Zpracovanie videa (stiahnuty film z DV kamery cez fire wire)

Všetko o programoch, problémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
quotation
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ut 25. Máj, 2004, 14:00

Zpracovanie videa (stiahnuty film z DV kamery cez fire wire)

Príspevok od používateľa quotation »

cafte, neviete mi poradit?
nie som profesional...ked stiahnem video z DV kamery cez firewire, spracujem ho softom Pinacle studio 8 a chcem ho dat do divx, ako na to a ake softy pouzit? ked to dam do avi (najlepsia kvalita), tak je to hrozostrasne velke napr.: 2min maju 2GB... ako najlepsie na to, prosim o presny a detailny postup. chcel by som zachovat co najlepsiu kvalitu... 8)

thx :D
P4 2.4@2.65..(Speeze), ASUS P4 800D, 2xAPACER 256 400 Dual Ch. cl2.5, SATA 160 Maxtor, Micro. FX5600 256DDR, DVD RW HP...
Používateľov profilový obrázok
quotation
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ut 25. Máj, 2004, 14:00

Príspevok od používateľa quotation »

dik, ale presne navody tam chybaju...su tam len take vseobecne a nie podrobne. 8O

ale uz skusam... :D
P4 2.4@2.65..(Speeze), ASUS P4 800D, 2xAPACER 256 400 Dual Ch. cl2.5, SATA 160 Maxtor, Micro. FX5600 256DDR, DVD RW HP...
Používateľov profilový obrázok
guco
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Št 12. Jún, 2003, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa guco »

ja to robim tiez v pinnacle, ked davas output tak si vyber kompresiu. Podla tej velkosti co si uviedol to ukladas ako uncompressed. Takze si nastav zvuk na kompresiu do MP3 a video do DivX. Ak by si to nevedel najst, napis, poslem ti screenshot.
Naposledy upravil/-a guco v Po 31. Máj, 2004, 12:10, upravené celkom 1 krát.
Realitou jedneho su sny druheho
Používateľov profilový obrázok
quotation
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ut 25. Máj, 2004, 14:00

Príspevok od používateľa quotation »

dik za rady, ale neviem to tam najst... porad a posli screen.. thx
P4 2.4@2.65..(Speeze), ASUS P4 800D, 2xAPACER 256 400 Dual Ch. cl2.5, SATA 160 Maxtor, Micro. FX5600 256DDR, DVD RW HP...
Používateľov profilový obrázok
guco
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Št 12. Jún, 2003, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa guco »

Takze :

spustis si pinnacle studio (ja ver 8.6.32 CZ)
Zaciatok je jednudochy mas tam tri kroky a to NAHRAVANI, EDITACE a EXPORT VIDEA.

Nahratie (capture) a editaciu asi zvladas, lebo o tom si nic nepisal a az mas vsetko zostrihane, oefektovane atd. tak klikni na export videa.
OBRAZKY: (do 50kB)

Obrázok
OBR1: prepni si na AVI a klikni dole na nastavenia (nad tym vidis defaultne nastavenie - video a audio bez kompresie)

Obrázok
OBR2: dolezite je zaskrtnut policko "Vsechny kodeky", inak ti tam DivX/Xvid ani neukaze. Az budes mat video nastavene na DivX, tak ti povodli zmenit nastavenie zvuku. Tam daj tiez volbu "Vsechny kodeky" a vyber si MPEG Layer-3. Nastav si kvalitu MP3 aku chces (z kamery staci 44KHz, 16bit, mono)

Co sa tyka nastavenia kvality DivX toho je na nete vela, ak chces aby ti CD voslo na film, odporucam ti stiahnut nejaky DivX calculator. Ak nevies kde, naklep to do googlu a nieco urcite najdes. Nejake su aj na http://dvd.box.sk

Keby si este nieco potreboval, napis

cau
Realitou jedneho su sny druheho

Návrat na "Programy a problémy s nimi"