Sietova instalacia

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Sietova instalacia

Príspevok od používateľa jararak »

Jak som hladal tak som to nenasiel tuna rozobrate. Ako vytvorit instalacny server na win xp?Nebavi ma to stale z pomaleho cd, dnes ked uz je gigabit internet by to mohlo byt ovela rychlejsie takto nahodene
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
KikoKK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: St 18. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Rosenheim (DE) / Nitra (SK)

Príspevok od používateľa KikoKK »

... je to na dlhe vysvetlovanie
... v podstate podtrebujes server s nainstalovanym RIS (Remote Installation Service)
... pocitac schopny booovat z LAN (teraz uz skoro vsetky)
... a presny postup mas na tomto mieste
NOVY KOMP DOMA BEZI AKO HODINKY - thx lok2 || CPU: C2Q Q8600 @ 3.2GHz|| ZALMAN VODNE CHLADENIE || MB: Gigabyte X38-DS4 || CASE: Chieftec CA-01B-B-SL-OP Mesh Big Black/Silver || PSU: Chill Inovation 510A || RAM: 4 x 2GB Kingston DDR2 1066MHz HyperX || GPU: Sapphire HD6850 1GB || zatial integrovany zvuk || Harman/Kardon CineQ || HDD: 320GB Hitachi @ SilentMax || DVD+/-RW Samsung SH-S203P || LCD: Samsung SyncMaster 225BW || KEY + MOUSE Logitech MX5000 BlueTooth Desktop || Joystick: Logitech Extreme 3d PRO || vrrm-vrrrm-volantos Logitech RacingWheel G25 || Spytaj sa ma kde kupujem moj HW ||
Používateľov profilový obrázok
glide
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 355
Dátum registrácie: Po 04. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Príspevok od používateľa glide »

a FAT particiu na cielovom stroji ak sa nemylim
Spoiler: ukázať
CPU: AMD Ryzen 7 1700, Noctua NH-U12P SE2
RAM: Kingston HyperX Predator 2x16GB 3000 MHz DDR4
GPU: MSI GTX 1080 GAMING X 8G
MOBO: ASROCK Fatal1ty X370 Gaming-ITX/ac, PSU: Seasonic Focus Plus 650 Gold
HDD: Samusung 960Evo 250GB
Case: Fractal Design Node 304
NAS: Asustor 204TE 4x WD 3TB (RAID 5), 1x SSD Intel 330 180GB
Používateľov profilový obrázok
tikpe
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Po 29. Okt, 2007, 08:00

nemusis mat RIS

Príspevok od používateľa tikpe »

Jeden sposob je pomocou RIS, toto sa ale (aspon podla mojich skusenosti) velmi neujalo. auto instalacia sa da nastavit zhruba takto:
(je to na viac ako 5 minut)
1. Vytvor DOS (alebo win 98/Me) bootovaciu disketu s podporou pre TCP/IP (musi mat DOS ovladace pre TCP/IP)
2. Vytvor zdielany adresar kde nakopiruj Windows instalacne CD, najlepsie integrovane so servis Pack, pretoze inak ho budes musiet davat zvlast
3. Na clielovom stroji musi byt FAT (FAT32) particia, kde sa zmestia binarky Windos-u.
4. Vytvor instalacny *.inf skript - Windows ma na to GUI tool, kde vsetko potrebne naklikas.
5. Nabootuj a pripoj sa na distribucny bod vytvoreny v 1) a z command line spusti setup.exe a dalej to uz frci samo.

Da sa to potom rozsirit aj na instalaciu dodatocnych ovladacov + aplikacie, ale to je na dalsich pol dna...
Ked to ale mas hotove je to super, i ked uplne najrychlejsi sposob je spravit si full backup hotovej (norton ghost) a potom ho len obnovovat - asi 5-10 minut. Pokial sa ale obnovuje na inom HW, tak treba este upravit registry....atd...atd

Tikpe

Návrat na "Operačné Systémy"