Polo-filozoficke otazky...

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
kemper18
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Ne 26. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Trstená, Bratislava- petržalka

Príspevok od používateľa kemper18 »

Ja by som zas rad vedel kedy zacina vecer kedy noc a kedy rano?
A coho opakom je rano noci alebo vecera,
Ale musime brat do uvahy polnoc, lebo ak noc zacina o desiatej a je opakom rana tym padom by mala koncit o druhej, ale nieje to este stale moc skoro na rano? Skuste helpnut
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Príspevok od používateľa Scorp »

kemper18 napísal:Ja by som zas rad vedel kedy zacina vecer kedy noc a kedy rano?
A coho opakom je rano noci alebo vecera,
Ale musime brat do uvahy polnoc, lebo ak noc zacina o desiatej a je opakom rana tym padom by mala koncit o druhej, ale nieje to este stale moc skoro na rano? Skuste helpnut
wtf?? Vecer zacina ked beries do ruky flasku, podmienka je, ze sa uz stmieva a zapada slnko.... Noc je ta cast dna, ktoru si uz nepamatas...Rano je ked sa preberies vedla flasky, v lepsom pripade vedla zeny, v najhorsom pripade muza, psa, plysaka....
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
UrSuS
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 121
Dátum registrácie: Ut 10. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: PreShow

Príspevok od používateľa UrSuS »

Scorp napísal:
kemper18 napísal:Ja by som zas rad vedel kedy zacina vecer kedy noc a kedy rano?
A coho opakom je rano noci alebo vecera,
Ale musime brat do uvahy polnoc, lebo ak noc zacina o desiatej a je opakom rana tym padom by mala koncit o druhej, ale nieje to este stale moc skoro na rano? Skuste helpnut
wtf?? Vecer zacina ked beries do ruky flasku, podmienka je, ze sa uz stmieva a zapada slnko.... Noc je ta cast dna, ktoru si uz nepamatas...Rano je ked sa preberies vedla flasky, v lepsom pripade vedla zeny, v najhorsom pripade muza, psa, plysaka....
:lol: :roll: dobreee :D
edit by 369.....I am your father !
Používateľov profilový obrázok
iwo1222
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 236
Dátum registrácie: Št 02. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Kvacalova 12, 82108 Bratislava

Príspevok od používateľa iwo1222 »

v poslednom case som sa zmyslel na syrom zvanym EMENTAL....

tak som rozmyslal cim viac dier tym menej syra (plati pri jednom platku)

cim viac syra tym viac dier (plati pri viacerich platkoch)

cize mi z toho vyslo cim viac syra tym menej syra NIEJE TO KUSOK DIVNE??? :blind:
My Pc: MB: Asus pk5 se/epu ; CPU:Intel E5200 ; GPU:Gainward hd3850 ; HDD: hitachi 80GB p-ata ; RAM: DDR2 4gb ; psu corsair vx450w ; mechaniky: LG dvd-rw(p-ata), LG dvd-rw LS(s-ata) ; klavesnica: Chickony + a4tec X7G100 ; mys: accutake sky-o-mouse
Používateľov profilový obrázok
wendigo5
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 248
Dátum registrácie: Pi 28. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa wendigo5 »

miqra napísal:ste si isty ze kazdy clovek vidi tu istu farbu? ak ukazem cervenu farbu kazdy povie ze je to cervena... ale niektori ju vidia z mojho pohladu modru ale oni su nauceny ze je to cervena... :wink:
strasne sa ospravedlnujem, ze vytahujem strasne stare posty :red: tento je z augusta 2006. Ale presne nad tymto som s kamaratom polemizoval. Len ma to tak trosku dostalo, ze niekto rozmysla ako ja :lol:
Milujeme tých ktorí nás odmietajú. A pre tých,ktorí si to nevážia odmietame tých, ktorí nás milujú
Používateľov profilový obrázok
Thief
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1174
Dátum registrácie: Pi 14. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Dubravka

Príspevok od používateľa Thief »

wendigo5: Kazdy vidi farbu rovnako, maximalne moze mat posunute spektrum - aj ked ani to si dost dobre neviem predstavit. Jednoducho preto, ze vies farby medzi sebou porovnat sa da tvrdit, ze ich kazdy vidi rovnako.
P.S.1 Nabuduce ked tu budem to este premyslim a skusim podlozit, teraz som unaveny a myslet mi robi problem...
P.S.2 Za tri hodky vstavam do roboty :cry:
CPU: Ryzen 5 5600X, MB: MSI MPG B550 Gaming plus, RAM: 2x16GB Patriot Viper Steel DDR4 3600 Mhz, GPU: XFX Speedster QICK 319 RX6750XT CORE, Monitor: HP OMEN 27q, HDD: Seagate Ironwolf Pro 4TB, M2: Samsung 970 Evo plus 1TB, Crucial P5 plus 2TB SSD: Apacer Panther AS350 512GB PSU: Corsair RM850X Gold, Case:Fractal Define S, NET:Orange FiberNet 500Mb, OS: Win 10 pro 64
Používateľov profilový obrázok
RP
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2539
Dátum registrácie: St 21. Mar, 2001, 20:00
Bydlisko: Kosice

Príspevok od používateľa RP »

