ASUS EAX 1950 PRO

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Príspevok od používateľa jergus »

Ja som tuto kartu nataktoval na: jadro 654, pamat 823. Vsetko islo stabilne, hraval som na takej frekvencii hry...

A s tymi farbami, no presiel som z x1950pro na 8800 a ziadny rozdiel som v TDU nevidel....
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
pablo2
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Št 20. Okt, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa pablo2 »

skus sa pozriet sucastne v jednom compe Ati a v druhom Nvidia
CPU-Core Duo E6600, ZALMAN CNPS9500 LED, MB-Gigabite P35 DS4, RAM-Kingston HyperX 2GB DDR2-800MHz Dual channel, GPU ATI X1950PRO 627/702, ENERMAX LIBERTY 500 W cablemanagement, Thermaltake TSUNAMI silver aluminum...
Používateľov profilový obrázok
bender
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 35
Dátum registrácie: Pi 25. Máj, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa bender »

No moju som dostal zatial na 625/1485
Používateľov profilový obrázok
r1z1ko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: St 06. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa r1z1ko »

KeD uz je tu taka tema tak sa chcem spytat ci sa daju nejako regulovat otacky na vetraku tejto VGA...pretoze moj stale bezi na 20%.
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Príspevok od používateľa jergus »

r1z1ko napísal:KeD uz je tu taka tema tak sa chcem spytat ci sa daju nejako regulovat otacky na vetraku tejto VGA...pretoze moj stale bezi na 20%.
Na CD co si dostal ku karte by si mal mat program ASUS SMART DOCTOR, ten si nainstaluj a mozes menit, alebo cez ati tray tool...
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
r1z1ko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: St 06. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa r1z1ko »

jergus napísal:
r1z1ko napísal:KeD uz je tu taka tema tak sa chcem spytat ci sa daju nejako regulovat otacky na vetraku tejto VGA...pretoze moj stale bezi na 20%.
Na CD co si dostal ku karte by si mal mat program ASUS SMART DOCTOR, ten si nainstaluj a mozes menit, alebo cez ati tray tool...
Cez ati tray tools to ide... :)
Používateľov profilový obrázok
grexo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 43
Dátum registrácie: So 25. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa grexo »

hi, mam neuveritelne probs s 1950eax

pribeh:
stara x800 mi odisla tak som kupil new 1950.

potom ako som ju hodil do PC system nechcel nabehnut. ovladace som musel nainstalovat cez staru x800 a potom prehodit na 1950 a zase reinstal.

ovladace mam omega+atitray lebo original+smartdoctor nejdu
smartdoctor samotny ano ale pri nom mi pada fan speed na 19% pricom zvacsa crashne PC

podobny problem mam aj v atitray.sice je to stabilnejsie ale PC stale pada ( pri narocnejsich hrach.. Medieval II napr ) ale aj pri W3 a sem tam aj CS.

to ze mi fanspeed klesne na 19% zistim tak ze mi hodi monitor screen ako keby stratil signal od grafickej. do normalnu sa to vrati po alttabe alebo winkey. (nie vzdy)

badluck - na 19% nemozem hrat hry lebo teplota stupne kludne na 70C* coho sa dost bojim.

uz som z toho docela zufaly. :/
Používateľov profilový obrázok
r1z1ko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: St 06. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa r1z1ko »

grexo napísal:hi, mam neuveritelne probs s 1950eax

pribeh:
stara x800 mi odisla tak som kupil new 1950.

potom ako som ju hodil do PC system nechcel nabehnut. ovladace som musel nainstalovat cez staru x800 a potom prehodit na 1950 a zase reinstal.

ovladace mam omega+atitray lebo original+smartdoctor nejdu
smartdoctor samotny ano ale pri nom mi pada fan speed na 19% pricom zvacsa crashne PC

podobny problem mam aj v atitray.sice je to stabilnejsie ale PC stale pada ( pri narocnejsich hrach.. Medieval II napr ) ale aj pri W3 a sem tam aj CS.

to ze mi fanspeed klesne na 19% zistim tak ze mi hodi monitor screen ako keby stratil signal od grafickej. do normalnu sa to vrati po alttabe alebo winkey. (nie vzdy)

badluck - na 19% nemozem hrat hry lebo teplota stupne kludne na 70C* coho sa dost bojim.

uz som z toho docela zufaly. :/
mam skoro podobbny probleM ale iba s hrou TEST DRIVE UNLIMITED co ma dosø mrzi keDze tuto hru chcem dost hravat, pri ostatnych hrach aj napr. Ghost Recon je to v pohode...
Používateľov profilový obrázok
pablo2
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Št 20. Okt, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa pablo2 »

tie hry som hraval, a teplota pri taktovanej katre mi drzala 65C, - test drive ultimate a vsetko v pohode
CPU-Core Duo E6600, ZALMAN CNPS9500 LED, MB-Gigabite P35 DS4, RAM-Kingston HyperX 2GB DDR2-800MHz Dual channel, GPU ATI X1950PRO 627/702, ENERMAX LIBERTY 500 W cablemanagement, Thermaltake TSUNAMI silver aluminum...
Používateľov profilový obrázok
r1z1ko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: St 06. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa r1z1ko »

