STU FEI alebo FRI ZU?

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Marek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 740
Dátum registrácie: So 16. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Chorvátsky Grob

STU FEI alebo FRI ZU?

Príspevok od používateľa Marek »

Zdravim. Uspesne som spravil prijimacky na FEI STU a aj na FRI Zilinskej Univerzity a teraz sa musim rozhodnut kam ist. Poradte kam by ste sli vy a preco. Som z PB takze do ZA by som dochadzal a v BA by som musel ist na intrak co teda vobec nemam chut, ked pocuvam ake to tam je hrozne. Dalsia vec je financna stranka, kde by ovela lacnejsie vychadzala samozrejme ZA, ale do vzdelania som ochotny investovat. Takze cakam na rady, zapis v ZA mam uz buduci piatok, v BA az v septembri.
Este taka vec, da sa zapisat na dve skoly a potom keby som sa v septebri rozhodol by som chodil na jednu?
Používateľov profilový obrázok
tiffani
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 73
Dátum registrácie: Po 28. Máj, 2007, 08:00
Bydlisko: Kosice

Príspevok od používateľa tiffani »

da sa zapisat na kolko skol chces
NB: Asus A6M-Q093 AMD Turion 64 MK-36 2.0GHz, 2x512MB DDRII, HDD 120GB, nVIDIA GeForce Go 6100, Intel High Definition, Sie
Používateľov profilový obrázok
marek_K
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Po 13. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa marek_K »

Ja by som zasadne doporucil nedochadzat do ZA ale ist urcite na intrak do BA. Pretoze to je asi posledna a zaroven najlepsia cast zivota ktoru stravis v skole. Vyska neni tak ani o tom sa nieco naucit. Samozrejme ze sa cosi na teba nalepi a dostnes titul. Ale je to skor o zoznameni sa s kopou ludi. A v buducnosti sa ti moze velmi ale naozaj velmi oplatit a hodit ze niektoreho z nich poznas. A na to su jednoznacne najlepsie bary, chodbovice, CS liga a aj samotny pobyt na intraku v podstate. A tym ze budes dochadzat o to vsetko prides a zostane ti naozaj len to ucenie a titul.
Používateľov profilový obrázok
kami_sama
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 362
Dátum registrácie: Po 05. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa kami_sama »

co pisal marek, je pravda. zivot na intraku je velmi dobry.

druha vec je kvalita skoly. co som pocul o vyske v ziline, by som povedal, ze fei-ka je lepsia volba. nehovorim, ked sa ti chce, tak sa naucis aj tam, aj v Ba (resp. sa naucis flakat aj v Za, aj v Ba). ale podla mna ked sa chces naucit toho viac, mal by si ist na fei.

len taky maly priklad: jedno zadanie (z 3) z druheho rocnika z fei je to iste (ten isty priklad na riesenie v programovani) ako jeden celosemestralny projekt z tretieho rocnika zo ziliny.

ps. nechcel som nikoho urazit, pisem len to, co som pocul od studentov vysky zo ziliny (ja chodim na fiit, cize fei-karov poznam dost - mal som to "stastie" aj riesit neake zadania).
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Príspevok od používateľa galen »

... ak sa chces nieco naucit, tak FEI

PS: a tie intraky v blave niesu az tak zle ... a je to urcite lepsie ako dochadzat do ziliny kazdy den hodinu a pol/dve
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
beggar
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 133
Dátum registrácie: Št 10. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa beggar »

Plne suhlasim s tym, co napisal marek_K zivot na intraku je uplne iny, ako dochadzanie. Dochadzal som takto asi 6 rokov na VS a ked sa pozriem dozadu, uz by som volil intrak.
cpu AMD Ryzen 7 3700X, mb ASUS Crosshair VI Hero, ram ADATA XPG Gammix D10 32GB, gpu GeForce RTX 3060 Ti
Používateľov profilový obrázok
Jofo
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1677
Dátum registrácie: St 23. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa Jofo »

Mam presne kamosov, co dochadzaju z PB do ZA a hubuju na to, musis vstavat kazde rano skoro, ist na vlak atd..... unavne. Radsej sa nasad na ten intrak do BA.
Vy sa tu smejete a vonku zúri socializmus!
Používateľov profilový obrázok
jardacarda
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 163
Dátum registrácie: Po 13. Dec, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava-Dubravka

