problem z brutalnym zahrievanim dosky P5N32-E SLI

Všetko o základných doskách, ich problémoch, možnostiach...
Používateľov profilový obrázok
stano170
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: St 03. Máj, 2006, 02:00

problem z brutalnym zahrievanim dosky P5N32-E SLI

Príspevok od používateľa stano170 »

mam dosku P5N32-E SLI + 2*1GB Kingston HyperX CL4 (800MHz) a core2 duo E4400.

problem je v tom ze ajked vobec nic nemam taktovane oba cipsety na doske su take zerave ze us len cakam kedy zacnu tie pasivy na nich ziarit.. Ramky su ties ohromne teple.. ked ich porovnam zo svojimy starymi DDR400 od kingstonu takisto hyperX ktore boli uplne studene

Kedze ked som kupoval dosku som si predstavoval ze cpu nataktujem akosa bude dat a k tomu som aj kupil adekvatny chladic (Zalman CNPS9700 LED) ktory mi stale udrziava teplotu cpu cca 25stupnov pri akejkolvek zatazi..

..ale pri takomto prehrievani dosky je dvihanie FSB samovrazda.Bednu PC mam samozrejme otvorenu.

2x sa mi us stalo ze sa zohrial as tak ze mi zacala myska sekat v OS.. proste des.. VGA mam studenu a vdaka obrovskemu chladicu na cpu je vymena chladicov cipsetov za ine nemozna..

poradte mi ze co to ma znamenat a ci ta teplota RAM s tym ties nejako nesuvisi lebo som chcel aj tieto troch dvihnut ale takto sa to neda.. nad pridavnymi ventilatormi som tes uvazoval ale vzhladom na to ze chladic na cpu ma velky tah tak by pridavne ventilatory ani k doske nedofukli (testoval som).. takze prinos by bol takmer nulovy.
.prosim pomoc.

PS. bios dosky mam najnovsi
Používateľov profilový obrázok
miseno
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 841
Dátum registrácie: Št 22. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: Brno/Blawa

Príspevok od používateľa miseno »

podobny problem som mal na doske Asus s Nvidia i680 chipsetom,
SB aj NB boli vrele, ze sa ni ch nedal udrzat prst ani sekundu,
vyriesene tym ze dobocnice do dal 12cm vetrak na 1000ot ktory ofukuje preistor NB a SB a teploty sli dole o cca 15C.
Neviem, mozno to tie komponenty zvladu, ale na zivotnosti dosky to urcite neprida a hlavne mi to nebude vykurovat celu bednu.
dell noťas
gebo
Ban
Ban
Príspevky: 266
Dátum registrácie: St 28. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Petrzalka

Príspevok od používateľa gebo »

mam teraz P5N32-E SLI PLUS, tiez pri 450x8 pekne sa zahrieva, treba systemovo chladit

kedze mam Avance C001 ktory ma izolovany tunel pre CPU, tak dosku nic nechladilo a pri pretaktovani zamrzala po pol hodine zataze

case tam ma pred grafikou miesto na 1x80mm vetrak, ktory to vyriesil

proste Nvidia cipsety maju vacsiu spotrebu je to aj vidiet na teplote

pri IDLE teploty na CPU mam nizsie ako systemove
PC: E8200@4GHz,P5K Premium,2GB 1066 Aeneon cl5,9800GTX,22" Samsung 225BW Repro, 2xSamsung 750GB F1, Pioneer DVR-212,Fortron Epsilon 700W,Avance C001, 2xUV Lampa, UB kable
NB1: ASUS Z71Vp+
NB2: ASUS M68Ne
HTPC: miniPC aOpen (PM735,512MB,HDD 60GB), 32" Hyundai Q321
konzola: XBOX360 Premium

Používateľov profilový obrázok
stano170
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: St 03. Máj, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa stano170 »

takze podla vas nic s tym nespravim len proste musim chladit?
Pred touto doskou som mal dosku z nforce2 .. mala ties pasivy ale ich teplota bola v pohode.

teras to mam stazene este tym ze chladic na cpu ma 10cm ventilator a fuka doboku .. takze akykolvek vzduch ktory chcem do bedni fukat pomocou pridavnych ventilatorou stiahne cpu a k doske sa dostane minimum.. ties mam po doske potahane headpipe a neviem ci je dobry napad ich rusit a vymienat za pripadne veccie pasivy.

A vobec ma zmysel zdvihat fsb pri takych systemovych teplotach?
CPU ma potencial na to aby siel hore ale nasobic je uzamknuty
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Príspevok od používateľa kajfun »

intel chipsety sa tak strasne nehreju; to je furt ta pesnicka co spievam dokola "ynteeeeeel, ynteeeeeel" mas ten rytmus ano? A ani netrpia na SATA data corruption atd.

co ti poradit v tejto situacii : skus rozsektorovat nejakymi prepazkami teplotne zony v bedni a potom jednotlivo chladit tie zony samostatnymi ventilatormi. Vseobecne sa doporucuju ventilatory z bocnej steny, idealne aj so vzduchovymi tunelmi priamo na miesto "urcenia". Tunel si spravis uplne v pohode zlepenim z kartonu, hrubeho papiera a pod, lepiaca paska to isti :)

Velkou pomocou sa ukazalo chladit zadnu stenu dosky [fukat tam vzduch], i ked ja osobne nedokazem do mojej straznej veze zmestit ze preco. Ale je to tak.

Návrat na "Základné dosky"