Notebook na letisku

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
BaM
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 591
Dátum registrácie: Po 05. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: Praha (34)

Notebook na letisku

Príspevok od používateľa BaM »

ahoj, ma niekto skusenosti s cestovanim lietadlom s notasom? ako je to pri kontrole, lebo pokia lsom raz cital tak sa nesmie dat skenovat ntoas.
ASUS - Jamo - Panasonic - Technics - LG
Používateľov profilový obrázok
RP
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2539
Dátum registrácie: St 21. Mar, 2001, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Notebook na letisku

Príspevok od používateľa RP »

BaM napísal:ahoj, ma niekto skusenosti s cestovanim lietadlom s notasom? ako je to pri kontrole, lebo pokia lsom raz cital tak sa nesmie dat skenovat ntoas.
Preco by sa nemal dat?
Moj notebook to absolvoval uz XX krat a je uplne v poriadku.
Používateľov profilový obrázok
dixon
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 108
Dátum registrácie: So 28. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava / Turcianske Teplice

Príspevok od používateľa dixon »

Moj notebook bol uz tiez niekolko krat scanovany a je v poriadku. Teraz ho dokonca musis vybrat von(nemoze byt v brasni) a tak musi ist do "scanneru". Moj notebook je este k tomu pravidelne podozrivy(mam postracane krytky na wifi a pod) :D, tak mu robia skoro vzdy este taky dalsi quick scan test - to maju nejaky specialny pristroj na to - neviem co tam hladaju, ale vzdy ma to zdrzi tak 3 minutky :)

EDIT: ci quick sweep test sa to vola :\ Za 3 tyzdne znovu letim, tak uvidime co mi povedia, ze mi idu robit s bookom :D
Používateľov profilový obrázok
tiffani
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 73
Dátum registrácie: Po 28. Máj, 2007, 08:00
Bydlisko: Kosice

Príspevok od používateľa tiffani »

kym neprinesu skrutkovac, tak sa snad nemas coho bat :wink:
NB: Asus A6M-Q093 AMD Turion 64 MK-36 2.0GHz, 2x512MB DDRII, HDD 120GB, nVIDIA GeForce Go 6100, Intel High Definition, Sie
Používateľov profilový obrázok
KikoKK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: St 18. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Rosenheim (DE) / Nitra (SK)

Príspevok od používateľa KikoKK »

... ziaden problem pre book tie testy nie su skodiace ... skor sa obavaj o seba ... mne sa podarila dost hlupa chyba ... som sa vracal z USA, po 9h letu sme presadali v Mnichove a ako obycajne si mna NAHODNE vybrali zo celeho JumboJetu, aby mi skontrolovali podrobnejsie vybavu ... hlavne ich trochu iritovalo, ze pod Xray videli v taske neskutocne mnozstvo roznych kablov, cylindrov, boxov a inych cudnych veci ... islo o fotograficky ruksak napratany fotakom, objektivmi, PDA, notebook, externe disky, nahradne kable, synchronizacne kable, USB zariadenia vseho druhu atd ... 12kg netriedeneho elektronickeho srotu ... ma tetula poprosila, aby som si stupol k vedlajsiemu stolu a tam otvoril ruksak ... zakazala mi sa vsak cokolvek ineho chytat, len sa pytala sproste otazky, ci je to moje, ja som si balil, neprosil ma niekto nieco doniest atd atd ... vybrala notebook von, nevedela ho otvorit, som chcel jej pomoct, ale to uz na mne viseli dvaja hraci americkeho futbalu venujuci sa vo volnom case colnej kontrole ... nejako na to prisli a cely notebook zacali otierat vatovymi tamponmi s nejakou chemikaliou ... som sa spytal, ci ho aj nezapnu, lebo ked idem do prace v Bruseli, tam musim aj ukazat, ze skutocne funguje ... neveriacky na mna pozreli a este intenzivnejsie zacali prezerat aj dalsi obsah ruksaku ... som sa spytal co vlastne tym testom hladaju ... vraj vybusniny ... tak som si len tak zamumlal, ze ako dobre, ze to nedetekuje drogy, nabuduce sa prisposobim ... ked som to dopovedal, som si uvedomil aku chujovinu som to spravil ... jeden z tych futbalistov uz nieco kodom zdeloval do vysielacky ... ma kontrlovali dalsich 5 minut, potom ma nechali ist k lietadlu ... klasicka rada pred dverami v stupnom tunely, vsetci ludia sa na seba tlacia a co tam nevidim ... v strede stoja dalsi dvaja zapasnici wrestlingu a s nimi aj vlciak ... vsetci mozu prejst a ja tajne dufam, ze o 3 minuty uz budem sediet na svojom mieste v lietadle a kochat sa novymi letuskami ... nadej umiera posledna, moja umrela v sekunde, ked chlapik pozrel na svoje PDA a na mna 2 krat za 2 sekundy ... ako som prechadzal ma iba vyzval, aby som sa postavil bokom a uz Rexo ma zacal vrcanim usmernovat do vedlajsej miestnosti ... tam opat veci z ruksaku von, saty dole a zopar neprijemnych otazok ... to sa este dalo prezit, horsie to bolo, ked som sa skutocne uz konecne dostal do lietadla ... vsetci vnutri davno sedeli a ocividne im pilot nieco povedal, lebo neprijemne na mna zazerali ... v tej chvili som bol asi najvacsia teroristicka hrozba, ktoru kedy videli a ja som si len hryzol do jazyka, aby som zase nieco nepovedal ...
NOVY KOMP DOMA BEZI AKO HODINKY - thx lok2 || CPU: C2Q Q8600 @ 3.2GHz|| ZALMAN VODNE CHLADENIE || MB: Gigabyte X38-DS4 || CASE: Chieftec CA-01B-B-SL-OP Mesh Big Black/Silver || PSU: Chill Inovation 510A || RAM: 4 x 2GB Kingston DDR2 1066MHz HyperX || GPU: Sapphire HD6850 1GB || zatial integrovany zvuk || Harman/Kardon CineQ || HDD: 320GB Hitachi @ SilentMax || DVD+/-RW Samsung SH-S203P || LCD: Samsung SyncMaster 225BW || KEY + MOUSE Logitech MX5000 BlueTooth Desktop || Joystick: Logitech Extreme 3d PRO || vrrm-vrrrm-volantos Logitech RacingWheel G25 || Spytaj sa ma kde kupujem moj HW ||
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Príspevok od používateľa Snake »