Príspevok od používateľa jardacarda »

chodim na FEI a je to ehm ako by som to slusne povedal.. divna skola. Chodim na odbor Elektronika co je asi najtazsi odbor na skole. Napr take telekomunikacie to spravi aj totalne vypatlany clovek co nic nevie, nevie si ani navarit caj. Dost zalezi od toho akych profakov chytis.
Intrak no tento rok tam mali svaby hh, ale uz to tusim vyderatizovali, na najnizsich poschodiach sa strapilo /ironicky/ par pocitacov a elektronika zo zamknutych izieb. bodovy system pridelovania intrakov v dalsich rocnikoch je dost zaujmavy. Napr teraz zvysili hranicu o 40 bodov a dost ludi si musi hladat dakde podnajom....
no a este to ze teraz sa tam chystaju dake zmeny v studinom plane a par ludi stade odchadza/aspon co mam info z pedaggogickeho oddelenia/
PC1>DOSKA>Asus P5K PRO, CPU>Intel E2160@3.2Ghz, 1,35V Vcore, RAM>A-Data 2x1GB PC6400 a 1x2gb adata pc6400, VGA>Palit radeon HD3870, DISK>WD 160GB SATA2 8MB cahce, Samsung 640GB F1 DVD-RW>LG GSA L62N, PSU> Fortron bluestorm II 400W, Monitor>Asus 223T, KEYBOARD>Genius, MYŠ>Logitech RX250, Repro>Hercules XPS 2.100SilverWIFI>Tompcom Skycer 4001g
TLACIAREN>HP laserjet 1022n
Používateľov profilový obrázok
Marek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 740
Dátum registrácie: So 16. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Chorvátsky Grob

Príspevok od používateľa Marek »

Taketo veci som uz pocul, ze sa tam celkom dost kradne zo zavretych izieb, su tam strasne socialne zariadenia, strasne izby. Podnajom by zas urcite nebol lacnejsi ako 3-4 litre mesacne co je uz dost. Zas je na blave dobre, ze su tam lepsie moznosti pracovania popri skole, berem aj to ze na intraku sa lepsie zhanaju uciva a tak.

To dochadzanie do ZA ma az tak netrapi, ved rychlikom som tam za nejakych 30 minut+bus do skoly alebo peso. A pravda je taka, ze najradsej by som ostal doma kvoli viacej veciam.

Ak mate este niekto zaujimave postrehy s tychto dvoch skol smelo piste, budem len rad.
Používateľov profilový obrázok
tiffani
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 73
Dátum registrácie: Po 28. Máj, 2007, 08:00
Bydlisko: Kosice

Príspevok od používateľa tiffani »

ono aj byvanie doma aj na intraku ma svoje vyhody a nevyhody. Zvaz si pre a proti dochadzania a byvania na intraku (full servis&kontrola vs. staraj sa sam&bez dohladu) a samozrejme, co ti ktora skola ponukne, nejake studijne plany snad online budu, rovnako ako ti, co maju skusenosti s jednou, ci druhou skolou. Alebo oboma :-) A zhananie uciva - ked mas kamosov na intraku, tak zozenies aj bez toho, aby si na intraku bol :-)
NB: Asus A6M-Q093 AMD Turion 64 MK-36 2.0GHz, 2x512MB DDRII, HDD 120GB, nVIDIA GeForce Go 6100, Intel High Definition, Sie
Používateľov profilový obrázok
tiffani
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 73
Dátum registrácie: Po 28. Máj, 2007, 08:00
Bydlisko: Kosice

Príspevok od používateľa tiffani »

izby - zazraky necakaj a obcas sa vyskytnu aj nechceni spolubyvajuci, kamos mal napr. plostice na jednom z blavackych intrakov
NB: Asus A6M-Q093 AMD Turion 64 MK-36 2.0GHz, 2x512MB DDRII, HDD 120GB, nVIDIA GeForce Go 6100, Intel High Definition, Sie
Používateľov profilový obrázok
LoPiO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1474
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa LoPiO »

FEI je skola, kde sa da v pohode flakat. Uz len tie prijimacky ukazuju o tom,ze to take tazke nebude.

To, ze tam v prvom rocniku vyleti minimalne 50% nie je kvoli tomu, ze skola je tazka, ale kvoli lenivosti sa ucit a samozrejme nechodenia do skoly. Za to mozu aj intraky, kde su povelene vsetky porty na hry a ked na hru nemas otvoreny port tak ti ho otvoria :D Cize nebyt zavisly na hrach, pretoze to uz mas studium v cudu. Dalej nebyt velmi lenivy a obcas sa do toho poziet, ide to tazko, sam viem, ale podla mojho nazoru to nie je vobec takze. Na niektorych, je ich vacsina, zapoctoviek a skusok v pohode odpises, takze prejdes. Znamky ti budu stacit E, pokial neches farebny diplom alebo prospechove stipko, co zase nie je od veci, ale tolko sa nikomu nechce ucit, pokial nie si niaka hlava co stym nema az take problemy ;)

Co sa tyka intrakov, tak je to bordel, ale zalezi ako izbu chytis, ja som dvakrat po sebe dostal dobru, takze sa stazovat nemozem. Intraky sa inak dost tazko zhanaju v dlasich rocnikoch po prvom kvoli bodovemu systemu, ale ak sa prihlasis na niaky sport, antibordel ( upratovanie okolo intraku ), darujes krv, tak intrak sa ziska lahsie a dostanes ho aj z E znamkami.

