Corsair HX520W a znicene komponenty. Kvalitny zdroj? Nie!!!

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
PatrikL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7403
Dátum registrácie: Ne 15. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Príspevok od používateľa PatrikL »

Broslowski napísal:svethardware ... corsair zdroj im doslova VYBUCHOL po 20tich minutach zataze 360Wtmy a to bol 520w.... cize asi takto su na tom tie zdroje...
mas link? nejako to neviem najst
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3348
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Inak toto mi nejde nejako do hlavy. Andydul nic v zlom, ale buD mas brutalne vela smoly alebo je problem nekde inde. Ono je sice pravda ze tie zdroje by mali mat ruzne ochrany ale aby si odpalil dva "kvalitne" zdroje behom relativne kratkej doby?
Tam bude problem urcite niekde inde.
Skus pouzit inu zasuvku alebo inu predlzku.
Pochybujem ze by bol problem len v samotnom zdroji.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.
Work: Lenovo E14 G5 AMD + Dell U2724DE + Dell U2724D.

FVE: 10,2 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
br4n0
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 599
Dátum registrácie: Ut 20. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava V

Príspevok od používateľa br4n0 »

PatrikL napísal:
Broslowski napísal:svethardware ... corsair zdroj im doslova VYBUCHOL po 20tich minutach zataze 360Wtmy a to bol 520w.... cize asi takto su na tom tie zdroje...
mas link? nejako to neviem najst
Ani nenajdes, Broslowski si to zrejme pomylil s Chill.
Ak je nejaky vyrobca, ktoreho mozno oznacit ako spickoveho, je nim Seasonic/Corsair. Staci si pozriet testy a zistis, z coho a ako sa robi EC a z coho kvalitne zdroje.
Neviem, co myslis pod ochranou proti zniceniu komponentov, zdroj ma standardne ochrany proti prepatiu, skratu atD, ktore ma kazdy kvalitny zdroj, takze nic zazracne. Je to povinna, nie pridana funkcia.
Priznam sa, ze tvoj problem ma zaskocil, ale pravda je, ze v testoch v maximalnej zatazi buchaju prave EC, ale nikdy Seasonic.
Asi so mnou pri momentalnom psychickom rozpolozeni nebudes suhlasit, ale mohlo by ist o nejaku "smrtelnu" kombinaciu typu zdroja a zavady siete, no to len teoretizujem.

uprimnu sustrast :(.
Naposledy upravil/-a br4n0 v Ne 23. Sep, 2007, 21:44, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
ujo Andydúla
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5407
Dátum registrácie: Po 03. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Dlhé diely

Príspevok od používateľa ujo Andydúla »

Broslowski: Mozes sem hodit link? Nikde to tam neviem najst, ze im Corsair vybuchol... Mozem ta ale ubezpecit, ze si sa pomylil, nebol to Corsair...

jose: Zaujimava otazka, ano, byvam v panelaku, elektrika povodna, (hlinik).
Cez USB mam zapojenu len mysku.
To, ze ma len 2 vetvy namiesto troch som cital v nejakej recenzii, bol tam rozobraty a elektrikar tam vysvetloval, preco ma len dve, bolo to tam pekne vyfotene a znazornene, ak najdem link, poslem.

killswitch: Veru, Enermax 495 ma bratranec, dlhe roky je s nim spokojny, sam som ho mal viac krat pozicany a rovnako spokojnost.

Diablo1st: ano moze to byt pravda, preto vas chcem vsetkych poprosit, aku presne predlzovacku a kde mam kupit? V tomto sa vobec nevyznam... Aj tak ale ak tie ochranne prvky v zdroji funguju, maju fungovat za kazdych okolnosti. Bratranec si nechtiac vylial pivo do vnutra jeho kompu, ked sme robili chladenie. Za behu PC sa pivo dostalo na napajacie obvody grafiky, natieklo do dosky, pamati, na HDD, zvukovku, skratka vsade, Enermax okamzite vypol, po vysuseni mu komp ide dodnes... ziaden komponent sa neposkodil, dokonca ani takym skratom. Mne sa bez nicoho len tak odpali pomaly vsetko...
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i5 2500K @ 4,7 GHz @ 1.36v + Prolimatech Megahalems Rev.B + Thermal Grizzly Kryonaut + Noctua NF-F12 PWM MB: MSI P67A-GD55 VGA: EVGA GeForce GTX 980 4GB SC ACX2.0 + Prolimatech MK-26 + 2 x Noctua NF-A14 PWM + Gelid Solutions Extreme GC1 + RAM: Crucial 16GB DDR3 1600MHz CL8 Ballistix Tactical LP HDD: Samsung 256GB SSD + WDC WD1003FBYX-01Y7B0 1TB + Samsung EcoGreen F4 2TB DVD-RW: Samsung SH-S223F PSU: Superflower 550W Golden King - SF-550P14PE Mouse: Logitech G3 Display: Hewlet Packard HP w2408h Case: Antec 300 + Intake: 2 x Nexus D12SL-12@800 RPM / Outtake Nexus D12SL-12@800 RPM + Noctua NF-A15 PWM Sound: ASUS Xonar DX + Yamaha AX-892 + B&W 602s3 + B&W ASW CDM
Používateľov profilový obrázok
br4n0
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 599
Dátum registrácie: Ut 20. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava V