KikoKK napísal:...
Vsetko ti vratili neposkodene? Dost neprijemna skusenost poviem ti...





.
Používateľov profilový obrázok
CrakeN
Ban
Ban
Príspevky: 995
Dátum registrácie: St 20. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: MALACKY (16)

Príspevok od používateľa CrakeN »

To KikoKK : Vidis, keby si bol ticho a nechal ich robit svoju pracu, nemuselo to byt take vazne. :D Ale keD rypes, tak sa nieto comu cudovat 8) .
Používateľov profilový obrázok
KikoKK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: St 18. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Rosenheim (DE) / Nitra (SK)

Príspevok od používateľa KikoKK »

... jj ... vsetko vratili neposkodene, book dokonale vyutierany od prachu a otlackov
... ale ja som nerypal, ja som len prejavil zaujem a nahodou som odhalil chybu v systeme
... so zaujmom som sledoval ich pracu, konecne nejaka zmena
NOVY KOMP DOMA BEZI AKO HODINKY - thx lok2 || CPU: C2Q Q8600 @ 3.2GHz|| ZALMAN VODNE CHLADENIE || MB: Gigabyte X38-DS4 || CASE: Chieftec CA-01B-B-SL-OP Mesh Big Black/Silver || PSU: Chill Inovation 510A || RAM: 4 x 2GB Kingston DDR2 1066MHz HyperX || GPU: Sapphire HD6850 1GB || zatial integrovany zvuk || Harman/Kardon CineQ || HDD: 320GB Hitachi @ SilentMax || DVD+/-RW Samsung SH-S203P || LCD: Samsung SyncMaster 225BW || KEY + MOUSE Logitech MX5000 BlueTooth Desktop || Joystick: Logitech Extreme 3d PRO || vrrm-vrrrm-volantos Logitech RacingWheel G25 || Spytaj sa ma kde kupujem moj HW ||
MBG
VIP
VIP
Príspevky: 1572
Dátum registrácie: Ne 22. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: Topolcany/Bratislava

Príspevok od používateľa MBG »

s notebookom sme uz letel, ziadne problemy ani na SVK ani inde neboli...ani sme ho nemusel vyberat z brasne...ale mame znameho, ktory takto letel dakde do izraela a na letisku mu prekutravali veci, a jaksi mal pekny notebook toshiba, tak si ho chceli omrknut, a jaksi nahodou mu srbovakom vylomili vtedy este cd napalovacku :roll: ...onedlho si kupil novy, neviem presnejsie co to ma zac, ale viem ze raz prepovedal, ze vzdy ked niekde prileti ho ma vybiti, a pritom ho domy nabijal...neskor prisiel na to, ze pri prechode skenorom sa mu zapne :) ....odvtedy vybera pre letom baterku :lol: ...
BaM
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 591
Dátum registrácie: Po 05. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: Praha (34)

Príspevok od používateľa BaM »

tak fajn,
dakujem za postrehy, v piatok letim do Bruselu prestupim potom do Prahy.
tak dufam ze vsetko pojde v pohode :)
ASUS - Jamo - Panasonic - Technics - LG
Používateľov profilový obrázok
Sheep221
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 109
Dátum registrácie: St 30. Máj, 2007, 08:00
Bydlisko: Slovensko

Príspevok od používateľa Sheep221 »

samotny skener ti notebook nepokazi no tie kontroly su asi nic moc no, ja neviem som este lietadlom neletel :D
Používateľov profilový obrázok
ChataGym
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 337
Dátum registrácie: Ne 21. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Lednické Rovne

Príspevok od používateľa ChataGym »

parada takze ked si budem chciet dat vycistit notebooka, tak viem ze mam ist na letisko a tvarit sa podozrivo... :D
BaM
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 591
Dátum registrácie: Po 05. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: Praha (34)

Príspevok od používateľa BaM »

oki, talkze moze byt aj LOCK

kontrola v pohode v pribehu 3 hodin na dvoch letiskach, len ked som ho vybalil v Toulouse ochranarka sa usmiala od ucha po ucho a drgla na koleginu, a ta sa kukla na moj notas a namna a potom sa usmiala.
co us asi nalo chalanov chodi s notasom na ktorom sufareben motyliky (skoda ze o mesiac idu prec a nahradi ich nova folia) :cry: :D
ASUS - Jamo - Panasonic - Technics - LG

Návrat na "Debata o všetkom"