pablo2 napísal:tie hry som hraval, a teplota pri taktovanej katre mi drzala 65C, - test drive ultimate a vsetko v pohode
A keD uz sme pri tych teplotach tak je normalne aby teplota na VGA stupla o 5-7C za 1-2 sekundy a potom uz stupala iba mierne ???
a to iste aj pri chladnuti...mna napadlo ze by tam mohla byt zla pasta...
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3686
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Príspevok od používateľa fobos »

r1z1ko napísal: A keD uz sme pri tych teplotach tak je normalne aby teplota na VGA stupla o 5-7C za 1-2 sekundy a potom uz stupala iba mierne ???
a to iste aj pri chladnuti
Je to normalne, v zatazi dramaticky stupa spotreba karty a dokaze sa velmi rychlo "zahriat" .Mne sa vysvihne teplota z Idle 38st na 60st v Burn behom par sekund
r1z1ko napísal: ...mna napadlo ze by tam mohla byt zla pasta...
Pastou to urcite nebude, ale kludne ju mozes vymenit, ja som dal tiez inu (TT)
Xbox Series X...
Samsung S24 ...
Intel Core 8600K ...
Používateľov profilový obrázok
r1z1ko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: St 06. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa r1z1ko »

fobos napísal:
r1z1ko napísal: A keD uz sme pri tych teplotach tak je normalne aby teplota na VGA stupla o 5-7C za 1-2 sekundy a potom uz stupala iba mierne ???
a to iste aj pri chladnuti
Je to normalne, v zatazi dramaticky stupa spotreba karty a dokaze sa velmi rychlo "zahriat" .Mne sa vysvihne teplota z Idle 38st na 60st v Burn behom par sekund
r1z1ko napísal: ...mna napadlo ze by tam mohla byt zla pasta...
Pastou to urcite nebude, ale kludne ju mozes vymenit, ja som dal tiez inu (TT)
Dik, tak toto som chcel pocut, pretoze sa mi moc do toho montovat nechce(pred chvylou som to kupil) ale v buducnosti urcite.
Používateľov profilový obrázok
grexo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 43
Dátum registrácie: So 25. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa grexo »

52/49C v idle mode na 30% asi neni moc normal ze o_O ?
bez OC
Používateľov profilový obrázok
Dei_Kiu
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Št 17. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa Dei_Kiu »

je to normal, u mna v idle bez oc 52/45 .Pamatiam asi pomohla vymena pasty, gpu asi ani nie. Teplota v izbe mohla byt cca 25C a fan na 2700 otackach.
DFI Lanparty Ultra-D, Athlon64 4000+ box, Kingston HyperX cl2 2x512 Mb, Asus Radeon X1950 Pro, 80GB Hitachi SATAII, Fortron 400W Tuning: 2x UV neon dlhy(Speeze a Sunbeam), Chladenie EE-HD1 na disku, Speeze EE-LEDFan chladic- blue, na plexiskle, Case chladenie 2 x Speeze EE-LEDFan- blue.
Používateľov profilový obrázok
ujo Andydúla
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5407
Dátum registrácie: Po 03. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Dlhé diely

Príspevok od používateľa ujo Andydúla »

So Stock chladicom na tejto karte su v zatazi teploty nad 70°C uplne bezne, nebojte sa toho, jadro bez problemov zvladne aj 120°C, je na to stavane. Okrem toho tato karta ma BIOSom nastavene zdvihnutie otacok ventilatora az pri teplote 88°C, inak bezi na 20% (1500 otacok).
Karta zacne mrznut najskor pri prehriati napatovych regulatorov, co sa vsak na Stock chladici stat nemoze, tento ma ich chladenie vyriesene naozaj dokonale.
Vymena pasty na tomto chladici nema velky vyznam.
Je to velmi ucinny a mimoriadne tichy chladic.
Ak vam mrzne komp pocas hrania, nieje to teplotami GPU ani VRM, ale nedostatocnym vykonom zdroja, karta potrebuje k stabilnemu chodu minimalne 30 amperov na 12V vetve (alebo sucet vsetkych 12V vetiev).
Takze nech sa paci a zainvestujte do kvalitneho zdroja...
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i5 2500K @ 4,7 GHz @ 1.36v + Prolimatech Megahalems Rev.B + Thermal Grizzly Kryonaut + Noctua NF-F12 PWM MB: MSI P67A-GD55 VGA: EVGA GeForce GTX 980 4GB SC ACX2.0 + Prolimatech MK-26 + 2 x Noctua NF-A14 PWM + Gelid Solutions Extreme GC1 + RAM: Crucial 16GB DDR3 1600MHz CL8 Ballistix Tactical LP HDD: Samsung 256GB SSD + WDC WD1003FBYX-01Y7B0 1TB + Samsung EcoGreen F4 2TB DVD-RW: Samsung SH-S223F PSU: Superflower 550W Golden King - SF-550P14PE Mouse: Logitech G3 Display: Hewlet Packard HP w2408h Case: Antec 300 + Intake: 2 x Nexus D12SL-12@800 RPM / Outtake Nexus D12SL-12@800 RPM + Noctua NF-A15 PWM Sound: ASUS Xonar DX + Yamaha AX-892 + B&W 602s3 + B&W ASW CDM

Návrat na "Grafické karty"