Zlomeny kabel od CRT

Všetko o monitoroch CRT, LCD paneloch...
Vigor
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 236
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Zlomeny kabel od CRT

Príspevok od používateľa Vigor »

...mam zlomeny analogovy kabel od CRT monitoru, co by ste mi poradili s tym spravit?

1) mam kupit predlzovaciu snuru a cvaknut ju + cvaknut tu moju zlomenu a priletovat? lenze neviem ci budem vediet spravne naletovat kazdy ten kablik na druhy (pretoze co ked nebude sediet farba?)

2) alebo kde by som zohnal cely novy kabel? ten moj je v monitore pripojeny pinami a jeden kablik je priletovany

3) alebo ak by som kupil len novu koncovku a ten moj kabel skratil, lenze takisto by som asi nevedel ktore kabliky na ktory pin treba...
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

- vyrob bovy kabel, je to vcelku jednoduche (ak mas letovacku)
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
Sheep221
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 109
Dátum registrácie: St 30. Máj, 2007, 08:00
Bydlisko: Slovensko

Príspevok od používateľa Sheep221 »

takze najlepsie urobis ak zozenies iny monitor z ktoreho kabel odstiknes a potom ho das do toho tvojho, pri oprave musis tiez odstiknut kabel a napajkovat novy, musis taktiez prezriet ktory vodic je naco, nechaj sa zlakat farbami kablov lebo kazdy monitor to ma inak....
Vigor
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 236
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Vigor »

mno takze kupil som si prepajaci kabel a cvakol som ho...
...zmeral som si ktory pin je ktory drotik na kazdom kabli...
...podla toho som ich spolu zletoval...

...obraz mi ide ale mato jeden problem:
- vswtko co je na obrazovke ma ako keby svoj tien ktory je posunuty kusok dolava... cim to moze byt?
Používateľov profilový obrázok
SurrendeR
VIP
VIP
Príspevky: 2722
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Stará Turá - BA

Príspevok od používateľa SurrendeR »

moze to byt tym ze kabel neobsahuje odrusovaci toroid ktory rusi tieto elementy... a mohol si sa pri manipulacii omylom dotkut a nasledne pohnut s "ostriacimi kruzkami" na obrazovke
Spoiler: ukázať
PC:Asus x99A-USB 3.1 || Intel i7 5820k 4.1GHz || Asus ROG Strux GTX 1080 8GB || 4x16 GB RAM 3200MHz CL14 G.SKILL || NVMe - 1000GB Samsung EVO 970 || RAID0 - 2x3TB WD RED || Cooler Master Centurion Silencio 452 || Seasonic Prime Ultra 750W Gold || 24" EIZO EV2436WFS3-BK EcoView ||
FOTO: Canon EOS 5D MKII || Canon 50mm F1.8II || Tamron 24-70/F2.8 VC || Canon 70-200/F4L IS || Canon EX580 MKII
Mobil: Samsung Galaxy S7
Car: BMW E36 328i Tour
Vigor
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 236
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Vigor »

SurrendeR napísal:moze to byt tym ze kabel neobsahuje odrusovaci toroid ktory rusi tieto elementy... a mohol si sa pri manipulacii omylom dotkut a nasledne pohnut s "ostriacimi kruzkami" na obrazovke
...fuha, ja som v tom len laik a davas mi tu take nazvy...
...ten toroid inac na tom novom kabli nieje...co s tym?

...a tie "ostriace kruzky" kde najdem? bo je pravda ze som mal aj monitor rozobraty... a ako zistim ze som s nimi pohol?!
Používateľov profilový obrázok
SurrendeR
VIP
VIP
Príspevky: 2722
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Stará Turá - BA

Príspevok od používateľa SurrendeR »

tie najdes na banke monitora, kde je zhaviaca katoda...
imho ich je tam 6 uz si dobre nepametam, a maly by byt zaistene farbou, takze ak si niektorym pohol, malo by to byt vidno
Spoiler: ukázať
PC:Asus x99A-USB 3.1 || Intel i7 5820k 4.1GHz || Asus ROG Strux GTX 1080 8GB || 4x16 GB RAM 3200MHz CL14 G.SKILL || NVMe - 1000GB Samsung EVO 970 || RAID0 - 2x3TB WD RED || Cooler Master Centurion Silencio 452 || Seasonic Prime Ultra 750W Gold || 24" EIZO EV2436WFS3-BK EcoView ||
FOTO: Canon EOS 5D MKII || Canon 50mm F1.8II || Tamron 24-70/F2.8 VC || Canon 70-200/F4L IS || Canon EX580 MKII
Mobil: Samsung Galaxy S7
Car: BMW E36 328i Tour
Vigor
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 236
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Vigor »

SurrendeR napísal:tie najdes na banke monitora, kde je zhaviaca katoda...
imho ich je tam 6 uz si dobre nepametam, a maly by byt zaistene farbou, takze ak si niektorym pohol, malo by to byt vidno
ok, thnx, pozrem sa nato ale odpisem asi tak v piatok...
Používateľov profilový obrázok
Sheep221
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 109
Dátum registrácie: St 30. Máj, 2007, 08:00
Bydlisko: Slovensko

Príspevok od používateľa Sheep221 »

Vigor napísal:
SurrendeR napísal:tie najdes na banke monitora, kde je zhaviaca katoda...
imho ich je tam 6 uz si dobre nepametam, a maly by byt zaistene farbou, takze ak si niektorym pohol, malo by to byt vidno
ok, thnx, pozrem sa nato ale odpisem asi tak v piatok...
len ten monitor neopravuj za jazdy lebo to fajne kope :!:
Vigor
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 236
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Vigor »

1) mno takze som pozrel do monitoru na ostriace kruzky a s nimi som urcite nepomohol a ani sa ich nedotikal a ani podla farby nevyzeralo ze sa s nimi pohlo...

