe strany. Ale ved naco, vam ide iba o zisky, nie o ludi. Budem robit negativnu reklamu vsade, kde len mozem, a to nie je protizanoknne, aj keby ste chceli, mi nic nemozete. A vam ostatnym drzim palce, pokusim sa to medializovat vsade kde len mozem aby som vam pomohol.

Slovanet - vy uz ste fakt klesli hlboko, nesnazte sa branit, ale urobte nieco preto aby ste to napravili.

Toto je moj prvy a zrejme posledny prispeok po dlhom case, mnohy vedia preco, mnohy nie, mna uz hlavne fakt zarazilo, aku drzost Slovanet dosahuje, ze sa potrebuje branit aj na diskusnych forach.
Používateľov profilový obrázok
robov
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 28
Dátum registrácie: Št 23. Dec, 2004, 14:00

Re: Pokracovanie Slovanet story

Príspevok od používateľa robov »

Predpokladam, hodiny poznas a dokonca aj pracovnu dobu v slovanete, keby nie tak ta je do 4:30 PM,
Emaily od p. Tulaka - zhruba v tom istom case uverejnene na webe
Thursday, May 17, 2007 4:58 PM
Thursday, May 17, 2007, 6:44:18 PM
- logicky, prv ako mali moznost v slovanet reagovat(vobec si precitat uvedene emaily) ty si ich uz uverejnil, zato odpoved sloventu ti trvalo uverejnit podstatne dlhsie.
ach jaj... co tak uviest datum a cas zverejnenia? Zhruba je priblizne kolko? Ale aj tak nechapem, o co ti ide, predsa sa branil pan Tulak na tvrdenie zo Slovanetu, viD
ale nie je to nulova rychlost ako pan Vojdan verejne publikuje
citacia
c) nasiel dosledok tak aka je cena
tvoj list z 23.4 reklamacia citujem"Od 10.4.2007 funguje pripojenie s maximalnou rychlostou 30kbit, realne okolo 20kbit"
email p. Tulaka
May 17, 2007, 6:44:18 PM citujem "presiel som si este raz maily od p. Vojdana a pise iba o prakticky nulovej rychlosti"
prakticky 0 < >20 az 30kbit/s[/quote]
koniec citatu

"prakticky 0" je viac ako "0"
este si cenu neziskal, hladaj Dalej.
1,6% z maximalnej rychlosti nazves dostatocna alebo prakticky nulova rychlost? Vyskusal si si to niekedy? Skusil si pri nej stiahnut postu s prilohami? Nezazil si odhlasenie z internetbankingu kvoli nekonecnej odozve? Nezazil si spadnute spojenie, prerusene downloady? A to cele nepretrzite pocas 20 dni? A s tym, ze tento "vysokorychlostny internet" je prislubeny zase, hneD ako vycerpam pridelenu kvótu, o ktoru som nestal?

Skusim definovat pojem "prakticky nulova rychlost internetoveho pripojenia": je to rychlost vyssia ako nulova, ktora umoznuje pozerat jednoduche staticke stranky bez obrazkov, stahovat postu bez priloh ale neumoznuje beznu pracu s internetom - viD vyssie.
A pre porovnanie - vytacana linka umoznuje podstatne vyssiu maximalnu rychlost..
Preto tvrdim, ze takto sku*veny "vysokorychlostny internet" moze vymysliet a presadzovat iba chora hlava, ktora ma ho*no sajnu o pouzivani internetu.

A keD uz vystupujes v ulohe "diablovho advokata", skus mi vysvetlit, ako je to mozne, ze Nextra ma vo flatovych programoch priemerny traffic 2GB, co predstavuje cca 60GB prenesenych dat mesacne na rozdiel od Slovanetu, ktory umoznuje preniest 15 GB dat? Podotykam, ze je to za rovnake peniaze. Nextra je mensi poskytovatel, je preto logicky predpoklad, ze nakupuju data drahsie ako Slovanet. Kam sa podel ten rozdiel? To je ten rekordny zisk, nie? A odpoveD nech je laskavo k veci, ano?
Používateľov profilový obrázok
Josifek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 901
Dátum registrácie: Po 04. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa Josifek »

Len dodam k tvojmu prispevku ze nextra mi 3 nasobne zrychlila rychlost pripojenia, pouziva FUP, ale nie cez vikendy, tie mam UPLNE NEOBMEDZENE, cez tyzden mam obmedzenie 200mb na den ale to staci, a na dalsi den sa to resetuje.


Ciez mam NEobmedzeny net s rychlostou 1536/256 s mesacnym poplatkom 500sk

A este dodam, ze ked jeden mesiac padal net, a sa pokazil router tak mi dali cely jeden mesiac zadarmo internet.
Používateľov profilový obrázok
slovanet
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Ne 20. Máj, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa slovanet »

Josifek napísal:Podla mna je cele toto trapas, ze slovanet potrebuje do diskusnych for rozoslat svojich "skautov" ktory by podryli tvrdenia poskodenych zakaznikov, snazia sa tu vycmuchat vsetky fakta, ktore neskor mozu pouzit proti stazovatelom. Slovanet, svoju reputaciu si uz nenapravite, nech robite cokolvek, a ja som ozaj rad ze nemam net od vas. Mozete sa hanbit, negovat vsetky tvdernia nespokojnych uzivatelov, a nie prist s uspokojivim riesenim pre obe strany. Ale ved naco, vam ide iba o zisky, nie o ludi. Budem robit negativnu reklamu vsade, kde len mozem, a to nie je protizanoknne, aj keby ste chceli, mi nic nemozete. A vam ostatnym drzim palce, pokusim sa to medializovat vsade kde len mozem aby som vam pomohol.

Slovanet - vy uz ste fakt klesli hlboko, nesnazte sa branit, ale urobte nieco preto aby ste to napravili.

Toto je moj prvy a zrejme posledny prispeok po dlhom case, mnohy vedia preco, mnohy nie, mna uz hlavne fakt zarazilo, aku drzost Slovanet dosahuje, ze sa potrebuje branit aj na diskusnych forach.
diskusne fora su verejne pristupne, v tom je ich podstata, kazdy ma pravo vyjadrit svoj nazor. A ak niekto na fore obhajuje slovanet, neznamena ze musi pren aj pracovat.
Inak drzim ti palce s tou medializaciou a negativnou reklamou, btw vies o tom, ze slovanet navysil limity na FUP pre sluzby klasik :o

robov napísal:
ach jaj... co tak uviest datum a cas zverejnenia? Zhruba je priblizne kolko?

18.5.2007 cca 4:00 PM

teoreticka 0 ako aj prakticka 0 je vzdy nula, takze ked uz publikujes mal by si pouzivat presne definicie. Inak to vysvetlenie pojmu "prakticky nulova rychlost " bolo prijatelne.

Mam pocit ze sa tu riesi problem slovanet verzus klient a nie slovanet verzus nextra. Tak preco sa odvolavate na nextru. Zakladom fungujucej trhovej ekonomiky je dostatocna konkurencia. Konkurencie schopnost si firma zabezpeci tym, ze poskytne tu istu sluzbu za nizsiu cenu ako ostatni, alebo poskytne podobnu sluzbu s inymi parametrami. Nextra posytuje FUP po svojom a Slovanet po svojom.

Návrat na "Debata o všetkom"