nakupna poradna na auticka

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

nakupna poradna na auticka

Príspevok od používateľa jararak »

zdravicko ludia, nejak ma tiska zeby som uz aj 4 kolesove presuvadlo si kupil. jak tak pozeram inzeraty tak to uz mam pomaly jedno ci si kupim nejaku debilnu kravinu ala lepsia felicia (jednu doma mam) alebo si kupim nejaku bmw3 dajme tomu compact z 97 316. chcem sa opytat ako je to s cenou nahradnych dielov a kazivostou, popripade co take odchadza casto na tychto autach. viem ze toto je forum o pc ale tak viem ze zopar ludi tu ma tychto tatosov tak by sa mohli vyjadrit :).
vopred dik

edit : nakonec zmena, bude to talian v podobnej vybave a lepsi motor :)

J*
Naposledy upravil/-a jararak v Pi 14. Sep, 2007, 10:06, upravené celkom 2 krát.
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
miqra
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1064
Dátum registrácie: Pi 30. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Levoča

Príspevok od používateľa miqra »

hod sem cenovu predstavu, a ci si uz rozhodnuty pre auto tejto znacky, pripadne ci moze byt aj daco ine... ak by mohlo byt aj daco ine, tak napis ci hladas sedan, cupe, hatchback alebo kombi... :wink:
Core i5 4570 + Akasa Nero S, Asus Z87M-PLUS, 4x4GB DDR3 1600Mhz Kingston HyperX, EVGA GAMING GTX 1060 6GB, Coolermaster N200, Seasonic Titanium 750W, 250GB Samsung EVO 850 + crucial MX500 SSD 1TB, MSI OPTIX MAG341CQ
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

nho jedno konkretne 316 compact ma chytlo za 140t ale da sa dohodnut cize mozno aj za menej, inac tak kolo tej stvoky nejake auto ma zaujima. Kombi nemusi byt, mrvtvoly zatial nevozim, hoveda po ozran party sa zmesitia aj do kufra :). typ konstrukcie mi je dalej ukradnuty. ci je to uz sedan, cupe, hatchback. mas azda nieco dobre v ponuke?
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
subz3ro
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Št 28. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Žilina

Príspevok od používateľa subz3ro »

V tej cenovej kategórii a ten rocnik vyroby, co uvadzas, sa zial BMW3 ktore by bolo dlhodobejsie pojazdne bez Dalsich vacsich investicii kupit neda.... OK, je tu moznost ist si ho kupit priamo napr. do Nemecka, tam za Daleko lepsie BMW (rocnik/stav) das nejakych 3-4 tisic euro, ale keD to dovezies a spocitas si prachy co das do CoC, byrokracie atD. atD. (a to neratam ten cas a nervy), tak si to fakt rozmyslis a nechas to na chrbte ludi co sa vozenim aut zaoberaju profesionalne... aj keD je ta cena uz samozrejme niekde inde.
Kazdopadne, keD to budes kupovat, vyhni sa autobazarom typu AAA Auto, apod. Skusenosti s nimi hovoria za vsetko...
Ak by si potreboval nejake konkretne rady ohladom posudenia stavu auta (motor, karoseria,...) daj vediet. Ja osobne by som vsak BMW v tejto cenovej kategórii nekupoval...
:wink:
There are 10 types of people in the world. Those who know binary and those who don't.
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
miqra
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1064
Dátum registrácie: Pi 30. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Levoča

Príspevok od používateľa miqra »

skus ci sa ti nieco take nezapaci:
http://www.autovia.sk/auto_honda_civic_397951.htm
http://www.autovia.sk/auto_honda_civic_398605.htm

to prve je 2ha generacia civicov, dalsia civic je 3tej generacii...
prve auto je co sa tyka tuningu velmi slusne, vykon je tiez velmi dobry, jedna velka nevyhoda tejto generacie hond su crash testy... dost slaba karoseria aj deformacne zony...

druha civic je novsej generacie, 1,5 16Ventil VTEC motor mame aj my v nasej hatchback verzii... crash testy dopadli velmi dobre, vykon motora je slusny, spotreba este krajsia... podvozok je tvrdsi, sedi celmi dobre na ceste... hluk v kabine je po 140hm/h uz dost pocutelny... suciastky su velmi drahe, ale daju sa zohnat aj ne-HONDA suciastky ktore su o dost lacnejsie... k prikladu: 4500sk 1ks original Honda zadne svetlo (oca burali zo zadu takze sme zistovali ceny), nejaka ceska firma za 2ks zobrala 5200sk (tuningove, trosku cecky s LED diodami), kridlo honda original 8500sk - 2500sk za "neznackove" ale na chlp identicke, ci uz material alebo vyhotovenie...
s hondami "mam" dobre skusenosti, auto ma cez 130000km a bez jedneho problemu, motor dosahuje zivotnost cez 300000km s dobrou udrzbou, jedina nevyhoda je asi ze treba chodit castejsie na udrzbu do Hondy... :wink:
zivotnost po 300000km myslim tak, ze potom sa uz moze stat nejaka mensia vada, ktor bude potreba vymenit... (ale nic hrozne)
PS: este jedna neduha tychto hond je vyfuk, velmi rychlo hnije :)
Core i5 4570 + Akasa Nero S, Asus Z87M-PLUS, 4x4GB DDR3 1600Mhz Kingston HyperX, EVGA GAMING GTX 1060 6GB, Coolermaster N200, Seasonic Titanium 750W, 250GB Samsung EVO 850 + crucial MX500 SSD 1TB, MSI OPTIX MAG341CQ
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