Príspevok od používateľa br4n0 »

Z tychto si mozes vybrat, su kvalitne. (aj keD neviem, ci je teraz vhodne pouzivat slovo kvalita :) )

BTW, ja som mal problem s EC, ktory sa 3 krat odpalil, kupil som prepatovu ochranu, pomohlo, ale potom som zistil, ze problem bol v blbej zastrcke vo vedlajsej izbe, ktora sposobovala skrat.
Naposledy upravil/-a br4n0 v Ne 23. Sep, 2007, 21:56, upravené celkom 1 krát.
ANONYM_a7

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Ano ide o Chill ....: http://www.svethardware.cz/art_doc-58BA ... 59786.html
Pomylil som sa OSPRAVEDLNUJEM SA
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

- hm... a ako je to s tou zarukou na poskodene komponenty? plati aj unas?
- co sa tika spolahlivosti tak mne sa osvecil Fortron BS 2, minuli rok som ich predal 60 do jedneho podniku na nonstop prevacku a zatial beziak ako hodinky
- po tom tvojom probleme som sa SeaSonikom & "SS-OEM" vyhol, ako pozeram dobre som urobil.
- co som menil zhorene zroje umna v servise tak sa jednalo vsetko o EuroCase 200,250Watt z rokou 2000-2001 ale ziadny nezobral zo sebou NIC Z POCITACA!!!
- Ja som som "odfajcil" svoj EuroCase - vyskratoval som na doske USB porty, odisiel len zdroj, komponentom sa nic nestalo.
- Osobne mam terajsie EuroCase celkom rad.
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
zachary
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3254
Dátum registrácie: Pi 23. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Martin

Príspevok od používateľa zachary »

hmmm, az si ma vystrasil.. pozri zostavu v podpise a zdroj, ktory mi to taha.. zatial som ziadny vyrazny problem s PC az na 2:

1. mam predlzovacku s prepatovou ochranou a vypinacom, keD vypnem komp, aj predlzovacku, tak po opatovnom zapnuti elektriny na predlzovacke mi komp nastartuje asi na pol sekundy, vypne sa a asi po 3 sekundach znova nastartuje (nezavisle na dobe zapnutia el.prudu na predlzovacke).

2. pri vyssej zatazi - grafika/hry - pocujem slabe piskanie, no neviem ci je to doska, alebo zdroj, no myslim ze MichiGen ma podobny problem s touto istou doskou..

.. dufam ze cpu a ramky ti neodisli a ostatok sa podari zreklamovat.. inak o podobnom pripade tychto zdrojov som este nepocul :(
PC:
Spoiler: ukázať
CPU: i5-7600K + Noctua NH-U12F | MB: Gigabyte GA-Z270X-Gaming K5 | RAM: 2x8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX | GK: Gainward GeForce GTX1060 6GB | SSD: Crucial MX100 256GB | HDD: Seagate Barracuda LP 2TB @ Scythe Quiet Drive | DVD-RW: Samsung SH-S223F | audio: on board + HyperX Cloud + Kurzweil KS-40A | PSU: Corsair RM 750i | fans: 3x Noctua, Enermax | case Corsair 330R carbide series| LCD Dell S2721DGFA | Rapoo E9270p + Logitech G500
LIVESTRONG
Používateľov profilový obrázok
Josifek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 901
Dátum registrácie: Po 04. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa Josifek »

Mozem doplnit ze moj "kvalitny" zdroj co presiel testami na extremeoverclocking na vybornu a jeho cena sa pri kupe pohybovala na neuveritelnych 3200sk po pol roku sluzby piska, huci alebo neviemco v stand-by stave, niekedy sa pri tom ani neda zaspat. Vetrak taktiez nieje najtichsi, je to najhlucnejsi komponent PC. :x
Používateľov profilový obrázok
robky
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 83
Dátum registrácie: Ne 18. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Prešov

Príspevok od používateľa robky »

ad vyber predlzovacky : ak mas nekvalitne rozvody el. energie v byte, tak ti je akakolvek najkvalitnejsia predlzovacka na dve veci. Riesil by som to radsej nejakym mozno aj lacnejsim UPS.
Zalman GS1000SE, Asus M4A89GTD-Pro, Phenom II X4 945@3,8GHz, Scythe Mugen 2, Asus RX460 4GB, Seasonic X-560
Asus UX410UA
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa GABO »

Hmm tak to by ma teda vobec nepotesilo.