Najvacsi bordel je, ze zvysili na leto ubytko pre studentov na 3500SK za mesiac za trojku co bolo predtym 2200. Hajzli, cize ak chces robit cez leto, tak sa budes musiet prestahovat na iny intrak.

Dalej do blavy chod kvoli brigadam, pretoze tolko nezarobis nikde inde na slovensku ;) Ked si dobre upravis rozvrch tak mozes dva, tri dni robit. Zalezi len na tebe ako si zivot zariadis.

Co sa tyka tahania na intraku, tak v pohode sa da dc a torrenty v pohode funguju. Len lamy na intrakoch stale tvrdia, ze nie. Ja som mal traffic za mesiac 300GB. Jediny problem je ,ze si passiv a dc huby potrebujes huby z inym portom ako je 411. Maju tam sice teraz zapnuty shaping, ale kedze to robia dobrovolnici, tak to nefunguje ako ma :D Som oshapovany a pritom ked si zmeriam linku tak ziadna zmena a to plati aj pri tahani, proste bordel :D


Este na zaver; Ber FEI, pretoze ona mas svoje meno a stale si ludia myslia aka je to tazka skol, aj ked ucivo davno skresali minimalne o polovicu :) Dalej moznost zamestania popri skole alebo hned po nej je super.

Hlavne sa musis rozhodnut sam, je to tvoj zivot ;)
I found paradise, it`s Ibiza.
I found heaven at Decibel Outdoor festival - Beekse Bergen , ilvarenbeek, Netherland
Používateľov profilový obrázok
dixon
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 108
Dátum registrácie: So 28. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava / Turcianske Teplice

Príspevok od používateľa dixon »

Plne suhlasim s marek_K - intrak je na nezaplatenie, nielen kvoli tej vsetkej zabave, ktora je so studiom spojena, ale takisto tam ziskas strasne vela kontaktov a mozes robit s kamosmi na spolocnych projektoch atd. V BA mas vacsie moznosti zamestnania popri skole a to nevravim o praci v nejakom McDonalde :lol:
Kvalitu studia ja neviem porovnat - studujem na FRI a ked sa stretnem s kamosmi z FEIky alebo FITky tak sa to snazime porovnat, ale nejako sa nam nedari - nieco je tazsie nieco lahsie.
Musis sa rozhodnut sam, ale odhliadnuc od skoly - ja by som volil intrak - skola ti nieco da, ale ja osobne som sa toho asi najviac naucil na intraku - kazdy vie nieco. Vzajomne sa od seba toho strasne vela naucite a pod.
Split
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 321
Dátum registrácie: Pi 28. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Komárno

Príspevok od používateľa Split »

ja by som chcel pocut nazor na rozdiel medzi SJF aFEI pretoze obe patria STU a obe su dost popularne(podla mna).Ja osobne sa rozhodujem medzi nimi pretoze aj strojnictvo aj elektro ma bavi.Najradsej by som do Brna na VUT ale to by som mal daleko na dochadzanie.
CPU:Sempron 2600+ 64bit Palermo, RAM:512 MB
Kingston, GPU:ASUS Radeon X550 256 MB RAM, MB: MSI K8N Neo3-F, DVD RW:LG GSA 4167-B, HDD:Hitachi 80GB,Maxtor 10GB Case:Mercury KM87 350W
diablik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 590
Dátum registrácie: Ne 30. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa diablik »

Split napísal:ja by som chcel pocut nazor na rozdiel medzi SJF aFEI pretoze obe patria STU a obe su dost popularne(podla mna).Ja osobne sa rozhodujem medzi nimi pretoze aj strojnictvo aj elektro ma bavi.Najradsej by som do Brna na VUT ale to by som mal daleko na dochadzanie.
ak sa nevies rozhodnut tak ti poradim FI MUNI ;-), kasli na blavu aj tak je to hnusne panelakove mesto brno je krajsejsie...
...Wigwam is like linux, no gate, no windows and apache inside...

I like Tux.

Návrat na "Debata o všetkom"