Monitor postou?

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
S4ne
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 620
Dátum registrácie: Št 04. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Monitor postou?

Príspevok od používateľa S4ne »

Chcem sa spytat ci niekto uz posielal pripadne dostal monitor postou lebo sa bojim ze pride roztrepany na ...... :wink:
Používateľov profilový obrázok
Sheep221
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 109
Dátum registrácie: St 30. Máj, 2007, 08:00
Bydlisko: Slovensko

Re: Monitor postou?

Príspevok od používateľa Sheep221 »

S4ne napísal:Chcem sa spytat ci niekto uz posielal pripadne dostal monitor postou lebo sa bojim ze pride roztrepany na ...... :wink:
no zalezi ci to je LCD a CRT pretoze ide o rozmery a hmotnost...ale ked chces z dakade kupit monitor a nechat si ho poslat tak si ho daj poistit inak to ja neodporucam, co ja viem CRT by ten prevoz mohol vydrzat ale zase ak ti poslu LCD a jak ho slavnostne otvoris tak najdes prasknuty displej to nie je bohvie co...

konkretne ja som isiel z Kosic do Trnavy vlakom po monitor aby som sa vyhol poste :D .
Používateľov profilový obrázok
CrakeN
Ban
Ban
Príspevky: 995
Dátum registrácie: St 20. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: MALACKY (16)

Príspevok od používateľa CrakeN »

Cez Slovensku Postu by som to asi urcite neriesil, radsej kurierskou sluzbou. Vypytaju si vsak za to trosku viac, hlavne pokial sa jedna o CRT, pretoze je tazke. A urcite ho poistit aspon na vysku sumy, za ktoru ho kupujes/predavas.
Muhyng
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 868
Dátum registrácie: Pi 01. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Poprad

Príspevok od používateľa Muhyng »

Kurierske sluzby by mali byt relativne v pohode, mne osobne tak prislo cez DPD LCD Eizo z BGS (:D uzasna veta...) a aj kopa kamennych obchodov v mensich mestach si tak dava posielat...
Používateľov profilový obrázok
SurrendeR
VIP
VIP
Príspevky: 2722
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Stará Turá - BA

Príspevok od používateľa SurrendeR »

v pohode...

2 monitory cez slovensku postu, prisli bez poskodenia ;)
Spoiler: ukázať
PC:Asus x99A-USB 3.1 || Intel i7 5820k 4.1GHz || Asus ROG Strux GTX 1080 8GB || 4x16 GB RAM 3200MHz CL14 G.SKILL || NVMe - 1000GB Samsung EVO 970 || RAID0 - 2x3TB WD RED || Cooler Master Centurion Silencio 452 || Seasonic Prime Ultra 750W Gold || 24" EIZO EV2436WFS3-BK EcoView ||
FOTO: Canon EOS 5D MKII || Canon 50mm F1.8II || Tamron 24-70/F2.8 VC || Canon 70-200/F4L IS || Canon EX580 MKII
Mobil: Samsung Galaxy S7
Car: BMW E36 328i Tour
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2147
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Príspevok od používateľa zoom »

Pri tych kurierskych sluzbach celkom pozor na podmienky. Viem, ze tusim FedEx zo zahranicia neumoznuje poistit prepravu LCD monitora. Preco je to tak, mozeme len hadat. V ramci krajiny sa to vsak moze lisit.
Ja som si inak nechal poslat 24" CRT monitor vaziaci 45 kg z Nemecka. Prislo to nejakou spedicnou sluzbou, chlapik ho vylozil z Avie. Bol zabaleny v hrubej kartonovej krabici, ktora bola riadne vypchata vzduchovymi vankusikmi a este bola cela krabica priviazana na palete.
Používateľov profilový obrázok
S4ne
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 620
Dátum registrácie: Št 04. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Príspevok od používateľa S4ne »

ja som mu pisal a vravel ze cez ups ale kolko to moze stat? 15.6 kg z BA do spisskej novej vsi
Muhyng
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 868
Dátum registrácie: Pi 01. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Poprad

