AC Fan12 ako intake - otazka na upravu

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2221
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

AC Fan12 ako intake - otazka na upravu

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

zdar, mam taku otazku
kupil som si AC Fan12 a vymenil som vsetky ostatne vetraky v Case takze mam iba AC fan 12
outtake AC Fan12 - normalne uchyteny
CPU AC Fan12 na AC Freezer64PRO - uchyteny pomocou homemade spony
intakeAC Fan12 - uchyteny pomocou homemade spony
ObrázokObrázokObrázok

ale neviem ci nasava dost efektivne vzduch zpredu alebo ho len potahuje aj zbokov
kedze tento fan nema klasicky ramcek tak saje aj zboku a teda uz zvnutra case
a ja sa chcem opytat ci saje moc toho vzduchu z case alebo sa to da vydrzat

teda ze by som mohol "dorobit" ten ramik z nejakej plastovej trubky alebo aspon z papiera
ze by sal vzduch iba priamo zpredu a ne zbokov
-chcem sa opytat ci tusite ako by to zvysilo hlucnost fanu
-chcem sa opytat ci by to nejako zvysilo ucinnost intake fanu (teoreticky by nasaval chladnejsi vzduch, ale ci aj prakticky)
-chcem sa opytat ci si myslite ze to ma cenu nejako riesit aby to nenasavalo vzduch z case alebo to nechat tak iba ten fan dat co najblizsie k otvoru

snad som sa vyjadril tak ze ma niekto pochopi
dik za odpovede
...
Používateľov profilový obrázok
br4n0
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 599
Dátum registrácie: Ut 20. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava V

Príspevok od používateľa br4n0 »

ako mozes vidiet v tomto teste, ac fan 12 je ako intake fan (pochopitelne) nevhodny. ako si pisal, pomohol by mu ramcek, ale myslim, ze lepsie ako teoretizovat o tom, je vyskusat to..
Používateľov profilový obrázok
miqra
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1064
Dátum registrácie: Pi 30. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Levoča

Príspevok od používateľa miqra »

no podla mna by som urobil vacsiu dieru a tym padom by sa spraval ako "outake" pretoze by si ho vysunul von z toho plechu co by z mojho pohladu mohlo vezerat dost pekne a zaroven efektivne :)
... jedina chybicka krasy je v tom ze mesacne aspon raz bude treba cistit PC od prachu kedze sa dost rychlo zasvini... :wink:
Core i5 4570 + Akasa Nero S, Asus Z87M-PLUS, 4x4GB DDR3 1600Mhz Kingston HyperX, EVGA GAMING GTX 1060 6GB, Coolermaster N200, Seasonic Titanium 750W, 250GB Samsung EVO 850 + crucial MX500 SSD 1TB, MSI OPTIX MAG341CQ
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2221
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

miqra napísal:no podla mna by som urobil vacsiu dieru a tym padom by sa spraval ako "outake" pretoze by si ho vysunul von z toho plechu co by z mojho pohladu mohlo vezerat dost pekne a zaroven efektivne :)
samozrejme som o tom rozmyslal
aj ked z tvojho pohladu by to mohlo vyzerat pekne tak z mojho pohladu to vyzera na odkopnutie

ne trciace fany z case moc nemusim
to by som ho mohol rovno priamo nasrubovat jak intake a dajako zagitova+prestriekat ten prechod plech-fan aby to nebolo vidno
...

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"