neviem, tamte vrazdy maju jedna cez a druha jemne pod 200t km a to urcite nechcem takto zjazdene auto. dalej, tie hondy su prednohrabky a to uz neni ten fun :). ten v tom prvom inzerate by sa mal zamysliet nad nastevou doktora. tot moj nazor. hehe a uricte nebudem davat nejake kridelka aby sa mi nejaky zasrany cernoch testoval kvalitu lepidla.
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Split
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 321
Dátum registrácie: Pi 28. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Komárno

Príspevok od používateľa Split »

ono bmw a medaky co sa tyka tej spolahlivosti...tak napr. bol som v chorvatsku kde jeden majitel medaku stareho asi 8 rokov bol s nim absolutne spokojny LENZE..ten medak bol garazovany,staral sa on(kazdy treti den umyval) a to auto malo najazdene 250 000 km ale islo ako nove...kdezto ked si vezmete napr. podnikatelov na slovensku kde tie firemne a sluzobne auta su vacsinou BMW a ludia sa one nestaraju, kde tam buracka tuknutie...prevodovka a spojka su roz.rbane nehovoriac o startovani...ja by som bral medak od takeho dochodcu co s nim chodi len do kostola a takto si ho umyva..moj nazor...
CPU:Sempron 2600+ 64bit Palermo, RAM:512 MB
Kingston, GPU:ASUS Radeon X550 256 MB RAM, MB: MSI K8N Neo3-F, DVD RW:LG GSA 4167-B, HDD:Hitachi 80GB,Maxtor 10GB Case:Mercury KM87 350W
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

to je zbozne prianie kazdeho, kto by ho nechcel, bohuzial realita je ina.
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
ANDYMAN
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 809
Dátum registrácie: St 09. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Senec (33)

Príspevok od používateľa ANDYMAN »

jararak napísal:http://bmw-rada-3-compact.autobazar.eu/ ... ?id=321366 napriklad tento kusok
to bmw je nadherne... a tie kolesa... super! akurat je tam nejaka moc nizka cena...
Intel i7 4790K Delid [ 8-RADS!!! Water Cooling ] Kingston HyperX 32GB ASRock Z87 OC Formula EVGAGTX980Ti Superclocked EK Water Samsung 850EVO RAID-0 HDD cca 10TB Creative SB-Z Asus 4K 32" LED RAZER Deathstalker UltimateLogitech Z5450 THX Enermax Platimax 1500W Corsair 900D ...
WATER COOLING : CPU EK - Supreme LTX CSQ D5 X-Res CSQ Pump Phobya DC12-400 1x Phobya G-Changer 480 V1.2 1x Black Ice GT Stealth 360 1x XSPC RX240 1x AC NexXxoS PRO II 3x AC NexXxoS PRO I 1x HX-CU1401V Hose 13/10mm UV Liquid ...
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

nho volal som s chlapom, informoval som sa ako sa veci maju a vravel ze to ma vraj 200t nabehane, nho co pozeram tak to je taky primer a vraj predtym to mal nejaky dedo v nemecku. cize 200t je realny stav zatial co tu predavaju tie akoze 120t km za vyssie palky. podla vas vela/malo?
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

200t km je namoj vkus uz vela, je to ta hranica ked sa vela ludi auta uz zbavuje lebo donho treba vrazit velmi vela penazi....
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

to si uvedomujem a tiez si uvedomujem ze taka suciastka pre bmw bude o nieco drahsia ako napriklad u feldy co mame teraz. ale je to az tak strasne? je niekde nejaky cennik na webe?
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
subz3ro
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Št 28. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Žilina

Príspevok od používateľa subz3ro »

2Toman:
hovoris asi o benzinovom motore predpokladam...
pri dieselovom agregate, pokial na tom nejazdilo nejake vodicske hovado a nemalo to chipnute na hrane moznosti, je 200.000 km po vymene rozvodov prakticky "zabehnuty" motor
:D
samozrejme su aj dalsie veci, ako turbo, tesnenie hlavy valcov, samotna hlava valcov a tak... ale to uz su detaily do ktorych by som nerad zachadzal
:wink:

2Jararak:
nevyzera zle, aj ked ten motor z takejto fotografickej obhliadky neposudim... ale imho uz ta cena a ta snaha to auto predat (vraj "cena este dohodou") ti uz musia napovedat, ze to je auto tak na rok-dva a potom sup na vrakovisko... to nie je octavka ci golf, ze do toho v polsku kupis motor za 30k a jazdis dalej...
There are 10 types of people in the world. Those who know binary and those who don't.
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

ten motor vyzera ako bezny 10 rocny motor, aj ked pravda ze fotka a realita moze a mozno aj bude zjavne ina. chlap mi telefonicky netvrdil ze je to urcite super auto, len mi vymenoval co bolo menene, co tam je ine oproti povodnemu a ,ze je to plne pojazdne auto.
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.

Návrat na "Debata o všetkom"