Príspevok od používateľa Muhyng »

S4ne napísal:...ale kolko to moze stat? 15.6 kg z BA do spisskej novej vsi
https://www.sps-sro.sk/chillout5_items/ ... 98e4cf.pdf

zavisi od typu prepravy, zle zda sa, ze minimalne 280,- cez UPS
Používateľov profilový obrázok
Sheep221
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 109
Dátum registrácie: St 30. Máj, 2007, 08:00
Bydlisko: Slovensko

Príspevok od používateľa Sheep221 »

zoom napísal:Pri tych kurierskych sluzbach celkom pozor na podmienky. Viem, ze tusim FedEx zo zahranicia neumoznuje poistit prepravu LCD monitora. Preco je to tak, mozeme len hadat. V ramci krajiny sa to vsak moze lisit.
Ja som si inak nechal poslat 24" CRT monitor vaziaci 45 kg z Nemecka. Prislo to nejakou spedicnou sluzbou, chlapik ho vylozil z Avie. Bol zabaleny v hrubej kartonovej krabici, ktora bola riadne vypchata vzduchovymi vankusikmi a este bola cela krabica priviazana na palete.
nebol to dalsi sony FW900 z eBay? :)
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2147
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Príspevok od používateľa zoom »

Toz veru hej... popularny Sony FW900 na eBay. Dopravne z Nemecka stalo 60,- EUR.
Používateľov profilový obrázok
bubo47
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 280
Dátum registrácie: Št 28. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: KE / BA

Príspevok od používateľa bubo47 »

aaaa....cez UPS? hmm....tak nech to poriadne zabali - pevna krabica vypchata niecim makkym(aspon 10-15cm) plus nalepka pozor sklo...lebo v UPSke sa s tymi balikmi fakt nehraju (viem o com hovorim, brigadoval som tam :twisted: )
Používateľov profilový obrázok
SurrendeR
VIP
VIP
Príspevky: 2722
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Stará Turá - BA

Príspevok od používateľa SurrendeR »

no ked si tam tak brigadoval, pocul si nejake staznosti na poskodeny tovar? alebo sa vam tam podarilo niekedy nejaky rozbit? myslis ze v inej prepravnej sluzbe zaobchadzaju s balikmy inak ??
Spoiler: ukázať
PC:Asus x99A-USB 3.1 || Intel i7 5820k 4.1GHz || Asus ROG Strux GTX 1080 8GB || 4x16 GB RAM 3200MHz CL14 G.SKILL || NVMe - 1000GB Samsung EVO 970 || RAID0 - 2x3TB WD RED || Cooler Master Centurion Silencio 452 || Seasonic Prime Ultra 750W Gold || 24" EIZO EV2436WFS3-BK EcoView ||
FOTO: Canon EOS 5D MKII || Canon 50mm F1.8II || Tamron 24-70/F2.8 VC || Canon 70-200/F4L IS || Canon EX580 MKII
Mobil: Samsung Galaxy S7
Car: BMW E36 328i Tour
ANONYM_a7

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

tiez som tam brigadoval toto leto... je to shit to radsej skuu nieco ine napr TNT----alebo GLS
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

je este jedna moznost:

- das ho do krabice a odvezies na autobudove nadrazie, tam das vodicovy dialkovel linky stovku a monitot ti nalozi
- na druhom konci republiky ho musi niekto vyzdvihnut....
- je to rychle, lacne, len musit doverovat....

Co sa tyka Posty tak mne este nestratili ziadnu zasielku (1 akurat nevedeli dorucit) a ani nic sa nerozbilo (a to posielam VELA tovaru mesacne)
- ras som posielal hlaciaren kurierskou sluzbou a zakaznik v nej nasiel VELIKANSKU dieru....

T. :wink:
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent

Návrat na "Debata o všetkom"