Thief napísal:wendigo5: Kazdy vidi farbu rovnako, maximalne moze mat posunute spektrum - aj ked ani to si dost dobre neviem predstavit. Jednoducho preto, ze vies farby medzi sebou porovnat sa da tvrdit, ze ich kazdy vidi rovnako.
Kazdy nevidi farby rovnako. Pri farboslepote napriklad chyba schopnost vidiet cervenu cast spektra.
Používateľov profilový obrázok
Thief
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1174
Dátum registrácie: Pi 14. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Dubravka

Príspevok od používateľa Thief »

RP: to je extrem, preto som to nepisal. Ked niekto nevidi farbu tak ju nevidi, tu islo o odlisne vnimanie.
CPU: Ryzen 5 5600X, MB: MSI MPG B550 Gaming plus, RAM: 2x16GB Patriot Viper Steel DDR4 3600 Mhz, GPU: XFX Speedster QICK 319 RX6750XT CORE, Monitor: HP OMEN 27q, HDD: Seagate Ironwolf Pro 4TB, M2: Samsung 970 Evo plus 1TB, Crucial P5 plus 2TB SSD: Apacer Panther AS350 512GB PSU: Corsair RM850X Gold, Case:Fractal Define S, NET:Orange FiberNet 500Mb, OS: Win 10 pro 64
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Príspevok od používateľa Scorp »

Pri priemernej dlzke zivota 76 a sucasnom veku 19 a dochodku v 57, mi ostava 38 rokov nedochodkoveho zivota, co je 50%... z toho tretinu prespim a druhu tretinu budem v praci
teda mi za normalnych okolnosti ostava tretina z polovice zivota, co sa mi vo veku pred 20 zda nenormalne malo

to mam ale problemy po polnoci :)
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Príspevok od používateľa Scorp »

Preco to je taky na prdlajz pocit, ze clovek na niecom robi jak pes, ale hocikedy moze skapat, lebo na neho padne lietadlo s moslimom, alebo ho unesie moslim, alebo proste ochorie a vsetko co robil, robil zbytocne...
horsie jak na dozivotie ist
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
guess2k6
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 438
Dátum registrácie: Št 28. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Prešov (23)

Príspevok od používateľa guess2k6 »

Scorp napísal:Pri priemernej dlzke zivota 76 a sucasnom veku 19 a dochodku v 57, mi ostava 38 rokov nedochodkoveho zivota, co je 50%... z toho tretinu prespim a druhu tretinu budem v praci
teda mi za normalnych okolnosti ostava tretina z polovice zivota, co sa mi vo veku pred 20 zda nenormalne malo

to mam ale problemy po polnoci :)

tak to si ma neskutocne zhaluzil :cry: :hmm: :dntknw:
Desktop:MB: MSI K7n2 Delta, CPU: Athlon XP 2600+@3400+ + AC Copper Silent, Ram: PQI 2x512mb 400mhz, Gk: Inno3d GeForce 6600GT 500/1000@540/1120 + Zalman VF700AlCu, Zdroj: Delux 420W, DVD-RW: LG 4166B, HDD: Maxtor 80GB 7200ot., 19" LCD LG L194WT-SF
Laptop: Apple MacBook 13,3 Unibody Cpu: Intel Core2Duo 2Ghz, 2Gb DDR3, 160Gb 5400ot., GeForce 9400M
Používateľov profilový obrázok
tiffani
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 73
Dátum registrácie: Po 28. Máj, 2007, 08:00
Bydlisko: Kosice

Príspevok od používateľa tiffani »

RP napísal:
Thief napísal:wendigo5: Kazdy vidi farbu rovnako, maximalne moze mat posunute spektrum - aj ked ani to si dost dobre neviem predstavit. Jednoducho preto, ze vies farby medzi sebou porovnat sa da tvrdit, ze ich kazdy vidi rovnako.
Kazdy nevidi farby rovnako. Pri farboslepote napriklad chyba schopnost vidiet cervenu cast spektra.
alebo modru, alebo zelenu, alebo vzacne vsetky 3 :wink:
NB: Asus A6M-Q093 AMD Turion 64 MK-36 2.0GHz, 2x512MB DDRII, HDD 120GB, nVIDIA GeForce Go 6100, Intel High Definition, Sie
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

Scorp napísal:Preco to je taky na prdlajz pocit, ze clovek na niecom robi jak pes, ale hocikedy moze skapat, lebo na neho padne lietadlo s moslimom, alebo ho unesie moslim, alebo proste ochorie a vsetko co robil, robil zbytocne...
horsie jak na dozivotie ist
neviem ti clovece, nie je toho absinthu dajako uz vela? :lol:
mam taky pocit, ze toto uz s (polo)filozofiou vela spolocneho nema :red:

..ale ako postreh , je to dobre. Len tych moznych "ohrozeni" je nekonecno. To by sa clovek do nicoho ani pustat nemohol. Len sediet ticho na "hajzli" a cakat na najhorsie.
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

Bikermotyl napísal:Len sediet ticho na "hajzli" a cakat na najhorsie.
po tom co by som zjedol nejaky skazeny jogurt by som to tak praktizoval
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.

Návrat na "Debata o všetkom"