MSI 6600GT - zabita prachom?

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
alle
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1729
Dátum registrácie: Št 30. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Príspevok od používateľa alle »

urcite to bude jadro na 6600 sa to dost casto stava napr: mal som kamosa ktory mal tiez 6600gt a tak isto mu robilo tie blbosti.. dal reklamovat grafiku a zistili v servise ze zadrelo chladic a tym padom upieklo jadro... s tym uz nic nenarobis..... musis ju uz poslat do vecnych lovist O:)
Používateľov profilový obrázok
NuSuey
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 383
Dátum registrácie: So 28. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Kosice

Príspevok od používateľa NuSuey »

no neviem.. nezmenil si frekvenciu nejaku na grafike? :) omylom? mozno skust dat mensiu ako standardnu.. neviem :P :red:
Používateľov profilový obrázok
Metiu
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1008
Dátum registrácie: St 20. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Prešov (17)

Príspevok od používateľa Metiu »

bohuzel .. pokial natrafis na pana reklamacneho technika (kratke vlasy .. popolniky na ociach .. spravanie "pana veduceho") , ktory ma este k tomu zopar promile uz v sebe dobre nepochodis ..

dam ti radu , chod tam a pytaj si mariana dzurillu , povedz mu ze karta robi take nejake divne ciarky v systeme a ze potom nejde , nespominaj ze si tam uz bol ani to ,ze bola zanesena prachom .. a poriadne ju ocisti od prachu ,

Uvidis , majo ti pomoze (aspon dufam :) ) Ked nie napis a mozno nieco poriesime..

jak mozes prist s autom ktoremu sa zadrel motor z dosledku nedostatku chladiacej kvapaliny v chladiacom systeme k predajcovi na reklamaciu (uvadzam len pre priklad..) ?
NB : Fujitsu-Siemens D9500 C2D T5250 3GB 120GB X3100 15.4" @ Xubuntu
Other :
LG KU990 Viewty , Sandisk SANSA CLIP@Porta pro
Sien † slavy : 462 - Duron 800@1100@2v (spitfire) ; Athlon 1200@1864@2.3v (thunderbird) ; #1 Abit NF-7 rev. 2.0 CPU Vmod ~2.4v
Now : 462 - Duron 750@967@2.25v (spitfire) ; Duron 950@1457@2.33v (spitfire) ; Duron 1100@1470@2.21v (morgan) ; A1333 (thunderbird) ; A XP 1500+ 1333@1488@1.8v (palomino) ; EPOX 8K3A CPU Vmod ~2.33v ; #2 Abit NF7 rev.2.0 Vmod ~2.4v
Používateľov profilový obrázok
robky
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 83
Dátum registrácie: Ne 18. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Prešov

Príspevok od používateľa robky »

Ak ma ta karta problem fungovat na def. taktoch, nevidim dovod aby ti ju nevzali na reklamaciu. Ako radi metiu - "okupat" a odniest. Ja osobne som v danej firme reklamoval uz par komponentov, aj vga(nova a hneD vykazovala artefakty a potom zamrznutie) a vzdy to dopadlo k mojej spokojnosti.

Nevsimol som si vsak akym zdrojom je napajana zostava, nemoze byt pricinou?
Zalman GS1000SE, Asus M4A89GTD-Pro, Phenom II X4 945@3,8GHz, Scythe Mugen 2, Asus RX460 4GB, Seasonic X-560
Asus UX410UA
Používateľov profilový obrázok
metatron
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 442
Dátum registrácie: Pi 19. Máj, 2006, 02:00
Bydlisko: Želiezovce