2) chcel som este preistotu premerat kabel , lenze neda sa vytiahnut koncovka, ktora je vo vnutri v monitore lebo je potreta nejakou farbou a dost to drzi

3) toroid teda ten novy kabel co som nadpojil nema, toroid je len na tej casti stareho kabla ktory je vo vnutri v monitore

4) preistotu prikladam obrazok ako to zle zobrazovanie cca vyzera aj ked neveim ci to fotak dostatocne odfotil: (vsimnite si tie tiene co mi to robi)
Obrázok Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Metiu
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1008
Dátum registrácie: St 20. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Prešov (17)

Príspevok od používateľa Metiu »

Mas netieneny kabel.. to iste sledujem na servri , ktory ma monitor prepojeny s grafikou non-origo kablom (potrebujem aby mi to zobrazilo prikazovy riadok , tot sijo) .. neviem ci by to fungovalo ,ale skus kabel obalit alobalom a spojit s kostrou .. :lol: netusim ci to pomoze , no mohlo by..
kazdopadne ti tam chyba to co spominal surrender .. odrusovaci prvok.

najlepsie bude ,ak zajdes do nejakeho pc shopu a vypytas si akykolvek kabel od crt (pytaj nejaky stary , z nejakeho pokazeneho monitora) , alebo skus spalovnu nebezpecneho odpadu , tam toho maju na tony..
NB : Fujitsu-Siemens D9500 C2D T5250 3GB 120GB X3100 15.4" @ Xubuntu
Other :
LG KU990 Viewty , Sandisk SANSA CLIP@Porta pro
Sien † slavy : 462 - Duron 800@1100@2v (spitfire) ; Athlon 1200@1864@2.3v (thunderbird) ; #1 Abit NF-7 rev. 2.0 CPU Vmod ~2.4v
Now : 462 - Duron 750@967@2.25v (spitfire) ; Duron 950@1457@2.33v (spitfire) ; Duron 1100@1470@2.21v (morgan) ; A1333 (thunderbird) ; A XP 1500+ 1333@1488@1.8v (palomino) ; EPOX 8K3A CPU Vmod ~2.33v ; #2 Abit NF7 rev.2.0 Vmod ~2.4v
Používateľov profilový obrázok
Patko19
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 959
Dátum registrácie: Pi 22. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: prievidza

Príspevok od používateľa Patko19 »

skus len tak so srandy prehodit na nizsie rozlisenie.
mal som takenieco na starom monitore. ked som mal rozlisenie 85 Hz tak som mal tie tiene tiez posunute
dal som 72 Hz ci kolko to je a uz to bolo lepsie
vsetko mi je jedno
Používateľov profilový obrázok
Sheep221
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 109
Dátum registrácie: St 30. Máj, 2007, 08:00
Bydlisko: Slovensko

Príspevok od používateľa Sheep221 »

Metiu napísal:Mas netieneny kabel.. to iste sledujem na servri , ktory ma monitor prepojeny s grafikou non-origo kablom (potrebujem aby mi to zobrazilo prikazovy riadok , tot sijo) .. neviem ci by to fungovalo ,ale skus kabel obalit alobalom a spojit s kostrou .. :lol: netusim ci to pomoze , no mohlo by..
kazdopadne ti tam chyba to co spominal surrender .. odrusovaci prvok.

najlepsie bude ,ak zajdes do nejakeho pc shopu a vypytas si akykolvek kabel od crt (pytaj nejaky stary , z nejakeho pokazeneho monitora) , alebo skus spalovnu nebezpecneho odpadu , tam toho maju na tony..
ale naco by si spajal kabel s kostrou ked on je uzemneny...
Používateľov profilový obrázok
Blade6591
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 327
Dátum registrácie: Po 20. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Malacky

Príspevok od používateľa Blade6591 »

Patko19 napísal:skus len tak so srandy prehodit na nizsie rozlisenie.
mal som takenieco na starom monitore. ked som mal rozlisenie 85 Hz tak som mal tie tiene tiez posunute
dal som 72 Hz ci kolko to je a uz to bolo lepsie
presne aj u mna to je vidiet dokonca 3 stien :lol: pri 85Hz ale akosi som si uz zvykol,ked dam napr. na 60Hz tak to je uplne v poho,len oje oci sa :shit: :nerd:
Vigor
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 236
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Vigor »

Metiu napísal:najlepsie bude ,ak zajdes do nejakeho pc shopu a vypytas si akykolvek kabel od crt (pytaj nejaky stary , z nejakeho pokazeneho monitora) , alebo skus spalovnu nebezpecneho odpadu , tam toho maju na tony..
...neviem naco by som chodil do dalsich shopov, ked jeden toroid doma mam z toho stareho kabla a kebyze zozeniem dalsi kabel tak zas to mozem vsetko odznova letovat...
... rozmyslam ze ten toroid zo stareho kabla rozrezem a znova zlepim na novom kabli...
Patko19 napísal:skus len tak so srandy prehodit na nizsie rozlisenie.
mal som takenieco na starom monitore. ked som mal rozlisenie 85 Hz tak som mal tie tiene tiez posunute
dal som 72 Hz ci kolko to je a uz to bolo lepsie
...myslim ze to nieje riesenie, pretoze doteraz som bol bez problemov na 1024x765 85Hz

Návrat na "Monitory a zobrazovacie zariadenia"