Sam za seba a celkovo co sa popredavalo a predava mozem dat za Seasonic ruku do ohna. Pokial ten zdroj nebol volako buchnuty (aj ked ochrany by mali aj vtedy fungovat) nemal by si mat s nimi (Corsair, Seasonic) absolutne ziaden problem. Nakolko som zo Seasonic-ov predal XXX kusov a z S12 rady sa mi vratili asi cca plus minus 5 kusov z toho boli 3ks z jednej varky a na vsetky narazil jeden a ten isty klient. Jednoducho zdroj zopol ale nezapol sa.

Co sa tyka tvojho problemu urcite by som si dal profikom zmerat elektriku v byte, pripadne kde byvas / sidlis a urcite by som skusil nejake APC pre pripad.

Jeden by neveril, ale mal som podobny pripad z jednym zakaznikom ale tykal sa spickovych reprobedni (v svojom segmente) Logitech Z-5500 odisli mu 3 rozne kusy (z roznych serii) po sebe potom sa mu vratili peniaze. Pritom mu boli merat v byte el. rozvody a vsetko ok, ma APC a pod.

Velmi by som tu neriesil otazku ze naco drahsie zdroje, lebo statistiky hovoria za vsetko. Kazdopadne aj v autach BMW, AUDI sa najde seria ktoru stahuju, pripadne sa nieco pokazi...

Dufam, ze s dalsim zdrojom uz problem mat nebudes.
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3348
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Tak ja som kv§li zdroju odfajcil 2xdosku+2xCPU ale to boli este nejake 250W shity.
Kamos mal podobne problemy s odpalovanim zdrojov, ale zasa byval v dome a hneD pri trafe. Problemy zmyzli keD sa pripojil do druhej zastrcky.
Andy skus zobraz stavu z druhej zastrcky, ale urcite si daj premerat v byte elektriku. Mozno si fakt napojeny na nejaku blbu zastrcku.
Ale zasa to neospravedlnuje nefunkcnost ochrany v zdroji.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.
Work: Lenovo E14 G5 AMD + Dell U2724DE + Dell U2724D.

FVE: 10,2 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
Tomax
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 598
Dátum registrácie: Št 08. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa Tomax »

:8O: tak keby sa mne toto stalo tak ten komp vyj**em cez okno nakolko sa poznam ze som dost vybusny typ cloveka...tak to ti teda nezavidim.

- ja by som tiez odporucil nejaku prepatovu ochranu + zdroj nejaky Tagan alebo Enermax

Mam znameho ktory mal tiez problemy zo zdrojmi na PC a elektricke rozvody mal tiez hlinikove a musel si dat prerobit rozvody a od vtedy sa nic podobne nestalo...
Spoiler: ukázať
AMD X6 1100T --4GB RAM -- AMD 6950 1GB --
Používateľov profilový obrázok
A2C
Ban
Ban
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: So 17. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Dúbravka (22)

Príspevok od používateľa A2C »

Andydul tak tomu sa vravi smola, uprimnu sustrast a dufaj ze sa neodpalilo uz nic viac. drzim palce
podpis zmazany administratorom za hrube porusenie pravidiel
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa GABO »

Tomax napísal::8O: tak keby sa mne toto stalo tak ten komp vyj**em cez okno nakolko sa poznam ze som dost vybusny typ cloveka...tak to ti teda nezavidim.

- ja by som tiez odporucil nejaku prepatovu ochranu + zdroj nejaky Tagan alebo Enermax

Mam znameho ktory mal tiez problemy zo zdrojmi na PC a elektricke rozvody mal tiez hlinikove a musel si dat prerobit rozvody a od vtedy sa nic podobne nestalo...
Tagan su tvrde zdroje, kvalitou ale nie su o nic dalej ako Seasonic + su hlucnejsie, Enermax detto (aspon dufam, ze novsie davky Liberty vo verziach 400 a 500 su kvalitou inde..). Inak tie rozvody - ja si pamatam, kym som mal doma hlinikove rozvody dost problemov, po kompletnom prerobeni na medene a na XX isticov nezavislych problemy prestali. Pravda je vsak taka, ze to vyjde na kopec penazi...cize to asi riesenie pre andyho nebude. Skor by som to len nechal premerat...hlavne nech je to odbornik, nie niekto kto musi prist z nutnosti a nechce sa mu.
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555

Návrat na "Hardware všeobecne"