Príspevok od používateľa metatron »

nechcem velmi spekulovat , ale skontroloval si ako sedi chladic na jadre?? ci tam je pasta?? Bo toto vyzera ako keby chladic riadne nedosadal, a preto sa moze prehrievat... pripadne pamate... a co s tym podtaktovanim??? skusal si?
Používateľov profilový obrázok
DiwaSwina
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1187
Dátum registrácie: Po 28. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Príspevok od používateľa DiwaSwina »

ty brdo mam presne rovnaky problem - v 3d uplne vypadnute farby-na compe sa vobec nehralo, len win... :cry: :cry: idem dalej patrat ci pomoze ale pochybujem... :(
Používateľov profilový obrázok
DiwaSwina
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1187
Dátum registrácie: Po 28. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Príspevok od používateľa DiwaSwina »

tak teda v DX7 to ide v pohode(dxdiag, CS1.5), v DX8 a 9 to ma vypadnute textury.. -PRECO??
hry sa tu nikto nehral, vga bola len na win, a vrtula na chladici ide uplne v poho, s prachom to bolo tiez v norme. zaruka uz ale nie je.. :(

este idem skusit reinstall win
alle
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1729
Dátum registrácie: Št 30. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Príspevok od používateľa alle »

hmmm to ti nepomoze proste tie 6600GT nemaju velmi dlhu zivotnost
Používateľov profilový obrázok
SonnySk
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 196
Dátum registrácie: Št 19. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Sabinov@Prešov

Príspevok od používateľa SonnySk »

all23 napísal:hmmm to ti nepomoze proste tie 6600GT nemaju velmi dlhu zivotnost
co je podla teba dlha zivotnost,ujo ma v kompe uz 3,5roka Nvidiu Inno3D 6600GT, a vsetko ide v pohode
PC:CPU:AMD Althon X2 4400+ (2600Mhz)RAM:2Gb DDR2 800mhzGPU: ATI Radeon HD3850 256Mb HDD: Maxtor 200Gb 7200ot PSU 400W KME LCD19" LG
alle
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1729
Dátum registrácie: Št 30. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Príspevok od používateľa alle »

nevravim ze vsetky verzie :wink:
Používateľov profilový obrázok
DiwaSwina
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1187
Dátum registrácie: Po 28. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Príspevok od používateľa DiwaSwina »

no mam pocit ze ta 6600GT ma nejaku nizku zivotnost - reinstal win, ine drajvre, podtaktovanie, stale ten isty problem - pod DX 8,9 namiesto textur akesi divne vzory, v DX Diag aj v hrach..

je to v prdeli panstvo definitiv zhanam novu grafarnu :roll: , 6600gt popr. cosi 7600

je to ale sranda, pol roka isla no problem, a teraz rok a pol sa na compe pustal len sem-tam windows a odisla-nechapem.
(vo windovse a DX7 to ide uplne normalne - zahram aj CSko 1.5 bez problemov)

inak snad to je grafika nema to co ine byt????? nerad by som ostal prekvapeny ze kupim novu vga a bude robit to iste
Používateľov profilový obrázok
DiwaSwina
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1187
Dátum registrácie: Po 28. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Príspevok od používateľa DiwaSwina »

len pre ilustraciu:

Obrázok

inak je to VGA 100%, ina 6600GT ide bez problemu.
maxihoho

To musis vyreklamovat!!!

Príspevok od používateľa maxihoho »

:8O: Pokial sa tocil a rebra boli priechodne tak je to somarina. Podlamna tie cipy su naprd, a este by sa mali ospravedlnit. Ja som tam reklamoval X600XT ta zrazu nesla vobec, a poslali mi novu. Samozrejme som vsetko vycistil, lebo som nevedel ci nema zly kontakt. Povysaval, takze mi nemohli povedat taku somarinu, ale kamosovy zapraseny PC v Sharku vycistili v zaruke.
Používateľov profilový obrázok
DiwaSwina
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1187
Dátum registrácie: Po 28. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: To musis vyreklamovat!!!

Príspevok od používateľa DiwaSwina »

maxihoho napísal::8O: Pokial sa tocil a rebra boli priechodne tak je to somarina. Podlamna tie cipy su naprd, a este by sa mali ospravedlnit. Ja som tam reklamoval X600XT ta zrazu nesla vobec, a poslali mi novu. Samozrejme som vsetko vycistil, lebo som nevedel ci nema zly kontakt. Povysaval, takze mi nemohli povedat taku somarinu, ale kamosovy zapraseny PC v Sharku vycistili v zaruke.
myslim ze su to nejake vadne gpucka-vidis co mi to spravilo, pritom tu bezal len windows semtam a tomu chladicu absolutne nic nebolo...

Návrat na "Grafické karty"