Chyba Win alebo HW alebo Virus?

Všetko o programoch, problémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
Memnon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3932
Dátum registrácie: Po 11. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Chyba Win alebo HW alebo Virus?

Príspevok od používateľa Memnon »

cus nevim kam to zaradit tak to pisem sem ak by to nejak moderator presuval tak pls SS aby som vedel kde to hladat

k veci... chalan zapne PC a asi po 10sec. mu zablika a zhasne monitor... nicmenej dostane sa vsak az na plochu (reprakov mu zaznie ta startovacia zvucka) mno a ked vypne a zapne monitor tak na cca 3sekundy mu ide obraz potom zablika a zhasne a tak dookola... to by vyzeralo na chybny monitor ale zajimave ze ked ho skusal nahodit u mna .... svoj disk tak sa po nabootovani a startovani windowsu komp hned restartoval... (a znovu a znovu a znovu..) ....tak som ho skusil zapojit ako Slave a voala disk sa mi sice objavil ale akonahle som ho skusil otvorit BUM 1 000 500 virusov mi zacalo ukazovat... (majitel nemal antivirus)


cize otazka je nasledovna: co s tym vlastne je? je pokazeny monitor? preco u mna restarovalo jeho disk? ako to opravit?
MB:ASUS Maximus XI Hero / CPU:i9 9900k@5.1(4.8cache)@1.234V / CPUcooler:AC Liquid Freezer II 240 + CM Maker Gel / RAM:4x8GB Patriot Viper 4133Mhz@4oooCL18 / GPU:Gigabyte RTX 4070ti Eagle@0.925V/2670/24600 / SSD:Samsung 970 Evo Plus 2TB / HeadSet:Steelseries Arctis 7 / mouse:Steelseries Rival 650 / keyboard:Fnatic Streak RGB / PSU:Seasonic Focus Plus 850 gold / case:Fractal Design Define R6 Black + Noctua NF-A14 PWM / monitor:Acer Predator XB323UGP
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Príspevok od používateľa Snake »

restartovat sa mohol v dosledku inej konfiguracie, monitor treba vyskusat dodatocne, popr cistu instalaciu XP, ak to uz robit nebude, odvirovat a skusit...ak to bude robit nadalej tak je to v HW (grafika, mobo atd) popr reinstall driverov





.
Používateľov profilový obrázok
robour
VIP
VIP
Príspevky: 1780
Dátum registrácie: So 26. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Trstená

Re: Chyba Win alebo HW alebo Virus?

Príspevok od používateľa robour »

Memnon napísal: cize otazka je nasledovna: co s tym vlastne je? je pokazeny monitor? preco u mna restarovalo jeho disk? ako to opravit?
Jeho disk ti restartovalo z jednoducheho dovodu. Jeho zakladna doska je ina ako tvoja. Windows pozna tu jeho dosku. Najlepsie urobis keD mu ten widows v jeho pocitaci preinstalujes. Stejne pises ze tam ma virusy.
Ak by to ani po novej instalacii neslo, treba vyskusat jeho monitor na tvojom PC. Ak by jeho monitor siel u teba OK, chyba bude najpravdepodobnejsie v jeho grafickej karte. Mozu to robit aj nevhodne ovladace ku grafike.

_Snake_ ma predbehol :wink: ale obaja tvrdime to iste tak poskusaj.
MTB: ASUS Crosshair VI Hero X370 CPU: AMD Ryzen 5 2600 : Noctua NH U9B RAM: G.SKILL 16GB KIT 3200MHz CL16 Aegis : Sapphire AMD Radeon HD6770: SSD: Samsung 970 Evo 500GB NVme M.2 HDD: Seagate SSHD 2TB ST2000DX001 PSU: Seasonic Focus 550W LCD: Eizo 19"
Používateľov profilový obrázok
Memnon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3932
Dátum registrácie: Po 11. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Memnon »

ok cize povedzme dalsi postup v rieseni problemu...

monas bol u mna skusili sme pustit a voala nabehol bez problemov cize hned by som vylucil chybu monitoru....
ale zahada najvacsia ked prisiel domov a pustil komp tak mu zabliakkal ako obycajne...ale nezhasol mu uplne ale mu trochu stmavol obraz no kedze ten disk mu funguje tak nevim co dalej ... grafiku nema kde skusit (ja mam PCIE a on AGP) a nema kde inde skusat svoj HW... cize resume: PC mu de ale boji sa ho co i len restartnut aby mu este niekdey nabehol obraz ......

co doporucujete? skusit niekde jeho graficku? alebo skusit preinstalovat ovladace na grafiku? ....vdaka
MB:ASUS Maximus XI Hero / CPU:i9 9900k@5.1(4.8cache)@1.234V / CPUcooler:AC Liquid Freezer II 240 + CM Maker Gel / RAM:4x8GB Patriot Viper 4133Mhz@4oooCL18 / GPU:Gigabyte RTX 4070ti Eagle@0.925V/2670/24600 / SSD:Samsung 970 Evo Plus 2TB / HeadSet:Steelseries Arctis 7 / mouse:Steelseries Rival 650 / keyboard:Fnatic Streak RGB / PSU:Seasonic Focus Plus 850 gold / case:Fractal Design Define R6 Black + Noctua NF-A14 PWM / monitor:Acer Predator XB323UGP
Používateľov profilový obrázok
robour
VIP
VIP
Príspevky: 1780
Dátum registrácie: So 26. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Trstená

Príspevok od používateľa robour »

Skusit preinstalovat ovladace na grafiku. Poriadne to nastavit.
MTB: ASUS Crosshair VI Hero X370 CPU: AMD Ryzen 5 2600 : Noctua NH U9B RAM: G.SKILL 16GB KIT 3200MHz CL16 Aegis : Sapphire AMD Radeon HD6770: SSD: Samsung 970 Evo 500GB NVme M.2 HDD: Seagate SSHD 2TB ST2000DX001 PSU: Seasonic Focus 550W LCD: Eizo 19"

Návrat na "Programy a problémy s nimi"